Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

azja201

New member
Witam
Po ostatnim resecie LM620S do ustawień fabrycznych (wymuszonym przez wejście w "input") pojawił się dziwny problem. Kiedy po raz pierwszy wyszukałem programy sat i wszedłem w ich edycję, bez żadnego problemu poustawiałem sobie kolejność dwudziestu pierwszych kanałów. Na więcej w tym dniu nie miałem czasu. Wczoraj chciałem ustawić resztę i tu problem - po wybraniu kanału do zmiany jego numeru, przyciski żółty i niebieski zrobiły się nieaktywne. Próbowałem kilka razy i zawsze to samo. Mogłem edytować tylko te 20, które ustawiłem wcześniej. Dzisiaj przywróciłem więc ustawienia fabryczne, na nowo wyszukałem kanały i sytuacja wygląda tak, że teraz nie mogę przesunąć żadnego kanału. Problem nie dotyczy TV naziemnej, bo tam edycja działa bez problemu. Dodam, że korzystam z modułu CI Polsatu.

Przy okazji 2 dodatkowe pytania:
1. Czy można ustawić listę z naziemnymi i satelitarnymi kanałami razem (jeśli tak, to jak)?
2. Czy w odtwarzaczu można zapisać preferencje (wielkość czcionki, pozycja napisów), tak, żeby za każdym razem uruchamiając odtwarzacz nie trzeba było wszystkiego od początku ustawiać?

Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

azja201

New member
No to sam sobie na pierwszą część pytania odpowiem - może komuś się przyda). Kiedy wyszukam kanały nie używając opcji "Cyfrowy Polsat", to programy mogę przesuwać. Niestety, jest z tym cała masa zabawy, bo są one rozrzucone po całej liście,więc trzeba metodą prób i błędów łowić je (kodowanie).
Nie znalazłem jeszcze odpowiedzi na ostatnie dwa swoje pytania...
 

mcko

New member
Witam,
kupilem w de ponaprawowy (bez gwarancji) telewizor 47LM765S-ZD. Wszysko dziala w porzadku, procz dwoch rzeczy:
- brak 3D (brak takiej opcji w menu oraz niepoprawne odtwarzanie filmow 3D)
- brak Wi-Ff - polaczenie tylko przez kabel Ethernet lub koniecznosc dokupienia USB Dongla

Dodam, ze model rozpoznawany jest prawidlowo, firmware najnowszy v04.40.19.
Pare postow wyzej jest info ze ten firmware spowodowal znikniecie 3D. Czy ktos pomoze jak w tym modelu wymusic downgrade? Czy jest jakas inna mozliwosc "wlaczenia" 3D i WiFi?
Dzieki za wszelkie sugestie
 

dawram

New member
Witam,
kupilem w de ponaprawowy (bez gwarancji) telewizor 47LM765S-ZD. Wszysko dziala w porzadku, procz dwoch rzeczy:
- brak 3D (brak takiej opcji w menu oraz niepoprawne odtwarzanie filmow 3D)
- brak Wi-Ff - polaczenie tylko przez kabel Ethernet lub koniecznosc dokupienia USB Dongla

Dodam, ze model rozpoznawany jest prawidlowo, firmware najnowszy v04.40.19.
Pare postow wyzej jest info ze ten firmware spowodowal znikniecie 3D. Czy ktos pomoze jak w tym modelu wymusic downgrade? Czy jest jakas inna mozliwosc "wlaczenia" 3D i WiFi?
Dzieki za wszelkie sugestie

To moje gratulacje! jezeli oprogramowanie, to wstecz nie cofniesz, musisz poczekac na nowe [problemu z 3d nie mam] zrob reseta tzn. ustawienia fabryczne, moze pomoze, ale nie zepsuje.:eek:k:
 

angest

New member
Witam ponownie. okazalo sie ze po instalacji tego najnowszego softu nie chce mi wyswietlic filmu 3d ktory nagralem na tuner z canal plus 3d. Tylko tego filmu mi nie rozpoznaje a inne z pena ida bez problemu. Na wczesniejszej wersji softu film z tunera szedl bez problemu. nie wiem co sie stalo ze teraz go nie rozpoznaje
 

E&D1

New member
Proponuję założyć osobny wątek dotyczący wersji LA, ten dotyczy czego innego.

Niech taki wątek zakładają ci, którzy mają telewizor tej serii, chodziło mi tylko o to czy firma LG lepiej traktuje klientów którzy nabyli telewizory nowej serii, a olewa starsze modele, które mają bardzo niedopracowany firmware w którym nawet nie można zrobić kopii listy kanałów albo nawet usówać kanałów, i tyle.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
czy firma LG lepiej traktuje klientów którzy nabyli telewizory nowej serii, a olewa starsze modele, które mają bardzo niedopracowany firmware

... tak było, jest i będzie, niestety.
Każdy koncern po 12 miesiącach od premiery wypuszcza kolejną serię TV (w marcu - kwietniu) i olewa tych co zakupili stary model.
 

DVDO

New member
Niech taki wątek zakładają ci, którzy mają telewizor tej serii, chodziło mi tylko o to czy firma LG lepiej traktuje klientów którzy nabyli telewizory nowej serii, a olewa starsze modele, które mają bardzo niedopracowany firmware w którym nawet nie można zrobić kopii listy kanałów albo nawet usówać kanałów, i tyle.

Proponuję się oflagować :)
Na początek proponuję jednak poprawić swój własny "firmware" i algorytmy odpowiedzialne za ortografię. :)

Ja problemów z firmware nie mam. Może to dlatego, że mało zaglądam na fora internetowe. Edycja faktycznie nie jest dopracowana ale idealne rozwiązania programowe w naturze nie istnieją.
 

E&D1

New member
Proponuję się oflagować :)
Na początek proponuję jednak poprawić swój własny "firmware" i algorytmy odpowiedzialne za ortografię. :)

Ja problemów z firmware nie mam. Może to dlatego, że mało zaglądam na fora internetowe. Edycja faktycznie nie jest dopracowana ale idealne rozwiązania programowe w naturze nie istnieją.

sorry za błąd ortograficzny popełniony ze zbytniego pośpiechu ;-)

a tak nawiasem lubię takich dowcipasów :)

Pozdrawiam
 

Sorasil

New member
Nie wiem czy było opisane ale po kolejnej aktualizacji idzie dzwiek 5.1 z programów telewizyjnych wczesniej był tylko z plików
lm640s
 

Daniello18

New member
W swoim lm670s na ostatnim sofcie zauważyłem bardzo pozytywną poprawkę, mianowicie w końcu można wyłączyć to badziewne trumotion i obraz ma odpowiednią płynność bez efektu teatru i poszarpanych krawędzi. Kiedyś po wyłączeniu na zero obraz bardzo tracił na płynności i byłem zmuszony do korzystania z trumotion.
 
Do góry