Seria PV60

jgryhdtv

New member
Witam wszystkich. (1 post)
JaCkyLL - firma Vogel's produkuje chyba najbardziej estetyczne akcesoria do RTV, w tym listwy do ukrycia kabli. Niestety nie należą one do tanich, ale moim zdaniem warto :cool: .

Wiele sklepów ma te produkty w ofercie. Tutaj masz adres http://www.juka.pl/katalog_one.php?id=1464&kat= do jednego z tańszych.

Ps. Mój 42-PV60EH po feriach zawiśnie właśnie na regulowanycm uchwycie z taką listwą. :krol:
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Panowie ktorym kablem najlepiej polaczyc TV z tunerem Humax HDCI-2000?.W tej chwili podlaczylem HDMI dolaczonym do tunera, ale na wiekszosci programow w tle widze jakies dziwne cienie, kwadraciki, pikseloze czego nie ma, kiedy TV podlaczony jest do sieci kablowej Vectra.Dodam, iz te same efekty sa na moim starym Sony crt KV29FX66.
 

RNAcid

New member
Judash napisał:
Panowie ktorym kablem najlepiej polaczyc TV z tunerem Humax HDCI-2000?.W tej chwili podlaczylem HDMI dolaczonym do tunera, ale na wiekszosci programow w tle widze jakies dziwne cienie, kwadraciki, pikseloze czego nie ma, kiedy TV podlaczony jest do sieci kablowej Vectra.Dodam, iz te same efekty sa na moim starym Sony crt KV29FX66.

W takim razie czy nie nasuwa się wniosek, że winę ponosi tutaj tuner a konkretniej niska jakość sygnału po prostu? Zmiana kabla niczego pewnikiem nie wniesie, co najwyżej pogorszenie samego sygnału jako takiego przy zmianie na composite.
 

domagarow

New member
witam wszystkich
od wczoraj i ja naleze do klubu panasa.
zakupilem sobie th-42pv60 i jestem w pocatkowej fazie szoku ;)
jakie to wieeeeeelkie bydle w porownaniu z moim dotychczasowym telewizorkiem 25".
mam wrazenie, ze moze jest nawet troche za duzy i robil mi sie wczoraj wytrzeszcz ;) mam nadzieje, ze sie z nim wkrotce oswoje.
nie wiem czy to jest mozliwe ale sprawdzajac w menu serwisowym 2 ilosc przepracowanych godzin ujrzalem okragla liczbe 1 !!!!!!!!
nie do wiary.
tak jak pisaliscie - na samiutkim poczatku delikatnie z ustawieniami.
na razie nauka w teorii a pozniej przyjdzie czas na eksperymentowanie.
teraz ciesze sie jak jakis bachor i nie moge sie doczekac powrotu z pracy do domu.
nie wiem czy nie kupic moze jakichs kropli do oczu ;)
pozdrawiam
 

Grigorij

New member
domagarow napisał:
...jakie to wieeeeeelkie bydle w porownaniu z moim dotychczasowym telewizorkiem 25".
mam wrazenie, ze moze jest nawet troche za duzy i robil mi sie wczoraj wytrzeszcz ;) mam nadzieje, ze sie z nim wkrotce oswoje...
Na początku miałem tak samo, po trzech tygodniach użytkowania zaczynam żałować, że nie kupiłem 50"...;)
 

bofff

New member
kupilem pv60 kwiecien/maj
spostrzezenia
*wciaz jeden z lepszych tv jakie widzialem
*duszki pojawiaja sie gdy nierozgrzany tv dostanie obraz b. jasny i wysoce kontrastowy (xbox 360) znikaja po 1-2 minutach
*ktos cos wspomnial o "purple snakes", o ile dobrze zrozumialem ich sens zdazaja sie na "zaciemnionym" obrazie slabej jakosci
*nic sie nie wypalilo do tej pory
 

oopl

New member
42PV60 - podłączenie cyfrówki

Witam!

mam prośbę , nie moge podłączyć cyfrówki Minoltaz Z3, do 42PV60.
kable od aparatu to dwie końcówki żółta i biała , na starym telewizorze Philipsa było Ok

mam jeszcze podłączone DVD onkyo 404 i tuner onkyo 504 , może trzeba podłączyć pod tuner ??
próbowałem bezpośrednio pod plazme z przodu pod klapka , ale kicha, ustawiałem plazme na AV4 i też nic.

jesli nie sprawi to komuś kłopotu to proszę o podpowiedź

ps. jestem laikiem w tych sprawach

oopl
 

ori2go

New member
panas 42pv60

Witam wszystkich,

Na początku wielkie dzięki wszystkim forumowiczom. Dzięki wam jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizorka. Podłaczony jest poprzez HDMI do DENON 1730 - obraz po prostu zajefajny.

Mam go od 5 dni, tylko czekam jak wrócę z pracy aby go włączyć. Obraz z DVD super, PAL - TV1 ok, gorzej TV2. Na TVN widzę poziome pasy - może to antena. Nie ma powidoków, żadnych węży tym bardziej różowych.


Pozdrawiam wszystkich.

ori2go:D
 

kmarcin

New member
Panasonic 42pv60EH

Witam.
Jestem użytkownikiem modelu 42pv60EH od 20 listopada 2006. Do wyboru nakłoniły mnie wypowiedzi na forum. TV przez kilka pierwszych dni "porażał" swoją wielkością - obecnie 50'' również by pasował. Jakość obrazu z DVD (component) oraz X360 (VGA) - REWELACJA. Przez pierwszych kilka dni programy oglądane z sygnału CYFRY+ (dekoder Pioneer BCT1530), a następnie zmieniłem operatora na "n" - i tutaj małe zaskoczenie. Programy nadawane w SD wyglądały IMHO lepiej na starej platformie (euro RGB - "n" podłaczone pod HDMI). Zmiana połączenia nbox RECORDER na component nie przynosi zmiany. Żadnego blokowania w komunikacji z pilotem zarówno oryginalnym jak i Logitech Harmony. Co do "filoletowych węży" zauważyłem je na samym początku (ciemno-bure ściany korytarzy/pomieszczeń) i zrzucałem ten błąd na niską jakość materiału źródłowego. Niestety na MGM HD podczas oglądania filmu "Przyjęcie" również węże "bujały" się na ścianach - ale mam wrażenie że tam wyświetlają dużo materiałów w pseudo HD. Nie ma co jednak przesadzać. Widzę je tylko ja, natomiast wszyscy znajomi + rodzina rozpływają się w zachwycie!! I najważniejsze, dla mnie, efekty powidoków tego modelu NIE DOTYCZĄ. Chyba pulpit Windowsa musiał by się wyświetlać cały tydzień, aby coś się wypaliło. W serwisie Panasonica w Poznaniu o czymś takim jak "purple snakes" nie słyszeli i zaproponowali przywiezienie tv na testy. Chyba nie tędy droga -14 dni bez sprzętu i końcowy raport "MY NIC NIE WIDZIMY". I na koniec: nie pozwólmy aby ten jeden minus przysłonił nam wszystkie plusy (w Stanach chyba problem już rozwiązano: EEPROM 1.46 z 1 września 2006). Pozdrawiam wszystkich zadowolonych użytkowników tego telewizora oraz życzę wszystkim sprzedawcą w salonach RTV w Poznaniu poszerzania swojej wiedzy bo takiej niekompetencji + parcia na koreańczyków (TV LCD) się nie spodziewałem.
 
Ostatnia edycja:

Przecin

New member
42PV60 z DVD - jak podłączyć?

Witam!

Od niedawna też jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonica 42PV60.
Mam pytanie odnośnie podłączenia DVD z TV 42PV60.
Zwracacam się zwłaszcza do starszych użytkowników
Czy koniecznie muszę mieć DVD z wyjściem HDMI i tak je podłączyć pod plazmę? Czy może wystarczy tylko przez komponent? Czy to jest WIDOCZNA różnica w jakości obrazu z DVD?
Ktoś ma jakieś doświadczenia? może ktoś podłączał swojke DVD i przez HDMI i przez komponent? jakieś różnice?
A może są jeszcze jakieś inne zalety DVD z wyjściem HDMI ;-) ?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrowienia dla wszystkich użytkowników 42PV60!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie musisz się stresować. Korzystaj z tego co masz .
Różnice i tak sam musisz określić. Ale nic na siłę z Komponentu też gra extra. HDMI - masz również dźwięk.
pozdrawiam
 

kredek

New member
kiki napisał:
witam
nie musisz się stresować. Korzystaj z tego co masz .
Różnice i tak sam musisz określić. Ale nic na siłę z Komponentu też gra extra. HDMI - masz również dźwięk.
pozdrawiam

kiki - dobrze Cię słyszeć:grin:
A Twoim zdaniem obraz będzie lepszy (42PV60) z HDMI czy z komponentu? Bo widzisz... zmieniam DVD i zastanawiam się pomiędzy Denonem 1930 a Oynko 504 - i za chiny ludowe nie wiem co wybrać....:confused:
 

k-d

New member
Nie wiem jak wygląda różnica na DVD, ponieważ tylko po componencie mogę podpiąć, ale film HD z komputera wygląda zauważalnie lepiej po hdmi niż componencie. Może to różnica w jakości kabla (oba techlink, modeli nie pamiętam, ale component 60 PLN, a dvi-hdmi 160 PLN), jestem zaskoczony róznicą (nie spodziewałem siętak dużej - czytaj zauważalnej).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
k-d napisał:
Nie wiem jak wygląda różnica na DVD, ponieważ tylko po componencie mogę podpiąć, ale film HD z komputera wygląda zauważalnie lepiej po hdmi niż componencie. Może to różnica w jakości kabla (oba techlink, modeli nie pamiętam, ale component 60 PLN, a dvi-hdmi 160 PLN), jestem zaskoczony róznicą (nie spodziewałem siętak dużej - czytaj zauważalnej).
Dużo zależy od przetwornika cyfrowo-analogowego w Twojej karcie. Pewnie jest przeciętny.

ArtS :)
 

bury35

New member
kabel d-sub oryginalny jaki?

chce połaczyc laptopa z d-sub kabelkiem d-sub ale jakims konkretnym(kupiłem kabelek tydzien temu ale podczas wyciagania z laptopa ułamał sie w srodku jeden element noi niemam sygnału)
prosze o info jaki oryginalny d-sub meski-meski ijaka cena,firma?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
bury35 napisał:
chce połaczyc laptopa z d-sub kabelkiem d-sub ale jakims konkretnym(kupiłem kabelek tydzien temu ale podczas wyciagania z laptopa ułamał sie w srodku jeden element noi niemam sygnału)
prosze o info jaki oryginalny d-sub meski-meski ijaka cena,firma?

polecam: http://www.allegro.pl/item158207211_kabel_vga_15hd_d_sub_bandridge_cl10102x_2m.htm
dobra jakosc, dobra cena, b. dobra firmal
 

MArio K-39

New member
P M O C Y ! ! !

Jestem zdecydowany na Panasa 42 pv60,dzięki temu forum.
Gdzie mogę go kupic w dobrej cenie. Może jeszcze poczekac w tej chwili
znalazłem go za 4,8 k.
Z góry dziękuję. POZDRO !
 
J

Judash

Guest
MArio K-39 napisał:
P M O C Y ! ! !

Jestem zdecydowany na Panasa 42 pv60,dzięki temu forum.
Gdzie mogę go kupic w dobrej cenie. Może jeszcze poczekac w tej chwili
znalazłem go za 4,8 k.
Z góry dziękuję. POZDRO !

Pewnie mozna zaczekac np do lipca?. Wtedy moze kupisz 4 setki taniej , a moze przed swietami Bozego Narodzenia?.Ja kupilem tutaj www.hoopla.pl , ale widzilem tez tu; www.central.pl w jednym i drugim robilem zakupy bez problemow.
 

Mabri

New member
MArio K-39 napisał:
P M O C Y ! ! !

Jestem zdecydowany na Panasa 42 pv60,dzięki temu forum.
Gdzie mogę go kupic w dobrej cenie. Może jeszcze poczekac w tej chwili
znalazłem go za 4,8 k.
Z góry dziękuję. POZDRO !

Z tym czekaniem, to nie wiem czy ci wyjdzie, ponieważ powoli na miejsce pv60 wchodzi pv45. Już w dwóch sklepach dowiedziałem się, że nie będą sprowadzać pv60.
 

sanchez

New member
MArio K-39 napisał:
P M O C Y ! ! !

Jestem zdecydowany na Panasa 42 pv60,dzięki temu forum.
Gdzie mogę go kupic w dobrej cenie. Może jeszcze poczekac w tej chwili
znalazłem go za 4,8 k.
Z góry dziękuję. POZDRO !
Cześć,
swój 42PV60EH kupiłem w piątek za 4999 w sklepie Panasa w Poznaniu. Cena była przystępna w porównaniu z Allegro i sklepami internetowymi. Nie ma jak sprawdzenie osobiste egzemplarza na miejscu.
A dziś SZOK:shock:
jestem w Avansie (Stary Browar) a tu ta sama cena i jeszcze 22% ceny do wydania na dowolny sprzęt w sklepie (czyli 900 zł "upustu"). Zobacz może Twój awans też ma tę promocję.

Pozdro
Sanchez
 
Ostatnia edycja:
Do góry