Seria PV60

digital

New member
Kupilem ten telewizor dwa tygodnie temu za kwote 5000,- z podstawka. Mozna go za tyle nabyc bez najmnijeszego problemu. Korzystam jedynie z sygnalow cyfrowych wiec nie moge napisac nic o odbiorze z naziemnych systemow nadawczo - odbiorczych. Potwierdzam rowniez ze jakosc nadawanego programu ma dla tego telewizora zasadnicze znaczenie. Sa transfery na zenujaco niskim poziomie i tv nie da wowczas satysfakcji z odbioru. Przy silnym sygnale potrafi zaskoczyc jak zaden inny z ogladanych prfzeze mnie. Jestem z zakupu bardzo zadowolony.
 

Mabri

New member
digital napisał:
Kupilem ten telewizor dwa tygodnie temu za kwote 5000,- z podstawka. Mozna go za tyle nabyc bez najmnijeszego problemu. Korzystam jedynie z sygnalow cyfrowych wiec nie moge napisac nic o odbiorze z naziemnych systemow nadawczo - odbiorczych. Potwierdzam rowniez ze jakosc nadawanego programu ma dla tego telewizora zasadnicze znaczenie. Sa transfery na zenujaco niskim poziomie i tv nie da wowczas satysfakcji z odbioru. Przy silnym sygnale potrafi zaskoczyc jak zaden inny z ogladanych prfzeze mnie. Jestem z zakupu bardzo zadowolony.

Szkoda, że nie rozwijasz tematu z jakiego źródła sygnału korzystasz. Które źródło (kanał?) daje satysfakcję , a które nie?
 

tomekow

New member
Info do Kiki: jeżeli oferujecie raty to prosze o ofertę. a tak wogóle to przejadę się zaraz do Makro i obejrze czy to nie jakieś szroty z wystawek ;)
 

Cubituss

New member
Telewizor panoramiczny, płaski, z HD (wiem, ten ma niepełne) zatruwa mi umysł od ponad roku. Nie udało mi się znaleźć w tym wątku odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują, więc je zadam i mam nadzieję, że nikt nie rzuci pomidorem ;)

1) zastosowanie telewizora: 60% czasu kablówka, 30% czasu filmy na DVD, 10% (ale to ważne - zawodowo - 10%) gry na PlayStation 2, Xboxie i Xboxie 360.

2) o kablówce i DVD już wszystko wiem, chociaż mam tu pytanie szczegółowe - ktoś oglądał na tym sygnał Astera? (chyba tylko warszawska telewizja, ale głowy nie dam)

3) tu najważniejsze: jak wygląda obraz z PS2 i Xboxa? (to jest sygnał nieHD, podawany albo przez scarta, albo przez s-video, jedna konsola będzie wisiała na RGB scarcie, druga na s-video)

4) ostatnia rzecz: jak wygląda obraz z Xboxa 360? Wiem że w dashu konsola ma do wyboru parę rozdziałek, ale nie pamiętam, czy jest tam akurat taka, jaką ma ten telewizor - jest jakiś użytkownik tej konsoli?

Z góry dzięki :)
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
Cubituss napisał:
3) tu najważniejsze: jak wygląda obraz z PS2 i Xboxa? (to jest sygnał nieHD, podawany albo przez scarta, albo przez s-video, jedna konsola będzie wisiała na RGB scarcie, druga na s-video)
Jako że posiadam Ps2 (jeszcze) odpowiem Ci tak:
Ps2 mam podpiete za pomoca kabla component(najlepsza jakosc - kabelek do kupienia na allegro - sklep Robson za 29zł) i gierki wygladaja dobrze tzn takie tytuly jak Black , Prince of Persia , COD3 , Gran Turismo4 - mozliwosc 1080i , Tekken5 czy Soul Calibur3 i jeszcze kilka - czyli te z lepsza grafa i mozliwoscia trybu 480p wygladaja lepiej niz na moim starym 21crt(tez Panasa) chociaz sa gry ktore wygladaja ponizej oczekiwan czyli zle(zalamania krawedzi pixeloza na maxa;))
Wczesniej mialem podlaczona konsole za pomoca scarta rgb i obraz byl gorszy(widoczne roznice przy krawedziach napisow) , jako ze konsoli uzywam na razie tez do dvd kupilem component i poprawe obrazu na dvd widac(przynajmniej ja widze:D)
Aha najwazniejsza uwaga - tryb progresiv odpalisz w grze tylko na kabelku component , na rgb nie chcial mi sie wlaczyc
jeszcze jedno przy odpalaniu gier mozesz w niektorych wymusic tryb progresiv wciskajac jednoczesnie i przytrzymujac trojkat i x az do pojawienia sie wyboru trybu skanowania - gdzies na sieci jest opis ktore gry go obsluguja
Ogolnie jeszcze dopuki sytuacja z "n" sie ustabilizuje mam podpieta kablowke-vectre i jakosc jest mozliwa , tzn tvn i polsaty , discovery , i kanały niemieckie wygladaja dobrze , reszta srednio(widac brak ostrosci) - ogladam z 3metrow
 

wojcias

New member
Co to za model 42PX60?

Witam,
Dzis widzialem w zagranicznym sklepie wiekszosc Panasonicow w wersji PX. Czy to jakas nowosc czy inne zagraniczne oznaczenie? Choc na allegro tez widzialm juz PXy.
Pozdrawiam
 

digital

New member
Szkoda, że nie rozwijasz tematu z jakiego źródła sygnału korzystasz. Które źródło (kanał?) daje satysfakcję , a które nie?

Wybacz, to dlatego ze sporo juz o tym napisano wczesniej. Korzystam z C+ wiec te same przypadlosci z TVP1;2 i 3 co inni (slabiutko). O kanalach typu TVN w pakiecie calkiem niezle. TVN7, TV4, Tele5 (tu kompletna porazka), srednio. TVP Kultura jak TVP1. Canal+ w pakiecie, mogloby byc lepiej, choc nie jest tragicznie. HBO zle. Strasznie dziwne przypadlosci lapie obraz na tych kanalach (pikseloza, szarpniecia, rozmazania, slaby kontrast). Hallmarki i kilka podobnych jakosciowo (np. BBC Prime) calkiem ok, choc mocno "cyfrowo". Niemieckie narodowe bardzo dobrze, choc i tu wyjatki. Wloskie w wiekszosci dobrze, choc ze stacji niezaleznych (czyt. o mniejszym budzecie - dramat). Francuskie srednio, o arabskich sie nie wypowiadam, nie ogladam nawet przypadkiem.
 

walszyn

New member
tomekow napisał:
W niższej widziałem w kilku sklepach internetowych, ale z tego co wyczytalem z gazetki w makro raty są 20x0%, wiec suma sumarów wychodzi taniej. Ale muszę jescze potwierdzić wysokość rat (często na miejscu okazuje się, że są extra opłaty:shock:)

wejdź na stronę http://www.kupujemy.pl/items/_telewizorplazmowypanasonicth42pv60__plasma__panasonic/_/0/_
zobaczysz wszystkie sklepy internetowe z Panas42PV60 z całego kraju,
dzisiaj cena od 4880, na allegro kupiłem taniej przed kilkoma dniami,ale za gotówkę
Pozdrawiam
 

jjaro

New member
Cubituss napisał:
o kablówce i DVD już wszystko wiem, chociaż mam tu pytanie szczegółowe - ktoś oglądał na tym sygnał Astera? (chyba tylko warszawska telewizja, ale głowy nie dam)

Aster działa w porządku, szczególnie przez dekoder cyfrowy (dopłata 10 zł miesięcznie).

Cubituss napisał:
tu najważniejsze: jak wygląda obraz z PS2 i Xboxa? (to jest sygnał nieHD, podawany albo przez scarta, albo przez s-video, jedna konsola będzie wisiała na RGB scarcie, druga na s-video)

PS2 nie mam, ale Xbox - super. Mimo, że nie wykorzystuje rozdzielczości natywnej, to obraz ładnie się "rozciąga" na cały ekran.

Cubituss napisał:
ostatnia rzecz: jak wygląda obraz z Xboxa 360? Wiem że w dashu konsola ma do wyboru parę rozdziałek, ale nie pamiętam, czy jest tam akurat taka, jaką ma ten telewizor - jest jakiś użytkownik tej konsoli?

Zapraszam na wątek dot. Xboxa 360: http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=86
X360 można ustawiać na różne rozdziałki. Wydaje mi się, że 720p będzie optymalny zarówno dla gierek jak i Twojego PV60.
 

barpoz

New member
w sprawie zawieszania

witam

podobny problem zawieszania sie pilota mialy sharpy model 55p chyba, serwis wyjasnial ze wine za to ponosi zbyt naswietlone pomieszczenie dzialo sie to przy wlaczeniu funkcji osp(rozjasnianie lul sciemnianie obrazu przy panujacych warunkach naswietlenia pobieszczenia)
Poszukam tego postu to wkleje

pozd
 
Ostatnia edycja:

bofff

New member
zgadzam sie w pelni. ja mam aster obraz rewela (mierzylem sygnal - b. dobry jak na kablowke), kolega ma n i oczywiscie lepiej (antene musial lepsza kupic...), ps2 po komponencie - lepiej nic z tego nie wyciagniesz (nie wiem jak z tym Xploderem bedzie), po scarcie sreeednio, zwlaszcza ze kupilem Xboxa360 i na 720p rewelacja - teraz spinam sie z pc i zobacze jak xbox sprawdza sie jako hd player. telewizor mam prawie jak tylko sie pokazal (maj chyba czy kwiecien) sluzy jako zwykly tv - 6-8 h grania standardem bywa, nic sie nie wypalilo (docieralem go) czasem zobacze powidok (glownie po bialym obrazie) ale szybko znika
 

tytus02

New member
Witam mam zapytanie czy rozdzielczosc idzie zmieniac w TV czy tylko w urzadzeniu podlaczonym pod TV np. dekoder n TV a telewizor ie sam przestawia jak to jets prosze o info :)
 

tomekow

New member
walszyn napisał:
wejdź na stronę http://www.kupujemy.pl/items/_telewizorplazmowypanasonicth42pv60__plasma__panasonic/_/0/_
zobaczysz wszystkie sklepy internetowe z Panas42PV60 z całego kraju,
dzisiaj cena od 4880, na allegro kupiłem taniej przed kilkoma dniami,ale za gotówkę
Pozdrawiam
Dzięki ale plazma stoi już w salonie (ufff dźwigałem sam koło 100m) Dzwoniłem do firmy Kikiego, ale nie ma negocjacji i cena 5120zł, kupiłem więc w Makro za 5480 na 20 rat 0% i to jeszcze płatne od marca. Ku mej radości jest to model 42PV60EH (a nie jak w gazetce ..60E =ma podstawkę) - ale i tak po świętach zawiśnie.
Na razie patrze i boje się wyjąc tego kolosa z pudła :p
 

Dwight

New member
mail do Panasonica

barpoz napisał:
witam

podobny problem zawieszania sie pilota mialy sharpy model 55p chyba, serwis wyjasnial ze wine za to ponosi zbyt naswietlone pomieszczenie dzialo sie to przy wlaczeniu funkcji osp

pozd

Witajcie,

Na wstepie gratulacje dla wszystkich forumowiczow uczestniczacych w tym watku. Jeszcze troche i przekroczymy 100 stron na temat PV60 :)

Ze wzgledu na to, ze zdecydowalem sie wlasnie na zakup tego modelu i ostatnio zglaszanymi problemami z wlaczaniem TV napisalem maila do Panasonica informujac ich o problemie i podalem linka do forum. Mam nadzieje, ze uda sie sprawdzic skad w niektorych modelach bierze sie takie zachowanie.
Mam pewne obawy przed zakupem. Czy ktos kupowal ta plazme z nowych dostaw PV60EH?

Pozdrawiam serdecznie :)

Dwight
 

kredek

New member
Dwight napisał:
Witajcie,

Na wstepie gratulacje dla wszystkich forumowiczow uczestniczacych w tym watku. Jeszcze troche i przekroczymy 100 stron na temat PV60 :)

Ze wzgledu na to, ze zdecydowalem sie wlasnie na zakup tego modelu i ostatnio zglaszanymi problemami z wlaczaniem TV napisalem maila do Panasonica informujac ich o problemie i podalem linka do forum. Mam nadzieje, ze uda sie sprawdzic skad w niektorych modelach bierze sie takie zachowanie.
Mam pewne obawy przed zakupem. Czy ktos kupowal ta plazme z nowych dostaw PV60EH?

Pozdrawiam serdecznie :)

Dwight

Ja bym bardzo chciał się mylić, ale stawiam, że na 100% albo nie będzie odpowiedzi w ogóle albo będzie taka w stylu mocno zlewającym, co najwyżej "proszę do serwisu". I tyle.
Zresztą ja im też mówiłem o forum, zacząłem, że dlatego w ogóle Panasonica kupiłem - że dzięki forum! Ale cokolwiek im się powiedziało, a było słowo "forum" to zlewali, i krytykowali wszystko i wszystkich - nie zawsze słuchając do konca co miało się do powiedzenia.:evil:
Z nowych dostaw... mnóstwo ludzi kupowało. Nawet jak się komuś zwiesza (a nie wszystkim) to dzieje się to rzadko i pomaga "guzik".
Tak czy siak myślę, że przyjdzie czas, że i ten problem rozwiążemy wspólnymi siłami.:D
 

Kyniol_73

New member
Dwight napisał:
Witajcie,

Na wstepie gratulacje dla wszystkich forumowiczow uczestniczacych w tym watku. Jeszcze troche i przekroczymy 100 stron na temat PV60 :)

Ze wzgledu na to, ze zdecydowalem sie wlasnie na zakup tego modelu i ostatnio zglaszanymi problemami z wlaczaniem TV napisalem maila do Panasonica informujac ich o problemie i podalem linka do forum. Mam nadzieje, ze uda sie sprawdzic skad w niektorych modelach bierze sie takie zachowanie.
Mam pewne obawy przed zakupem. Czy ktos kupowal ta plazme z nowych dostaw PV60EH?

Pozdrawiam serdecznie :)

Dwight

Ja mam plazme z nowych dostaw od tygodnia (sadząc po najnowszej wersji softu jaki jest). Na razie bez problemu pracuje.Brak problemów z problemem właczania z trybu standby(zwykle właczam tak z 3 razy na dobę). Ale mam zasadę ze wyłaczam wszystkie urządzenia w domu całkowicie na noc :). Czyli raz na 24 robie jej reset.Sadze ze dla serwisu to za błahy powód aby sie tym jakoś specjalnie zajmować. Co innego gdyby plazma sie wogóle nie włączała...Mam pomysł aby zagraniczne fora zbadać...ale kto sie tam ze zwykłych ludzi takimi problemami zajmuje:).
 

kredek

New member
Kyniol_73 napisał:
Ja mam plazme z nowych dostaw od tygodnia (sadząc po najnowszej wersji softu jaki jest). Na razie bez problemu pracuje.Brak problemów z problemem właczania z trybu standby(zwykle właczam tak z 3 razy na dobę). Ale mam zasadę ze wyłaczam wszystkie urządzenia w domu całkowicie na noc :). Czyli raz na 24 robie jej reset.Sadze ze dla serwisu to za błahy powód aby sie tym jakoś specjalnie zajmować.

Jeśli uważasz, że to w porządku i normalne, że co jakiś czas jest problem z włączeniem plazmy, to rozumiem, że jakby auto Ci się np. we wtorki nie uruchamiało... też nie miałbyś nic przeciwko temu a serwis "nie zajmowałby się taką błahostką"?:p :D :lol:
Ja mam inne zdanie i przy nim pozostanę - no chyba, że zwrócą dajmy na to 80% lub więcej kwoty, którą zapłaciłem.:D
Tak na marginesie - serwis nie odżegnuje się od tego zjawiska. Mój TV tylko dlatego nie wylądował tam, bo... nie mam interesu, żeby tydzień u nich stał:cry: Pracuję nad tym, żeby umieć wymusić powtarzalność. Na razie nie wiem "po czym" się nie włącza.:confused:
No chyba że "się sam naprawi"...:D
Fakt faktem, że póki co to jak go z piątku na sobotę wyłączyłem (wtyczkę wyciągnąłem) to ani razu się nie zwiesił.
Ale z drugiej strony - jak już się pochwaliłem, to ani chybi... może jutro znowu zwis....?
 

artiz1977

New member
I ja też...

Witam wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy post na forum ale obserwowałem je od kilku tygodni. Traktuję je jako wielką skarbnicę wiedzy i dzięki niemu i Wam od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonica TH-42PV60EH.
Zakupu dokonałem w jednym ze sklepów internetowych i jego cena to 4.880 pln.
W tej chwili jest on podłączony bezpośrednio pod gniazdo antenowe kablówki nadawanej w Pruszkowie i jakość odbioru nie powala ale wczorajsze mecze LM aż miło było oglądać :D.
Mam jednak pytanie: co może być przyczyną że po automatycznym strojeniu kanałów klikanaście z nich odbiera tylko wizję a fonia to same szumy ?? Ręczne dostrajanie nic nie daje... Czy to wina słabego sygnału ?? Na zwykłym TV wszystko było ok...

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję Forumowiczom za pomoc w dokonaniu tak trudnego wyboru.
 
Do góry