Seria PV60

ArtS007

New member
Bez reklam
Za 2800 dostaniesz nowiusieński telewizor bez przebiegu. Jak chcesz mieć telewizor z wypaloną matrycą, to bierz tę 60.

ArtS :)
 

TVaha

New member
@ ArtS007dobra, a gdzie znajdę w tej cenie, bo wcześniej mówiłeś o euro za 2700zł, a ja tam widzę za 2950zł. choć, skoro rzeczywiście odradzasz tamtą 60tkę mimo, iż jest o 1/3 tańsza to jeszcze się poważnie zastanowię nad tą 8ką. a poza przebiegiem, czym tak na prawdę się różni w codziennym odbiorze? nie mówie o zwykłych cyferkach (paramentrach) bo wątpie, żeby moje oko to wyłapało...
 

TVaha

New member
OK. skoro namawiasz tak na pv8 to mocną się nad nim zastanowie (a dziś na pewno obejrzę) :)
mam tylko jeszcze jedno pytanie (wiem że laickie, ale nie każdy musi się znać ;) ), widzę że pv8 nie ma wejścia monitorowego, tak jak pv80, w takim razie, w jaki najprostszy sposób podłaczyć laptopa do plazmy? (mam tylko wyjście d-sub)
 

TVaha

New member
właśnie wróciłem z mm, gdzie obok siebie miałem zestawione pv80 i pv8. szczerze mówiąc, różnicy żadnej nie dostrzegłem :rolleyes: no, oprócz tej cenowej ;)
aha, jedyne co zauważyłem to, że pv8 nie posiada trybu eco, czyli nie zapewnią mi tych 100tyś godzin oglądania, jednakże nie zakładam użytkować tej plazmy przez 30 lat ;) więc chyba jednak postawię na pv8.
co do podłączenia laptopa to podobno wystaczy dwustronny kabel s-video. tak więc, za cenę 900zł zmieniam decyzję z dv60 na dv8. mam nadzieję, że to dobry wybór, bo więcej kombinować mi się nie chce, bo im więcej szukam, tym większy dylemat (chyba jak u każdego) :roll:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wydaje mi się, aby PV8 nie posiadał opcji Eco. Ale musisz to dokładnie sprawdzić. Jeśli chcesz korzystać z laptopa, jako odtwarzacza filmów, to rzeczywiście wejście D-Sub nie będzie Ci potrzebne.

ArtS :)
 

nitzer

New member
TVaha napisał:
witam wszystkich posiadaczy panasów pv60. zwracam się do Was z pytaniem, czy warto kupić ten model w wersji powystawowej za 2/3 (a nawet do 1/2) ceny z 12 miesięczną gwarancją? (tyle daje sklep, w którym mam dokonać zakupu). zakładam, że sprzęt jest bez wad na starcie i czy warto zaoszczędzić na 12 miesiącach gwarancji? jak bardzo usterkowe są te telewizory? albo jaki jest przykładowy koszt naprawy najczęstszych usterek tego modelu? czy w przypadku tak zaawansowanej technologii tylko wymiana wchodzi w grę?

Witam. Po tygodniu czytania na tym forum pochwał na temat tego modelu, tydzień temu kupiłem ten tv prawdopodobnie ze źródła, o którym mówisz. Nawet nie zaglądałem do menu serwisowego żeby sprawdzić jaki ma przebieg, bo mnie to średnio interesowało. Średnia żywotność tego modelu to 50000 h, czyli ponad 13 lat przy założeniu 10 godzin oglądania dziennie. Jeżeli nawet jest zużyty w 50%, to nie sądzę, żeby został u mnie następne 7 lat :) . Obraz jest super, żadnych powidoków, stan wizualny idealny, gwarancja, choć równie dobrze może się zepsuć 1 dzień po niej. Wcześniej oglądałem inne - nowsze modele, ale po co przepłacać... :)
Poza tym kobieta uparła się na srebrny, a tutaj wybór jest ograniczony.
Technologii nigdy nie dogonisz, ale wybór należy do Ciebie...

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
;) Witam, Szacowne Grono!
Dawno mnie nie było, tym co zapomnieli - a mieli prawo - przypomnę, że od początku roku walczyłem z serwisem nt. węży na HDMI, ale nie fioletowych, tylko niebieskich oraz żółtych plam (moduł 41.03).
Trwało to trochę, skończyło się zwrotem pełnej kwoty, którą zapłaciłem za tv końcem 2006 roku.
Cieszę się z takiego rozwiązania, bo minęło sporo czasu, w plazmach dużo się pozmieniało, w cenach również.:mrgreen: :grin: Sprawa trwała dla mnie blisko pół roku(!), ale opłacało się czekać.
Pozdrawiam wszystkich walczących o swoje - wdzięczny również jestem za zwrot kaski za tv w pełnej kwocie.:D

P.S. I jeszcze jedna WAŻNA rzecz dla posiadaczy 42pv60 oraz posiadaczy węży i tych posiadaczy węży, co twierdzą, że ich nie mają.:mrgreen: Otóż faktem jest - trochę zajęło mi czasu dojście do tego faktu i trochę przez przypadek - że węży na wężowym tv właściciel może faktycznie NIGDY nie zobaczyć. Dlaczego?
Bo one występują tylko w pewnym położeniu ustawienia kontrastu: regulowany on jest przez czujnik światła (jeśli ktoś korzysta). Dla przykładu - wyświetlamy węża. Następnie rozjaśniamy pomieszczenie, CATS działa, więc też rozjaśnia obraz - i co? I wąż znika! Mimo że trzymamy obraz na pauzie!
Jak ściemnimy z powrotem, to z powrotem wąż "przypełznie".:twisted:
I tym oto optymistycznym zgoła akcentem - pozdrawiam serdecznie: idę kupować coś nowszego; jakąś plazmę większą cycuś...:mrgreen: Bo tak mi się jakoś przez blisko 2 lata przyzwyczaiło z 1,5-2 metrów, że te 42" to... trochę mało.:D :D :D
 
Ostatnia edycja:

blackholesun

New member
Witam,
Dziś z ciekawości zajrzałem sobie w licznik przepracowanych godzin. 5329 h w 600 dni. Średnia 8.88 h dziennie. Cyfra+.
Ogólnie z TV jestem zadowolony, oczywiście purple snejki są, najbardziej mi dokuczały podczas oglądania 5 sezonów "24" :) ale da się żyć.
Ostatnio podłączyłem do TV ps3, tak więc chyba wycisnąłem z tego TV ile się da. Znajomi, którzy obejrzeli trochę HD trailerków czy blureje, zachwyceni. W sumie problem z tym tv jest taki, ze jest za mały :D
 
J

Judash

Guest
idę kupować coś nowszego; jakąś plazmę większą cycuś...:mrgreen: Bo tak mi się jakoś przez blisko 2 lata przyzwyczaiło z 1,5-2 metrów, że te 42" to... trochę mało.:D :D :D[/quote]

Kredek, a napisz tylko dla jakiej marki zdradziles Panasa ;).
 
J

Judash

Guest
Panowie, moze ma ktos pomysl, jak w tym telewizorku ustawic, aby po wlaczeniu tunera satelitarnego Humiax HDCi-2000 wlaczal sie odrazu, a nie dopiero po wcisnieciu na pilocie telewizora AV/TV.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
W instrukcji napisane, ze HDMI mozna jednak ustawic, tylko, ze nie dziala.Euro zapewne ma gorsza jakosc.
 

robstach

New member
Judash napisał:
idę kupować coś nowszego; jakąś plazmę większą cycuś...:mrgreen: Bo tak mi się jakoś przez blisko 2 lata przyzwyczaiło z 1,5-2 metrów, że te 42" to... trochę mało.:D :D :D



Witam!
Ja też mam PV60 od dwóch lat i chcę zmienić, myślę o zakupie TH-42PZ80 tylko mało jest informacji na jego temat.
Może ktoś posiada ten model i sie podzieli czy warto kupować?
Od przyszłego roku w mojej kablówce podobno mają włączyć HD.

Pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
robstach napisał:
Witam!
Ja też mam PV60 od dwóch lat i chcę zmienić, myślę o zakupie TH-42PZ80 tylko mało jest informacji na jego temat.
Może ktoś posiada ten model i sie podzieli czy warto kupować?
Od przyszłego roku w mojej kablówce podobno mają włączyć HD.

Pozdrawiam

A to kol. Kredek poszedl cos kupowac ;).Chyba kupil cos bez wezy ;).
 
Do góry