Seria PV60

zabka11

New member
Ja też zastanawiałem sie nad LG - nawet miałem pokaz w domu LG samsung s5s i philips niestety nie było wtedy jeszcze PV60. w LG nie dało sie podjechać z obrazem tak jak w samsungu. LG ma sporo bajerów ale niestety obraz miał taki sobie teraz gdy mam PV60 widzę że na LG nie uzyskałbym takiego obrazu. Co do sygnału przez HDMI to jesli ta nagrywarka jest z tunerem to wydaje sie że obraz po HDMI winien byc lepszy.
 

M@rtinez

New member
Pozwalam sobie zadać jeszcze raz pytanie

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy plazmy TH-42PV60E co wchodzi w kpl. to znaczy czy uchwyt do montażu nasciennego jest w kpl. i czy jest to szajs czy coś konkretnego i bezpiecznego. A jak nie ma lub jest do bani to jaki mdel należy zakupić aby plazma była bezpiecznie powieszona na ścianie.

Pozdrawiam
Martinez
 

gacek

New member
Ale czy różnica w obrazie jest aż tak diamteralna , czy czarny to nie czarny ., tak jak to było w przypadku LCD? Czy dla mnie jako uzytkownika które po raz pierwszy zetknie sie z obrazem plazmowym ma jakies znaczenie?

Na ile lat jest przewidziane świecenie takiego plazmowego TV
 

M@rtinez

New member
Na ile lat jest przewidziane świecenie takiego plazmowego TV[/quote]


wg. testów laboratoryjnych ekrany plazmowe 6 i wyżej generacji zapewniaja wysokie parametry przez co najmniej 12 lat przy założeniu eksploatacji 8 godzin dziennie. Piszę co najmniej bo producenci podają zasadniczo w tysiącach godziny
 

trojeczka

New member
Witam,
Gacek, Martinez, Zabka dajcie sobie spokoj z LG, Samsungiem ten Panas kladzie wszystko. Obraz zyleta, czern to czern a kolory sa kolorowe. Naprawde jestem z niego bardzo zadowolony, chociaz mam go dopiero od niedawna. Wszystko chodzi pieknie lacznie z DVD, kablem TV i HDMI do PC.
DNC,
Dzieki za wnikliwa analize tej plazmy bo dzieki Tobie nie zaluje wyboru! Masz jakas strone z "donate" :)
Panasa kupilem u Kikiego i polecam bo zadowolenie Klienta u niego to nie tylko slogan !
Wesolych Swiat !

P.S. PV60 jest sprzedawany bez zadnych akcesoriow wiec od razu zamowcie podstawke albo wieszak.
 

adrianus

New member
Czy już wszystko w temacie?
I tak każdy z Was kupi ,kto ma kupić.A te wszystkie pytania i wątpliwości to tak,aby tylko sobie udowodnić,że nie wierzycie od razu w to ,co mówią obcy.
Teraz tylko kwestia ceny i przygotowania wieczorku dla swoich znajomków,żeby opić i zobaczyć klawe filmy w HDTV.Na przykład o myśliwcach.
 
Ostatnia edycja:

M@rtinez

New member
Dzięki za podpowiedź o wieszaku.
Przy okazji moja droga do PV60 była długa i wyboista (i to nie chodzi o pieniądze) pierwszmy typem bowiem był LG 42PX5R do czasu jedn jak stanął obok Pioneera 436FDE i już miałem wyskoczyć z kaski na niego a tu nowość PV60 i zastanowienie co ma mniej od Pioneera bo cele były zznane mi od początku DVD, HDTV i czasem DIVIX z kompa ale żadko no i Cyfra.
Zwyciężył Panas bo nie widzę różnicy w obrazie Pioneer bije go moim zdaniem w odbiorze stacji naziemnych (ale może to wina sygnału u sprzedawcy)

Teraz wiem co kupię na początku maja


PS. Jakby ktoś z forumowiczów znał jakiego dobrego i profesjonalnego dostawcę z pomorza Gdańsk, Gdynia (bo nie chce mi się gnać do W-wy) będę wdzięczny
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Mówiąc o cenie nie mialem na myśli ceny in general ,ale ceny za którą uda się kupić PV 60.
Sam wcześniej napisałem ,że wszystko w temacie,ale zapomniałem o jednym.
Nie kupię DVD za 1500 ,żeby oglądać filmy w HD,dlatego pytam ,czym najlepiej podłączyć notebooka do plazmy ,żeby takie filmy odtworzyć.
 

dnc

Moderator
VIP
W TV jest wejście audio stereo cinch, ale nie wiem czy aby nie lepiej podpiąć laptopa do jakiegoś porządnego wzmacniacza hi-fi? Najlepiej byłoby mieć wyjście cyfrowe SPDIF, ale w laptopach pojawia się ono rzadko, a nie widziałem jeszcze karty muzycznej, która dorównywałaby sprzętowi stacjonarnemu jeśli chodzi o jakość i wierność odtwarzanego dźwięku (ów). Owszem są takie karty Soundblaster, ale ich cena jest porównywalna do "stacjonarki". Ale nie ma karty z mocą audio 120-150W!!!
 

adrianus

New member
Sprawdziłem oba ,ale żaden nie ma tego SPDIF.
Myślałem,że ten kombajn ,który mam będzie to miał.
Ma kartę TV,pakiet SRS i nic.
Na dźwięku mi tak bardzo nie zależy jak na obrazie.Nie chcę wariować z debycelami.Kino domowe sprawię sobie,ale w przyszłości.Problem tkwi w kablach.Nie ma jak schować do tylnych głośników.Chyba że kupię Bose ,co z 3 głośnikow robią prawdziwe surround.
Dlatego jeszcze raz zapytam (bo kiedyś to zrobiłem ,ale bez odp.),czy jak hooknę moje Soundsticki (własne zasilanie)przez wyjście słuchawkowe ,to będzie grać?
Czyli obraz z DVI do HDMI a dżwięk do audio stereo cinch,ale po drugiej stronie dźwięku będzie co (po stronie lapa)?

Mamo !daj kumpotu,bo aż się spociłem.
 

dnc

Moderator
VIP
adrianus napisał:
...
Czyli obraz z DVI do HDMI a dżwięk do audio stereo cinch,ale po drugiej stronie dźwięku będzie co (po stronie lapa)?

Mamo !daj kumpotu,bo aż się spociłem.

Głośniki podpinasz do wyjścia audio laptopa. Zazwyczaj sa to wyjścia na słuchawki jesli ma to być dźwięk przestrzenny to stosownie do tego co napisali w instrukcji obsługi laptopa. Cięzko jest mi powiedziec co i jak masz podłączyc bo nie wiem jakiego masz laptopa. Ani jaki jest układ wyjść audio.
 

adrianus

New member
Czyli rozumiem ,że obraz zrzucić z lapa na plazmę przez DVI do HDMI a dźwięk
pozostanie z laptopa ,jak jest teraz.Głośniki mam podłączone pod wyjście słuchawkowe.
Mam Qosmio G 15 i małego Asusa.Może wiesz coś o tej toshce ciekawego?
 

M@rtinez

New member
adrianus napisał:
a dźwięk przez co?

2 x Cinch - mini jack Firmy ProfiGold w porównaniu do obrazu dzwięk cieniutki ale nie mam pojecia jak z 3 jacków karty w Kompie pociągnąć dźwięk do TV co prawda ma jakieś wyjście cyfrowe na karcie ale muszę poczytać ...
 

martinos

New member
Znalazłem bardzo interesującą cenę PV60E za cenę 6779 zł brutto.
http://www.hoopla.pl/product_info.php/cPath/68_77/products_id/9923

Ten telewizor odziwo jest z PIP'em i POP'em... a to ciekawe ;) napewno to pomyłka, bo przecież PV60 ma tylko PAT (obraz obok obrazu).

Dlaczego więc ceny na allegro stoją na poziomie 6999 zł (w ofercie kup teraz)? Dla tych którzy nie wiedzą to dlatego, że allegro pobiera jeszcze prowizję i ceny są droższe.

Jeśli tak się te ceny kształtują to ja bym chciał i pewnie inni też o zakup tego TV (wraz z jakimś uchwytem na ścianę) myślę, że jeszcze tańszą drogą od tych powyższych typu:
sprzedawca przyjeżdza do naszego domu a my płacimy przy odbiorze. Mamy wtedy pewność, że ani się nie uszkodzi a w dodatku sprzedawca montuje to nam (bo nie każdy ma do tego odpowiedni sprzęt) lub pomaga w montarzu i prezentuje.
Jeśli nam się ten TV nie spodoba to płacimy tylko za koszty dojazdu.

A najlepiej to każdy by chciał prezentację docierania plazmy, bo nie wszyscy umieją dobrze wyregulować na docieranie przez okres do 300 godzin. Ciekawe czy po tym okresie nadal widać te duszki.

Tutaj jeszcze znalazłem pare informacji o duszkach na różnych plazmach (można się naprawdę wystraszyć zakupu jakiejkolwiek plazmy)
http://hdtv.com.pl/forum/archive/index.php?t-3183.html
http://hdtv.com.pl/forum/archive/index.php?t-3698.html

Ja się zaczynam zastanawiać nad LCD 42' ale niestety nic nie wiem o LCD'kach bo ogólnie LCD'ki w porównaniu do plazm mają np. mniej kontrastu ale za to duszków nie ma.

Tutaj Philips 42' 8 ms
http://www.allegro.pl/item96128327_42_107cm_lcd_viewpia_hdtv_lg_philips_panel.html

A tutaj Philips 32' 6 ms czyli lepszy od standardowych 8 ms'kundowych.
http://www.allegro.pl/item96608714_philips_32_pf_9966_totalna_nowosc_warszawa.html

Ale to tak na pierwszy rzut oka na te LCD'ki.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
do Adrianus.
Twoja Toshiba Qosimo G15 prawdopodobnie ma wyjscie cyfrowe SPDiF.
Jest to to samo gniazdo co wyjscie na słuchawki, jednak musisz mieć taką małą przejsciówkę z małego chincha na przewód optyczny (światłowód)
sprawdziłem w necie specyfikacje Qosimio i jest takowe wyjście

jednak aby w pelni korzystac z dzwieku dolby digital czy dts musisz posiadac ampl. odpowiedni no i zestaw głosnikow
 

adrianus

New member
do drosophilia

Myślę,że masz rację.Wczoraj szukałem tego SPDiF,ale tylko w instrukcji do Media Center i nie było.Dziś znalazłem instrukcję i jest tam wzmianka o tym, ale bez żadnych szczegółów.
Mam kabel optyczny.Krótki bo krótki,ale spróbowałem i rzeczywiście wchodzi w gniazdo słuchawkowe.I jest światełko po drugiej stronie kabla.Nie trzeba adaptera do jacka.I po drugiej stronie jest światełko.
Ale ta długość....:(
Jak nie urok to sraczka.
Ale teraz kwestia czy PVadalec ma wejście optyczne?
Będę majstrował ,jak wreszcie ten PVadalec zawiśnie na ścianie.
Mam nadzieję,że do tego czasu ludziska dalej będą tak aktywni w tym wątku.
Elo.

Martinos

Rzeczywiście cena na hoopla jest super.I firma ma renomę.Ceny lecą bardziej niż przypuszczałem.
Wynika z tego,że zawodowcy z Allegro ugrzęzli z telewizorami z Rzeszy i nie będą w stanie dać takich cen jak sprzedawcy,których egzemplarze pochodzą z Panasonic Polska.
Tylko ile jeszcze pójdą z cenami w dół?
Czekać niewiadomo ile też nie ma sensu.
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
No i brzydko mówiąc chyba pierwszy raz w historii sklepy internetowe wy.....chały Allegro.Czterech sprzedawców poniżej 7K.

I jak tu teraz znaleźć odpowiedniego dostawcę?
 
Do góry