Seria PV45

mr_wtyczka

New member
Jak kogoś to interesuje, to jutro we Wrocławiu ma byc promocja na ten model za 2990zł - za taką cenę to myślę, że nie ma co się zastanawiac :) Ja niestety nie dojadę. Dodam tylko, że promocja w sklepie EURO RTV AGD czy jak on tam się zwie dokładnie, ale nie wiem czy we wszystkich czy tylko w wybranym.

Pozdrawiam
 

Matthew

New member
Jeżeli rzeczywiście będą w takiej cenie to miejscowi będą mieli sporo powodów do radości. Tylko kupować. Za tą cenę naprawdę warto :)
 

mr_wtyczka

New member
Matthew napisał:
Jeżeli rzeczywiście będą w takiej cenie to miejscowi będą mieli sporo powodów do radości. Tylko kupować. Za tą cenę naprawdę warto :)

Ostatnio były w Legnicy w sklepie EURO - nie wiem ile sztuk ale szybko sie rozeszły.
 

kaszpir

New member
mr_wtyczka napisał:
Jak kogoś to interesuje, to jutro we Wrocławiu ma byc promocja na ten model za 2990zł - za taką cenę to myślę, że nie ma co się zastanawiac :) Ja niestety nie dojadę. Dodam tylko, że promocja w sklepie EURO RTV AGD czy jak on tam się zwie dokładnie, ale nie wiem czy we wszystkich czy tylko w wybranym.

Pozdrawiam
Jesteś pewien tej ceny ? W Toruniu jest ta plazma w promocji ale za 3990zł ... Ta sama cena w sklepie internetowym tego sklepu ... Ja zamówiłem plazmę za 3800zł z dostarczeniem do domu. Jeszcze za plazmę nie zapłaciłem , a ta cena 2990zł jest bardzo kusząca :) Tyle że nigdzie tak tanio nie ma :( najniższa cena to 3800zł ...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tego typu megapromocje to najczęsciej promocje-widma. Mają na sklepie jeden, do kilku ezgemplarzy i kto się załapie, ten jest szczęśliwy. Przy takich ilościach można zejść z ceną. Wielkiej straty nie będzie, a zinteresowanie duże.

ArtS :)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Nawet nie chce pytac jak wyglada ten TV za 2999zl, ostatnio w takiej promocji widzialem Samsunga, w uprzejmnie poinformowali o wypalonym logo vivy, bodajze, nic tylko kupowac. Nie wierze w hiper-promocje, tym bardziej ze gazeta informuje ze akturat PV45 jest za 3999zl - w promocji w calej sieci, bardziej stawiam na blad ludzki lub zaslyszane informacje. Czemu akurat we Wroclawiu ma byc inaczej tego nie moge pojac, nowy sklep to chyba nie jest, lub wysluzone egzemplarze wystawowe to bardziej.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Regulus

New member
Jakie ustawienia?

Witam wszystkich posiadaczy 42PV45!

Z przyjemnością dołączyłem do grona zadowolonych użytkowników (dziękuję za opinie, które pomogły w wyborze między Panasonikiem i LG). Kupiłem w Euro za 3 990 (raty 10x0%), pofatygowałem się tam z n-boksem i porównałem obraz z obydwu modeli.
Jestem bardzo zadowolony z wyboru - jakość HD jest rewelacyjna. Srebrny kolor w domu już tak nie razi jak w sklepie, gdzie królują czarne;)

Mam pytanie - jakie są optymalne ustawienia wysyłanego sygnału (czy jest różnica między 720 i 1080) i wyświetlania plazmy (na razie uzywam automatycznych - filmy w HD są wyświetlane na pełnym ekranie, a 16:9 z czarną obwódką)?.

Denerwujący jest brak możliwości regulacji poziomu głośności z pilota n-ki, ale chyba jedynym rozwiązaniem jest podłączenie dźwięku przez wejście audio?

Pozdrowienia dla wszystkich!
Regulus
 

lukasszol

New member
Ja ma pytanko do (C)G. W wątku o problemach z kolorami serii PV60 napisałeś o podobnych przypadłościach jakie ma twój PV45 (chodziło o cimne sceny LOtR). Czy pojawiają się u ciebie te słynne węże, czy kiepska jakość polega na czymś innym? Testowałeś może ten sam materiał na innym odtwarzaczu dvd? Już miałem kupić tego PeVała45 a tu taki zonk...
 

Viklew

New member
Witam. Mam pytanie do posiadaczy 42PV45. Jak wam działa "Auto format obrazu". TV powinien dopasować obraz do ekranu jak wykryje na górze i na dole czarne pasy. U mnie raz się zdarzyło, że to zadziałało. Przez większość czasu na tym ustawieniu jest format obrazu "Szeroki". Pozdrawiam.
 

Regulus

New member
lukasszol napisał:
Ja ma pytanko do (C)G. W wątku o problemach z kolorami serii PV60 napisałeś o podobnych przypadłościach jakie ma twój PV45 (chodziło o cimne sceny LOtR). Czy pojawiają się u ciebie te słynne węże, czy kiepska jakość polega na czymś innym? Testowałeś może ten sam materiał na innym odtwarzaczu dvd? Już miałem kupić tego PeVała45 a tu taki zonk...

Napisz która konkretnie scena w i w którym filmie (i dvd czy divix) , to sam też to chętnie sprawdzę.

Regulus
 

lukasszol

New member
Użytkownik Pv60 napisał:
"Natomiast w ostatni weekend postanowiłem w końcu (po 2 latach od zakupu) obejrzeć kolekcjonerskie wydanie LOTR. Przed właściwym seansem postanowiłem na moment obejrzeć początek drugiej płyty i tu ZONK. W scenie gdzie Frodo chodzi po ciemnych korytarzach jakość wyświetlanego obrazu jest fatalna. Przejścia tonalne, purpurowe węże, pływająca twarz...po prostu tragedia. :-x Kupując tą plazmę, miałem nadzieję że w końcu oglądane całą trylogie w możliwie najlepszej postaci a tu taka kupa."

Na co (Cy)Gorg (od PV45):
"Potwierdzam, jakość obrazu jest fatalna, miejscami ma się wrażenie, że się ogląda materiał na VHS. Zastanawiam się czy nie jest to kwestia wydanych w Polsce płyt DVD z tym filmem, masteringu. Na innych filmach wydanych na DVD tak slabej jakości obrazu niezauwazylem, chyba że jakiś gazetowych, po 6zl sztuka i wytłoczonych na jednej wartwie."

No i co inni użytkownicy PV45 na to?
 

lukasszol

New member
Sceny gdzie obraz to porażka:
"jedynka sam początek, fatalnie (walka z Suronem)"
i
"zaraz na początku drugiej płyty trzeciej części (Powrót Króla) - Frodo z Golumem wchodzi do jakskiń pająka.:) [wydanie kolekcjonerskie 4 płytowe]"
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Serdecznie witam po świetach,

lukasszol: W kwestii obrazu w filmie "Władca pierścieni" wydanie kolekcjonarskie, wypuściłem sygnał przez PC na TV, zdecydowana poprawa obrazu, cosik jednak moja manta (prince 1) już odmawia posłuszeństwa, swoje lata niestety już ma.

Jak tylko pojawi się u mnie Panasonic s53 (może jak starczy kasy to i może Denon 1930 - dobrze będzie się komponować do ampli :D), podam jak się sprawuje z upscalerem do 720p po HDMI - więcej (imho) nie ma sensu bo i tak TV będzię robił downscaling. Bardzo kusi ceną Samsung 860, ma wszystko co ma mieć i ta cena ale czy idzie to w parze z jakością trudno powiedzieć. Lord od Manty też ma wszystko co ma mieć i jeszcze bardziej kusi ceną ;).

Ciągle czekam na Netgear'a z możliwością odtwarzania materiałów HD po sieci, ponoć (?) WiFi ma za małą przepustowość a szkoda wreszcie byłoby bez kabli.

Viklew: działa podobnie jak i u Ciebie, przełącza w zależności od sygnału, za zwyczaj na szeroki. Osobiście jednak jadę na zoom1, też do 4:3, zachowane są proporcje obrazu a obcięcia na dole i na górze, prawie eliminują znaczniki wieku i logo stacji. Przy sygnale z DVD sprawuje się także dobrze, jedyny mankament to napisy które czasem potrafią wyjść poza ekran TV (przydałby się odtwarzacz z możliwością przesuwania napisów, Manta to ma ale tylko do DiVX).

Regulus: Gratulacje zakupu PV45. Myśle ze dobrze jest wypuszczać sygnał HD taki jaki jest, bez przeskalowywania i mniej obróbki cyfrowej wczesniej tym lepszy obraz na ekranie TV - kompromisem byłby 720p. Materiały w 720p lecą bez przeskalowywania, materiały 1080i(p) byłyby tylko raz przeskalowane w komputerze.

Pozdr. (C)G
 

Smartek

New member
@(Cy)Gorg - nie istnieja odtwarzacze DVD z mozliwoscia przesuwania napisow, bo te napisy sa "wklejone" w obraz :).
Jedyne rozwiazanie to puszczenie VOBa na Xboksie + wlaczenie napisow z zewnetrznego *.txt.

pzdr.
 

ArturSie

New member
Dziękuję wszystkim za informacje, na temat TV 45PV45. Wasze opinie skłoniły mnie do zakupu w/w modelu i naprawdę nie żałuję, jest naprawdę O.K.:mrgreen:
A jak do tego dodać, że zapłaciłem za niego tylko 3490zł w RTV euroAGD-Kielce to jest to okazja wydaje mi się wspaniała.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim forumowiczom.

ArturSie
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Smartek napisał:
"wklejone" w obraz :).
pzdr.

...jako bitmapy, wiem, napisalem zeby sie przydala taka funkcja, druga kwestia ze nie sa one wszyte w strumien mpeg2 (tylko nakladane dodatkowo na ten strumien) wiec technicznie przesuniecie obrazow z napisami byloby mozliwe :p. Dzieki za info nie bede szukal :).

Co do "XBox", juz taki jeden u mnie stoi, a na imie mu PC ;). Nad wyzszoscia czy nizszoscia jednego nad drugim nie bede sie wypowiadal, zamknieta architektura zawsze jednak mnie razila. Ma ona niewatpliwie swoje zalety, nie ma gier ktore nie chodza lub za wolno chodza, chociaz z racji ze jest to PC mozna nie tylko na nim grac.

ArturSie napisał:

:cool:, cena rewelacyjna, jak za ten model.


Pzdr (C)G
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
Witam !

W sobotę miałem stać się posiadaczem plazmy Panasonic TH42PV45. Niestety "dostawca" nie dotarł i od tego czasu nie ma z nim kontaktu :(

Zacząłem ponowie szukać potwierdzenia czy wybór plazmy to dobry wybór ...

Zalety plazm znam , ale no właśnie ...

Męczy mnie sprawa szklanej powłoki (szyby) w plazmach.
W monitorach LCD też zaczęto montowac szyby i efekt jest taki że poziom czerni wzrasta , obraz staje się ładniejszy , ale no właśnie przy nasłonecznieniu praca jest bardzo uciążliwa jak nie nie możliwa ...
Także zmęczenie oczu bardzo szybko przez odbicia światła i przedmiotów zaczyna wystepować ...

Z wypowiedzi ludzi dowiedziałem się że ten sam efekt występuje w plazmach :(

Plazma będzie wykorzystywana do oglądania TV (Cyfra + tuner Ferguson) (póxniej zapewne Nka) , do DVD (Pioneer DV-380 poprzez component) , DIVX (Xbox poprzez component) no i do grania (Xbox) :)

Wyczytałem że plazmy mają sporo lepszy obraz w przypadku słabego sygnału (kablówka , antena RTV). U mnie takiego sygnału nie będzie ...

Odległośc do TV to około 3.5m.

Pokój jest tak zlokalizowany że przez większość dnia jest spore nasłonecznienie i refleksy bardzo dobrze widać na obecnym Tv CRT Panasonic 32PS11.
Gdzieś na tym forum wyczytałem że na plaźmie refleksy są jeszcze większe niż w przypadku CRT ...

I wybrałem plazmę i teraz sam już nie wiem :(

Szklana powłoka i olbrzymie odbicia światła (przedmiotów) to dla mnie spora wada. Żona ogląda Tv podczas dnia :(

Jak to wygląda u Was ?

Czy jednak lepiej w takim przypadku kupić LCD ? Choć smużenie , brak prawdziwej czerni i gorsze odwzorowanie kolorów w LCD trochę mnie martwi :(
 
Do góry