Seria PV60

szeniek

New member
Roznica TH42PV60E i EH ?

Witam wszystkich.
Lada dzien stane sie posiadaczem TH42PV60... no i już sam nie wiem
czy E czy EH. Czy ktos moglby w przystepny sposob podac roznice miedzy tymi modelami? Dodam ze EH figuruje na stronie panasa jako nowosc - co tam jest nowego? - parametry te same co poprzednik, dodaja podstawke i to wszystko?
 

kredek

New member
szeniek napisał:
Witam wszystkich.
Lada dzien stane sie posiadaczem TH42PV60... no i już sam nie wiem
czy E czy EH. Czy ktos moglby w przystepny sposob podac roznice miedzy tymi modelami? Dodam ze EH figuruje na stronie panasa jako nowosc - co tam jest nowego? - parametry te same co poprzednik, dodaja podstawke i to wszystko?
Tak - "H" to wedle mojej wiedzy podstawka. A "E" to Europa.:D
 

pan42

New member
Cena praktycznie ta sama czy to E, czy EH, gdyż wszędzie dodają podstawkę.
Witam po raz pierwszy. Muszę przyznać że pod wpływem pochlebnych ocen na tych wielu stronach /wszystkie przeczytałem/ kupiłem 42V60 i jestem z tej decyzji w pełni zadowolony. Pozwalam sobie na jedną postawową uwagę na temat treści na tym forum - prawie połowa uczestników idzie na skróty zadając te same pytania i nie czytając nawet poprzedniej strony. Tym samym powstaje błędne koło - coraz mniej wartościowych informacji, a stron przybywa.

edit @dnc

No niestety tak jest. Z drugiej strony jednak lepiej jak swoje pytania zadają tutaj niźli mieliby zakładać nowe wątki i zaśmiecać forum.
 

kaczy-k9

New member
Zauważyłem u siebie że jak wejdę do menu serwisowego i z niego wyjdę, to zmieniają mi się ustawienia obrazu tzn. kontrast max. i rodzaj na dynamiczny. Hmmm.
 

Grzesiek R.

New member
Panasonic 2006PDA
v 1.020
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
EPGA: 42.07
PDROM: 41.01
Po tygodniu intensywnego używania nie zauważyłem wieszania się TV


Grzesiek
 

kredek

New member
No i jestem po telefonie do Panasonica i rozmowie z p. Myśliwcem. Nic się nie dowiedziałem - oprócz znowu o świetlówkach.:shock:
W jednym się zgodziliśmy - trzeba szukać jakiejś prawidłowości: czy np. wiesza się po dłuższym okresie nie używania (po nocy?) czy po dłuższym okresie oglądania czy... cokolwiek.
Osobiście nic nie zaobserwowałem takiego: p. Myśliwiec wykluczył kwestię firmware, co pozostawiłem bez komentarza, bo zgodzić się nie zgodzę tak od razu (bo niby skąd on jest pewien?), zaprzeczyć - póki co - też się nie da.
Czy ktoś zaobserwował jakąś prawidłowość kiedy TV się wiesza?
 

nyknow

New member
TH-42PV60E + zestaw kina domowego

Witam wszystkich,

Nosze sie z zamiarem zakupu plasmy TH+42PV60E. Prosze o rade dotyczaca kina domowego + DVD jakie moglbym (powinienem zakupic) do takiego telewizora? ograniczenie dotyczace zestawu kina domowego oraz DVD to 2.500 pln. Pomieszczenie w jakim bedzie sie to wszystko znajdowac to 5x5m.

gk/
 

walszyn

New member
Panasonic 2006PDP V1.010
MCU 03.02
EEPROM 41.02
FPGA 42.01
PDROM 41.01
zakupiony 8 dni temu, kilkadziesiąt godzin pracy, nie wiesza się,
zero pisków,wiatraki cichutkie,
 

pan42

New member
2 tygodnie z 42PV60

Nie wchodziłem na menu serwisowe, gdyż jestem od kilku lat przeciwnikiem doświadczeń na nowo zakupionym sprzęcie elektronicznym. TV gra doskonale, nie spadły mi z wrażenia gacie, gdyż dnc przygotował mnie do do takiej właśnie jakości. Nic nie piszczy, wentylatory praktycznie niesłyszalne nzwet przy niskim poziomie dzwięku. Odpalanie z pilota prawidłowe.
Chciałbym powtórzyc wcześniej zadane pytanie do właścicieli "n" - czy przy sygnale SD istnieje zauważalna różnica w przypadku połączeń kablem HDMI lub scart?
 

jaco

New member
Przy podłączeniu DVD poprzez HDMI zauważyłem różnice na plus w porównamiu ze scartem, jednak przy porównaniu hdmi z componentem
rożnice były nie zauważalne.
 

tomekow

New member
niezdecydowany

Czesc,
pierwszy pościk na forum ;)
No i krótko: Czy będę kolejną ofiarą Panasa PV60E? :confused: Kilka dni grzebie na forum i sam nie wiem, musze kupić tv szybko (listopad) i na raty :(
Poszedlem do RTVEuroAGD i ku mojemu zaskoczeniu na ekranach obraz zaśnieżony (jak u babci ;) ) Poprosiłem o podłączenie do lepszego źródła/demo itd. i co usłyszałem: "nie możemy pomóc" :D W media sprzedawcy słabi, leniwi itp. Więc opieram się na Waszej opinii, więc:
Dwie opcje:
1. Jak gość z testerem potwierdzi że złapie u siebie sygnał z NTV, to:
1.1 TV z N-ki
1.2 DivX z laptopa (S-Video) - moze zakupie jakies DVD z DivX i HDMI out
1.3 Ech moze w nowym roku Xbox360..
1.4 Odległość 3.5m.

Jak gość z testerem stwierdzi, że NIE złapie u siebie sygnał z NTV, to:
1.1 TV z Multimedi
reszta tak samo

Na razie wybór padl na PV60E, ale kumpel poleca 37" i LCD....

ps. Kupował ktoś w Makro? Jutro będzię w dobrej cenie ten Pan. - coś koło 5470zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
spokojnie mozesz sięgać po 42 PV 60 - oczywiście w znacznie niższej cenie niż w Makro.
pozdrawiam
 

tomekow

New member
W niższej widziałem w kilku sklepach internetowych, ale z tego co wyczytalem z gazetki w makro raty są 20x0%, wiec suma sumarów wychodzi taniej. Ale muszę jescze potwierdzić wysokość rat (często na miejscu okazuje się, że są extra opłaty:shock:)
 

kredek

New member
tomekow napisał:
Czesc,
pierwszy pościk na forum ;)
No i krótko:

Krótko:
U mnie szajsowny sygnał z kablówki idzie wspaniale na tym Panasonicu - mimo że na kineskopowym delikatnie śnieżył!:D
W Makro nie wiem czy ta cena z podstawką czy nie?
I najważniejsze: ja też wziąłem na raty "niby 0%" - zamówiłem u gostka w sklepie... KOMPUTEROWYM i sprowadził ze stojakiem za 5200 zł.
Więc w Makro to żadna łaska...
 

Mabri

New member

kamil

New member
Tylko musisz pamiętac, że biorąc na kredyt nawet jak masz oprocentowanie 0% to jest opłata za tzw. ubezpieczenie kredytu, które wynosi ok 10% - 15% Tak więc nie wiem czy to opłacalne :)
 

Mabri

New member
kamil napisał:
Tylko musisz pamiętac, że biorąc na kredyt nawet jak masz oprocentowanie 0% to jest opłata za tzw. ubezpieczenie kredytu, które wynosi ok 10% - 15% Tak więc nie wiem czy to opłacalne :)
Ubezpieczenie jest dobrowolne - nikt go nie może narzucić.
 
Do góry