Seria PV60

dnc

Moderator
VIP
guli napisał:
czytam opinie o tv plazmwowych na tym forum bo zastanawiam się nad kupnem i jestem coraz bardziej przestarszony. Ludzie pisza o jakims docieraniu, o tym że trzeba uważać żecy coś się nie wypaliło kiedy ogląda się stałe elementy na ekranie. ( stale oglądam sport więc to dla mnie bardzo ważne) . Wszytsko to sprawia iż zaczynam odnościć wrażenie iz korzystanie z plazmy to jak opieka nad chorym który w każdej chwili może umrzeć i to opieka wymagająca szczegółowych instrukcji co robić w danej sytuacji. Byłem pewien iż jest to na tyle zaawansowana technologia że przyniosę grata ze sklepu i będe go odpalał i gasił. Czy ktos może mi to wyjaśnić

Tak jak kolega Kiki stwierdził powyżej ustalono pewne zasady docierania plazm tuż po kupieniu. I to są zasady, któe można acz nie trzeba stosować. Jesli wiesz m.w. jak jest budowa plazmy, to wiesz też, że luminofor, który jest stosowany w matrycy nagrzewa się wraz ze wzrostem jasności obrazu. Wieksza temperatura to zmiana właściwości fizycznych fosforu z którego luminofor jest zrobiony.
Jeśli jeździłęś kiedykolwiek autem nowym z salonu w instrukcji napisane jest by prze pierwszy 1-2 tyś km nie jeździć ze zbyt dużymi prędkościami obrotowymi silnika. W instrukcjach plazm już tego nie spotkasz, ale i tutaj dobre wygrzanie luminforu powoduje, że jest mniej podatna na wypalanie stałych elementów.
Uzywam plazmy od 2 miesięcy, mam już "przejechane" ponad 600 godzin i wiem jedno. Znaczki mi sie nie wypaliły. Przyglądałem się jej działaniu przez pierwszy miesiąc. I było OK. Teraz już w ogóle nie patrzę, czy coś sie wypaliło. Włączam i oglądam, kiedy nie muszę wyłączam i wychodzę. Więc jak to mówią: nie taki diabeł straszny jak go malują. Nie daj się zwariować i nie bój się!!! Plazmy Panasonica są:eek:k:
 

bofff

New member
wypalanie

rowniez mam pv60 i co do wypalania... ustawienia mam na auto i tak sie przyzwyczailem ze przy dynamicznym mam wrazenie ze mi soczewki kontaktowe sie topia, ale do rzeczy. minelo mniej wiecej 100h na auto i: ze trzy razy zdazylo juz mi sie zasnac i plazma chodzila pare godzin na jednym programie nawet z plansza kontrolna drugiego dnia brak sladow, przy normalnym ogladaniu nawet powidokow nie zauwazam (co u kolegi na pa50 mnie denerwowalo mocno) a standardowy numer mojej dziewczyny robie cos w kuchni a plazma chodzi pare h nie robi na niej (plazmie i dziewczynie) wrazenia (moje monity o oszczedzanie pradu bo w bangladeszu glod, na swiecie zanieczyszczenia nie trafiaja). reasumujac wyglada ze 100h docierania jest enuff a wiem ze tv i tak dluzej niez 5 lat uzywac nie bede, bo mnie jacys tacyowacy marketingowcy przkonaja ze nowsze jest lepsze, takze na palcach to ja wokol chodzic nie bede
 

Adi

New member
Witam wszystkich.
Zdecydowałem się na zakup plazmy 42" PV600E, ale się zastanawiam, czy przy oglądaniu z odległości 2,9m nie przesadzam z wielkością TV. Jeżeli ktoś ogląda z odległości ok 3m, to proszę o szczere wrażenia.
Znalazłem ofertę tej plazmy poniżej 7000zł. Sprawdze źródło i przekarzę dla zainteresowanych. Wiem, że PV60E zdobył wśród Was uznanie, Pv600E to nic innego jak ten model+dodatki.
Pozdrawiam,
Adi
 

SwMikołaj

New member
Widze ze powielasz pytanie na kolejnym watku i nikt ci odpowiedizec nie chce.
Plazme 42" z 3 metrow da sie ogladac jesli dysponujesz dobrym cyfrowym sygnalem. Nie bedzie za duzy, nie porazi cie jego wielkosc, no moze z wyjatkiem pierwszego dnia :)

Jednak zakup to ryzyko, moze sie okazac ze 37" byloby lepszym, rozwiazaniem bo masz marny sygnal. Zalatw pokaz zebys nie plakal potem.

pozdrawiam.
 

kojot

New member
WITAM
ja ogladam z 3 metrow i jest ok nawet blizej nie jest zle a mam go dopiero pare dni tak ze napewno nie przesadzisz z wielkoscia ale ta cena to chyba nie od tego modelu ja szukalem jakis tydzien i nie dosc ze trudno bylo dostac pv 60 to juz nie wspomne o pv600 i jeszcze w takiej cenie chyba ze masz dobre dojscie napisz jak kupisz i gdzie to jest ze tak daja za pol darmo hehe
 

DhrPit

New member
Witam
Nie mogłem inaczej więc wybrałem 42PV60 :D
Potrzebuje pomocy jak uzyskać najleprzy sygnał TV ( z DVD nie jest tak zle ) mam C+ z anteny zbiorczej. Jaki tuner zastosować i połączenie?? senks.
 

Deimos

Banned
DhrPit napisał:
Witam
Nie mogłem inaczej więc wybrałem 42PV60 :D
Potrzebuje pomocy jak uzyskać najleprzy sygnał TV ( z DVD nie jest tak zle ) mam C+ z anteny zbiorczej. Jaki tuner zastosować i połączenie?? senks.
No najlepszym tunerem na dzień dzisiejszy to:Humax HDCI-2000, jak to podłączysz po HDMI z plazmą i jak jeszcze od czasu do czasu pooglądasz stacje nadające w HDTV, to będziesz chwalic ten odbiornik do końca jego dni...
 

GordoN

New member
Po przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się na zakup 42PV60. I teraz pytanie do posiadaczy. w którym sklepie internetowym nabyliście Swój sprzęt? Przeda zakupem wolę podpytać, aby przy realizacji zlecenia nie było przykrych niespodzienek i nerwów.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

pozdrawiam
 

autorus

New member
Ktoś może używał tej plazmy z pionkiem 1330 od cyfry? Bo niestety tym dysponuję. A plazma z opisów mi się podoba. No dobra wygląd jest taki sobie ale za to opinie super. Wolałbym żeby ekran był w czarnym plastiku. No ale ...

Jeśli umieszczę ją ok 4 - 4,5 m to na jakiej wysokości powinna się znajdować ?

Pozdrawiam

Autorus

Ps. Ta plazma jest w MM za 6699zł, a w Plazma City na allegro za 6650zł

Kurczę, w MM jest już za 6659 a byłem tam z godzinę temu i było jak wyżej. Moze do jutra spadnie do 5kzł :)
 
Ostatnia edycja:

Wilku

New member
W którym MM widziałeś tą plazme za 6659? Mów szybko :D Jak ostatnio pytałem (ostatnia niedziela) w MM (Marki M1) to gościu powiedział że jest za 7999zł (nie było ceny na modelu wywieszonej). Jak mówisz prawde to można ją brać i może zwrócą kase jak polska reprezentacja wejdzie do półfinałów w MŚ ;)...

Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś wjechały do Panasonic Polska / 42 PV 60/ .
Osoby które złozyły zamówienia otrzymają za 1-2 dni.
pozdrawiam
 

autorus

New member
Zgodnie ze strona internetową jest w MM za 6699 . Tylko że to jest Market media. Mój błąd , sorry.

http://www.marketmedia.pl/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idsa=1545

No ale cena jest taka faktycznie. Przed mistrzostwami świata raczej ceny nie spadna zato po napewno.

Autorus

Gadałem z gostkiem na gg i potwierdził cenę. Przesyłka jakieś 50-70zł chyba ze ktoś chce odebrać osobiście, mają kilka sklepów.
http://www.zuhip.pl/?ids=4

Mam nadzieję ze się zrehabilitowałem.
 
Ostatnia edycja:

mastahor

New member
PANASONIC TH-42PV60E mam to kupic czy nie do jasne cholery :/ bo juz nie wiem - dobry , obraz ? \ przywioza mi do domu na prezentacje i zobacze jak chodzi ` ale napisz ktos - kto ma , miał stycznosc z tym TV _ czy dobry , mało awaryjny itd itd ?
 

dnc

Moderator
VIP
mastahor napisał:
PANASONIC TH-42PV60E mam to kupic czy nie do jasne cholery :/ bo juz nie wiem - dobry , obraz ? \ przywioza mi do domu na prezentacje i zobacze jak chodzi ` ale napisz ktos - kto ma , miał stycznosc z tym TV _ czy dobry , mało awaryjny itd itd ?

Drogi mastahorze

Po pierwsze nie denerwuj się tak, bo złość piekności szkodzi.
Po drugie to wątek o Panasonicu, gdzie Ci wszystcy, którzy już mają lub Ci, którzy chcieliby mieć, dodają swoje pytania, opinie, sugestie. Zatem jeśli wczytasz się w ten wątek (a jest tego troszkę do czytania):wink: dowiesz się wszystkiego na temat tego telewizora. Zawsze możesz sobie zamówić prezentację i w domu podejmiesz decyzję. Najważniejsze to trafny wybór podjęty po dogłębnej analizie, popartej doświadczeniami innych (w tym mojej skromnej osoby) oraz "bezpośrednim kontaktem" z telewizorem.
Miłego czytania!!!:cool:
 

kojot

New member
WITAM
dzisiaj pojechalem wymienic mojego pv60 na inny model bo mial awarie z wtyczka od anteny poprostu nie odbieral sygnalu przez to zlacze teraz jest wszystko oki jestem zadowolony z obrazu z kablowki upc wczesniej mialem philipsa 29pt9008/12 i musze powiedziec ze obraz jest bardzo podobny co w crt nie ma wielkich roznic juz nie moge sie doczekac jak zaloza mi C+ bede miec podpiety sygnal componentem napisze jakie wrazenia z satki:D
pozdrawiam
 

Michał

New member
Jak prawidłowo powiesić plazmę 42" na ścianę????

Witam:). Jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy 42" panasonica. Mam pytanko, jak najkorzystniej powiesić telewizor na ścianie, jeśli odległość wzroku od telewizora wynosi 4,5-5m?? Dodatkowo telewizor będzie nachylony o 5 stopni w dół. Na jakiej wysokości od podłogi do dolnej krawędzi telewizora powinienem go umieścić?? Z góry dziękuję za poradę! Pozdrawiam!
 

dnc

Moderator
VIP
Michał napisał:
Witam:). Jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy 42" panasonica. Mam pytanko, jak najkorzystniej powiesić telewizor na ścianie, jeśli odległość wzroku od telewizora wynosi 4,5-5m?? Dodatkowo telewizor będzie nachylony o 5 stopni w dół. Na jakiej wysokości od podłogi do dolnej krawędzi telewizora powinienem go umieścić?? Z góry dziękuję za poradę! Pozdrawiam!


Wg mojego doświadczenia im dalej siedzi się od Tv tym wysokość moze być wieksza. I tak. Dla Twojej odległości TV nie powinien być wyżej niz 1,5-1.7 m licząc od podłogi do środka panelu. Oczywiście minimalna wysokość nie powinna być mniejsza niż 0.5 metra bo musiałbyś wtedy leżeć na podłodze by móc oglądać.;)
Najlepiej jest zawsze by środek TV był na wysokości Twoich oczu. Wtedy nie trzeba przechylac głowy. Oczywiście to wszystko zależy od warunków jakie masz w domu.
 
Ostatnia edycja:

mastahor

New member
ej Wkreszczie kupiłem Panasonica PV60 - 42 CALE - myslicie ze bedzie dobrze sie ogladac z odlegosci 2,8 - 3 metrów ?? załoze sobie Cyfre + pozdro
 
Do góry