Seria PV60

Pelikan

New member
no w koncu merytoryczna odpowiedz, widzisz dnc to nie bylo takie trudne :mrgreen:
co do problemu to niestety probowalem wszystkiego wlcznie z przeskalowaniem, o ktorym piszesz ... rozciaganie ekranu (4 strzaleczki kazda w rogu ekranu) w panelu nView nic nie pomaga ... pulpit nadal nie miesci sie w TV ... mysle ze nie ma na to rady
 

dnc

Moderator
VIP
To bardzo ciekawe, gdyż u mnie taka modyfikacja pozwalala na zmianę rozdzielczości i tym samym na "zmniejszenie" obrazu, czyli pojawiał sie on na całym ekranie. Z tego co pamietam aby pulpit był wyswietlany w całości rozdzielczość musi zostać zmieniona na 1220x697.
Ja nie wyświetlam pulpitu na TV, ale na monitorze PC. Stąd mam ustawioną rozdzielczość 1280x720. Obcina mi część obrazu, ale wyświetlam na nim tylko obraz TV z DVB i filmy na DVD.
 

Grigorij

New member
Grigorij napisał:
:) Proszę o przyjęcie do klubu, bo też kupiłem TH-42PV60EH :cool: .
Gra od piątku non-stop z krótką przerwą na sen ;) .Ogólnie jestem zadowolony, jedynie te odbicia na ekranie (mam okno za plecami)- myślałem, że będą nie większe niż w moim starym CRT ale jednak są bardziej wyraźne (albo może to przez to, że ekran większy i bardziej widać). Oglądam cały czas na ustawieniach obrazu "normalny" i żadnych powidoków nie mam. Super! Zresztą tak będę oglądał cały czas bo tryb "dynamiczny" jest tak żarówiasty, że aż oczy bolą...;)
Pozdrawiam
Grzegorz
To było dokładnie rok temu!!! Witam po długiej przerwie wzystkich użytkowników 42PV60EH. Z okazji mojego jubileuszu chcę się z Wami podzielić moimi wrażeniami. Mój TV ma od tamtego czasu "przejechane" dokładnie 3235 godzin i sprawuje się rewelacyjnie!!! Cały czas pracuje na parametrach "normalny". Ani razu się nie zawiesił, purpurowych węży brak (albo ja ich do tej pory nie jestem w stanie zaobserwować?). Wiatraków absolutnie nie słychać. Powidoki? A co to jest??? Zdarza się, że gra non-stop kilkanaście godzin na TVN 24 a po wyłączeniu nie widzę żadnej poświaty po paskach i logo (na początku eksploatacji chwilowo można ją było dostrzec). Eksploatuję go jak normalnego "kineskopowca" i powoli zapominam, że może istnieć coś takiego jak "powidoki". I jeszcze jedno- wydaje mi się, że mam obecnie lepszą ostrość i dynamikę kolorów, no chyba że to n-ka zaczęła lepiej nadawać...:cool:
Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów plazmy bo to dzięki Wam i temu forum nie zostałem posiadaczem jakiegoś LCD-ka z granatową czernią.;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masz średnio prawie 9 godzin dziennie na liczniku. To się nazywa miarodajny test. Dziękuję w imieniu wszystkich forumowiczów za spostrzeżenia po roku. To bardzo cenna informacja. Szczególnie z TVN24. Odezwij się w takim razie za rok (możesz oczywiście częściej).

ArtS :)
 

kredek

New member
Ja mam o blisko 1000 godzin więcej (jednocześnie średnio ok. 10 godzin dziennie!:D ): oczywiście, że powidoki SĄ - bez przesady! Natomiast szybko znikają - logo AXN (na białym tle po dłuższym oglądaniu na krótki czas widać logo), po 2-godzinnym filmie z DVD, też widać na chwilę paski.
To takie demonizowanie - w niby pozytywnym sensie, ale nie lubię czegoś takiego: wiatraki SŁYCHAĆ - zresztą KAŻDY wiatrak słychać. Nie ma wiatraków niesłyszalnych - są bardzo ciche i cichsze - ale zawsze je słychać.:hmm: :-D
A że się człowiek do czegoś tam przyzwyczaja - to inna sprawa. I wtedy "nie słyszy", ale to nie znaczy, że nie słychać.:D Moje DVD Onkyo też przy odtwarzaniu wydaje cichy dźwięk i go nie słyszę po roku - ale go SŁYCHAĆ (ogólnie rzecz i obiektywnie - ujmując:p ).
Natomiast ostrość i ogólnie jakość obrazu determinuje głównie... sygnał. Plazma tylko wyświetla - nie ma tak, że "się polepszyło" samo z siebie.:D

Jednakowoż ja też... jestem zadowolony.:cool:
 

dnc

Moderator
VIP
Wszystkiego najlepszego dla forumowiczów w Nowym Roku 2008, a zwłaszcza dla posiadaczy PV60.
Za 3 miesiące będę miał już swój TV 2 lata, a z początkiem roku przekroczę 5000 tyś godz. pracy. Jestem cały czas zadowolony z jego posiadania i nie zamieniłbym go na nic innego.
Jedyną wadą jest wielkość. Jakiś on taki maławy... :-D . No, ale cóż moze następny będzie fullHD i przynajmniej 50''...:eek:k:
 

jaroslavus

New member
HP Pavilion - HDMI - PV60

Włączyłem divixa z laptopa po HDMI. Jest obraz - nie ma dźwięku. Może coś jest z laptopem.
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
A podłączałeś może laptopa pod inne urządzenia? Czy masz pewność, że karta muzyczna "wysyła" dźwiek na złacze HDMI? Sprawdź w instrukcji jak tam jest napisane.
 

wideo5

New member
witam panowie, troszkę wam pocukruję. mam 42pv60 od początku lutego 2007r. kupilem go po tym jak mnie nerwy wzięły po 2 miesięcznej eksploatacji lcd 37" grundiga. obraz rewelacyjny (mam humaxa 2000 HDMI z duecie z diablo) przez pierwsze dwa miesiące pokazywały się powidoki nawet po nocnej przerwie w oglądaniu. ale po godzinnej pracy ginęło wszystko. po tych 2 mieś. wszystko jakby się uspokoilo. telwizor pracował dziennie ok 12-14 godzin - zero problemów. mam salon 6x6 m. i doszedłem do wniosku że przed świetami zrobię sobie prezent i kupile w połowie grudnia 50PV70, wygląd może i lepszy ale brak gniazd na frontpanelu mnie dobił. kolory może trochę bardziej nasycone jak pv60 ale brak w pv70 czarnego koloru. zrobili w panelu G10 powłoke antyrefleksyjna ale gdy zgaszę światło w salonie i przełączę na wolne wejście av to panel swieci na szaro. nie jest to może jak w LCD ale trochę panasonic dał ciała. gdy idę do sypialni gdzie stoi 42pv60 to mnie troszkę nerwy biorą na nowy zakup.
 

dnc

Moderator
VIP
Rozumiem, że oba TV są podłączone do tego samego źródła?
W kwestii świecenia matrycy, to po kilku godzinach pracy rzeczywiście świeci. Piszesz, że PV70 świeci, ale PV60 też świeci. I to jest naturalne zachowanie.
Co do kolorów, to nie widziałem PV 70 jak działa w realu więc ciężko jest mi powiedzieć. Niemniej trzeba na ten model patrzec ciut inaczej niż na PV60. Każdy ma swoje wady i zalety.
 

wideo5

New member
napisałem że z pv60 jestem bardziej zadowolony dlatego że daje więcej czarnego koloru i nie swieci tak gdy zgasimy swiatlo. w pv60 czarny to jest czarny a pv70 zwyczajnie świeci. przy normalnych warunkach oświetleniowych nie ma różnicy ale wystarczy włączyć film gdzie akcja toczy sie w nocy bądź też dużo szczegółów jest w kolorze czarnym to widać z mety róznicę w obrazie.
 

slimak

New member
Bez reklam
To ja też „pocukruję”
linearitat Pv60 - 98%; pv70 - 87%.
Pv70 nie da się ustawić tak by pokazywał wszystkie odcienie szarości i jednocześnie mocny czarny kolor. Albo rybka, albo akwarium.

pv60pv71pz70.jpg


Pv70 jest kompromisem ceny, Pz70 kompromisem ceny i kontrastu (duża rozdzielczość = mała powierzchnia świecącej komórki).

Dodam że Pv70 ma większą palete kolorów.

pv60
http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3199
pv70
http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3304

PV70 niestety nie ma więcej kolorów ani na papierze ani w rzeczywistości.
 

bankrootghost

New member
bovima napisał:
12 bitów dla każdej barwy podstawowej. 2^11=2048; 2^12=4096.

dobrze liczysz, ale nie odpowiedziałes na pytanie

ArtS007 napisał:
11 bitów z ogonkiem... :p :confused:

ArtS :)

ewidentnie komuś się coś pomerdało ....
Klient i tak nie wie o co chodzi (zawsze 3072 to więcej niż 20488)

ArtS007 napisał:
11 bitów z ogonkiem... :p :confused:

ArtS :)

obliczyłem !!!!
wyszło 11, 584964 bitów
 
Ostatnia edycja:

newborn77

New member
Panasonic TH42PV60EH 13 MIESIeCY I KONIEC!!!

Witam wszystkich.
Niestety muszę podzielić się z Wami tą smutną wiadomością. Na mojego Pansonica Th42PV60 prrzyszedł koniec:( Byliśmy razem przez 13 miesięcy, a dokładnie przez 1569 godzin, i stało się. Feralnego dnia 24.01.2008 na obrazie pokazał się czarny pionowy pas, a na nim kilka kolorowych:(, pomiędzy nimi migają jeszcze trzy szare pasy:(. Dziś przyjechał serwis po odbiór i zabrał go do lekarza, bądź krematorium. Teraz przyszło czekać na wyrok. Co dalej:hmm:
Zdegustowany i nie pocieszony na maxa:(
 

kredek

New member
No to współczuję - ja mam jakieś 3x tyle godzin.
Nie wiem czy tutaj pisałem (czy gdzieś indziej) natomiast: kupiłem odbiornik SAT HD (Ferdek 8900), podłączyłem obraz przez HDMI, obraz miodzio (w szczególności HD), tylko... WĘŻE QRNA MAM!!! Niezależnie od barwy, przy niektórych przejściach tonalnych: nie tylko na SD, bo na HD również!!!
Qrna... - też pytam, co teraz...?:hmm:

Aha! Ja mam ten moduł "niby" już bezwężowy - węże z Egzorcyzmów zniknęły i nie było żadnych dopóki... HDMI nie podłączyłem.:roll: :hmm:
 
Do góry