Seria PV70

Jasiek_31

New member
No i trzeba dodać że po HDMI pójdzie sygnał 1080p a po Componencie maksymalnie 1080i.
HDMI przesyła też audio i może być dwukierunkowy a Component nie, w Panasonicu jest coś co się nazywa VIERA Link i umożliwia sterowanie z poziomu TV innym sprzętami Panasonica.

Pozdrawiam.
 

pamil68

New member
różnica między pv7 a pv70

Witam. Proszę o podanie różnicy między pv7 a pv70. Zauważone przeze mnie to różnica w ilości stron telegazety, o jedno mniej HDMI i inna podstawa. Może ktoś zakupił taką plazmę, prosiłbym o opinię. Cena plazmy pv7 jest naprawdę interesująca.
 

DeAlba

New member
Cykanie

Przypuszczam, że cykanie to sprawa elektroniki/elektryki. Na pewno nie pomaga dokręcenie podstawy (mam to zrobione solidnie a TV stoi na bardzo solidnej i wypoziomowanej szafce). Zaczął cykać gdzieś po miesiącu (ale myślę, że bardziej tu chodzi o ilość przepracowanych godzin niż czas).
Cykają też egzeamplaże powieszone na ścianie.
Przypomina to trochę niestabily przekaźnik...

Pozdrawiam

PS. A co z tym TV co wylądował w serwisie jakieś 3 tyg. temu?
 

jjb

New member
Czytalem o pojedynczych przypadkach cykania w modelach PV71, takze pisano o dokrecaniu i stabilnej szafce rtv. Niestety ale niska cena musi sie na czyms odbijac :-/


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
pamil68 napisał:
Witam. Proszę o podanie różnicy między pv7 a pv70.

Poważniejszych różnic, poza brakiem jednego HDMI jest brak wejscia przez D-SUB (komputerowego), bardzo powazna wada. Podlaczanie przez komponent PC nie daje dobrych rezultatów a przez HDMI (które najprawdopodobnie wykorzysta sie do czegos innego) da 5% overscaningu. Dalej mniejszy kontrast (do 8000:1), mniejsza liczba odcieni szarosci (do 2048 ), brak Sub-Pixel Controller (jednak ta informacje trzeba bedzie potwierdzic, sprzeczne informacje na roznych site'ach panasonica), o 1000 stron mniej w telegazecie, lzejszy o 6kg (ze wzgledu na inna podstawe), brak V-AUDIO Sound (pewnie nie zastosowano pro-ekologicznych bambusowych glosnikow ;)). Informacje zaczerpniete z www.panasonic.be

Ogolnie bardzo ubogi krewny PV45 (szkoda bo myslalem ze ma on juz godnego nastepce), pomijam postprocessing 1080p, ktory dla tej matrycy HD-Ready nie ma sensu.

Pzdr. (C)G
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ciekawe, jak to jest z tym postprocessingiem 1080p w przypadku sygnału 720p. Bo jeżeli taki sygnał jest skalowany do 1080p w celu dalszej obróbki, to oznaczałoby niepotrzebną degradację obrazu.

Przy okazji, skoro wspomniałeś o overscanningu. Czy występuje on również na wejściach analogowych?

ArtS :)
 

sancho

New member
37pv70

Zgłupiałem z tym cykaniem. Wczoraj nie miałem prądu przez godzinę. A mój PV70 cykał sobie w najlepsze ^^. Czyzby jednak przyczyna była natury termiczno mechanicznej. Sprawdźcie własciciele cykaczy, czy też tak macie. Swoją drogą przyzwyczaiłem sie do cykania i jak TV jest włączony to praktycznie tego nie słyszę.
 

doc38

New member
Ja również zwróciłem niedawno uwagę na to, że mój PV70 cyka jeszcze przez jakiś czas także po wyłączeniu prądu (co prawda znacznie rzadziej, niż w czasie pracy).
 

KotD

New member
"cykanie"

Witam,

Jeżeli chodzi o "cykanie" to uzyskałem taką informację w sklepie firmowym Panasonica, gdzie byłem oglądać PV70 i zadawałem wiele pytań dotyczących różnych dolegliwości tego modelu:
"cykanie" spowodowane jest słabym dokręceniem obudowy i podczas nagrzewania luzy powodują, ze występuje skrzypienie. Podobno serwisy dokęcają śruby, obudowa jest dobrze spasowana i nie wystepuję już "cykanie".
Takie wytłumaczenie tej sytuacji jest całkiem sensowne. Mam nadzieję, ze również prawdziwe.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To proponuję posłuchać, czy cykanie występuje po dłuższej (kilkugodzinnej) przerwie w pracy. Oczywiście nadal nie włączając telewizora.

Gdyby okazało się, że to mankament natury mechanicznej, to aż strach się bać, czy z czasem nie wypadnie matryca z obudowy. :niewiem:

ArtS :)
 

sancho

New member
Cykanie 37PV70

Informacja z serwisu, że niby śruby trzeba przykręcic to moim zdaniem klasyczne zbywanie. U mnie śruby przykręcone fest. I dlaczego w takim razie cykanie ujawnia się po jakimś okresie. Telewizor nie drga ani nie wibruje, co ewentualnie mogłoby spowodować poluzowanie śrub np. po upływie miesiąca czy dwóch :/
 

KRISTOFFER_2006

New member
Witam

Jestem posiadaczem PV70 od trzech tygodni i nie stwierdziłem jeszcze żadnego cykania,śruby dokręcone normalnie TV ustawiony na szafce.

Czytając wasze posty z problemem cykania można swierdzić że przyczyna jest termiczna prawdopodobnie odkształca się jakiś element pod wpłyewm temperatury,i najprawdopodobnie jest to jakiś aluminiowy radiator.

Mam nadzieję że mnie ten problem nie spotka niechciał bym być zawiedziony Panasonicem skoro już zaufałem tej firmie.
 

Adi

New member
Witam wszystkich!!!
Nie było mnie przez dłuższy czas - stąd ma cisza.
Dla przypomnienia, jestem pierwszym użytkownikiem "cykającego TV".
W poniedziałek serwis przywiózł mi w końcu TV.
Sprawdziłem i wszystko jest już ok.
Porozmawialem z serwisantem i wymienili mi jakis moduł, na który czekali aż 26 dni :x
Wreszcie mam z powrotem swoj tv.
Nie wierzcie, ze cykanie to kwestia dokrecenia obudowy, czy tez zawieszenia na scianie.
Jestem wk......ny na serwis, bo cieszylem sie 6 dni z Tv, a w serwisie trzymali go równe 28 dni. I wiecie co jest najlepsze, ze jakbym nie odebral od nich tel. (a wiedzialem, ze dzwonia z serwisu) to we wtorek mija 29 dzien, czyli mogłbym zgodnie z regulaminem żądać nowy. Ale to juz kolejne do 21 dni oczekiwania i nie wiadomo, czy ponownie nie dostałbym "cykajacego".
Reasumując, po 6 dniach oglądania-cykania i po 28 dniach oczekiwania-wk.....nia odzyskałem swój telewizorek, wreszcie nic nie "CYKA", obraz jak był tak jest wspaniały i nawet zadnej rysy na obudowie nie ma :smile: .
Teraz juz odczuwam, jaki komfort dla ucha jest dźwięk bez "cykania":lol:
Mam nadzieje, ze Wasze "cykające" TV będą znacznie krócej niż mój. Pragne jeszcze podkreślić, że karton nie jest potrzebny, sami przyjeżdzają ze swoim (opisywałem, ze wpakowali Go w karton po Samsungu 42") i gwarancja również nie jest potrzebna - tylko paragon/faktura zakupu.
Pozdrawiam Adi
 

motobartcompany

New member
jak miałem Pv 70 to nic nie cykało, teraz mam 40 calowego Sony v2500 i czasami coś cyknie, tak samo mój xbox 360 , gdy go włanczam to "strzela"


U mnie na 100% to wina obudowy, plastik gdy się nagrzewa właśnie tak cyka, dlatego nawet gdy wyłączymy TV to obudowa stygnąc też cyknie.

Tak samo miałem w 29 calowym CRT, obudowa czasami tak strzeliła, że aż się budziłem w nocy;)

identyczną sytuacje mam w motocyklu, gdy zgasze silnik stygnące aluminium strzela, to nie jest nic dziwnego i czesto możemy spotkac w życiu.............

Nie wierzcie, ze cykanie to kwestia dokrecenia obudowy, czy tez zawieszenia na scianie.
dlaczego nie? może u ciebie była inna sytuacja, ale nawet jak rokręcali obduowe to mogli ją mocniej lub słabiej skręcić, plastik jest inaczej ułożony i strzały ustały.
 
Ostatnia edycja:

doc38

New member
Adi, dzięki za informacje. :)

Ciekawe jaki konkretnie był to moduł. Łatwiej byłoby rozmawiać z serwisem w moim mieście, gdy już w końcu zdecyduję się reklamować "cykadło".
 
Ostatnia edycja:

Jasiek_31

New member
Witam, mam PV70 od tygodnia i jak dotąd jeszcze nie cykał ani razu, dzisiaj powiesiłem go na uchwycie o którym pisałem wcześniej.
Do tej pory stał na zwykłej szafce i było OK, zobaczymy jak bedzie na ścianie.
Miałem napisać jak uchwyt z Allegro i musze stwierdzić że uchwycik OK, wygląda bardzo dobrze, montuje sie prosto, w zestawie było dużo różnych śróbek do montarzu tak że powinien pasować do każdego TV, do mojego 37PV70 pasuje idealnie, odstęp od ściany prawie 8cm więc o centymetr więcej niż zaleca producent, regulacja pochylenia działa płynnie i można naprawde ustawić sobie TV według włąsnego uznania.

Pozdrawiam.
 

sancho

New member
N-ka a PV70

A tak z innej beczki. Czy po ostatniej aktualizacji softu w N-ce macie dźwięk po HDMI? U mnie widzę, że TV działa teraz w trybie HDMI ( a nie jak wczesniej w DVI) ale dźwięk niestety dalej po analogu. Pytam bo ponoć po aktualizacji N-ki w wielu telewizorach (rózne marki i modele) HDMI zaczęlo działać normalnie. :/
 

KRISTOFFER_2006

New member
sancho napisał:
A tak z innej beczki. Czy po ostatniej aktualizacji softu w N-ce macie dźwięk po HDMI? U mnie widzę, że TV działa teraz w trybie HDMI ( a nie jak wczesniej w DVI) ale dźwięk niestety dalej po analogu. Pytam bo ponoć po aktualizacji N-ki w wielu telewizorach (rózne marki i modele) HDMI zaczęlo działać normalnie. :/

Witam

Faktycznie dzwięk dalej idzie po analogu a szkoda,może wkońcu dopracuja ten soft.
 

corrado

New member
Witam !

Posiadam Panasonica 42PV70P od 03.04.2007 i do 11.06.07 mógłbym go tylko chwalić. Jednakże od 12.06.07 zaczęły się na ekranie w części - centralnie na środku - pojawiać PIONOWE, najpierw jaśniejsze, potem bardziej wybarwione kolorowe linie . Na początku było ich trzy, a obecnie z 5-6. Linie te czasami, fragmentarycznie zanikają przy jaśniejszym tle obrazu ale generalnie są cały czas widoczne. Zgłosiłem usterkę do serwisu czekam na odbiór i naprawę. Czytałem kiedyś, że w wcześniejszych modelach Panasonica pojawiały się jakieś pasy ale poziome. To tyle chciałbym dorzucić - co sam zaobserwowałem.
 

jtd

New member
Bez reklam
corrado napisał:
Witam !

Posiadam Panasonica 42PV70P od 03.04.2007 i do 11.06.07 mógłbym go tylko chwalić. Jednakże od 12.06.07 zaczęły się na ekranie w części - centralnie na środku - pojawiać PIONOWE, najpierw jaśniejsze, potem bardziej wybarwione kolorowe linie . Na początku było ich trzy, a obecnie z 5-6. Linie te czasami, fragmentarycznie zanikają przy jaśniejszym tle obrazu ale generalnie są cały czas widoczne. Zgłosiłem usterkę do serwisu czekam na odbiór i naprawę. Czytałem kiedyś, że w wcześniejszych modelach Panasonica pojawiały się jakieś pasy ale poziome. To tyle chciałbym dorzucić - co sam zaobserwowałem.
Jak oddales ta plazme do serwisu to licz sie z tym, ze to co przyjedzie spowrotem nie bedzie juz tak dobre jak przedtem.
 
Do góry