Seria PV60

MArio K-39

New member
sanchez napisał:
Cześć,
swój 42PV60EH kupiłem w piątek za 4999 w sklepie Panasa w Poznaniu. Cena była przystępna w porównaniu z Allegro i sklepami internetowymi. Nie ma jak sprawdzenie osobiste egzemplarza na miejscu.
A dziś SZOK:shock:
jestem w Avansie (Stary Browar) a tu ta sama cena i jeszcze 22% ceny do wydania na dowolny sprzęt w sklepie (czyli 900 zł "upustu"). Zobacz może Twój awans też ma tę promocję.

Pozdro
Sanchez


Dzięki SANCHEZ warto się pofatygowac nawet jak mam 300 km do Poznania. Jestem ciekew czy ta oferta jest aktualna i jakie mają zapasy.

pozdro !:blagam: :blagam:
 

tades

New member
a tak szczerze czy jeśli ma się trochę światła słonecznego na ekran to w plazmie nic nie widać i wtedy jestem zmuszony do kupna lcd ? i za cene do 5k jaki tv najlepszy w stosunku jakość obrazu 40 %, jakość produktu 30%, wielkość ekranu 30%.
Wcześniej pisałem, dzięki krytycznym uwagom niektórych forumowiczów, że nie kupię telewizora ( pv60) z istotnymi wadami ale ... no właśnie inni userzy piszą , że te wady nie są tak bardzo widoczne i co tu dużo mówić dzięki temu wątkowi myślę właśnie o kupnie tego tv.
Uważnie czytam wszystko co piszecie i od was zależy w bardzo dużym stopniu jaki tv będzie mi wyświetlał filmy w ciągu najbliższych kilku(kilkunastu) lat.
dlatego proszę o bardzo rozważne pisanie pochwał i krytyk na temat sprzętu.
dzieki wszystkim za czas który poświęcają na pisanie na tym forum i odpowiadanie takim nowicjuszom jak ja co nie znają się na sprzęcie i nie mogą go zmieniać co 2-3 lata i.
tades
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
tades napisał:
a tak szczerze czy jeśli ma się trochę światła słonecznego na ekran to w plazmie nic nie widać i wtedy jestem zmuszony do kupna lcd ? i za cene do 5k jaki tv najlepszy w stosunku jakość obrazu 40 %, jakość produktu 30%, wielkość ekranu 30%.
Wcześniej pisałem, dzięki krytycznym uwagom niektórych forumowiczów, że nie kupię telewizora ( pv60) z istotnymi wadami ale ... no właśnie inni userzy piszą , że te wady nie są tak bardzo widoczne i co tu dużo mówić dzięki temu wątkowi myślę właśnie o kupnie tego tv.
Uważnie czytam wszystko co piszecie i od was zależy w bardzo dużym stopniu jaki tv będzie mi wyświetlał filmy w ciągu najbliższych kilku(kilkunastu) lat.
dlatego proszę o bardzo rozważne pisanie pochwał i krytyk na temat sprzętu.
dzieki wszystkim za czas który poświęcają na pisanie na tym forum i odpowiadanie takim nowicjuszom jak ja co nie znają się na sprzęcie i nie
mogą go zmieniać co 2-3 lata i.
tades

Chcialem wydac 10.000 zlotych na lcd max 42" bo uwazalem, iz to najlepszy wybor, a o plazmach nawet slyszec nie chcialem.Niechcaco przeczytalem o Panasiku i pomimo negatywnych jak i wiekszosci pozytywnych opinni wybor padl na Panasa i jestem zadowolony bardzo.
 

kredek

New member
tades napisał:
a tak szczerze czy jeśli ma się trochę światła słonecznego na ekran to w plazmie nic nie widać tades

42pv60 ma czujnik światła z przodu i jak ustawisz tę funkcję obrazu na "auto" to automatycznie im będzie jaśniej w pokoju, tym jaśniejszy będzie obraz/kontrast.
I powiem szczerze, że to - po przyzwyczajeniu - działa nienajgorzej.
 

przemoos7

New member
witam
i stało się. od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem :DTH-37 PV 600E:D. niestety kończe remont i wrażeniami będę mógł sie podzieli za ok. półtora m-ca. (mam nadzieje). proszę o radę, na czym najlepiej powiesic mój telewizorek i gdzie kupic taki uchwyt.
wiem że gdzieś już to było opisane, jednak nie jestem pewny czy do tego konkretnego modelu. wielkie dzięki za pomoc

specjalne podziękowania dla dnc - jesteś gośc
 

marcinbozek

New member
Witam szacowne grono. I ja także wybrałem 42PV60EH, ja który do niedawna zarzekał się że nie będzie wstecznikiem kupując plazmę tylko wybierze LCD i zrobi to spokojnie w cenie 5000 za 42 cale... ale cóż życie a raczej obraz bardzo weryfikują poglądy... jak bym nie patrzył i się przymierzał to wspomniana plazma wydaje się być najlepszym wyborem.
Jedyny sygnał jaki będę odbierał za kilka dni w nowym domu to telewizja N a 70 % oglądanych pozycji to polskie programy i Discovery HD i choć sprzedawcy w kilku sklepach przekonują mnie że w tym przypadku tylko LCD to pozostała część zarzeka się tylko plazma. Pozdrawiam przy tym pewnego Pana z bielskiego sklepu Avans który cierpliwie znosił moje 1,5 godzinne wahanie kładąc kolejno wszystkie sklepowe 42" LCD obok 42PV60 i wpajając mi że właśnie ta plazma to najlepszy wybór. Wy utwierdziliście mnie w przekonaniu że miał rację :):blagam:

No ale dość tego wstępu i konkretne pytanie:

Jak zawiesić go na ścianie a raczej jakiego uchwytu użyć, mówiąc szczerze 600 zł za oryginalny wieszak Panasonica to trochę dużo, na allegro straszą że uniwersalne to szajs i telewizor może szybko stracić kontakt ze ścianą i koniecznie trzeba kupić dedykowane droższe dwukrotnie. Oczywiście oszczędzanie 300 zł w przypadku ryzyka utraty 5K jest śmieszne to proszę odpowiedzcie co zrobić żeby było jak w Erze:cool:
 

kredek

New member
:D Ja tam mam taki za 200-250 zł, kupiony w bielskim MMarkcie i wisi już od ponad 2 m-cy. Znamienne dodatkowo, że ani słaba/miękka ściana z Ytonga ani sam wieszak - nie odpadły.:D
 

Pansłonic

New member
Witam,
Jeśli macie dylemat na czym zawieśić plazme Panasa, a przede wszystkim ile na to przeznaczyć to powiem krótko - 100 zł !!! Dokładnie tyle wydałem za bardzo solidny i trwały wieszak który używam już ponad rok. Wcześniej wisiał na nim model PA50 a teraz PV60. Jeśli ktoś ma ochotę wydać tylko tyle (+ koszt wysyłki i komplet śrub - max 20 zł) i być w pełni zadowolonym to proszę o kontakt.
Wydawanie 300-600 zł to idiotyzm!!!
 

kredek

New member
Pansłonic napisał:
Witam,
Jeśli macie dylemat na czym zawieśić plazme Panasa, a przede wszystkim ile na to przeznaczyć to powiem krótko - 100 zł !!! Dokładnie tyle wydałem za bardzo solidny i trwały wieszak który używam już ponad rok. Wcześniej wisiał na nim model PA50 a teraz PV60. Jeśli ktoś ma ochotę wydać tylko tyle (+ koszt wysyłki i komplet śrub - max 20 zł) i być w pełni zadowolonym to proszę o kontakt.
Wydawanie 300-600 zł to idiotyzm!!!

Nie wiem jaki masz ten wieszak - ale szanuję Twój wybór.
Myślę, że Ty również nie wiesz jaki ja mam - więc, proszę, uszanuj mój.

P.S. Kabel komponentowy kupiłem do Panasa i DVD, IMHO tani, bo za 370 zł, stargowany do 305 zł. Uważam, że warto było.

Nie sądźmy innych wg siebie.
 

ThYX

New member
Mam coś takiego http://sklep.meliconi.pl/index.php?op=info&pid=194 na 6 śrubach, chciałem ci polecić ale w grudniu zapłaciłem niecałe 190 zł a teraz ... ponad 300 ? Chyba firma oszalała :-( Ale na allegro możesz znaleźć naprawde duży wybór wieszaków...

A co do śrub to rzeczywiście warto niekiedy kupić dłuższe, ja mam dwie wartwy płyty KG więc zmieniłem śruby na 12 lub 16 cm .. i wszystko pięknie wisi.
 

Pansłonic

New member
kredek napisał:
Nie wiem jaki masz ten wieszak - ale szanuję Twój wybór.
Myślę, że Ty również nie wiesz jaki ja mam - więc, proszę, uszanuj mój.

P.S. Kabel komponentowy kupiłem do Panasa i DVD, IMHO tani, bo za 370 zł, stargowany do 305 zł. Uważam, że warto było.

Nie sądźmy innych wg siebie.
Oczywiście że szanuję Twój wybór i Wszystkich innych. Przecież podobno mamy wolny rynek, ale sam przyznasz że cena za kawałek metalu równa 300 czy 600 zł to zwykłe oszustwo i zwykłe naciąganie, nas klientów(?)
A słowo którego użyłem jest skierowane bardziej do producentów.
Natomiast co do kabli to sam używam często tych drogich i orginalnych ale za coś tego typu czego tak naprawdę nawet nie widać nie warto przepłacać.

Bez urazy Kolego;)
 

przemoos7

New member
pansłonic, mogę gdzieś zobaczyc ten uchwyt?
jestem podobnego zdania. kupa kasy za kawałek metalu, tylko dlatego że ma na nim wisiec plazma? tv waży ok 30 kg. nie jest to duży ciężar. wisząca szafka w kuchni z zawartością waży pewnie dwa razy więcej a wisi na dwóch kołeczkach 8/60.
 

Pansłonic

New member
przemoos7 napisał:
pansłonic, mogę gdzieś zobaczyc ten uchwyt?
jestem podobnego zdania. kupa kasy za kawałek metalu, tylko dlatego że ma na nim wisiec plazma? tv waży ok 30 kg. nie jest to duży ciężar. wisząca szafka w kuchni z zawartością waży pewnie dwa razy więcej a wisi na dwóch kołeczkach 8/60.
Nie specjalnie chcę ściągać mojego Panasa ze ściany, ale postaram się zorganizować jakąś fotkę w najbliższym czasie,
 

tomekow

New member
Do Pansłonic - gdzie kupiles wieszak? jak z dostepem do wejść = jest uchylny? przymierzam sie do kupna wiec dzieki za info,
pozdrawiam
tk
 

marcinbozek

New member
a jak to jest z ilością "gniazd" mocowania uchwytu w telewizorze? Na ilu powinien wisieć, bo sama waga 40 kg to 4 solidne kołki do ściany i będzie trzymać. Bardziej martwi mnie samo mocowanie w plaźmie. Mój przyjeżdza dopiero za kilka dni i nie wiem jak rozwiązany jest tył a uchwyt zamówić chcę już teraz.

Co do kabli to co polecacie na obecną chwilę - czym podł.aczyć dekoder "N" a czym dvd (bez wyjścia hdtv) jakiej marki kabel i gdzie go zakupić. Potrzebuje też kabel o długości ok 5m.
 

Pansłonic

New member
tomekow napisał:
Do Pansłonic - gdzie kupiles wieszak? jak z dostepem do wejść = jest uchylny? przymierzam sie do kupna wiec dzieki za info,
pozdrawiam
tk
Wieszak nie jest uchylny (no cóż - w tej cenie można to chyba wybaczyć) choć jest delikatna możliwość przechyłu ku dołowi używając do mocowania dłuższe śruby.
Natomiast co do kupna, można je dostać tylko w jednym miejscu, mój znajomy produkuje wieszaki do Panasa na zamówienie jednego ze sklepów.
Fotki zamieszczę jutro.
 

kredek

New member
Pansłonic napisał:
Wieszak nie jest uchylny (no cóż - w tej cenie można to chyba wybaczyć) choć jest delikatna możliwość przechyłu ku dołowi używając do mocowania dłuższe śruby.
Natomiast co do kupna, można je dostać tylko w jednym miejscu, mój znajomy produkuje wieszaki do Panasa na zamówienie jednego ze sklepów.
Fotki zamieszczę jutro.

No to ja wolę stówkę dorzucić i mieć i uchylny, i śruby (do ekranu) w komplecie i pewnie - jak sądzę - lepszy wygląd wieszaka.
I firmę konkretną, światową, która za tym stoi.:p
 
Do góry