Seria PV60

lelo

New member
Wlasnie odebralem kabel hdmi i podlaczylem go do swego pv60.To co przezylem to prawdziwy szok.Nie wiedzialem ze telewizja moze tak cieszyc.Dzieki "n" kupilem pv60(chociaz w planach nie mialem zamiaru wymieniac tv) i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.
 

Stelmacher

New member
Witam
plazme mam od 3 dni przez dwa dni obraz byl super a tu dzisiaj po 8 godzinach ogladania wyskoczyły jakies dziwne biale kropki
jakby "biegajace male biale mrowki", co to jest?? sygnal mam ze zwyklej anteny naziemniej

po wlaczeniu plazmy obraz jest ok dopiero po jakis 20 sekundach powoli zaczynaja "biegac te mrowki" o co chodzi??

kontrast itd. ustawione mam mna 50%

dodam ze na telegazecie to nie wystepuje obraz jest idealny
nie mam jak sprawdzic obrazu na dvd mozliwosc bede mial dopiero jutro jak przyjdzie kino
 

SebekW

New member
Jestem laikiem w temacie jesli chodzi o podłaczenie Pv60 do urzadzen peryferyjnych za pomaca Euro, HDMI itp itd czy ktos juz moze opisal "tyl" Panasonica i wszystkie "wejscia" do niego ? ? ? Jesli tak - moglby mnie odeslac do odp linku lub jesli nie - opisac... Z gory dziekuje ;)
 

Warko

New member
Cos tu ostatnio ucichlo :) Wiec ponowie pytanie mojego poprzednika "w jaki sposob elektronika panelu poradzi sobie z filmowymi 24-25 klatkami w trybie progresywnym dla 1080p?" moglby ktos z posiadaczy to sprawdzic i podzielic sie wrazeniami?
 

kamcyk26

New member
Mam zamiar kupic 37PV60 ale chcialem jeszcze zapytac czy dobrze wspolpracuje ten tv z N. Tzn czy dziala HDMI i czy przy takim polaczeniu nie ma przerw w dzwieku.

dzieki
 

dnc

Moderator
VIP
Do Stelmachera

Czy tak się dzieje przy każdym źródle? Próbowałeś podłączyć już DVD? To chyba lepsze źródło niż analogowe z anteny. Zakłócenia sygnału mogą powodować różne dziwne reakcje TV i to się przekłada na pogorszenie jakości obrazu. Sprawdź możliwie dużo źródeł sygnału tak by mieć pewność, że to nie jest wina TV.

Do SebekW

O tym napisane jest dużo w instrukcji. Przejrzyj moje starsze posty. Jakiś czas temu dałem do skopiowania instrukcje obsługi. Jeśli chcesz ją na maila daj znać na PW to Ci ją poślę.

Do Warko.

Wczoraj sprawdzałem na swoim kompie krótki 200MB filmik w rozdzielczości 1080p. Obraz był bardzo dobrej jakości. Widać różnice w jakości obrazu, szczegóły i gradacje kolorów. Oczywiscie wszystko zaleźy od jakości materiału źródłowego, ale nie ma problemów z wyświetlaniem. Kwestia ilości klatek jest moim zaniem bez znaczenia.
 

harvi

New member
Nie mieliście problemów z podłączeniem komputera kablem DVI-HDMI? Da się łatwo wybrać odpowiednią rozdziałkę? (jaką ustawić dla filmów 16:9 żeby nie było pasów, odtwarzam np. media player classic)
 

dnc

Moderator
VIP
Wszystko zalezy od materiału. Jesli proporcje obrazu pozostały na standarcie 16/9 obraz bedzie wyświetlany na całym ekranie. W każdym innym wypadku pojawią się pasy albo u góry i dołu albo po bokach (4/3).
Jeśli TV zostanie wykryty jako HDTV można wysłać nań dowolne podstawowe rozdzielczości HD i SD/
 

tytus02

New member
Ustawienia

Witam wszystkich właśnie stałem się posiadaczem th42pv60e TV jest piekny obraz czysciutki po prostu super jutro n-ke bede mial i sie zobaczy co dalej :) mam jedno pytanie jak sprawdzic ile godzin ma przepracowany TV chciałbym zobaczyc czy nowke mi zapakowali czy z wystawy jakiegos co juz kilka godzin przepracował pozdrawiam
 

harvi

New member
dnc napisał:
Wszystko zalezy od materiału. Jesli proporcje obrazu pozostały na standarcie 16/9 obraz bedzie wyświetlany na całym ekranie. W każdym innym wypadku pojawią się pasy albo u góry i dołu albo po bokach (4/3).
Jeśli TV zostanie wykryty jako HDTV można wysłać nań dowolne podstawowe rozdzielczości HD i SD/
Mam tę samą kartę co Ty (7600GS) i chcę kupić 37pv60, czy ta karta po DVI wykryje telewizor HDTV i będę mógł ustawić 720p? Czy muszę zmieniać kartę... BTW używasz wspomagania sprzętowego do H264? Działa? Bo mi tylko do TS, przy H264 rwie mimo zużycia procka 60%...
 

tytus02

New member
Mam jeszcze jedno zapytanie podłączenie komputera jaki mi kablami jest mozliwosc to znaczy z jakimi wtyczkami dvi-hdmi to wiem ale czy jest jakas inna mozliwosc??
 

Andrzej444

New member
42 czy 50"

Witam
to mój pierwszy post na forum

Od pewnego czasu (od kiedy pojawiła się N) przymierzam się do zakupu plazmy. Czytając opinie jestem prawie przekonany do PV60.
Została mi tylko jdena wątpliwość czy 42 czy 50" ?
42" cena ok 5k, - 50" razy 2,5
42" rodzelczośc 1024, 50" 1366
Czy różnica w rozdzielczośći jest istotna przy sygnale z nboxa?

Mam dość duży pokój - odległość jakieś 4,5 m.
Teoretycznie ok dla 50" ale już słyszę że wychodzi 50" Full HD (seria 9)
Czy warto dokładać 5k jeżeli mam zamiar kupić N a sprzęt typu BD jest raczej poza zasięgiem (szczególnie filmy).
Telewizor dla mnie musi "odpracować" ze 4 lata.
Podpowiedzcie co wybierać?
Andrzej
 

Kemp

New member
Andrzej444,
Myślę, że nie warto teraz wykładać tyle pieniędzy na 50". Przy podłączeniu do "n-boxa" jakość obrazu 42" i 50" będzie porównywalna. Ja mam 5 m od 42" i ta wielkość jest absolutnie wystarczająca.
Nie ma co się sugerować nowościami bo wtedy nigdy nic nie kupisz. Nowości są drogie a jak stanieją to znowu wychodzi kolejna nowość - i tak w kółko. Za 4 - 5 lat pełne HD to rozsądne podejście.
Pozdrawiam,
 

jjaro

New member
Andrzej444 napisał:
Witam
...
Od pewnego czasu (od kiedy pojawiła się N) przymierzam się do zakupu plazmy. Czytając opinie jestem prawie przekonany do PV60.
Została mi tylko jdena wątpliwość czy 42 czy 50" ?
...

Sugerując się ceną, bądź stosunkiem cena/jakość, na Twoim miejscu wybrałbym 42''. Jeżeli jednak cena nie gra roli, zdecydowanie rzuciłbym się na 50''.

Ja oglądam 42'' z 3,20 m i jest bardzo w porządku, choć przez pierwsze 2-3 dni obraz wydawał mi się olbrzymi (wcześniej miałem CRT 32'').
Przy 4,5 m, po jakimś czasie obraz może Ci się wydać za mały, a nie kupujesz plazmy żeby przysuwać kanapę albo inwestować w grubsze okulary ;)
 

anan100

New member
Kemp napisał:
Andrzej444,
Myślę, że nie warto teraz wykładać tyle pieniędzy na 50". Przy podłączeniu do "n-boxa" jakość obrazu 42" i 50" będzie porównywalna. Ja mam 5 m od 42" i ta wielkość jest absolutnie wystarczająca.
Nie ma co się sugerować nowościami bo wtedy nigdy nic nie kupisz. Nowości są drogie a jak stanieją to znowu wychodzi kolejna nowość - i tak w kółko. Za 4 - 5 lat pełne HD to rozsądne podejście.
Pozdrawiam,

Widziałeś 50 w akcji? Posiadam 50pv60E i nie żałuję żadnej wydanej na niego złotówki. Trzeba samemu ocenić czy warto za 20 cm przekątnej wydawać 2 tyle co za 42. Osobiście twierdzę ze warto.
 

lelo

New member
Brak dzwieku

Witam.Dzis nagle znikl mi dzwiek.Do tej pory bylo wszystko ok.Mam podlaczone przez hdmi,dzwieku brak.Co moze byc przyczyna??Przez kino domowe dzwiek idze.:cry:
 

blur123

New member
lelo napisał:
Witam.Dzis nagle znikl mi dzwiek.Do tej pory bylo wszystko ok.Mam podlaczone przez hdmi,dzwieku brak.Co moze byc przyczyna??Przez kino domowe dzwiek idze.:cry:

A kabel HDMI podmieniałeś. Ewentualnie podłącz innym.
 
Do góry