Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

bumtarara

Member
W którymś podmenu ustawień obrazu jest opcja "lokalne przyciemnianie led" - przy wartości ustawionej na "wysoki" powinno być lepiej.
A nie wydaje wam się że im wyższa wartość lokalnego przyciemniania tym gorsza jakość obrazu?, a efektem jest to że kolory są świecące nie naturalne sztuczne aż do bulu
 

janekfed

Klub HDTV.com.pl
vip
Odkręćcie nieco śruby z tyłu obudowy w miejscu, w którym Wam wyskakują białe plamy. Ja tak zrobiłem i mam teraz podświetlanie równomierne w 100 % (po jakimś miesiącu/dwóch od odkręcenia).
 

bumtarara

Member
Ale na problem jasnych plam przy krawędziach nieco pomoże.
:hmm:Ale co z tego że plamy zmaleją jak kolory będą paskudne, ja wole żeby już były te plamy i tak obraz mam po całości oglądam to co wyświetlane na ekranie a nie plamy na czarnym tle, można nieco przygasić te plamy dając przyciemnianie led na minimum wtedy i kolory będą normalne
 

Śliwa1

New member
No niestety poluzowanie śrub choć jednej dale rezultat odwrotny do zamierzonego
Bajki opowiadasz , poluzuj wszystkie a zobaczysz jaki bedzie efekt. Tu chodzi o brak wentylacji i grzanie matrycy , niektórzy maniacy montują nawet wiatraczki z kompa w celu schłodzenia matrycy żeby nie było białych plam.
 

DVDO

New member
niektórzy maniacy montują nawet wiatraczki z kompa w celu schłodzenia matrycy żeby nie było białych plam.

1.
...a potem wpatrują się całymi dniami w czarną planszę testową zamiast oglądać telewizję.
W końcu telewizor służy do wypatrywania białych plam a nie do oglądania telewizji. To nic, że te plamy praktycznie nie są widoczne podczas normalnego korzystania z telewizora ale sama świadomość istnienia problemu zaburza spokój wideofila i zmusza do nerwowego obgryzania paznokci. Jak to się nazywa? Nerwica natręctw? :D

Podobnie zabawne są dywagacje na temat czerni i dyskusje dotyczące tego, że jeden telewizor ma lepszą czerń od innego np. o 0.5 cd/m2. W jakim materiale telewizyjnym lub filmowym występuje "czerń absolutna"? Kto to zauważy podczas normalnego korzystania z telewizora? OK. Może jedynie w sytuacji czarnej planszy na zakończeniu filmu i wyświetlania napisów.

Reasumując. Dużo radosnego piep....nia na tematy drugorzędne, najczęściej w sytuacji, źle ustawionych ekranów pod kątem właściwego gamutu (PAL lub BT709: RGB+CMY) i przy rozkalibrowanej bieli. Oczywiście lepiej aby jednorodność ekranu była zachowana ale nie w dokręcaniu lub w odkręcaniu śrubek przy matrycy leży cloue istotnej poprawy jakości wyświetlania obrazu. Tam można szukać ale ewentualnie na końcu zabawy a nie na początku.

2.Co do ostatniego upgrejdu oprogramowania to zauważyłem tylko znacznie płynniejszą pracę przeglądarki oraz szybsze ładowanie stron internetowych.

3.Korzystając z okazji. Czy ktoś zna sposób na przesyłanie obrazu z iPad-a na TV LG serii LM? Chodzi mi o wykorzystanie kamery HD w iPad i wyświetlanie obrazu w czasie rzeczywistym na TV.
 
Ostatnia edycja:

janusz58

New member
nagrywanie DVR z

Witam
Ostatnio podłaczyłem dysk zewnetrzny i kolekcjonuje nagrania DVR z DVB-t (UPC). Czy wie zna ktoś sposób jak edytować te nagrania (np zmieniac ich nazwy pobrane z EPG czasami niewlasciwe lub jak wyciac fragmenty nagran np reklamy bo standardowo mozna je tylko obciąć). Będe wdzięczny za podpowiedz
Janusz
 

mlodzian

New member
Nie nagrywać na tv, twojej kolekcji pewnie nawet nie otworzysz po podłączeniu do innego LG

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

Duris

New member
Czy YouTube w przeglądarce internetowej w LM tez Wam nie działa prawidłowo ? Mi za każdym razem jak chce coś włączyć (jakiś np. teledysk) to mam brak pamięci, reset i tak w kółko. Kiedyś tego nie było.
 

PLANETA

New member
Teź tak mam pisałem do lg i mi napisali ze to wina YouTube cos tan sknocili a nie wina tv i pozostaje aplikacja premium YouTube tam działa.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

djmix

New member
No a u mnie taka dziwaczność: większość filmów chodzi, ale jak jak w pasku wyszukiwania youtube wpisuję "vinnie jones cpr" (bez cudzysłowów) i wciskam na klawiaturze ekranowej enter żeby szukał, to przeglądarka od razu się wykłada z komunikatem który kolega opisał wcześniej. Czy ktoś mógłby spróbować wyszukać tej samej frazy w youtube na swoim TV? Zrobiłem mu przed chwilą reset do ustawień fabrycznych i problem nadal występuje...
 

Daniyal9

New member
Czy YouTube w przeglądarce internetowej w LM tez Wam nie działa prawidłowo ? Mi za każdym razem jak chce coś włączyć (jakiś np. teledysk) to mam brak pamięci, reset i tak w kółko. Kiedyś tego nie było.




Mam to samo... czekam na nowy soft a puki co korzystam z aplikacji yt.
Pozdrawiam
 
Do góry