Seria PV60

kamil

New member
Mam ten TV od 1.5 mca z tzw. wadliwej serii... Strasznie się obawiałem tych wszystkich rzeczy o których piszecie. Jak do tej pory nie mam żadnych doegliwości wymienionych w tym poście.
 

kredek

New member
kamil napisał:
Mam ten TV od 1.5 mca z tzw. wadliwej serii... Strasznie się obawiałem tych wszystkich rzeczy o których piszecie. Jak do tej pory nie mam żadnych doegliwości wymienionych w tym poście.

Co to znaczy dokładnie, że "z wadliwej serii"?
 

JaCkyLL

New member
DNC .... co tu duzo mówic.... Twojej winy nigdzie tu nie widze. wiekszosc z nas wchodziła na forum po to by zawezic swoj wybor, a ten ostateczny dokonywaliśmy sami bez Twojej pomocy wiec wyluzuj :)
teraz jako uzytkownicy Panasonica wchodzimy na forum by czytać o jego problemach :) tez dobrze ... przymajmniej wiemy co z nasyzm modelem sie dzieje bo jest nas wielu i ma kto testować to urzadzenie - nie tylko w kraju ale i za granicą. a problemy z wężami i gliną ... no cóż .... są i tyle, nie ma co sie załamywać. pocieszam sie tym ze mialem podobną sytuację z dvd pioneera. co prawda to zasadniczo inne koszty ale jednak. był problem ze skalowaniem, upgrade softu w serwisie ( najlepiej centrala ) i problemu nie ma. wiec podejscie do tematu mam raczej swobodne :)

mam dwa pytania, by powrocic nieco do zasadniczego tematu wątku, czyli panasonica PV.

1. czy są jakieś preferowane ustawienia obrazu tych modeli PV by miec jak najwiecej radochy z ogladania tv ? ja rozumiem ze kazdy sam sobie powinien zdefiniować te ustawienia, ale moze są jakieś preferowane przez producenta lub na innych forach polskich lub zagranicznych. jak czytam tematy o hitachi czy tez pioneerze takie "najlepsze" parametry obrazu są przez uzytkowników opisywane. jak jest z panasoniciem w tej sytuacji ?

2. rozdziałka pv42 to 1024x768 ... moje dvd moze wyswietlić po skalowaniu 720p lub 1080i ( czytałem definicje "progresywnego" i z "przeplotem" ale ... ) . ktory parametr ustawić by lepiej odbierać sygnał z dvd po hdmi ? jest wogole jakaś zauważalna różnica ?

z gory dzieki - pozdro, j
 

Kemp

New member
JaCkyLL napisał:
1. czy są jakieś preferowane ustawienia obrazu tych modeli PV by miec jak najwiecej radochy z ogladania tv ?

2. rozdziałka pv42 to 1024x768 ... moje dvd moze wyswietlić po skalowaniu 720p lub 1080i ( czytałem definicje "progresywnego" i z "przeplotem" ale ... ) . ktory parametr ustawić by lepiej odbierać sygnał z dvd po hdmi ? jest wogole jakaś zauważalna różnica ?
Ad 1. Docieranie na trybie kinowym. Później tryb "Normalny" z ewentualnymi korektami w ustawieniach. To chyba najprostsze rozwiązanie.
Ad 2. Po testach PV60 z DMR-EH65 (analogowo i cyfrowo) mogę stwierdzić, że najlepsze rozwiązanie dla obu urządzeń jest ustawienie 720p.
Nie widziałem różnicy w obrazie na 1080i (więc wg teorii lepiej ustawić PV60 na 720p).
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
i tak kupię Panasonica....:)

DNC - i tak kupię Panasonica. Znam jego wady - a to dużo. Nie sądzę, że inne tv sa pozbawione wad. Np powszechnie opisywanym problemem Pionierów było wypalanie się powidoków... Tak, że po prostu nie sądzę , żeby się zamartwiać. Po to są serwisy. Wiem, że to frustrujące jak się coś kupuje i nie działa tak jak tego oczekiwaliśmy. Ale ja tak miałem często i od dawna. Np kupiłem Sony CRT Black Trinitron. Wtedy był to Hi-tech:) i co.... w pierwszym egzemplarzu nie zamontowano w fabryce przełącznika fonii na naszą Polską, a w wymienionym na inny była fabryczna wada kineskopu. Z tym, że nie było żadnych kineskopów na wymianę w Europie i musieli ściągać z Japonii. Nie powiem ile to trwało.... Jedyne co widzę po wszystkich uwagach to jest to, że moim wyborem będzie 50 cali:)
 
J

Judash

Guest
U mnie kurier byl 2h temu ;) stoi w kartoniku i czeka na odpowiedni czas, by go wlaczyc.A jesli chodzi o Sony hmm...mam KV29FX66 w lutym 5 mu walnie. W tym czasie byl 3x w servisach, za naprawy zaplacilem okol 1000 zlotych ;).Jak widac nie ma juz firm idealnych.
 

kamil

New member
Tzn, ze jest to wersja z dwoma wiatrakami, i ma wersję softu, w którym występują najcześciej te wady, które są w tym poscie opisywane.
 
J

Judash

Guest
O co wam chodzi z tymi wiatrakami!?. Skoro producent zrgezygnowal z 3-go wiatraka, to uznal, ze jes zbyteczny!.Sa dwa i temperatura jest odpowiednia, to po co trzeci?.Czyzby brak tego wentylatora to jakas klatwa, wyrocznia dla tego TV?
 

Smartek

New member
A skad wiesz, ze to dobre posuniecie?
Ktos pisal o nowym modelu i porownal, ze jest znacznie gorszy od tego starego - wiec _COS_ w tym jest.

@Jackyll - lepszych ustawien niz normalny + wszystko na polowe z podniesionym lekko kontrastem nie znajdziesz - obraz jest wtedy IMO najbardziej naturalny i po prostu najlepszy.. i co najwazniejsze (u mnie) duszki przy ogladaniu na nim nie zostaja.
 

kamil

New member
Judash napisał:
O co wam chodzi z tymi wiatrakami!?. Skoro producent zrgezygnowal z 3-go wiatraka, to uznal, ze jes zbyteczny!.Sa dwa i temperatura jest odpowiednia, to po co trzeci?.Czyzby brak tego wentylatora to jakas klatwa, wyrocznia dla tego TV?


Ale o co ci chodzi ? Przecież nic nie psioczę na temat braku wiatraka....Poprostu większość wadliwych PV 60 zaczeła występować w serii z dwoma wiatrakami i z softem (nie pamiętam oznaczenia).

Mam to gdzieś czy on ma jeden , dwa, trzy czy 10 wiatraków. dzwięk zawsze leci u mnie przez Kino i zadnych wiatraków nie słyszę więc nie mam potrzeby zaglądania i wsłuchiwania się w TV...
 
J

Judash

Guest
Pewnie, z powodu braku jednego wentylatora gorszy obraz, zwiechy, weze, glosne dzialanie.....skoro to takie oczywiste, to wystaczy, ze wloza ten wentylator i po problemie!. Ale te Japonczyki to glupole...brak slow na te wasze teorie i domysly.
 

kredek

New member
Judash napisał:
Pewnie, z powodu braku jednego wentylatora gorszy obraz, zwiechy, weze, glosne dzialanie.....skoro to takie oczywiste, to wystaczy, ze wloza ten wentylator i po problemie!. Ale te Japonczyki to glupole...brak slow na te wasze teorie i domysly.

Stawiałbym na Czechów - tam jest robiona plazma.:D
 

JaCkyLL

New member
Szanowni Panstwo,
a teraz z innej beczki ... czym najlepiej maskowac kable ktore zwisają z TV ( tv wisi na scianie wiec troche babli zwisa ) - jakies listwy dedykowane do Panasa czy jakies standarty ?
patrzylem na vogel's i case logic ... jest cos jeszcze ? jak Wy sobie z tym poradziliscie ?

pozdro, j
 
J

Judash

Guest
JaCkyLL napisał:
Szanowni Panstwo,
a teraz z innej beczki ... czym najlepiej maskowac kable ktore zwisają z TV ( tv wisi na scianie wiec troche babli zwisa ) - jakies listwy dedykowane do Panasa czy jakies standarty ?
patrzylem na vogel's i case logic ... jest cos jeszcze ? jak Wy sobie z tym poradziliscie ?

pozdro, j

Moze cos z tych produktow pomoze rozwiazac problem?
http://www.pro-invest.net/?d=stoliki&lang=pl
 

kamil

New member
Judash napisał:
Pewnie, z powodu braku jednego wentylatora gorszy obraz, zwiechy, weze, glosne dzialanie.....skoro to takie oczywiste, to wystaczy, ze wloza ten wentylator i po problemie!. Ale te Japonczyki to glupole...brak slow na te wasze teorie i domysly.

Człowieku, nikt nie pisze, że brak wentylatora powoduje wyżej wymienione problemy....
Poprostu od czasu pewnych zmian w tym modelu zaczeły występowac pewne problemy. Jest to najprawdopodobniej wina oprogramowania i tyle.
 

p00h

Member
kamil napisał:
Poprostu od czasu pewnych zmian w tym modelu zaczeły występowac pewne problemy. Jest to najprawdopodobniej wina oprogramowania i tyle.

Najprawdopodobniej wersja z dwoma wiatrakami ma również inne (tańsze, prostsze) układy elektroniczne. To jest typowe rozwiązanie stosowane w produkcji np. konsol - w pierwszych wersjach są drogie procesory FPGA, które w kolejnych są zastępowane, przez tańsze, zintegrowane układy (czasem pakowane w nowe pudełko np. Playstation->PSOne, Playstation2->PS2, ale i bez zmiany pudełka PS2 miało z 10 wersji sprzętu).

Możliwe, że tu jest tak samo i na premierę PV60 nie było jeszcze gotowych jakichś custom-procesorów zamówionych przez Panasa i w starszych modelach są jakieś duże układy które się grzeją (stąd dodatkowy wiatrak) a w nowszych już są (brak wiatraka, za to układy działają suboptymalnie).


Ale to tylko spekulacje ;)
 

JaCkyLL

New member
Judash ..... hmmmm.... dzieki za link na temat listw maskujących o ktore pytalem, ale wydaje mi sie ze nie wiele na tej stronie na ten temat jest :)
stoliki, wieszaki, ławy, stoły ... ale listew maskujących kable zwisające z TV po scianie niestety nie widzę - moze zle patrze :D


zwracam sie wiec jeszcze raz z prosbą o namiary na jakies rozwiazania maskujące, nie wierze ze nikt z Was nie mial takiego problemu

pozdro, j
 

robstach

New member
Witam!

JaCkyLL napisał:
Judash ..... hmmmm.... dzieki za link na temat listw maskujących o ktore pytalem, ale wydaje mi sie ze nie wiele na tej stronie na ten temat jest :)
stoliki, wieszaki, ławy, stoły ... ale listew maskujących kable zwisające z TV po scianie niestety nie widzę - moze zle patrze :D


zwracam sie wiec jeszcze raz z prosbą o namiary na jakies rozwiazania maskujące, nie wierze ze nikt z Was nie mial takiego problemu

pozdro, j

Jeśli chodzi o listwy możesz zastosować takie http://www.ajm.com.pl/index.php?dz=katalog&id_dzialu=1&id_grupy=8&id_podgrupy=1
 
J

Judash

Guest
JaCkyLL napisał:
Judash ..... hmmmm.... dzieki za link na temat listw maskujących o ktore pytalem, ale wydaje mi sie ze nie wiele na tej stronie na ten temat jest :)
stoliki, wieszaki, ławy, stoły ... ale listew maskujących kable zwisające z TV po scianie niestety nie widzę - moze zle patrze :D


zwracam sie wiec jeszcze raz z prosbą o namiary na jakies rozwiazania maskujące, nie wierze ze nikt z Was nie mial takiego problemu

pozdro, j
Listew nie ma, ale pomyslalem, taki stolik zalatwi wszystko ;)
 
Do góry