Seria PV60

robertt

New member
Też się zastanawiałem nad 37, ale kupiłem 42 i wcale nie jest dla mnie zbyt duży :D

Pzesiadłem się ze starego 25 calowego Philipsa, także różnica w ekranie jest ogromna. Oglądam z 3,5 - 4m, i im dalej tym obraz prezentuje się lepiej.
 

kredek

New member
A&BFilm napisał:
Dzieki, takie posty lubie :), pokaże posta żonce, powinno ja to przekonac - choc troche, tymbardziej ze nie mamy duzo kwiatow :). Narazie chodze po skelpach, odmierzam odległość i testuje hehehe.

Ja oglądam zwykle z 2,5 (czasami 3) metrów - i gdyby nie cena, to żałowałbym, że nie kupiłem większego niż 42":D
To jest TYLKO WRAŻENIE, że może być "za duży", szczególnie jeśli ktoś miał mniejszy nie mówiąc, że DUŻO mniejszy.
Po 2-3 dniach już będzie dobry, a potem... no właśnie: "czy nie za mały?":hmm: :mrgreen: :p
 

k0liber

New member
Przy odległości 3m też brałbym 42 cale i wcale się nie zastanawiał. U mnie stoi ostatecznie 37 cali, ale odległość to ....... 1,6m :( Z tak bliska zgodnie z moimi odczuciami obraz z telewizji (Cyfra+) był już bardzo niefajny. Przy DVD dało się oglądać, ale po pierwsze zrezygnuję przecież całkiem z telewizji (a kiedy HDTV na wszyskich kanałach to nie wiadomo), po drugie nie bylm przekonany jak wzrok mojego dziecka zaakceptuje takie duże kąty oglądania, a po trzecie żona powiedziała kategoryczne nie ;) W lokalnym sklepie, jak im powiedziałem, jaka jest odleglość to radzili mi 32 cale - to byłoby imho zdecydowanie za mało. Niemniej byli tak uprzejmi, że przywieźli 42 i 37, postawili, podłączyli, a my dokonaliśmy wyboru.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,

k0liber
 

pan42

New member
Ja również kupiłem 42 mimo, że logika wskazywała na 37. Po dwóch tygodniach oglądania TV przestał szokowac wielkością i stał się momentami zbyt mały.
Korzystam z Cyfry+ i nie rozumię stwierdzeń o bardzo złej jakości obrazu. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest tak, że koledzy korzystają z kabla scatr za "3zł" i ma to olbrzymi wpływ na uzyskiwany obraz. Nadal ponawiam prośbę o informacje, czy sygnał SD przekazywany z "n" po HDMI wyraźnie się różni się od przekazywanego po dobrym kablu scart.
 

kredek

New member
pan42 napisał:
Ja również kupiłem 42 mimo, że logika wskazywała na 37. Po dwóch tygodniach oglądania TV przestał szokowac wielkością i stał się momentami zbyt mały.
Korzystam z Cyfry+ i nie rozumię stwierdzeń o bardzo złej jakości obrazu. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest tak, że koledzy korzystają z kabla scatr za "3zł" i ma to olbrzymi wpływ na uzyskiwany obraz. Nadal ponawiam prośbę o informacje, czy sygnał SD przekazywany z "n" po HDMI wyraźnie się różni się od przekazywanego po dobrym kablu scart.

Kabla za 3 zł nie mam - natomiast zastanawiam się co może być przyczyną, że co jakiś czas (szczególnie - jak doszedłem - w średniojasnych np. brązowy, miejscach) mam takie "chodzące" po przekątnej ledwo dostrzegalne linie. Jakby cienie.
Zła jakość sygnału i plazma, która to pokazuje, czy jaki czort...?:-|
 

pan42

New member
Widzę że nie wychwyciłeś sensu mojej wypowiedzi. Oczywiście miałem na muśli popularne kable tzw. euro, których jakośc jest wątpliwa. Prawda jest prosta - im większa przekatna TV tym lepszej jakości sygnał jest potrzebny do pełnego zadowoleni, a na to ma wpływ jakośc kabla. Proponuję poczytac inne fora i opinie osób, które miały możliwośc dokonac połączeń kablami różnej jakości.
 

kredek

New member
pan42 napisał:
Widzę że nie wychwyciłeś sensu mojej wypowiedzi. Oczywiście miałem na muśli popularne kable tzw. euro, których jakośc jest wątpliwa. Prawda jest prosta - im większa przekatna TV tym lepszej jakości sygnał jest potrzebny do pełnego zadowoleni, a na to ma wpływ jakośc kabla. Proponuję poczytac inne fora i opinie osób, które miały możliwośc dokonac połączeń kablami różnej jakości.

Mam kabel za 30 zł - więc z górnej półki to on nie jest, ale jakiś szajsowny też nie.
Z DVD mam kabel za 250 zł i takich "linii" nie mam.
Z drugiej strony sądzę, że większe chyba znaczenie miałaby może np. wymiana na lepszy kabla... antenowego. No ale nie wiem...
 

pan42

New member
Więc prosta piłka sprawdź cyfrę na tym drugim kablu i podaj efekty eksperymentu. Sprawdź także jakość sygnału w menu dekodera cyfry.
 

kredek

New member
pan42 napisał:
Więc prosta piłka sprawdź cyfrę na tym drugim kablu i podaj efekty eksperymentu. Sprawdź także jakość sygnału w menu dekodera cyfry.

Jakość wg wskazań jest dość dobra - choć rzeczywiście (chyba) występuje to na kanałach "słabszych" jakościowo (różne są).
A jako dekoder to mam Ferdka 7010 (czy jakoś tak), więc chyba pokuszę się o eksperyment;)
Inna sprawa, że bardziej przejmuję się zwisami - jutro powinien zawitać serwis. Cudów się nie spodziewam, jednak od czegoś trzeba zacząć: wczoraj nie można go było włączyć... W DZIEŃ(!) po zaledwie ok. 6 godzinach wyłączenia.:(
 

TolBoy

Member
@kiki
A juz kilka plazm padło po wyładowaniach atmosferycznych.
Gwarancja oczywiście nie obejmuje takich uszkodzeń po wyładowaniach ???

Kiedyś szukałem firmy ubezpieczeniowej aby ubezpieczyć się na taki wypadek ale nie znalazłem.
 

digital

New member
Trzy tygodnie uzytkowania i wypalony piksel. Ogladaliscie swoje ekrany? Jutro zatelefonuje do Panasonic'a i zapytam jak wyglada reklamacja na piksel w G9... Eh.
 

kredek

New member
:shock:
digital napisał:
Trzy tygodnie uzytkowania i wypalony piksel. Ogladaliscie swoje ekrany? Jutro zatelefonuje do Panasonic'a i zapytam jak wyglada reklamacja na piksel w G9... Eh.

Wątpię czy coś załatwisz - pisze jak byk, że "nie uwzględniają" w instrukcji nawet.:(
Ja natomiast dzisiaj się przeraziłem (na szczęście na parę ledwo sekund) - patrzę a takie dwie "rąbane latarnie" (czyt.: ogromne piksele - jakieś ich stado) świecę niedaleko siebie.:shock: Przełączam na inny program - świecą dalej.:shock:
Na szczęście wył/wł pomogło:D
 

digital

New member
U mnie niestety nie pomoglo. Dalej czarna dziura w ekranie :( Mimo wszystko zapytam serwis jak to wyglada, bo upierdliwe to jest zdziebko.
 

kredek

New member
digital napisał:
U mnie niestety nie pomoglo. Dalej czarna dziura w ekranie :( Mimo wszystko zapytam serwis jak to wyglada, bo upierdliwe to jest zdziebko.

Zależy jaka duża...
Poza tym - jeśli serwis się wypnie, albo będziesz musiał coś napisać, to proponuję KONIECZNIE złożyć reklamację NIE z tyt. gwarancji w serwisie a z tyt. NIEZGODNOŚCI TOWARU Z UMOWĄ (dawna rękojmia) U SPRZEDAWCY(!) Pisemnie.
Zawsze szanse większe.
 

ThYX

New member
TolBoy napisał:
Gwarancja oczywiście nie obejmuje takich uszkodzeń po wyładowaniach ???

Kiedyś szukałem firmy ubezpieczeniowej aby ubezpieczyć się na taki wypadek ale nie znalazłem.

Gwarancja nie ale każdy ubezpieczyciel (na pewno warta i pzu) mają w regulaminie szkody z tytułu wyładowań atmosferycznych. Miałem ubezpieczony sprzęt w warcie i zwrócili mi 80% (wg tabeli elektronika to zwrot 80%) za zniszczoną elektronikę.
 

digital

New member
Hi, hi. Jest jeszcze jedna interesujaca kwestia. Mozna faktycznie powolac sie na niezgodnosc z umowa, lub czekac na nastepny martwy piksel, gdyz Panasonic zdefiniowal w instrukcji informacje w nastepujacy sposob: "Tylko jedna część pozostaje ciemna" - "W wyswietlaczach plazmowych moze czasami brakowac jednego piksela lub punktu luminescencyjnego (nie jest to oznaka usterki)". Oznacza to ze dwa juz sa. Tak na zdrowy rozsadek :)
 

A&BFilm

New member
digital napisał:
"Tylko jedna część pozostaje ciemna" - "W wyswietlaczach plazmowych moze czasami brakowac jednego piksela lub punktu luminescencyjnego (nie jest to oznaka usterki)".

Ale jaja, to ja myslalem, ze brak pikseli, czy swiecace piksele to przypadlosc LCD, ale rozumiem ze tylko to drugie. To fajans. Rozumiem, ze sa znikome przypadki, bo nikt o tym wczesniej nie pisal...? Bo jezeli rzadko sie to zdarza to dobrze, ale moze nie czekaj i tak jak pisze kredek, powolaj sie na "niezgodnosc" bo wtedy nie ma, ze piksel 1 czy 2. Musisz napisac zgloszenie listem poleconym ze potwierdzeniem odbioru, bo od daty odbioru maja 14 dni.
 
Do góry