Seria PV60

jaco

New member
Kolego kredek oddaj tv do serwisu niech usuną ci tą usterkę a nie smęcisz tu już ze dwa tygodnie ze zepsuty albo nie ..
 

pan42

New member
Zmiana systemu dźwięku

Ustawienie systemu dźwięku jest opisane na str. 17 instrukcji. Przy ustawieniu Syst. TV na SC3 problem z szumieniem zniknie.
Mój 42PV60 zakupiony 6.11 i odpalany tylko z pilota do obecnej chwili działa jak szwajcarski zegarek. Popieram potrzebę uzyskania informacji na ten temat od przedstawicieli serwisu. Jednocześnie ostrzegam, że wałkowanie w koło tego samego problemu jak dotychczas nic nowego nie wnosi, a jedynie starszy ewentualnych nabywców - naszych nowych kolegów na forum. Osobiscie jestem przekonany, że producenci zakupili partie wadliwych podzespołów i ci co mieli pecha mają ten problem. Ale tak to jest z nowoczesną elektroniką wkrętak i młotek nic nie pomogą, a serwis nie dostrzega tego problemu.
 

dnc

Moderator
VIP
...Dlatego proponuję zakończyć ten temat. Jeśli komuś uda się coś z tym zrobić, tzn. dowie się co jest powodem problemów z włączaniem, da do serwisu i mu to naprawią, nich napisze o tym.
Rzeczywiście ta dyskusja niebezpiecznie zamula ten wątek. Nie uczestniczę w dyskusji bo nie mam takich problemów, natomiast pilnie czytam każdy post. I stwierdzam, że na razie do niczego nie doszliśmy. A przeciez chodzi o to by rozwiązać problem. Niestety samym gadaniem (pisaniem) tego się nie uda załatwić.
Jeśli zatem zawieszenia TV komuś przeszkadzają w stopniu znaczym, proponuję niech zostanie "królikiem doświadczalnym" i odda TV do serwisu. Niemniej musi być na 200% pewien, że problem jest i zdarza się na tyle często, że można uznać ją za awarię.
 

kredek

New member
jaco napisał:
Kolego kredek oddaj tv do serwisu niech usuną ci tą usterkę a nie smęcisz tu już ze dwa tygodnie ze zepsuty albo nie ..

Kolego jaco - IMHO sam smęcisz. Zadzwonię po serwis, przyjadą, wezmą TV potrzymają np. tydzień i jak usterka nie wystąpi, to oddadzą. Widzisz jakiś sens, bo ani ja (ani serwis) - nie?
Sam smęcisz, bo dowiedziałem się już cennej rzeczy: że nie jestem sam z tym problemem.

dnc napisał:
...Dlatego proponuję zakończyć ten temat. Jeśli komuś uda się coś z tym zrobić, tzn. dowie się co jest powodem problemów z włączaniem, da do serwisu i mu to naprawią, nich napisze o tym.


Racja!:D Zgadzam się.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

A&BFilm

New member
wojcias napisał:
Witam,
Dzis widzialem w zagranicznym sklepie wiekszosc Panasonicow w wersji PX. Czy to jakas nowosc czy inne zagraniczne oznaczenie? Choc na allegro tez widzialm juz PXy.
Pozdrawiam

PX to PV z tunerem cyfrowym.
----------
Sciekawosci poczytalem posty o innych TV i tez sie psuja, wiec chyba nie ma sie co zniechecac do zakupu PV. Ja sie obawiam, bo generalnie mam pecha i mi sie pewnie cos zepsuje, a potem w serwisie uslysze, ze to pierwszy przypadek hehehe :(.
 

kredek

New member
A&BFilm napisał:
PX to PV z tunerem cyfrowym.
----------
Sciekawosci poczytalem posty o innych TV i tez sie psuja, wiec chyba nie ma sie co zniechecac do zakupu PV. Ja sie obawiam, bo generalnie mam pecha i mi sie pewnie cos zepsuje, a potem w serwisie uslysze, ze to pierwszy przypadek hehehe :(.

Qrna... no jakbym słyszał siebie.:shock: :hihi:
 

chrisjan

Member
Witam,
Właśnie dziś (w dużej mierze dzięki temu wątkowi) stałem się szczęśliwym posiadaczem 37PV60EH.

Pierwsze wrażenia po krótkim teście:
- obraz z kablówki znacznie lepiej niz się spodziewałem
- obraz z X360 na standardowym kablu powala na kolana. Dopiero teraz X360 zrobiła na mnie wrażenie.
- wiatraczków nie słychać
- słychać natomiast ciche buczenie elektroniki przy wyłączonym dźwięku

Generalnie narazie bawiłem się 20 minut i jestem zachwycony.:D

Wieczorem potestuje dokładnie, podłacze DVD a na dniach jeszcze PC i X360 po VGA.

Dzięki wszystkim (a zwłaszcza dnc za ten wątek)
 
Ostatnia edycja:

jar.cin

New member
Witam Wszystkich bardzo serdecznie,

Piszę tu po raz pierwszy, a jestem na tym wątku od trzech dni bo tyle mi zajęło przeczytanie go od deski do deski. Szczerze, to jestem pod wrażeniem, poniważ jest to chyba najbardziej rozbudowany wątek na tym forum (zaraz osiągnie setkę postów). Chylę czoło przed dnc, który odwalił tu kawał dobrej partyjnej roboty opisując praktycznie wszystkie Swoje spostrzeżenia i uwagi począwszy od zakupu PV60.

Cóż, ja równiez stałem się posiadaczem tej plazmy Panasonica, jednak w rozmiarze 37" (względy lokalowe przesądziły w najmnieszym rozmiarze). Wątek ten nie pomógł mi w wyborze telewizora, gdyż byłem ślepym wyznawcą techniki LCD i już byłem prawie zdecydowany na zakup Sharpa. Mało tego, już miałem w domu LCD Sharpa, dokładnie LC37GD8E, który niestety okazał się być egzemlarzem felernym ze względu na charczący lewy głośnik. Sprzęt zakupiłem w sklepie u Kikiego, który w tej sytuacji zachował się jak prawdziwy profesjonalista. Po prostu zwrócił mi pieniądze nie robiąc z tego żadnej afery. Zamówiony został oczywiście następny GD8, na którego trzeba było jednak trochę poczekać bo z Sharpami, nie wiem dlaczego, jest straszny problem, jeśli chodzi o ich dostępność. Czekanie na nowy TV zmobilizowało mnie do kolejnych poszukiwań.

Do tego czasu w ogóle nie brałem pod uwagę plazm jako takich, głównie poszukiwałem TV wśród LCD. Do czasu, kiedy zobaczylem PV60 w sklepie u Kikiego. Wtedy postanowilem go miec, ja zagorzaly zwolennik LCD. O czms to swiadczy.

Pozdrawiam, Marcin.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
witka Marcim, czyzbys byl z Elblaga?? heh ja rowniez czyham na Panasa 37PV60, pozdrawiam i daj znac jakie wrazenia ogolne z wyswietlania przez Japonca
 

jar.cin

New member
Witam,

Zgadza się, jestem z Elbląga. Co do mojego PV60, to jestem bardziej niż zadowolony. Po poszukiwaniach LCD stałem się szczęśliwym posiadaczem plazmy. Cóż za paradoks, prawda? LCD-ka szukałem dość długo, aż tu nagle - kupiłem PV60 Panasonica.

Tak czasami bywa, że ktoś jest napalony na coś konkretnego lub konkretną firmę i świata poza tym nie widzi. Dopiero ktoś kompetentny musi otworzyć Ci oczy. W moim przypadku był to Kiki i chwała mu za to.

Pewnie znajdą się tacy, którzy powiedzą, że zostałem złapany na chwyt marketingowy sklepu e-panasonic. Nic bardziej mylnego, ponieważ i tak byłem zdecydowany na zakup w tym sklepie. Mało tego, chciałem kupić Sharpa droższego od PV60 o ponad 3 tys. PLN. Tak więc z punktu widzenia sklepu chyba lepiej jest, gdy klient kupuje droższy towar? W przyadku tego sklepu jest inaczej, gdyż dla ludzi tam pracujących o wiele ważniejsze jest to, aby klient był zadowolony, a nie aby zostawił tam kupę kasy.

TV mam podłaczony do tutejszej Vectry i muszę przyznać, że jest całkiem nieźle. Niektóre kanały (TVN, Polsat, TVP) lepiej, a inne trochę gorzej. Wszystko jednak zależy od sygnału. DVD to oczywiście super obraz, natomiast filmy HD puszczane z kompa to po prostu bajka. Paleta barw, głębia czerni i płynność ruchu są powalające. Wydaje mi się, że na LCD byłoby bardzo trudno osiągnąć wszystkie te parametry na tak wysokim poziomie.

Telewizor mam dopiero trzeci dzień, tak więc staram się go oszczędzać stosując zalecenia odnośnie wypalania zamieszczone na tym forum. Polecam ten sprzęt bo to chyba najlepsza, jak na obecną chwilę, oferta w tym przedziale cenowym.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie,

Marcin.
 

tomekow

New member
Jaki kabel z PC?

Od dwóch dni zauroczony siedzę do późnych godzin nocnych i popijając browarek podziwiam obraz z tego TV (kablówka!).
Dzisiaj rano podpiąłem laptopa przez S-video i .... małe rozczarowanie:
1. Obraz pulpitu tragiczny
2. DivX jako tako - ale nie zajmuje całej powierzchni ekranu (mimo zoomów/auto..)
Pytanka:
- to normalne przez ten kabel czy coś ustawić w TV? w laptopie zadnych extra ustawien oprócz rozdzielczosci nie widze
- kupic kabelek D-sub jaki zalecaja do PC i bedzie ok?
dzieki za odp.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
no ba, pewnie, ze kupic przewod d-sub, ale tam kocowka z tego co wyczytalem wchodzaca do plazmy to minisub, poprzez svideo przeslesz max sygnal SD czyli 720 x 576 (pal), a poprez dsub (vga), nawet 1080i, rowniez 720p, czyli na pewno sie nie zawiedziez po zakupie dsub'a
 

tomekow

New member
Na pierwszy rzut oka chyba nie trzeba adaptera? W komputerze i TV jest 15-to stykowe wej/wyj. Czy taki kabelek?
http://allegro.pl/item143307829_kabel_vga_15hd_d_sub_bandridge_cl10102x_2m.html

Przymierzam sie również do kupna zawieszki na ścianę (obecny stolik nie wytrzymuje punktowego nacisku i zaczyna się "wypaczać" :shock:
Jest jakaś różnica?
http://allegro.pl/item141960338_profesjonalny_uchwyt_lcd_plazma_30_63_atest.html
lub
http://allegro.pl/item142823350_uchwyt_scienny_plazma_lcd_30_63_75kg_uchyl_w_wa.html
 

Racer

New member
Witam wszystkich!
Jestem nowy na tym forum, no i od razu mam do Was, użytkowników pytanie.

Mianowicie jestem przy zakupie telewizora i mam chrapkę na PV60 Panasonica. Początkowo myślałem, że zakupię LCD Sharpa 46'' z full HD, ale 13000 to jak dla mnie trochę za drogo, więc na razie odłożyłem go na później.
Do Panasonica chcę kupić nowy wzmacniacz Denon 4306 oraz nowe fronty B&W 604 S3 oraz kabelek HDMI Profigold oxy-pure.
Problem mam z wyborem odtwarzacza DVD. Początkowo myślałem o Denonie 3930, ale niestety zbrakło mi pieniążków (było nie było muszę teraz wydać ~13000-14000 PLN). Myślę nad nowym Panasoniciem DVD-S99. Czy to dobry wybór? Z tego co się orientowałem ma on skaler obrazu 720p, więc dla tej plazmy to powinno starczyć. Ewentualnie polećcie mi coś w podobnej cenie (ok 1000-1200 zł). Dodam, że ten odtwarzacz jest tak przejściowo, póki nie nazbieram na tego denona (ma skaler do 1080p dla matrycy full HD)

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie uwagi

Racer
 

dany

New member
Ja mam pytanko do tych którzy podłączają kompa i oglądają z niego filmy, rozumiem że najlepiej jest gdy ustawi się w komputerze rozdzielczość natywną martycy czyli 1024x768, no ale to jest rozdziałka 4:3, wiec film 16:9 puszczony na cały ekran, będzie z pasami ...
 

silvero

New member
Sledzę ten wątek od dawna i nadal nie mam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: Jak to mozliwe ze telewizor panoramiczny (16:9) moze miec rozdzielczosc 1024/768 (czyli 4:3) ?? Czy to oznacza ze pixele są prostokątne a nie kwadratowe???? Czy w zwiazku z tym obraz z kompa przez DSUB bedzie nienaturalnie rozciągniety?? Zależy mi na tym bo chcialbym m.in ogladac fotki z kompa i filmy.
Druga sprawa: jak wygląda obraz HDTV z nki? Czy dużo się traci w porównaniu z pełnym HDready (1366:768) ? Słyszalem tez ze np. grafika ekranowa na nsport jest przystosowana do Full HD i na HD ready wyglada niezbyt ciekawie... Jak to wygląda na niepelnym HD ready w tym Panasie??
 

JaCkyLL

New member
witam,

wątek panasonica mozna powiedziec przewertowalem dosc mocno i gruntownie :) studiuję go od dłuższego czasu, jednak decyzji o zakupie plasmy panasonica jeszcze nie podjąłem. moze dlatego ze sam nie wiem do konca czego chce :D wiecie ... jak sie nie spi na pieniądzach to sie chce wydac je jak najlepiej i miec kupe radochy ze sprzetu przez dłuższy czas.

na tv moge wydac max 7 tysi, to juz jest dla mnie sporo, wiecej moge nie zniesc :) po zakupie pv60 ( e czy tez eh ) powinno jeszcze sporo kasy mi zostac, jednak nie o to chodzi. czytam ze ostatnie modele mają jakies stresy z właczaniem i wyłączaniem, mniej wentylatorów, jakies hałasy .... na dodatek doszly mnie słuchy ze panasonik moze miec powazne problemy z powidokami - szczgolnie ta informacja mnie zaskoczyla bo chyba poki co zaden z uzytkownikow panasa na tym forum nie panikował z powodu powidoków.
wiec sobie mysle - moze wziac pv600 ... mniej ich chyba schodzi wiec moze nie oszczedzają tak na elementach wkładanych do srodka. z drugiej strony, to chyba ten sam panel co w pv60 tylko mocniejszy pod wzgledem audio i jakichs dodatkowych portów.
jesli pv600 to wydatek własnie okolo 7 tysi, wiec moze juz lepiej cos innego np, jakas plasma hitachi - mialem sugestie na temat PD9700 ( wiem ze to wiecej niz 7000 ) ale rowniez na temat PD8700.
na pioneery mnie nie stac, zresztą słyszalem tez ze mogą byc stresy z powidokami - nie chce tu jednak dyskutowac, byc moze po prostu sa problemy z powidokami na zyczenie zle korzystających ze sprzetu uzytkowników.
Kiki zasugerowal plasme LOEWE ... cena ok, ale ... jest wątek o loewe gdzie jest kilka osob twierdzących ze roznie z tym bywa, wiec chyba odpuszcze.

jak widzicie mętlik w głowie mam nie mały. głównie bede oglądał tv ze sciany ( patrz kablówka ) i oczywiscie troszke filmow na dvd po hdmi. zadnych kompow, no moze jak bede mogl wymienic swojego firmowego laptoka to zmienie na takiego z napedem HD albo BR i wyjsciem HDMI i wtedy podłącze go by miec troszke radosci z tej technologii ale to jeszcze chwilka.

jak sie mają modele panasonika z oznaczeniem PX ... gdzies ktos strzelil ze to modele z tunerem cyfrowym. z drugiej strony na stronce panasonic.com te modele wyglądają jak nasze europejskie pv odpowiednio 60 i 600.

czekam szczegolnie na opinie uzytkowników ktorzy juz sporo czasu meczą swoj tv. nowi uzytkownicy mogą miec mniejsze doswiadczenie z ewentualnymi problemami. za kazdy komentarz bede wdzieczny.

pozdrowienia - jacek z łodzi
 

janku

New member
Racer napisał:
720p, więc dla tej plazmy to powinno starczyć. Ewentualnie polećcie mi coś w podobnej cenie (ok 1000-1200 zł). Dodam, że ten odtwarzacz jest tak przejściowo

no to np. pioneer 696 - jakies 600 pln, skaluje, ladnie czyta divxy,
poza tym DVD-Audio, SACD itd.

--
pozdr
janku
 
Do góry