Seria PV70

jjb

New member
Witam,

dowiedzialem sie od szwagra ktory pracuje w firmie robiacej dla panasonica plytki ze z jakas seria plytek mieli problem i ze wlasnie pojawialy sie przez to pasy na ekranie. Niestety nie potrafil nic wiecej powiedziec.
Fabryczka stoi w Fürth im Wald praktycznie na czesko-niemieckiej granicy :)


pozdrawiam
 

corning

New member
corrado napisał:
Witam !
Posiadam Panasonica 42PV70P... od 12.06.07 zaczęły się na ekranie w części - centralnie na środku - pojawiać PIONOWE...

Przymierzam (a może bardziej pasuje czas przeszły "przymierzałem się") do tego Panasonica, ale powoli zaczynają mnie przerażać wypowiedzi użytkowników, o awaryjności tego modelu... może lepiej uderzyć w któryś z nowych modeli LCD (Sharp-RD2., Panaconic LX-60, albo nowy Sony)...

im więcej spędzam czasu na tym forum, tym mam większe wątpliwości, ale do rzeczy...

drodzy forumowicze czy wsród Was znajdzie się dziesiątka, która ma bezawaryjnego Panasonica?
 

jjb

New member
Witam,

nie sadze zeby ten model badz marka byla bardziej awaryjna od innych.
Prosze poczytac fora innych marek / modeli :)

pozdrawiam
 

aLien01

New member
Witam

A moj PV70 dalej jest w serwisie z tego co wiem czeka na jakiś podzespół (przypomne, że uszkodzenie polegało na harczeniu głośników). Jak wyglada sprawa: ile dni może być w serwisie po jaki czasie mogę walczyć o wymiane na nowy, w poniedziałek minie 2 tygodnie.

P.S. Od serwisanta wiem, że trafił w Szczecinie drugi PV70 całkowicie martwy :(.
pozdrawiam
aLien01
 
Witam.
Jestem posiadaczem 42PV70 od 29.03. i nie stwierdziłem żadnego cykania, ani żadnych pasków. TV gra od 5 do 10 godzin dziennie i jestem z niego bardzo zadowolony.
 

MarioWR

New member
Mój 42PV70P ma na koncie 500 godzin za sobą i jak na razie bez problemów.Odpukać w niemalowane drewno. Dzieciaki na okrągło oglądają bajki. Nie zauważyłem jakichś braków. TV to się ogląda a nie wypatruje wad.Pozdro.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
corning napisał:
drodzy forumowicze czy wsród Was znajdzie się dziesiątka, która ma bezawaryjnego Panasonica?
Gdyby przeanalizować aktywność użytkowników przed zakupem i po zakupie TV, to na pewno okaże się, że ta pierwsza jest zdecydowanie wyższa. Dlaczego? Dlatego, że zdecydowana większość użytkowników zagląda na forum w celu uzyskania porady, co kupić. Jak już kupią, to cieszą się nabytkiem, zamiast tracić czas na rozpisywanie się na forum. Co więcej. Niewykluczone, że spora część osób planujących zakup zagląda tu anonimowo, poczyta, poszpera, kupi i więcej nie zagląda. Ciekawi was, do czego zmierzam? Otóż zarówno użytkownicy nieanonimowi, jak i anonimowi, podejmują trud wypowiedzenia się na forum już po dokonaniu zakupu dopiero wówczas, gdy dzieje się coś niedobrego. Wówczas znów proszą o radę, ale w tym wypadku, o radę dotyczącą wad i usterek. Taka już ludzka natura, że reagujemy aktywnie wówczas, gdy coś nam dolega, a nie wówczas, gdy wszystko ma się dobrze. Zresztą, co ja się tu rozpisuję. Wystarczy poczytać komentarze pod wiadomościami na Onecie, czy WP. Chyba łatwo zauważyć, że zdecydowana ich większość ma charakter negatywny.

ArtS :)
 

tades

New member
Jak zwykle ArtS007 zgadzam się z Twoją opinią w 100% :D
Kto wie jak to jest z tymi modelami Panasonica:
TH-42 PV 70 EH -
TH-42 PX 71 -
TH-42 PV 71 F -
Jakie są różnice? Dwa można kupić w Polsce, nie znalazłem tylko modelu px.
Model pv 71 dostał wysokie noty, o modelu pv70 nic nie znalazłem.
I taki jeszcze pytanie: Czy różnica w jakości jest warta zapłacenia 1500 więcej ( model 45pv 3400 )
 

dread

New member
Bez reklam
corrado napisał:
Posiadam Panasonica 42PV70P od 03.04.2007 i do 11.06.07 mógłbym go tylko chwalić. Jednakże od 12.06.07 zaczęły się na ekranie w części - centralnie na środku - pojawiać PIONOWE, najpierw jaśniejsze, potem bardziej wybarwione kolorowe linie . Na początku było ich trzy, a obecnie z 5-6. Linie te czasami, fragmentarycznie zanikają przy jaśniejszym tle obrazu ale generalnie są cały czas widoczne. Zgłosiłem usterkę do serwisu czekam na odbiór i naprawę. Czytałem kiedyś, że w wcześniejszych modelach Panasonica pojawiały się jakieś pasy ale poziome. To tyle chciałbym dorzucić - co sam zaobserwowałem.

Ja oddalem Panasa tydzien temu do serwisu z tego samego powodu - najpierw mialem jedna pionowa linie, a do czasu przyjazdu serwisu narobilo sie ich 10 :evil:
Troche mnie pocieszyles ;) bo myslalem, ze moj przypadek jest odosobniony, gosciu z serwisu mowil, ze pierwszy raz sie z czyms takim spotkal...
 

iw1

New member
dread napisał:
Troche mnie pocieszyles ;) bo myslalem, ze moj przypadek jest odosobniony, gosciu z serwisu mowil, ze pierwszy raz sie z czyms takim spotkal...

Mnie z kolei nie pocieszył bo....
...tak jak napisałeś
Póki co zaliczam się do tych zadowolonych (650 godzin przepracowanych)


pozdrawiam
 

jjb

New member
@tedes
Ja mam w domciu PX71F i rozni sie on od PV71 tunerem DVB-T oraz dwoma slotami CI. Generalnie szczerze polecam model PV71 ktora jak sam przyznales zdobyl liczne nagrody za doskonala jakosc obrazu. Osobiscie takze jestem bardzo zadowolony z obrazu ktory zarowno przy SD jak i HD jest bardzo dobry.
Moj TV swieci juz prawie 700 godzin i nie stwierdzilem zadnych odglosow / paskow na ekranie / nawet zielonych krawedzi an ktre ktos narzekal.
Moj TV uzytkuje glownie z N-recorderem, DBOX2 (premiere), DVD i komputer (czasami lubie pograc w jakeigos shootera na duzym ekranie).



pozdrawiam
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co widzę jestem weteranem bo mój PV70 ma przepracowane 1320 godzin. Nie stwierdziłem żadnych niedociągnięć i usterek, obraz jest super a więc mogę go polecić niezdecydowanym.
 

golbek

New member
TH-37PV7P + komputer

co sądzicie o modelu TH-37PV7P i jak to jest z tym wypalaniem bo na stronie panasonic piszą że problem z wypalaniem został wyeliminowany zaś w instrukcji do TH-37PV7P znalazłem info (str.5) :"nie wyświetlaj nieruchomego obrazu dłuższy czas bo powstaje obraz szczątkowy ktory nie podlega gwarancji..obraz nieruchomy to gry,loga programow itp."
 

zybeusz

New member
witam!
mam pytanie czy ktoś posiada informację czy po zmianie softu w n-ce zniknął problem z połaczeniem pv70 po kablu hdmi/ przy starym sofcie połączenie było możliwe w trybie dvi i audio poprzez cinch/
U mnie dalej po przełączeniu w tryb hdmi brak jest obrazu i dzwięku?
 

jjb

New member
golbek napisał:
co sądzicie o modelu TH-37PV7P i jak to jest z tym wypalaniem bo na stronie panasonic piszą że problem z wypalaniem został wyeliminowany zaś w instrukcji do TH-37PV7P znalazłem info (str.5) :"nie wyświetlaj nieruchomego obrazu dłuższy czas bo powstaje obraz szczątkowy ktory nie podlega gwarancji..obraz nieruchomy to gry,loga programow itp."

Witam,

gdzies wczesniej cytowalem fragment listu Panasonic Deutschland traktujacy wlasnie o tym. Zastosowali oni towa technologie ktora dodatkowo zmniejsz azagrozenie wypalenia. Cena za to jest niestety pierwsze 100 godzin (okolo) wzglednie slabszej czerni.

pozdrawiam
 

golbek

New member
jjb napisał:
Witam,

gdzies wczesniej cytowalem fragment listu Panasonic Deutschland traktujacy wlasnie o tym. Zastosowali oni towa technologie ktora dodatkowo zmniejsz azagrozenie wypalenia. Cena za to jest niestety pierwsze 100 godzin (okolo) wzglednie slabszej czerni.

pozdrawiam
Czyli oznacza to że bez obawy mogę przez cały dzień grać w grę która ma np stały biały fragment(statystyki itp.) lub też w inny sposób działać na komputerze(stały element np. pasek zadań)?
 
Do góry