Seria PV45

Dru

Moderator
a czy PV60 i PV45 różnią się w odbiorze materiału Divx/Xvid, czyli czy coś poprawiają PV60 polepszacze obrazu, których nie ma w PV45?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Hmm, imho niewiele wniesie sub-pixel control do divx. Nie pisze tragedia, nie da sie ogladac, nazwe to tak "zmroz oczy i bedzie divx dobrze wygladal" ;).

Z innej beczki: teraz kiedy jest juz mozliwosc wymiany modulow odpowiedzialnych za powstawanie wezy wydaje sie sensowne czy jednak nie 60PV zamiast 45PV. Jednak cena roznia sie juz znacznie, prawie 20%.
 

Dru

Moderator
ja jestem zdecydowany na 37 cali, więc przy tej wielkości różnica w cenach między PV60 a PV45 to różnica około 100 zł, więc teraz się grubo zastanawiam czy nie wybrać jednak PV60 :confused:
 

tommm

New member
(Cy)Gorg napisał:
tommm: Imho bedzie to zdecydowanie dobry zakup. Mimo wszystko, cokolwiek sie twierdzi i stwierdza jeszcze takiej czerni to lcd'ki nie maja. Kolory sa naturalne (nie plastykowe), nasycone, zielen jest jak zywa i blekit ma swoja glebie. Sam mam pionka 1330 ale nic wiecej nic free-on-air nie odbieram, bardziej nastawiam sie na n (cóż na "edukacje sat" nie mam juz czasu ;)). Do DVD jak najbardziej, przy divx'ach jednokrazkowych mozesz byc czasami rozczarowany, to mimo wszystko obraz jest rozciagniety na 42 calach i wszelkie mankamenty kompresji zobaczysz. W SD sygnał będzie zdecydowanie lepszy niż na LCD. Jak się nie bedziesz przygladal i szukal na sile wezy, glinianych twarzy itd., stwierdzisz ze oglada sie komfortowo i z przyjemnoscia. Sygnal z HD powala :). Smuzenie, co to jest smuzenie, ogladalem mecz tenisa ziemnego, pilka tenisowa potrafi sie naprawde szybko przemieszczac. W LCD, sa specjalne uklady niwelujace smuzenie jak np. Philipsach Clear LCD ale za jaka cene i przy jakiej przekatnej. I 42 cale robi wrazenie, pozniej chce sie jeszcze wiecej, moze za jakis czas FULL-HD 65", oczywiscie tylko plazma.

Pzdr. (C)G (z Opola :))

dzieki za info, jak mi sdzisiaj gościu nie podniesie mojego starego crt 32 philipsa, to składam zamówienie na plazmę 42 w slepie w opolu
 

jacasp

New member
(Cy)Gorg napisał:
Zdecydowanie bierz ten tanszy, nie ma sensu przeplacac. Ma takze mozliwosc nachylenia kata zawieszenia. I podoba mi sie dodatkowe zabezpieczenie przed dziecmi (tez przed nierozwaznymi) w postaci sruby imbusowej (dane ze strony). Jak przygladam sie konstrukcji duza czesc ciezaru bedzie przeniesiona przez dolna prowadnice. Mozna tam wiecej tych kolków (ze srubami) dac, chociaz rozsadek podpowiada by rozlozyc to symetrycznie na obu prowadnicach (dałbym nawet 6 - minimum 4 - na jedną prowadnice, razem 12 na całość).

Chociaz sam bym polecil:

http://www.allegro.pl/item169494446_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_32_63cal_supercena_.html

Prostsza, lepiej bedzie przenosic ciezar, punkt ciezkosci (z plama) nie bedzie obnizony ku dolowi konstrukcji, jest kat nachylenia, hmm troche drozsza.

Wybiorę chyba ten tańszy nie ze względu na cenę, bo różnica między Twoją propozycją jest niewielka. Plazmy raczej odchylał do góry nie będę, a zabezpieczenie o którym wspomniałeś jest chyba ciekawszym dodatkiem.
Pozdrawiam i dziękuję. Poczekam trochę, być może ktoś się jeszcze wypowie na ten temat.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru napisał:
w cenach między PV60 a PV45 to różnica około 100 zł

Masz racje roznica niewielka, moje 20% dotyczylo modelu 42", bo gdzies mniej wiecej tak wychodzi, jak dobrze licze i czy dobrze widze ;). Zgryz rzeczywiscie jest niezly, za dlugo jednak nie czekaj, modeli PV60 bedzie tylko tyle ile jeszcze jest w magazynach, Panasonic Polska wycofal juz go z sprzedazy.

Od siebie dodam, gdybym drugi raz mial wybierac to i tak bylby to model PV45 jednak mimo wszystko 42", chociaz jeszcze w sklepie przez zakupem jak ogladalem 37" wydawal mi sie taki duzy i w zupelnosci wystarczajacy to teraz widze ze 42" jest jakby na styk i moglby byc juz wiekszy w odczuciu ;-)

Pzdr. (C)G życząc udanego i trafnego zakupu, no i oczywiście wreszcie zrealizowanego
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
Dru napisał:
wczoraj na stronie Panasonic Polska, zauważyłem, że wrzucili już PV70. I teraz mam dopiero dylemat :-?
no tak , bedziesz sie znowu teraz zastanawial nad nastepnym modelem , za jakis czas wejdzie nastepca pv70 i tak w kolko - dostaniesz zawrotu glowy:D
od czasu jak kupilem pv60 minelo pol roku i w tym czasie pojawil sie pv60eh teraz pv70 - gdybym tak sie zastanawial jak Ty nad wyborem podejrzewam ze bym czekal w nieskonczonosc:p
 

Dru

Moderator
robboj napisał:
no tak , bedziesz sie znowu teraz zastanawial nad nastepnym modelem , za jakis czas wejdzie nastepca pv70 i tak w kolko - dostaniesz zawrotu glowy:D
od czasu jak kupilem pv60 minelo pol roku i w tym czasie pojawil sie pv60eh teraz pv70 - gdybym tak sie zastanawial jak Ty nad wyborem podejrzewam ze bym czekal w nieskonczonosc:p

oj tam, powiedziałem sobie w duchu, że poczekam tylko na PV70 i albo go kupię, albo jak będzie PV60, a jak nie będzie to PV45. Zdania mam nadzieję już nie zmienię :cool:
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru, kiedy i tak czekasz, modele PV60(45), możesz odstawić do lamusa. Z tego co można wyczytać z tych skąpych informacji warto kierować oczy na ten 37" model, cena producenta wreszcie też podana 4999zł, co przeloży sie (imho) na 4200-4300 zl ostatecznie w sklepie. Jak nie bedzie wpadek, mysle ze panasonic nie bedzie mial problemu ze sprzedaza. Coz modele 42" imho beda w cenie 5200-5300zl, czy roznica jest niewielka, czy az tak wielka zalezy od szerokosci portfela.

A ze zawsze przychodzi nowe, "lepsze, sprawniejsze, ladniejsze", z tym sie zmaga kazdy posiadac komputera, ktorego modernizuje co jakis czas, kiedy jego np. super nowa hiper-karta graficzna po roku nadaje sie do gry "doom1" i jej wartość potrafi spać parokrotnie.

Pzdr. (C)G
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru: Moge Tobie troche powróżyć, ale poważniej. Od ukazania sie informacji o ofercie sprzedaży modeli PV45 na stronach panasonica a ich wprowadzenia rzeczywiscie na rynek i ich dostepnosci minelo jak dobrze pamietam okolo 20 dni. Moze tym razem bedzie szybciej. Osobiscie licze na to ze jak go kupisz, podzielisz sie zaletami, wadami (byleby ich nie bylo) jak zagosci on juz u Ciebie w domu :). "Licze", bo z ciekawoscia kieruje oczy w kierunku tego nowego modelu i jego mozliwosci, bynajmniej nie z checi jego zakupu. Kolejny krok (dla mnie) jak przypuszczam to full-hd i wiecej niz 50" :).

Pzdr. (C)G
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru: Trudny gosciu to i trudny nick, mozesz mi mowic (C)G lub tylko G (skojarzenia z określonym filmem jak najbardziej wskazane) :p . Do pytania kieruje do postu #51 :). Chyba robi sie juz totalny off topic, jak glowy w tym moja za to poleca, nie bede sie dziwił, nie robie sobie zartow.

Wracajac do modelu PV45 on dlugo jeszcze tez i moze przede wszystkim cena bedzie podbijal serca klientow. Warty jest kazdej zlotowki na niego wydanej. Jak ktos ma szerszy portfel niech czeka na PV70, nawet jak nie ma szerokiego portfela warto takze troszeczke moze poczekac, cena jeszcze za modele PV45 spadna, musza by byc konkurencyjnymi do PV70. Mi pozostaje chusteczka ze tak duzo zaplacilem za swoj 4367zl :cry: . Chociaz spokoj wew i komfort zycia sie poprawil, nie czekam, nie stresuje sie co bedzie, ogladam w domowych pieleszach ;) .
 
Ostatnia edycja:

rojam

New member
witam wśród posiadaczy PV45 . Wczoraj przyszedł mój model 37" z czarną +ramką :D Cena 3900 wraz z przesyłką. Jak na razie wszystko ok -obraz ładnie sieprezentuje (szczególnie z DVD). Dźwieki z TV na przyzwoitym poziomie -duż głóśność szczególnie w porównaniu z LCD które wczesniej ogladałem. Prosta obsługa.
Pozdrawiam
A i słyszałem że pv70(71) juz jest w hurtowniach i ma cała czarna obudowe.
Pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
rojam: Gratulacje zakupu
icon14.gif
. Pewnie patrząc na model PV70, trochę w sercu ściska, mnie też, że cały czarny. Ale myślę że nie będziesz zawiedziony z zakupu. Cena modeli PV45 poleci, jak duzo tego jeszcze nie wie nikt, ale musi, nisko zeszli z cena za PV70, przynajmniej do modeli 37", więc lepiej się temu nie przypatrywać (kolej rzeczy).

Do jakości obrazu niewiele będą mogli poprawić, obsługuje sygnał na wejściu w rozdzielczości 1080p ale jak na razie materiału nie ma za dużo, dwa zawsze to będzie to downscaling do 720p, PV70 nie jest full-hd, przynajmniej modele poniżej 50". Czekamy na dodatkowe wrażenie z zakupu.

Pzdr (C)G
 

jawer1

New member
Witam

Dziś w Łodzi otwarto Electro World (swoją drogą to straszna kicha na otwarcie - nic ciekawego). Ale z tej okazji firma ...EuroRtvAgd zrobiła super promocję. Między innymi Th-42PV45 za 3150 lub jak kto woli raty 10X315.:D

I teraz bądź człowieku mądry: czekać na pv70 za ok 5k czy kupić pv45 za 3,15k ?
 
J

Judash

Guest
jawer1 napisał:
Witam

Dziś w Łodzi otwarto Electro World (swoją drogą to straszna kicha na otwarcie - nic ciekawego). Ale z tej okazji firma ...EuroRtvAgd zrobiła super promocję. Między innymi Th-42PV45 za 3150 lub jak kto woli raty 10X315.:D

I teraz bądź człowieku mądry: czekać na pv70 za ok 5k czy kupić pv45 za 3,15k ?

Myslisz, ze jakosc nowego tv bedzie lepsza niz starego i warto doplacic 2000 tys?
 

jawer1

New member
Judash napisał:
Myslisz, ze jakosc nowego tv bedzie lepsza niz starego i warto doplacic 2000 tys?

No cóż ciężko stwierdzić. TV kupuję na ok. 8lat. (tak mi się wydaje) Tak więc 2000 rozkłada się na 96 miesięcy co daje ok. 21 PLN na miesiąc. Jeśli za 21 PLN miesięcznie będę miał lepszy obraz (nie mówiąc o designe) to chyba zaczekam na PV70. Zwłaszcza że w ciągu tych ośmiu lat zapewne będzie więcej kanałów HD i lepiej (tak myślę) wykorzystam potencjał nowego Panasa.
A inną sprawą jest to że od kwietnia zaczynam remont domu, a w czerwcu jadę na wakacje. Dopiero po wakacjach planuję zakup TV. Może PV70 będzie jeszcze tańszy? (chyba za bardzo się łudzę :p )
 
Do góry