Seria PV60

Kyniol_73

New member
ahugon napisał:
PV60 kupiony 2 tygodnie temu (131h) ma jeszcze inną wersję oprogramowania:
Panasonic 2006PDP V 1.020
MCU: 03.02
EEPROM: 41.03
FPGA: 42.07
PDROM: 41.01

Ja mam identyczna wersje oprogramowania. Telewizor kupiony 5 dni temu
 

Kyniol_73

New member
wojcias napisał:
Niekoniecznie. Nie kazdy podchodzi na zasadzie "kazda myszka swoj ogonek chwali" Dlatego ja wielu ze swoich zakupowych nietrfien nikomu bym nie polecil i nie polecam a nawet wieksosc sprzetu ktory opisuje na forum zaczyna sie od negatywow. Ale to ja a widze ze inni ktorzy kupuja maja problemy z napisaniem co nie pasuje albo maja takie szczescie ze wszystko pasuje.

Poza tym pytanie mialem jak wydac 6000-7000zl PV kosztuje 4500zl na dzis. Wiec zastanawialem sie czy nie stac mnie na cos lepszego niz PV nawet z logo Panasonica. Niestety nie mam 9000zl na PV 50"


Tu sie akurat niekonieczne zgadzam. Bo lepsza stawka minimalna niz 20% bezrobocie.
........ Dobre bo Polskie .............

Rozumiem...mnie na razie wszystko pasuje.Wybieram zawsze towary z najlepszym stosunkiem jakości do ceny, przy założeniu okreslonego poziomu gotówki :). W tym przypadku była to kwota 5 tys. W podobnej klasie mozan poszukać u pioniera choc nie wiem czy wystarczy 7 tys. Nie ma rady trzeba przeszukac forum i zdecydowac sie na 2 modele i ewentualnie poczytac negatywne i pozytywne opinie. ewentualnie posiłkowac sie testami na zagranicznych stronkach..

Ja bym inaczej powiedział: Lepsza praca na czarno niż stawka minimalna...niestety taka rzeczywistość u nas. Ale to temat na inne forum :)
 

kaczy-k9

New member
Ja też mam to samo, a tv od środy. Powiedzcie mi jek sprawdzić ile godzin przepracował telewizor? Jakoś nie mogę do tego dojść.
 

walszyn

New member
Pierwszy raz na tym forum. Witam Wszystkich.
Od kilku tygodni czytałem wasze uwagi do PV60.
Panasonica 42PV60 kupiłem przed tygodniem.Poprzednio 1.5 roku miałem Panasonica 37PA30 z wszystkimi bajerami (pip,pop, itd,czytnik kart SD).
Telewizorek nie sprawiał absolutnie żadnych problemów.Była oczywiście gorsza matryca,mniej kolorów,gorsza rozdzielczość,ale bajerów sporo i chyba ładniejszy design.Podstawowy problem to brak HD.
42PV60 w pierwszym tygoniu kompletnie nie piszczy,dwa wentylatory narazie cichutkie,pilot bez problemów (choć przytrzymuję 1-2 sek)przy włączaniu.
Jadę na cyfrze+ i oczekuję na nowy dekoder Philipsa.Ma się ukazać w pierwszym tygodniu grudnia.Przy zakupie 699zł,przy dzierżawie 299zł.
Niestety nie mogę nic znaleźć na temat tego dekodera -Philips DSR 6201/91.
Dwa lata w TV to przepaść.PV60 w porównaniu do PA30 to zupełnie inna bajka.
Podzielam pogląd z tego forum, że obraz jest naprawdę kozacki. Mam nadzieję,że następne tygodnie będą również spokojne.
Pozdrawiam
 

Mabri

New member
Ja mam pytanie do użytkowników pv60 pobierających sygnał z n-boxa - czy ktoś testował, czy jest różnica w jakości kanałów SD oglądanych przez złącza scart i hdmi.
Jeżeli ktoś ma możliwość sprawdzenia, to proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
 

jaco

New member
U mnie jest:
2006PDP V1.01
MCU 02.01
EPROM 41.02
FPGA 42.01
PDROM 41.00

Tv kupiłem w czerwcu. 800 godzin przejechane , zero podwidoków
nic nie piszczy, pilot działa cały czas.Bez problemowy telewizor z zajefajną
jakością obrazu..........:D :D :D
 

ddd

New member
zabezpieczenie przed wypalaniem

mam pytanko : czy ten model panasia ma zabezpieczenie przed wypalaniem pikseli,oraz HDCP
 

jaco

New member
ddd napisał:
mam pytanko : czy ten model panasia ma zabezpieczenie przed wypalaniem pikseli,oraz HDCP


W menu nie ma opcji zabespieczenia przed wypalaniem ale już było na tym forum bardzo dużo postów potwierdzających że po odpowiednim traktowaniu przez pierwsze 300 godzin ( dotarcie ) póżniej niema żadnego problemu z wypalaniem podwidoków. U mnie stoi najlepszy przykład. Ponad 700 godzin ( od czerwca ) i nic się nie wypaliłło a jest użytkowany przez całą rodzinę jako zwykły telewizor.
 

jaco

New member
Odtwarzacz S 52 nie ma wejścia sygnału więc taka operacja jest nie możliwa.( ciekawe czy w ogóle jest taki odtwarzacz z wejściami a nie tylko z wyjściami )
 

maszek

New member
Bez reklam
adamosak napisał:
"Telewizorek" 42PV60 posiada rozdzielczosc 1024 x 768 jesli dostarczymu mu sygnał 720p badz 1080p

Dostępne standardy obrazu 525(480)/60i, 525(480)/60p, 625(576)/50i, 625(576)/50p, 750(20)/50p, 1125(1080)/50i
Z tego wynika że 1080i, nie 1080p
 

dab9

New member
witam,.wczoraj zakupiłem panasa 42 cale,mam pytanko jak sie włącza te wszystkie funkcje MACH C.A.T.S czy one są na stałe,czy w funkcji obrazu auto.pozdrawiam.jaki uczwyt na ściane wg jakiego systemu vesa?
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
Panasonic 2006PDP V 1.020
PANEL: 03.02
EEPROM: 42.07
FPGA: 41.01
PDPROM: 31.01

chodzi bez zakłóceń-kupno 2.10.2006

pzdr

DNC
szybkimi krokami zbliża się 1000 post
pomyśl jak to godnie uczcić :)
ps
co to za skróty?
panel-wiadomo
eeprom-to pamięć
http://pl.wikipedia.org/wiki/EEPROM
fpga-układ logiczny
pdprom-?

wydaję się,że na razie to lepiej mieć tego tv z panelem 3.02 :)
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Ja myślę, że na 1000 post powinien być już FAQ. Idzie mi to jak krew z nosaa, ale 1/2 jest napisana. Jeszcze z pół roku i będzie...:p
 

TolBoy

Member
Panasonic 2006PDP V 1.010
PANEL: 02.01
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.01
PDPROM: 41.01

czas pracy 1413 godzin
zakupiony 5 miesiecy temu

Nie wiesza się !

wychodzi ok 3 tys godzin na rok czyli 60tys godzn za 20 lat , całkiem dobrze
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
TolBoy napisał:
Panasonic 2006PDP V 1.010
PANEL: 02.01
EEPROM: 41.02
FPGA: 42.01
PDPROM: 41.01
czas pracy 1413 godzin
zakupiony 5 miesiecy temu
wychodzi ok 3 tys godzin na rok czyli 60tys godzn za 20 lat , całkiem dobrze

Sugerowałbym DOPISYWAĆ oprócz danych "serwisowych":
WIESZA SIĘ
lub
NIE WIESZA SIĘ.
Bez tego taka informacja nic nie daje.
 

kredek

New member
kaczy-k9 napisał:
Wybaczcie może jestem natrętny że drugi raz pytam ale może ktoś powiedzieć jak sprawdzić ile godzin przepracował telewizor?

Nikt Ci nie odpowiada, bo odpowiedź nie jest krótka a jest bodajże w tym wątku: trzeba wejść w tryb serwisowy i na ich samym końcu jest info o godzinach.
A odpowiedź masz prawie pod ręką...;)
 
Do góry