Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

dajaha

New member
Witam ja mam taki problem z LG42LM620s, po zakupie zaktualizowałem soft, i wszystko było do tej pory dobrze lecz teraz jak chcę wejść do menu to pokazuje mi się w prawym dolnym rogu ciągle ,,Ładowanie'' a następnie aktualizacja została przerwana z powodu niestabilnej sieci, sprawdź połączenie a następnie wyłącz i uruchom telewizor'' i tak w kółko, telewizor mam połączony za pomocą modułu wi-fi, przedtem aktualizowałem go za pomocą połączenie wi-fi i wszytko było OK, jak się okazuje jest jakaś nowa wersja softu Ver.04.40.19 a mam Ver.04.20.53 i chce mi ją pobrać lecz wyskakuje właśnie ten komunikat, wyłączenie tej aktualizacji nic nie pomaga, najgorsze jest to że nie mogę przełączyć się pomiędzy źródłami sygnału itp. bo to tego potrzebne jest wejście do menu, ma ktoś pomysły jak to ''naprawić'' lub obejść.

Może instalacja z Pendrive pomoże, musisz sprawdzić.
 

rocker5

New member
Witam, posiadam LG Lm640 nurtuje mnie kilka pytań:
1. zauważyłem że ostatnia aktualizacja zajmowała ok 280MB, a z tego co pamiętam to TV ma 500MB pamięci, czy to możliwe że po takiej aktualizacji bufor pamięci na np. ściąganie strumienia danych z YouTube pomniejszył się i filmy zacinają się?
2.jeszcze miesiąc temu TV w konfiguracji TV-(wifi)-router-(wifi)-laptop odtwarzał z laptopa filmiki H.254, teraz pisze że nieodpowiedni plik, czemu?
3.czasem filmy z Youtuba idą ładnie czasem się przycinają, a czasem całkiem zatrzymują się w jakimś momencie i nie idą dalej. Czym to jest spowodowane?
- transfer po wifi mam ok 30Mbps więc to chyba nie problem
-router TP link 1043 więc też raczej nie przycina ( na laptopie wszystko śmiga)
-za mało pamięci w TV? można ją rozszerzyć (np. skasowanie aktualizacji?)
-słaby procesor TV?
 

DVDO

New member
Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Czyżby najemnicy internetowi z Samsunga robią tutaj dym?

LM640 - zero jakichkolwiek problemów po kolejnej już aktualizacji.
Jedynie co jest ciągle spieprzone to edycja kanałów i brak możliwości ich usunięcia. Szkoda, że kanałów naziemnych i satelitarnych nie można łatwo z sobą mieszać. Oprócz tego zero problemów.
Nigdy też nie robię resetu telewizora po aktualizacji a i tak wszystko działa.

Generalnie jeżeli zrobią rozsądną i logiczną edycję kanałów to nie będę miał żadnych uwag.
 
Ostatnia edycja:

Duris

New member
Ci sami najemnicy Samsunga pracują na wsparciu technicznym LG ? Bo tam problem z aktualizacją 04.40.19 potwierdzili jak u mnie po aktualizacji występiły błędy w dzialaniu TV. Ten sam problem wystepował w tej aktualizacji w wiekszosci Europy.
 

DVDO

New member
Wiesz.... ja sobie trochę poczytałem Twoje posty o LG. Myślę, że w następnych Twoich postach będzie nawet pretensja, że telewizor LG nie robi ci jajek na bekonie :) Zastanawiam się czy oglądasz na nim telewizję czy szukasz tylko błędów i spisujesz tytuły aplikacji, których nie masz w tym telewizorze. Mam porównanie do Samsunga i Toshiby i generalnie produkty LG nie są czymś lepszym lub gorszym niż to co proponują ww firmy. Nie ma produktów idealnych i zawsze można się do czegoś doczepić.

LG kupiłem po wyrzuceniu na śmietnik (dosłownie) Toshiby 52" w której po 3 latach kompletnie padła matryca produkcji Samsunga.

LG 640 to normalny telewizor w rozsądnej cenie. Po wyjęciu z kartonu i ustawieniu w tryb Ekspert działa dobrze. Po kalibracji spektrofotometrem mogę napisać, że nawet bardzo dobrze. Nie sądzę aby w wypadku 660, którego masz było gorzej.

Konkludując - proponuję zacząć oglądać telewizję zamiast skupiać się na wyszukiwaniu niedogodności telewizora :)

A dla lubiących bawić się telewizorem polecam aplikację na iPada - LG Remote. Jest znacznie wygodniejsza niż pilot Magic.
 
Ostatnia edycja:

duzy213

Member
tv nie jest aż tak zły , mi osobiście przeszkadza banding ,ale tylko dla tego że wiem..., znajomi nie widzą..., brak tvn można przeboleć ale fakt faktem był obiecany... , tak jak kolega wyżej napisał , każdy ma coś... .
 

bumtarara

Member
Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Czyżby najemnicy internetowi z Samsunga robią tutaj dym?

LM640 - zero jakichkolwiek problemów po kolejnej już aktualizacji.
Jedynie co jest ciągle spieprzone to edycja kanałów i brak możliwości ich usunięcia. Szkoda, że kanałów naziemnych i satelitarnych nie można łatwo z sobą mieszać. Oprócz tego zero problemów.
Nigdy też nie robię resetu telewizora po aktualizacji a i tak wszystko działa.

Generalnie jeżeli zrobią rozsądną i logiczną edycję kanałów to nie będę miał żadnych uwag.
A nie wydaje ci się że jak nie zrobisz resetu to aktualizacja jest jakby nie pełna?
 

lainer

New member
witam, czy ma ktos do czynienia z customfirware do seri LM?? Jakie daje możliwości?? Ma ktoś jakieś linki do strony gdzie takie cuda można znaleść i o nich poczytać?
 

Duris

New member
DVDO: skoro jesteś tak zadowolony, to po co Ci kalibracja spektrofotometrem ?

Zwykły śmiertelnik, który wyciąga TV z pudła chce mieć obraz w jakości co najmniej dobrej a nie tragicznej jak to jest w przypadku LG. I to nie tylko moja opinia, wystarczy poczytać. Wiekszość, która odpalila TV była załamana fabrycznymi ustawieniemi i w akcie desperacji trafiła na to forum. Ilu z przeciętnych uzytkowników trafi na watek, który zresztą założyłem i dzięki koledze RHJG udało się ustawić obraz na w miare OK. Odwiedziny blisko 109k razy cos mowia chyba o tym, ze z tym sprzętem jest cos nie tak. I zapewniam Cię, że sam 109 tys razy tam nie wchodziłem.

Na infolinii LG sami sugerują, aby po każdej aktualizacji zrobić reset fabryczny. Osobiscie nigdy tak nie robilem bo musialbym na glowę upaść, aby później wszystko ustawiać od nowa (włącznie z kazdym źródłem z osobna) nie wspominając o ustawieniu DVB-T i DVB-S (tak cięzko funkcje kopiowania ustawień na USB zrobić). I wierz mi, że oglądam na tym TV sporo i obcując z nim na co dzień widzę ile ma niedoróbek (polecam mecz na Cyfrze - czy to piłki kopanej czy tenisa).

PS. Nie lubię jajek na bekonie.
 

janekfed

Klub HDTV.com.pl
vip
Panie Duris, z całym szacunkiem, nie ma co wyolbrzymiać. Większość ludzi nie kupuje dzisiaj przysłowiowego kota w worku - najpierw albo zobaczą w salonie, jaki tv prezentuje obraz, bądź posiłkują się opiniami innych. To już daje jakiś pogląd, czego można się spodziewać w domu(choćby mały ale zawsze).
Tutaj na forum ludzie wchodzą nie tylko dlatego, ponieważ są jak to Pan określił "załamani" fabrycznymi ustawieniami obrazu LG. Ja na przykład wchodzę na to forum, aby tyle na ile można i co można - ulepszyć konfigurację tv. To czysta chęć wyciśnięcia maksa i optymalnej konfiguracji. Mam LM670. Jestem zadowolony, choć ten tv jak każdy ma swoje wady.

Niestety są tacy ludzie, których zawsze coś uwiera i lubią wiercić dziurę w całym.
 

zaciapa

New member
Witam
Mam pytanie, bo nie wiem , czy to zbieg okoliczności , czy awaria mojego lg lm620s. Zawsze przeprowadzam aktualizacje oprogramowania, jeśli jest nowe i po ostatnim update, mam taki problem , że zanika mi obraz na chwilę (czarny ekran). Dziś się to zdarzyło raz za razem, po czym obraz zaczął klatkować. Wyjęcie wtyczki z prądu pomogło (klatkowanie) , ale zaniki dalej są...
Czy to wina aktualizacji , czy coś się dzieje z tv??

pzdr
 

DVDO

New member
DVDO: skoro jesteś tak zadowolony, to po co Ci kalibracja spektrofotometrem ?

Zwykły śmiertelnik, który wyciąga TV z pudła chce mieć obraz w jakości co najmniej dobrej a nie tragicznej jak to jest w przypadku LG. I to nie tylko moja opinia, wystarczy poczytać. Wiekszość, która odpalila TV była załamana fabrycznymi ustawieniemi i w akcie desperacji trafiła na to forum. Ilu z przeciętnych uzytkowników trafi na watek, który zresztą założyłem i dzięki koledze RHJG udało się ustawić obraz na w miare OK. Odwiedziny blisko 109k razy cos mowia chyba o tym, ze z tym sprzętem jest cos nie tak. I zapewniam Cię, że sam 109 tys razy tam nie wchodziłem.

Na infolinii LG sami sugerują, aby po każdej aktualizacji zrobić reset fabryczny. Osobiscie nigdy tak nie robilem bo musialbym na glowę upaść, aby później wszystko ustawiać od nowa (włącznie z kazdym źródłem z osobna) nie wspominając o ustawieniu DVB-T i DVB-S (tak cięzko funkcje kopiowania ustawień na USB zrobić). I wierz mi, że oglądam na tym TV sporo i obcując z nim na co dzień widzę ile ma niedoróbek (polecam mecz na Cyfrze - czy to piłki kopanej czy tenisa).

PS. Nie lubię jajek na bekonie.

Wyraźnie napisałem, że po wyjęciu z kartonu telewizor wyświetlania dobrze na ustawieniu ekspert ifs.
Dla śmiertelników to dwa kliknięcie przyciskiem na pilocie. Temperatura bieli była trochę wyższa niż zalecany standard 6500K. Linowość czyli balans szarości też niezła. Kalibrowałem bo chciałem jeszcze lepiej. Trochę znam temat i mam czym. Obecnie telewizor wyświetla skalę szarości od 10 do 100 IRE z błędem mniejszym niż delta E =<2 co jest wynikiem bardzo dobrym.

Obecnie nie zawracam sobie głowy telewizorem tylko oglądam telewizję nie mając nerwicy natręctw w postaci doszukiwania się cloudingu lub smug po piłce. LM to telewizor klasy standardowej i w mojej opinii spełnia moje oczekiwania. Dodam tylko, ze sprawdzałem też banding wyświetlając gradienty na ekranie z komputera. Problemu nie było. Jedno co możemy założyć to to, że 660 jest mniej udany od 640.

Jedyny problem to lista kanałów. Sądzę, że to problem nie tyle technologiczny bo to kwestia napisania oprogramowania tylko błędnej i niespójnej pod kątem ergonomii, koncepcji projektanta. Minus ale da się żyć. Przy oglądaniu programu z Cyfry korzystasz z wybudowanego tunera czy z zewnętrznego?

Przy okazji. Pod linkiem są plansze testowe rownież dla Smart Tv. Może komuś się przyda.
http://tft.vanity.dk/
 
Ostatnia edycja:

mlodzian

New member
mógłbyś w skrócie przybliżyć jak wyglądała procedura kalibracji tv spektrofotometrem? Przy kalibracji monitora proces może być w miarę automatyczny... a dla tv, mamy strasznie dużo parametrów do ustawienia jak wyświetlany obrazy testowe?

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

DVDO

New member
mógłbyś w skrócie przybliżyć jak wyglądała procedura kalibracji tv spektrofotometrem? Przy kalibracji monitora proces może być w miarę automatyczny... a dla tv, mamy strasznie dużo parametrów do ustawienia jak wyświetlany obrazy testowe?

1. Kontrast i jasność na oko na podstawie wbudowanego w TV wzornika skali szarości (wzór Ekspert 1). Ta metoda sprawdza się dobrze ponieważ widać czy pola szarości są czytelne w najjaśniejszych (reg. kontrastu) i w najciemniejszych (reg. jasności) partiach obrazu.
2 Ustawiłem biel na predefiniowany "Ciepły" ponieważ był najbliżej referencyjnego 6500K. Średnio lekko poniżej, ok 6300K (zwykle za dużo składowej R)
3. Regulacja gamutu do BT709 (program HCFR z podłączonym spektrofotometrem i1 Pro) na podstawie wyświetlanych plansz RGBCMY.
4. Wstępna regulacja balansu szarości w oparciu o dwa punkty.
5. Dokładna kalibracja 10-100IRE w 20 punktach. (to raczej zabawa dla poprawienia samopoczucia - regulacja w 2 punktach była już wystarczająca)
6. Lekka korekcja gamutu
7. Końcowa korekta balansu szarości w 20 punktach.

Gamma ustawiona na 2.2
Podświetlenie 30
Kontrast 85
Jasność 55
Kolor 50

Podawanie danych korekcyjnych IRE 10-100 w 20 punktach trochę mija się z celem ponieważ ustawienia dotyczą konkretnej matrycy i mają charakter indywidualny. Dlatego przepisywanie ustawień korygujących liniowość szarości z internetu, na pałę, może w niektórych przypadkach, pogorszyć obraz niż go poprawić.

PS.
Co do monitorów to prawdziwa kalibracja automatyczna jest tylko w najdroższych monitorach (Eizo ColorEdge, Quato IntelliProof lub NEC SpectraView). W większości przypadków "automat" raczej nie wyciąga 100% możliwości monitora i lepiej przejść na tryb "Ekspert" z możliwością ręcznego strojenia RGB, jasności i kontrastu. Na końcu oczywiście profil ICC podłączony na poziomie systemu i właściwie ustawione aplikacje graficzne.
 
Ostatnia edycja:

jutu

Member
do DVDO: i zrobiło się bardzo naukowo i mądrze....a może dla nas laików jakas prosta porada co do potrzebnych i niezbędnych ustawień obrazu?
 

DVDO

New member
do DVDO: i zrobiło się bardzo naukowo i mądrze....a może dla nas laików jakas prosta porada co do potrzebnych i niezbędnych ustawień obrazu?

Nie ma prostych porad bo kalibracja ekranów TV nie jest specjalnie prosta. Nie ma jednego magicznego guziczka, który reguluje wszystko. :) Owszem są "automaty" (CalMan) ale działa to z ograniczoną liczbą TV lub z procesorami wizyjnymi.

Generalnie po wyjęciu z kartonu włączyć tryb domowy, przełączyć na ustawienia Ekspert 1 ISF i wyregulować na oko jasność i kontrast. Tyle.

Takie ustawienie jednak nie będzie odpowiednie dla osób lubiących efektowny obraz. Ja np. lubię stonowany, bez dawania kolorami po oczach. I to w zasadzie wszystko co potrafię napisać nienaukowo i prosto ;-)
 

mlodzian

New member
Dzięki za opis, tak jak przypuszczałem zabawy jest sporo, co do monitorów to jest dużo prościej, mamy mniej ustawień, a reszta zapisana jest w profilu... Zresztą obraz po kalibracji wielu osobom się nie spodoba. Automatyzacja generowania profili jest pełna (przynajmniej dla softu i1). Niestety wiele ustawień zależnych jest od otoczenia, do tego dosyć często trzeba to powtarzać, ja mimo dostępu do sprzętu dam sobie spokój.

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

angest

New member
Witam serdecznie.
Mój 47LM765S zalapal ostatnio aktualizacje v04.40.19 i oczywiscie zainstalowalem ja. Dzis zauwazylem na stronie LG, ze ostatnia aktualizacja z 17.04.13 to v.04.20.35. Czy mogla zajsc jakas pomylka w aktualizacji??? Poza tym dzis zauwazylem, ze jak wlacze z dysku fil 3D to w telewizorze nie wykakuje na dole obrazu pole wyboru wersji obrazu 3D. Telewizor automatycznie probuje odczytac obraz i tu powstaje problem bo mam dwa obrazy obok siebie jakby w konwersji 2D do 3D. Przedtem tego nie bylo obraz byl podwojny przed wlaczeniem 3D a po wlaczeniu 3D wybieralem tryb z kilku opcji. Czy to moze byc jakis blad tej aktualizacji???
 

bizon69

New member
Czy nie masz czasem kablówki Vectra? Wiem ze kiedys był problem tego typu ze po jakiejs aktualizacji przełączył się tryb obrazu i było chyba 720p zamiast 1080p zobacz ta opcję może pomoże.
 
Do góry