Seria PV60

jjaro

New member
Dzięki Kojot.
Ja też ustawiłem wszystko na 50% i wydaje mi się, że obraz jest bardzo OK. Pewnie z czasem będę troszkę podkręcał różne parametry, ale jak na razie nie mam zarzutów. PV600 gra świetnie!

Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami?
 
Ostatnia edycja:

grudzi

New member
Witam wszystkich. Jeśli chodzi o optymalne ustawienia to też mam na około 40% i jak do tej pory nic mi się nie wypaliło, ale używam tego TV od 5 dni. Posiadam 37pv60 i jak na razie jestem zadowolony. Wszystko o czym piszą inni potwierdzam. Gdzieś na poczatku była mowa o syczeniu, które lekko słychać, ale dopiero przy ściszonej wieczorem głośności i mam wrażenie, że u mnie to wystepuje. Wiatraki też trochę szumią, ale nie jest to uciążliwe. Tak ogólnie to ten TV jest Ok.
Mam jeden problem z ustawieniem trybu 16:9 przy oglądaniu filmów z DVD. DVD podłączone jest przez HDMI. W DVD i w TV mam ustawiony tryb 16:9, ale mimo to obraz nie jest wyswietlany na całym ekranie, mam poziome czarne pasy. może ktoś ma na to radę?
Pozdrawiam wszystkich.
 

Smartek

New member
grudzi napisał:
(...)Mam jeden problem z ustawieniem trybu 16:9 przy oglądaniu filmów z DVD. DVD podłączone jest przez HDMI. W DVD i w TV mam ustawiony tryb 16:9, ale mimo to obraz nie jest wyswietlany na całym ekranie, mam poziome czarne pasy. może ktoś ma na to radę?
Pozdrawiam wszystkich.
Mylisz _panorame_ z 16/9 :).

Panorama to 'format' z kina - 2.35:1 i czesto jest blednie nazywany 16/9 (wiadomo, 16/9 to 1.78:1 co wychodzi przeciez po podzieleniu ;-) ) i wiekszosc szanujacych sie dystrybutorow czy kto to tam tym zarzadza daje na DVD wlasnie taki format kinowy i na telewizorach panoramicznych (a wlasciwie 16/9) jestesmy zmuszeni miec pasy, albo zoomujemy jednoczesnie tracac troche "na bokach".

Widzialem kiedys, chociaz nie jestem pewien, jakis TV w prawdziwej panoramie, strasznie szerokie to bylo ;-D.
 

Smartek

New member
grudzi napisał:
Ok, dzieki. Więc na paski jesteśmy skazani. Mam nadzieje, że przy dłuższym oglądaniu nic się nie będzie działo z Plazma.
Ogladam przez ponad miesiac divxy z paskami o roznej wielkosci i nic nie zauwazylem.
Duszkow tez brak.
 

dinopl

New member
Ustawienia kolorów

Witam,
Tak się zastanawiam, na jednym z postów było opisane wejście do menu serwisowego, może ktoś przypadkiem wie czy jest możliwość zmiany koloru boków ekranu przy wyświetlaniu w formacie 4:3 z szarego na czarny ?

Pozdrawiam dinopl
 

p00h

Member
dinopl napisał:
Witam,
Tak się zastanawiam, na jednym z postów było opisane wejście do menu serwisowego, może ktoś przypadkiem wie czy jest możliwość zmiany koloru boków ekranu przy wyświetlaniu w formacie 4:3 z szarego na czarny ?
Pozdrawiam dinopl

Do tego nie trzeba menu serwisowego... w normalnym menu to jest, nazywa się 'Jasność panelu bocznego' albo 'Tryb oszczędnościowy', w każdym razie któreś z tych ;)
 

grudzi

New member
Czy ktos ma moze opis wszystkich funkcji w menu serwisowym. Byc moze wiecie, ktore ustawienia oplaca sie zmienic, aby miec optymalna ucieche z TV.
Pozdrawiam
 

cm812

New member
hura!!!

no i dołączyłem do Was!!!!
Wczoraj w nocy otrzymałem PV60 + kino domowe Onkyo 504/404 z Quadral Quintas 500 !!!
Problem tylko jest taki, że zostałem sam z tym wszystkim ;( nikt mi nie pomógł tego wszystkiego popodłączać, a mam tak:
TV- dźwięk chciałem sobie puścić przez ampli
DVD- podpiąłem HDMI (kupiłem w sklepie) z TV i coaksjalnym z ampli- ???
SAT - euro z TV a co z dźwiękiem też chinch do ampli - ???
kurcze zielony jestem a zostałem sam ze sprzętem i nie bardzo kumam jaki kabelek i do którego gniazda w ampli mam podpiąć - uroki nocnej "prezentacji" :(

pozdrówka
 

dnc

Moderator
VIP
Co do DVD to połączenie jest OK. Co do Satki, to przecież po Euro leci i video i audio, więc nie musisz podpinać dźwięku osobno. Jednak dobrze się zaopatrzyć w dobrej jakości kabel.
Dźwięk z TV możesz puścić np. z Euro. Są takie kable przejściówki z Euro na cinch i podłączasz go do amplitunera.
 

andyprof

New member
gabor2 napisał:
Czy ktos z uzytkownikow pv60 ma juz "n" ?
Jak dziala ??
Podzielcie sie opiniami.

Przyłączam się do pytania kolegi. Mam zamiar wkrótce kupić ten model Panasonica, ale zanim to zrobię chciałbym wiedzieć jak na nim "chodzą" kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości przez telewizję 'n'.
 

cm812

New member
Sprawa podłączenia wszystkiego wygląda tak:
DVD przez HDMI z TV oraz przez koaxiala z tunerem
TV z tunerem przez chinche audio - jako video2 na ampli leci głos
Sat (phil 6010) przez euro do TV - to jeszcze pewnie mogę tuner SAt podpiąć audio do ampli i jako video3 będę miał głos w kolumnach?!

kabelki to:
Emmerson HDMI i koaxial
Thomson scart gold

poprawcie jak gdzieś dałem "ciała" ;)
 

pmcomp

New member
andyprof napisał:
Przyłączam się do pytania kolegi. Mam zamiar wkrótce kupić ten model Panasonica, ale zanim to zrobię chciałbym wiedzieć jak na nim "chodzą" kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości przez telewizję 'n'.

Dzisiaj podłaczyłem do mojego 37PV60.
Malinka. Po HDMI i po component.

Pozdro
 
Do góry