Seria PV60

Mabri

New member
PiotrekHD napisał:
Zgadzam się w 100%.
Kupiłbym ten sprzęt od razu, ale wygląd ma jak ze starej epoki, przeciez teraz króluje czerń a nie jakieś kiczowate sreberka.
Co do designu - oczywiście nie jest ona najmocniejszą stroną tego modelu, ale powiem szczerze przy tej jakości wyświetlanego obrazu i cenie - to drobnostka. Zresztą to kwestia gustu - mojej żonie się podoba.
 

anan100

New member
Moim skromnym zdaniem właśnie w "PA" spartolili sprawę. "PV" ma praktycznie wszystko pochowane jedynie co widać to przycisk włączający plazmę. Dzięki Temu wyglądowi "ze starej epoki", TV nie wygląda jak rozciągnięta kupa gówna, a zachowuje przyjemne proporcje H/V. Wiem że dla większości ludzi najlepiej jakby telewizor był kolorowy miał tysiące świecidełek i jeszcze prał sprzątał i prasował.
Co do królowania czerni to było kilka lat temu.
Na zakończenie dodam ze o gustach się nie rozmawia :)

Thyx - kable po podłączeniu wystają maksymalnie na 2 cm za obudowę wiec spokojnie wieszaczek 4-3 cm nadaje się. Jedyną niedogodnością może być brak podłączenia dodatkowych przewodów gdy plazma wisi.

Pozdrówka
 

rmg

New member
Witam wszystkich.
Po przeglądnięciu KDF-ów, LCD-ków i przeczytaniu całego wątku o PV60 wczoraj zostałem posiadaczem tego TV. Dziękuję wszystkim za Wasze informacje i uwagi na temat tego TV, ale po tym jak zobaczyłem obraz z niego w moim domu mogę tylko wszystko potwierdzić - gra świetnie i z "n" i C+ i z DVD. Przy 42" obraz z 3m. jest naprawdę świetny i nie jest duży. Wszystkich niezdecydowanych zachęcam do zakupu - napewno nie będziecie żałować. Co do obudowy - mi pasuje.
 

PiotrekHD

New member
anan100 napisał:
Moim skromnym zdaniem właśnie w "PA" spartolili sprawę. ...
Na zakończenie dodam ze o gustach się nie rozmawia :)
...

Powiedz to mojej żonie...
Poza tym nie jest to dyskusja o gustach, po prostu szkoda, że na rynku nie ma czarnej plazmy w sensownej cenie
 

Grzesiek R.

New member
Czego mi brakuje w 42PV60

Być może te opcje są ale jakoś nie mogłem ich znaleźć w instrukcji…
Dźwięk:
Każdego chyba denerwuje nagłe „ryknięcie” telewizora w czasie wyświetlanie niektórych reklam.. Jest późna noc, człek spokojnie sobie leży przed telewizorkiem, oczka się zamykają a tu nagle jak nie rykną jakieś podpaski, batoniki czy jakaś VIERA… Przydała by się opcja w pilocie która jednym kliknięciem załatwiła by problem nagłego wzrostu poziomu decybeli.

Obraz:
Ostatnio oglądałem film „anakonda coś tam…”. Film trzyma w napięciu, pejzaże super ale jest sporo scen w nocy, w których prawie nic nie widać, dopiero po przełączeniu na tryb obrazu „dynamiczny” można coś zobaczyć (różnica niesamowita). I tu znów przydała by się opcja szybkiego przełączania profilu jednym ruchem palca. Przy ustawieniu na „auto” niestety telewizor nie reaguje.

To takie 2 moje uwagi po 2 tygodniach zabawy z 42PV60

Pozdrawiam
Grzesiek
 

rutra

New member
Witam jeszcze raz bo coś tam się pomieszało
Mam telewizor TH42PV60 i tuner N-ki. Gdy połączę urządzenia kablem euro jest ok , a jak połączę kablem HDMI to po włączeniu telewizora,a następnie tunera nie przełącza mi się automatycznie na AV
Oczywiście rozdzielczość w yunerze też przełączyłem
Co może być przyczyną ?
Telewizor,Kabel czy Tuner ?
Czy u kogoś to wogóle działa ?
Pozdrawiam
 

ein

New member
rutra napisał:
Witam jeszcze raz bo coś tam się pomieszało
Mam telewizor TH42PV60 i tuner N-ki. Gdy połączę urządzenia kablem euro jest ok , a jak połączę kablem HDMI to po włączeniu telewizora,a następnie tunera nie przełącza mi się automatycznie na AV
Oczywiście rozdzielczość w yunerze też przełączyłem
Co może być przyczyną ?
Telewizor,Kabel czy Tuner ?
Czy u kogoś to wogóle działa ?
Pozdrawiam

Odłącz kabel Euro, gdy w nboxie wpinasz HDMI (przed włączeniem dekodera)
 

jaroslavus

New member
PiotrekHD napisał:
Powiedz to mojej żonie...
Poza tym nie jest to dyskusja o gustach, po prostu szkoda, że na rynku nie ma czarnej plazmy w sensownej cenie
Zgadzam się. Też mi brakuje czarnej plazmy o reputacji 42pv60e i takim stosunku jakości do ceny.
 

Lemmy

New member
Jak załączyć stop klatkę na tym tv, w którym menu jest informacja o czasie pracy i jak przejść z menu 1 na menu 2 (sposób z postu 47 nie sprawdza się). Zgóry dzięki
 

Grigorij

New member
Mabri napisał:
...A co do Sharpa - jest to świetny ekran lcd - stojący obok jvc JVC 37R71 nie jest w stanie mu dorównać w żadnym aspekcie (wiadomo inna półka cenowa), ale w porównaniu z pv60 nie wnosi do wyświetlanego obrazu wiele nowego, kosztując przy tym prawie dwa razy więcej. Mało tego są pola na których obraz z pv60 przewyższa ten wyświetlany z Sharpa.

Pozdrawiam
Wnosi, wnosi... Plazma jest górą ze swoją czernią natomiast LCD z bielą!!!;)
 

pan42

New member
Proponuję, aby osoba-kolega z forum dysponująca odpowiednią wiedzą mogła udzielic pomocy "rutra", mam nadzieję, że na tym polega nasze koleżeńskie forum.
 

pan42

New member
Sory, ale po tylu postach na tym forum proponuję przestawic się na pomoc w sytuacjach czysto technicznych nowym kolegom- posiadaczom panasa oraz tym którzy jeszcze błądzą, a nie dyskutowanie, czy kolor srebrny bardziej pasuje do koloru paznokci Żony.
 

anan100

New member
Lemmy napisał:
Jak załączyć stop klatkę na tym tv, w którym menu jest informacja o czasie pracy i jak przejść z menu 1 na menu 2 (sposób z postu 47 nie sprawdza się). Zgóry dzięki
stopklatka - przycisk pilota z opisem HOLD
z menu 1 do 2 - musisz być na 99 kanale telwizorka (i nie być w trybie AV) "przejśc zielonym do samego końca, aż menu nie bedzie się zmnieniac. Potem naciskamy klawisz hold na pilocie. Wchodzimy do menu 2. I znowu możemy sie po nim poruszać klawiszami czerw. i ziel. Na samym końcu menu 2 jest opcja pokazujaca ilośc godzin uzytkowania TV."

Pozdrówka
 

Lemmy

New member
anan100 napisał:
stopklatka - przycisk pilota z opisem HOLD
z menu 1 do 2 - musisz być na 99 kanale telwizorka (i nie być w trybie AV) "przejśc zielonym do samego końca, aż menu nie bedzie się zmnieniac. Potem naciskamy klawisz hold na pilocie. Wchodzimy do menu 2. I znowu możemy sie po nim poruszać klawiszami czerw. i ziel. Na samym końcu menu 2 jest opcja pokazujaca ilośc godzin uzytkowania TV."

Pozdrówka
Dzięki.
Pozdrawiam
 

czarek

New member
Mam GO.:D Od wczoraj oglądanie TV stało sie prawdziwa radością. Mój PV60EH jest czarujący. Może mi ktos powie czy są jakies wskazania co do poczatków czy potrzebny jest jakieś "docieranie" sprzętu?. Jakie wprowadzić ustawienia wizji? Poza tym mam "n"-kę ale nie moge sobie dać rady z HDMI. Po tym złączu nie mam obrazu. :(Nie wiem czemu.
 

grzybekm

New member
czarek napisał:
Mam GO.:D Od wczoraj oglądanie TV stało sie prawdziwa radością. Mój PV60EH jest czarujący. Może mi ktos powie czy są jakies wskazania co do poczatków czy potrzebny jest jakieś "docieranie" sprzętu?. Jakie wprowadzić ustawienia wizji? Poza tym mam "n"-kę ale nie moge sobie dać rady z HDMI. Po tym złączu nie mam obrazu. :(Nie wiem czemu.

Na początu oglądaj na niskich ustawieniach kontrastu i jasności.
Co do HDMI to przestaw na tunerze od "N"(przycisk res) rozdzielczość na 720 lub 1080 - powinien pokazac sie obraz.
 

robertt

New member
jaqmd napisał:
Czy można kupić tę plazmę taniej, ale bez stojaka?
Chyba już wszędzie dołączają "gratis" stojak.
PZDR

Ja kupiłem kilka dni temu w mediamax24 (Wa-wa) za 4850 bez stojaka. Dopłacałem tylko za wieszak do mocowania na scianie. Odbierałem sprzęt osobiście, miałem możliwość sprawdzenia go na miejscu itd.
 
Do góry