Seria PV70

hipis

New member
Mam pytanie odnosnie 37PV70. Mam taki problem w tym odbiorniku, że nie udało mi się zapisać stron telegazety pod kolorowymi przyciskami w trybie LIST. Robiłem wszystko zgodnie z istrukcją, strony an dole podświetląją się na biało po naciśnięciu i przytrzymaniu klawisza OK na pilocie, jednak po zmianie kanału i ponownemu wybraniu tego samego kanału okazuje się, że numery stron w telegazecie nie zostały zapamiętane :(. Próbowałem wiele razy.
Czy ktoś zauważył podobny problem?
 

BaRiBaL

Member
aniaaa napisał:
A od kiedy kolega ma telewizorek,i ile przepracowanych godzin?:eek:

Ta plazme mam ok. miesiaca i nie ma ona wiecej jak 200h przepracowanych. Byc moze jest to takze kwestia odpowiedniego ustawienia kontrastu, nasycenia itd. oraz rodzaju doprowadzonego sygnalu? Jestem raczej wrazliwy na jakosc odbioru wiec gdyby mi te zielonozolte duchy pojawialy sie za czesto bylbym mocno wkurzony.
 

aniaaa

New member
Ja też mam podłączonego PS3 i oglądałem kilka filmów na blu-rayu.Fakt zjawisko jest słabsze ale niestety jest.Jeśli dałbyś radę sprawdzić model modułu(pewnie 41.04)w liczniku godzin to będę bardzo wdzięczny.:rolleyes:
 

Etrusc

New member
Proszę o poradę

Widzę, że jest wątek odnoście plazmy co do której mam wątpliwości natury kupić - nie kupić. Mam dylemat kupić LCD 37R3500 czy jakąś plazmę. Myślę, że do 4 tys w grę wchodzą LG Samsung i Panasonic głównie. Piewrwsze dwie pomijam. Myślałem o TH42PV70P bądź o TH42P7. Czym te dwa się od siebie różnią poza jednym hdmi chyba więcej no i ceną ? I czy warto przepłacić te ok 500 za 70P ? Poza tym jak czytam o plazmach mało kto żali sie na P7. Mam dylemat LCD czy plazma ? Obraz dla mnie w plazmach na SD o niebo ładniejszy a będę korzystał z Cyfry + jednak martwią mnie te duszki i wypalanie plazmy, może nie tyle całej matrycy co fragmentów ekranu gdzie są zamieszczane nieszczęsne loga stacji.
Radźcie co zrobić i czy przy tych modelach powinienem aż tak mocno bać się tego wypalania ?

pozdrawiam
 

4pac

New member
Mam PV7.
Z powidokiem nie ma problemów. Owszem - zauważyłem coś tkeigo że jek na dvd dam pauze na np 3 min to potem zostaje ślad po symboku pauzy na czarnym tle. Wszystko ładnie jednak znika jeżeli przełącze na tv i obraz wypełni sie na cały ekran(czyli też bedzie coś sie działo w miejscu gdzie był ślad po symboku pauzy itp).
Polecam ten telewizorek.
Kolega ma jakiś model Sharpa LCD 37" - w miare nowy, i do tego dekoder C+ na eurozłączu - gra to FATALNIE!!. Już obraz na zwykłej antenie zbiorczej jest duuuuużo lepszy na moim Panasonicu. Pewnie jakby podłączył coś po hdmi to by lepiej poszło no ale porównuje to do zykłej dachówki.....
 

jjb

New member
Witam,

mnie zastanawia dlaczego wszedzie na swiecie modele PV70 / PV71 roznia sie znacznie od modeli PV7 tylko ine w polsce ?
Wystarczy troche dobrych checi zeby zobaczyc na stronach panasonic.de czy jakies sa miedzy nimi roznice... gwarantuje ze wieksze niz roznica w jednym zlaczu HDMI :)

pozdrawiam

JJB
 

4pac

New member
PV70 to inny design - m. in. z ładną stopką, dodatkowe wejścia, pewnie lepsze głośniki no i moze jakieś inne parametry na papierze. Wizualnie podoba mi sie bardziej chociaż nie lubie świecących ramek. PV 70 był o całe 1000 zł. droższe od 7 wiec sobie darowałem. Przecież to tylko głupi telewizor....:twisted:
 

fomicz

Member
Od srody mam PV70, decyzje podjalem po przeczytaniu tego watku. TV uzytkowany dopiero kilka godzin sygnal: z kablowki analog, z kablowki cyfra przez dekoder z wyjsciem Euro, DVD (na razie Manta z wyjsciem euro ale szukam z wyjsciem HDMI).
Plazma jest super, ogladam z odleglosci powyzej 3,5 m. Na niektorych slabszych kanalach TV - obraz kiepski, ale na zwyklym CRT rowniez.

Czego mi brakuje w TV po kilku godzinach zabawy z pilotem ;)
1.Brak przycisku powrotu do poprzedniego kanalu (ulatwia np. sprawdzanie czy juz zaczal sie program, na ktory czekam, baz czy skonczyly sie juz reklamy) ;)
2.Przy tej cenie TV moglby byc PIP chocby na jednym tunerze.
3.Znalazlem stolik dedykowany TY-S42PX70WK ale jego cena zabija. Czy ktos moze polecic cos innego?
 
Ostatnia edycja:

lewar1309

New member
mój pv 70 i dziwne cienie (snooker

witam
z telewizora jestem zadowolony. Mam pytanie gdyż tylko w jednym przypadku mam dziwne odczucia. Mianowicie jak oglądam snookera i jak leci szybko czerwona czy inna bila to za nią leci cień? czy to normalne?
Taki powidok się tworzy. Pytam gdyż chę nabyć xboxa 360 i boję się że przy szybkich scenach w grach coś takiego będzie.
Proszę o pomoc
 

hipis

New member
Ja takie smużenie zauważylem u siebie tylko przy słabszym sygnale telewizyjnym.
Ale czy ktoś może w końcu sprawdzić tą telegazetę w 37"?
 

BaRiBaL

Member
lewar1309 napisał:
... Pytam gdyż chę nabyć xboxa 360 i boję się że przy szybkich scenach w grach coś takiego będzie.
Proszę o pomoc


Co do cienia to u mnie objawia sie tylko przy slabym sygnale z kablowki Aster (w analogu z anteny), tego zjawiska juz nie ma jak sygnal leci z dekodera cyfrowego Aster czy dekodera C+. Na PS3 takze tego nie ma, za to byc moze zobaczysz na x360 (jak i ja na PS3) zjawisko zielonozoltych krawedzi podczas grania w ciemnych lokacjach gier, najczesciej FPP.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
lewar1309 To zależy jakie masz ujęcie na bilę, bo raczej oświetlenie stołu jest takie, że cienie są minimalne, chociaż są ujęcia.... przy dużych zbliżeniach to tam cień widać, hmm ale zależy co Ty widziałeś ;)
 

radox

New member
Witam
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
W planie mam zakup Panasonica pv70. Odległość od ekranu jest około 3- 3,3m
zastanawiam się czy 50 calowy TV nie bedzie za duży??
Posiadam telewizję cyfrową "n", oglądam sporo filmów z DVD. Proszę o poradę
dziękuję
 

mastafoka

New member
Ja uważam że nie ma czegoś takiego jak za duży TV :)

Obecnie mam pv70 42 i miesiąc po zakupie już knułem zamiane na 50 :D
Ale WAF (poziom akceptacji żony) był zbyt niski :(


Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Myślę, że przy dobrym jakościowo sygnale a taki raczej masz i przy takiej odległości to całkiem spoko taki rozmiarek.

mastafoka no nie wiem jak byś miał kiepski sygnał SD i siedział 2,5m od niego przy 50 albo 60 calach to by było mocne przegięcie :D Tu byś się chyba zgodził, że byłby za duży tv ;)
 
Do góry