Seria PV60

kredek

New member
A nie wiecie co to może się dziać, że już 2-gi raz nie mogłem WŁĄCZYĆ swojego 42pv60?:niewiem: Dopiero wyłączenie i włączenie na wyłączniku telewizora pomogło, potem działał normalnie.
I to raczej na pewno nie pilot, bo wyjęcie i włożenie do niego baterii nie pomaga. Jak naciskam na pilocie to dioda na TV nie miga.
Czy coś może nacisnąłem... sam nie wiem???:niewiem: :roll:
 

Smartek

New member
@kredek - W zyciu nie spotkalem sie z takich problemem, z zadnym TV :).
A z pilotem Harmony nawet nie trzeba przytrzymywac "ON", wystarczy go raz wcisnac.

Czasami jak czytam jakie ludzie maja problemy to az sie dziwie, ze tak proste urzadzenia moga sprawiac tyle trudnosci i dziwnych problemow :).
 

dnc

Moderator
VIP
kredek napisał:
A nie wiecie co to może się dziać, że już 2-gi raz nie mogłem WŁĄCZYĆ swojego 42pv60?:niewiem: Dopiero wyłączenie i włączenie na wyłączniku telewizora pomogło, potem działał normalnie.
I to raczej na pewno nie pilot, bo wyjęcie i włożenie do niego baterii nie pomaga. Jak naciskam na pilocie to dioda na TV nie miga.
Czy coś może nacisnąłem... sam nie wiem???:niewiem: :roll:

Jedyne co może być to słabe baterie. Ale raczej watpię, żeby nowy TV miał stare baterie. A może masz za daleko? Jak daleko pilot był od TV? Może próbujesz włączyć go z ogrodu po drugiej stronie domu i nie można? :p
 

kredek

New member
dnc napisał:
Jedyne co może być to słabe baterie. Ale raczej watpię, żeby nowy TV miał stare baterie. A może masz za daleko? Jak daleko pilot był od TV? Może próbujesz włączyć go z ogrodu po drugiej stronie domu i nie można? :p

Raczej wszystko odpada, a baterie są z zestawu Panasonica i nawet gdyby były słabe to wątpię żeby tak się działo i startował po resecie TV:p :cry:
 

klaus71

New member
Bez reklam
mi raz też się to zrobiło.
wg mnie to niedługo będzie to norma w sprzęcie.
w środku po prostu jest tak naprawdę specjalizowany komputer no i zaliczył zwiechę.

k
 

Kiender

New member
Jako że zakupiłem to plazmowe cudo mam pytanie o sposób połączenia telewizora z dvd Panasonic SC-HT520. Ma ono wyjście component out, więc czy połączeniu z TV wejściem component-component otrzymam lepszy obraz niż przez dobrej jakości SCART-RGB ( kolory, ostrość ) ?
Teoretycznie wyjście ma mi dac rozdzielczość 480p , ale nie wiem czy standartowe filmy dvd obsługują tą rozdzaiłke ( na żadnym pudełku z filmem nie znalazłem stosownej informacji ) ?
 

A&BFilm

New member
Piksele

Wczoraj sprzedawca podlaczyl mi dvd i wrzucilem film "transporter", w skelpie trudno wczuc sie, ale generalnie obraz ok, ale jak wrzucilem film z wesela kolegi na dvd, to sie rozczarowalem, bo widoczne byly piksele, czy ktos moze testowal pv42 pod tym katem, pytanie czy zwiekszenie bitrate pomoze, czyli nagranie na dvd np. 60min zamiast 100 zmniejszy pikseloze?
Dodam, ze dvd bylo podlaczone "czinczem", byc moze komponentem byloby lepiej, ale porownuje do filmu "transporter" ktory byl tak samo puszczony. Sprobuje zrobic sam test z wiekszym bitrate z kamery, ale to w krotce.
 

Flapu

New member
Obraz z kamerki nagrany na DVD

Witam
Mam tak samo tzn. jeśli upchnę 60 min nagrania z kameri MiniDV na jednej płytce DVD to obraz delikatnie mówiąc nie poraża jakością. Nie widzę zbyt wielkiej różnicy czy nagrywam 2h czy 1h na jedna płytę - jest prawie tak samo (jak nie tak samo).
Inaczej mówiąc próbowałem nagrac obraz z kamey z nejwiększym możliwym bitratem jaki oferowała stacjonarna nagrywarka i nie uzyskam obrazu jak z DVD. Sprzet mam podłaczony teraz po HDMI ale poprzednio jak było po EURO było bardzo podobnie - czyli nie za specjalnie.

Na pocieszenie powiem że na testowanych przezemnie LCDkach wogóle sie nie dało oglądać tak nagranej płytki.
 

dnc

Moderator
VIP
A&BFilm napisał:
Wczoraj sprzedawca podlaczyl mi dvd i wrzucilem film "transporter", w skelpie trudno wczuc sie, ale generalnie obraz ok, ale jak wrzucilem film z wesela kolegi na dvd, to sie rozczarowalem, bo widoczne byly piksele, czy ktos moze testowal pv42 pod tym katem, pytanie czy zwiekszenie bitrate pomoze, czyli nagranie na dvd np. 60min zamiast 100 zmniejszy pikseloze?
Dodam, ze dvd bylo podlaczone "czinczem", byc moze komponentem byloby lepiej, ale porownuje do filmu "transporter" ktory byl tak samo puszczony. Sprobuje zrobic sam test z wiekszym bitrate z kamery, ale to w krotce.

Nie możesz porównywać materiału z DVD (pewnie płyta dwuwarstwowa) nagranego kamerą na taśmę od filmu nagranego na DV. Nie wiem jaki jest bitrate, ale skoro pojawiły się piksele, to nie jest winny TV, ale słaba jakość nagrania. Pewnie, aby upakować jak najwięcej na płycie (DVD jednowarstowa) kolega mocniej skompresował materiał. Po za tym to jest TV HD, więc każdy materiał nie HD może wyglądać gorzej, zwłaszca jeśli nie jest to full profesjonalny materiał SDTV.
 

A&BFilm

New member
dnc napisał:
Nie możesz porównywać materiału z DVD (pewnie płyta dwuwarstwowa) nagranego kamerą na taśmę od filmu nagranego na DV.
Nie wiem jaki jest bitrate, ale skoro pojawiły się piksele, to nie jest winny TV, ale słaba jakość nagrania. Pewnie, aby upakować jak najwięcej na płycie (DVD jednowarstowa) kolega mocniej skompresował materiał. Po za tym to jest TV HD, więc każdy materiał nie HD może wyglądać gorzej, zwłaszca jeśli nie jest to full profesjonalny materiał SDTV.

Obie płyty jednowarstwowe - film "transporter" to wiadomo "kopia bezpieczeństwa" scisniety na jedna warstwe, a film z kamery to ok 100min materialu przeliczony w dobrym programie VBR 2-pass. Tu moze chyba pomoc tylko wiekszy bitrate, nie wiem jaki byl na "trasporterze" ale na filmie z kamery ok 5M/s.
Wczesniej bylo wspomniane (Flapu), ze na stacjonarnej nagrywarce nie ma roznicy, ale film przeliczony na PC musi dac roznice (mam nadzieje), sprawdze to jeszcze.

Różnica może wynikac też z tego, że transporter leci z pasami, a z kamery full 16:9.
 

Flapu

New member
Chyba różnica nie wynika z formatu...
... moje wcześniejsze wywody oparłem na materiale nagrywanym na MiniDV właśnie w formacie 16:9.
 

A&BFilm

New member
Flapu napisał:
Chyba różnica nie wynika z formatu...
... moje wcześniejsze wywody oparłem na materiale nagrywanym na MiniDV właśnie w formacie 16:9.

A oglądałeś film na PV60 bezpośrednio z kamery moze? wtedy uniknie się problemy jakiejkolwiek kompresji do DVD i bedzie wiadomo.
 

cm812

New member
@kredek

i inni - niestety myślałem, ze to tylko wypadek przy pracy ale niestety i u mnie pojawił sie problem zwyłączaniem TV!!!!! Normalnie wyłączam z pilota ale załączyć się nie da - pozostaje tylko wyłączenie/włączenie tv na plazmie!!!! Kurcze toż to pooważny problem i chyba nie można go bagatelizować, po co komu pilot jak i tak trzeba sie w jego stronę ruszać - dla zdrowia? wolę piwo ;)
 

robboj

New member
Sorki , nie chce siac paniki ale cos mi sie zdaje ze te ostatnie wypusty panasow sa troche wadliwe , oprocz "dnc" i "smartka" reszta uzytkownikow skarzy sie to na brak wentylatorow , glosna prace transformatorow lub zwiechy telewizora przy odpaleniu z pilota . Sledze uwaznie ten watek i zauwazylem w moim modelu dwie niepokojace rzeczy - brak wentylatora i zawieszenie sie i niemozliwosc wlaczenia za pomoca pilota. Nie wiem
czy to jest faktycznie wada fabryczna czy cena tego modelu spadla bo podyktowane jest to tansza produkcja a co za tym idzie wykorzystaniem tanszych i bardziej podatnych na uszkodzenia podzespolow. Mam tylko nadzieje iz sa to sporadyczne przypadki i nie beda one mialy wplywu na dobra opinie tego modelu. Jezeli jestem w bledzie prosze o sprostowanie.
 

Flapu

New member
Kolejna zwiecha pilota

Witam
No i niestety ja też dołaczam do grona osóba majacych problemy z reakcja tego TV na pilota. Po 5 dniach użytkowania raz mi sie to zdarzyło - nie mogłem włączyć TV za pomocą pilota. Na pewno nie jest to wina pilota bo na uniwersalnego (którego juz zdążyłem zaprogramować) też nie reagował. Po wyłączeniu i właczeniu przełacznikiem wszytko wróciło do normy.
Oby to był tylko jednostkowy przypadek.
Natomisat TV jest bardzo cichutki i absolutnie nie słychać nic niepożadanego.

PS: Ponawiam pytanie:
Wszystkie ustawienia ma na 50% i wyłączone wszystkie "polepszacze". Jednak wydaje mi się że obraz jest nieco przyciemny tzn. jak np gość jest w czarnym garniturze to bardzo trudno zauważyć np. kieszenie na marynarce i załamania materiału. W uproszczeniu wygląda to tak jak jedna wielka ciemna plama (zarówno na TV jak i DVD). Rozjaśnienie i zwiąkszanie kontrastu niewiele daje. Tez tak macie ???
 
Ostatnia edycja:

kamcyk26

New member
U mnie na razie wszystko ok (tzn przycisk trzeba przytrzymac zeby wlaczyc/wylaczycTV - ale ten typ tak chyba ma) Ale uwaga: codziennie wylaczam TV na noc - przyciskiem na obudowie.
 

cm812

New member
no widzisz

jeśli wyłączasz codziennie TV to tak jakbyśmy my resetowali go po zablokowaniu pilota, czyli nie działa pilot - wyłączamy i załączamy na obudowie - i działa!!!
Swoją drogą czy takie działanie na TV (wyłączanie na noc) poza oszczędnością kilku złotych nie szkodzi samemu TV??? Kiedyś chodziła taka teoria, że wszystko co sie załącza w tym właśnie momencie jest narażone na duże szoki napięciowe - ale to może kiedyś?

Niestety, ponowna zwiecha pilota, do tego brak wentyla nr3 i jak dla mnie piszczenie ;) to minusy maszyny PV60:cry:
 

kamil

New member
Z tego co czytam to wnioskuję, że pierwsze egz. miały wentylatory a w tych nowszych nie ma ???
Czy zgłosiliscie problem serwisowi ? naprawili wam, wymienili TV ? Co na to Wasz sprzedawca ?
 

Kyniol_73

New member
cm812 napisał:
jeśli wyłączasz codziennie TV to tak jakbyśmy my resetowali go po zablokowaniu pilota, czyli nie działa pilot - wyłączamy i załączamy na obudowie - i działa!!!
Swoją drogą czy takie działanie na TV (wyłączanie na noc) poza oszczędnością kilku złotych nie szkodzi samemu TV??? Kiedyś chodziła taka teoria, że wszystko co sie załącza w tym właśnie momencie jest narażone na duże szoki napięciowe - ale to może kiedyś?

Niestety, ponowna zwiecha pilota, do tego brak wentyla nr3 i jak dla mnie piszczenie ;) to minusy maszyny PV60:cry:

Ja równiez wyłączam na noc całkowicie TV. Zresztą UE podobno wymusi aby w łatwy sposób np z pilota możliwe było całkowite wyłaczenie TV (wiadomo...oszczędność prądu, ekologia itp. Zreszta jak policzyli ostatnio ile pradu w Europie zuzywają wszystkie urzadzenia w trybie standby to wyszła jakas kosmiczna wartość )
IMHO Bardziej twój tv jest narazony gdy przechodzisz ze stanu Standby do normalnej pracy niż z wyłaczenia w standby.
Ja mam bardzo wyczulone ucho na wysokie tony...reaguję wręcz alergicznie i dobrze je słysze ale w moim egzemplarzu nic nie piszczy jak równiez nie odczuwam dyskomfortu hałasu wentylatorków.
A po co ci wentylator nr 3 ?? Skoro zrezygnowali z niego to może był powód konstrukcyjny. Nie sadze aby było to spowodowane cieciem kosztów(taki wentylator kosztuje 20-40 zł, w hurcie jak sadzę 10 zł)
 
Do góry