Seria PV70

iw1

New member
Owszem, przyznaję że zauważyłem u siebie zielone krawędzie, pojawiają się one w pewnych sytuacjach, wtedy gdy na ekranie obiekty szybko przesuwają się w poziomie, jeszcze lepiej widać to na programach czarno-białych

na tym filmie jest to bardzo dobrze widoczne ale autor szczególnie zadbał o to by je było widać poruszając szybko obrazem lewo/prawo, czasami są one zielone a czasami niebieskie:
http://www.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U

z tego co wiem nie jest to przypadłość tylko tych plazm
Poza tym przy normalnym oglądaniu sam bym tego "efektu" nie zauważył gdyby temat nie został poruszony na forum

Pozdrawiam
 

Dru

Moderator
a ja trochę z innej beczki - byłem w weekend w naszych ukochanych Niemczech w MEDIA MARKT i cena jaką stwierdziłem za 37PV71F to 1399 EURO. Także pozostało zakupić nasz polski odpowiednik :).
A jak tam sprawa cykania w tejże serii bo coś przycichło na ten temat?
 

doc38

New member
U mnie "cyka" nadal, ale jakby rzadziej. Chyba nawet już się przyzwyczaiłem, wciąż wstrzymuję się z reklamacją. Z obrazu natomiast niezmiennie jestem zadowolony.

Pozdrawiam :)
 

wydma8

New member
U mnie tez cyka, ale jest to absolutnie do zaakceptowania, na poczatku zastanawialem sie co to jest:):)...czym jest spowodowane i do dnia dzisiejszego nie wiem:) obraz zyleta!!

Jaki uchwyt polecacie do plazma 37", oryginalne to koszt ok 500-800, na allegro od 100, wiec kusza cena, czy te z allegro sa pewno, ktos juz je kupil??

Pzdr
 

doc38

New member
Dru, "cykanie" występuje ze zmienną częstotliwością. Wydaje mi się, że częściej je słychać na kanałach HD (szczególnie Discovery HD); co kilka- kilkanaście minut, czasem raz na pół godziny. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Natomiast niezależnie od rozdzielczości obrazu cykanie często pojawia się w bardzo jasnych scenach (co potwierdzałoby "genezę termiczną"). Z drugiej strony czasem nie słychać tego odgłosu przez godzinę i dłużej. Pewnie nie bardzo Ci pomogłem, Dru. Sam się zastanawiam, co począć z tym fantem. Początkowo zjawisko mnie drażniło, teraz jakoś się do niego przyzwyczaiłem, pewnie dlatego wstrzymuję się z wezwaniem serwisu.
 

Piotrbim

New member
Pragnę dorzucić swoje trzy grosze w temacie "cykania". Podejrzewam że powodem może być zbyt delikatne dokręcenie PV70 do metalowych uchwytów pionujących które łączą ekran z podstawą. U mnie nie "cyka". Dokręciłem śruby w miarę konkretnie. Drugim powodem może być zbyt niestabilne podłoże ( delikatny mebel, stolik ? ), dlatego ośmielam się polecić szanownym solidny stolik pod TV 42" firmy Omnimount.

http://www.megamedia.pl/stolik-omnimount-g343.php?off=3

Szyby są "resorowane" elastycznymi podkładkami.
Może pomoże.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdziłem z ciekawości - ten ruch na PV 70 i jest zauważalny , ale trzeba pokazać palcem żeby osoba stojąca z boku to zauważyła.
Więc bym nie przesadzał , to chyba czarny pijar maczał w tym palce.
Ale z ciekawości sprawdziłem konkurencje - czyli Pioneera - tu nie ma takich efektów.
Poziom cykania w Panasonicu - dla mnie nie jest wogóle zauważalny. Ale są osoby które mają bardziej czuły słuch. A jeszcze złe wypoziomowanie powoduje "inna pracę " - podobnie jak źle poziomowana pralka czy lodówka.
 

kejo

New member
wydma8 napisał:
Jasiek, czekam na opinie i pozdrawiam!!

Ja wieszak kupiłem u kikiego napisz do niego na prv ... pv70 też u niego kupiłem :wink: (żadna reklama -tylko polecam - sprawdzony) hehe u mnie nie ma żadnego cykania a telewizorek jest za...y
 

iw1

New member
Jasiek_31 napisał:
Za zamówiłem na Allegro tą: http://www.allegro.pl/item203102707_uchwyt_lcd_plazma_30_60_jakosc_75kg_udzwig.html
i czekam na dostawe, powinna dotrzeć do środy więc podziele sie informacjami.

Pozdrawiam.

Posiadam chyba taki sam:
http://www.allegro.pl/item184075942_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_30_63_75kg_fak_v.html

To bardzo dobry wieszak i nie widzę żadnych wad
Płacenie po 500 zł z oryginalny nie ma najmniejszego sensu, no chyba że ktoś chce mieć oryginał Panasonic
 

Dru

Moderator
a ja wrócę do cykania
czyli wg opinii jednego z użytkowników forum - wystarczy dokręcić dobrze śrubki między TV a podstawą i wypoziomować - to powinno zniwelować cykanie, dobrze rozumiem?
czyli jeśli plazma wisi to nie cyka?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To była hipoteza. Napisał podejrzewam, więc trudno jednoznacznie to ocenić. Dobrze byłoby, gdyby ktoś empirycznie to potwierdził. Sądzę jednak, że to cykanie pochodzi z układów wysokiego napięcia i nie ma wiele współnego ze stabilnością mechaniczną.

ArtS :)
 

wydma8

New member
A i jeszcze druga sprawa, jakim kablem przesylam obraz z dekodeera do tv, kablem hdmi a moze 3 chinchami?? scart odpada ze wzgledu na jakosc, czy pozostale dwa daje rade przy sygnale hd??

Jesli hdmi to jakim, roi sie ich na allegro mnostwo od 20pln do nawet 200, jakii wybra zeby nie zalowac??

Pozdrawiam serdecznie!

Zapomnialem deytuj wcisnac:)sorki!
 

jjb

New member
Witam,

ja uzywam zwyklego kabelka kupionego w ALDI za niecale 8 euro :)
Obraz jest bardzo ladny, porownywalem z polaczeniem przez markowy component i jest ok.
Moim zdaniem jakas wielka roznica w obrazie spowodowana "jakoscia" kablami hdmi to raczej mity.

pozdrawiam
 

wydma8

New member
Czy moge uzyc chinvzy na 3rca, na ktorych sa dwie pary chinczy audio i jedna para video jako componenta do podlaczenia dekodera z tv??

:)

I czym sie roznia chincze na ktorych pisze audio video od czinczy nazwanych componentami, bo myslalem ze to to samo, ale chyba jednak nie, prosze o wytlumaczenie


Kolejne pytanie czy sie rozni coaxial o tych 2 pozostalych kabli??:)

Pozdr

OKI SAM SKUMALEM CO I JAK:)

Ale mam nastepne nurtujace mnie pytanie, hdmi czy component, warto doplacac do hdmi, czy jakosc obrazu jest duzo lepsza i ile w ogole jest lepsza??
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jest z reguły lepsza, ale nie jest to duża różnica. Dobry komponent też się dobrze sprawdza. I nie ma ewentualnych problemów z HDCP.

ArtS :)
 
Do góry