Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

jaculekk1

New member
Panowie, ważne pytania!
Od czasu zakupu nie robiłem aktualizacji. Czy można pominąć pośrednie i załadować najnowszą?
Czy po tym zabiegu utracę swoje ustawienia/kanały/listy [wiem że po resecie tak, ale załóżmy że nie będę tego robił] ?

Nie jest wymagana instalacja w kolejności. Z poziomu telewizora podłączonego do internetu możesz aktualizować jedynie do najnowszej wersji.
Ja ominąłem dwie aktualizacje i nic się z ustawieniami nie zmieniło.
 

bartex12

New member
Zauważyłem poprawę obrazu SD (jak ktoś już wcześniej wspominał), dopracowanie funkcji Truemotion a także szybsze działanie funkcji SMART. Aplikacje szybciej się ładują, przeglądarka chodzi płynnie. Youtube, Vimeo śmigają aż miło. Czyli jednak LG niezapomniało o użytkownikach ich sprzętu. Widziałem wiele krytycznych uwag odnoście serii LM, ale ja naprawdę nie mam się do czego doczepić (może za wyjątkiem braku TVNPlayera). Posiadam w domu plazmę Panasonica 3D i obraz jakościowo nie dorównuje do telewizora LG.
 

patch

New member
tez przed chwila dostalem szkoda ze w youtubie nie da sie zmieniac rozdzialki bo jak widac 10mb/s nie wystarcza do odtworzenia filmu w fHD
 

jutu

Member
No i brawo dla LG!...mój 660s odtwarza z USB wreszcie pliki AVCHD..wysoka rozdzielczość ts i mts i to bez "przy,,przy..przy..cięć"! ...czyli rzeczywiście może TM płynniej chodzić...
ps1.wciąż jednak sa tylko te dziwne ząbki na dynamiczniejszych scenach na obrazie z N-ki...?..a moze to turbo ich tuner winien?...tyle ze 37 calowa toshiba led nie ma tego...macie tak tez?
ps2.dodam iż przeglądarka chodzi faktycznie lepiej...choć filmy HD z YT kręcą kółeczkiem dalej mimo łacza 10mb
 

dajaha

New member
No i brawo dla LG!...mój 660s odtwarza z USB wreszcie pliki AVCHD..wysoka rozdzielczość ts i mts i to bez "przy,,przy..przy..cięć"! ...czyli rzeczywiście może TM płynniej chodzić...
ps1.wciąż jednak sa tylko te dziwne ząbki na dynamiczniejszych scenach na obrazie z N-ki...?..a moze to turbo ich tuner winien?...tyle ze 37 calowa toshiba led nie ma tego...macie tak tez?
ps2.dodam iż przeglądarka chodzi faktycznie lepiej...choć filmy HD z YT kręcą kółeczkiem dalej mimo łacza 10mb

42LM620S też zauważyłem te dziwne ząbki z tym że na dekoderze PVR HD TVK Vectra, ale to chyba to samo co N-ka.
 

jutu

Member
a czy ktoś ma te ząbki w naszej serii LM oglądając z satelity lub TV naziemnej?
...obraz głównie na scenach dynamicznych ząbkuje niejako linie jak od trybków zębatego koła...ciekawe ze przy filmach HD z kamery nie ma tego...może to jednak kwestia tunerów stacji płatnych?..prosze kolegów o raporty..
 

E&D1

New member
U mnie You Tube nawet HD na łączu 6 mb realne 5 mb śmiga jak nigdy, natomiast dlaczego gdy wyszukuję coś na YT w telewizorze, to otrzymuję okolo 20 wyszukań a na komputerze jest tego cała masa, czy jest to jakieś ograniczenie co do ilości wyszukań ?
 

Grinch

New member
U mnie You Tube nawet HD na łączu 6 mb realne 5 mb śmiga jak nigdy, natomiast dlaczego gdy wyszukuję coś na YT w telewizorze, to otrzymuję okolo 20 wyszukań a na komputerze jest tego cała masa, czy jest to jakieś ograniczenie co do ilości wyszukań ?
Treść na YT przez PC jest inna niż przez TV dlatego inne wyniki.
 

przemo832

New member
a czy ktoś ma te ząbki w naszej serii LM oglądając z satelity lub TV naziemnej?
...obraz głównie na scenach dynamicznych ząbkuje niejako linie jak od trybków zębatego koła...ciekawe ze przy filmach HD z kamery nie ma tego...może to jednak kwestia tunerów stacji płatnych?..prosze kolegów o raporty..

nie wiem czy o to chodzi ale u mnie na 620s obraz strasznie sie pogorszyl (reset robilem) tzn. straszna pikseloza, glownie jest to zauwazalne na krawedziach przedmiotow, twarzach, wlosach itp. byc moze to nie wina softu tylko cyfrowego polszmatu ktorego jestem abonamentem


dla tych co jeszcze nie wiedza co wniosla ostatnia aktualizacja, zapodaje cytat (google translate):
04.40.19 Firmware LG Smart TV została uruchomiona dzisiaj 15 kwietnia 2013 do LG telewizorów inteligentnych w 2012.

Aktualizacja ma trzy oficjalne główne zmiany:

- Poprawki zostały wprowadzone dla Skype ("legacy" z firmware 04.34.01 , aktualizacja, która Rumunia i całej Europie prawdopodobnie nie została wydana).

- Kolejną zmianą jest poprawa dźwięk programów telewizyjnych odbieranych przez tuner DVB-C.

- Również poprawić odtwarzanie plików z USB (MTS i M2TS).

- Odtwarzanie USB z pliku znajdującego się w folderze plików innych wideo (np. folder z serial) na koniec gry lub bieganie do i wreszcie go, aby odtworzyć następny plik w folderze, a nie powrót do listy Pliki w folderze, to było daleko od starego oprogramowania.

To dobrze, że LG jest tak często aktualizacji oprogramowania, oznacza to, że dba o swoich klientów.

Jako pierwsze wrażenie, jeśli porusza się szybciej przy zmianie kanałów w P + i P-przyciski, ale menu wydaje Inteligentny Świat jest wolniejszy niż stary aktualizacji.

W każdym razie, że został zmieniony "prefiks" od 0,20 do 0,40 średniej (wydaje się dość duże zmiany nie było błędów ...). Jeśli prawdą jest, będzie to prawdopodobnie kilka innych istotnych zmian.

Może zostały dokonane dla TV LG modelu aktualizacji w 2011 r., być może z innych nowych funkcji. Nie właścicielem generacji TV 2011, aby potwierdzić.
 

mlodzian

New member
Litości, ja nic nie rozumiem, wystarczyłoby wkleić link do oryginalnego tekstu, więcej by było z tego pożytku

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

przemo832

New member
Litości, ja nic nie rozumiem, wystarczyłoby wkleić link do oryginalnego tekstu, więcej by było z tego pożytku

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

oczywiscie, pewnie wiekszosc ludzi doskonale zna rumunski...

ale skoro chcesz to masz oryginal - teraz pewnie bedziesz mial z tego wiecej pozytku:

Firmware 04.40.19 LG Smart Tv Update
Firmware 04.40.19 LG Smart Tv a fost lansat astazi 15 aprilie 2013 pentru televizoare LG Smart 2012.

Update-ul are trei modificari principale oficiale:

- Au fost aduse imbunatatiri pentru Skype ( "moștenire" din firmware 04.34.01 , update care in Romania si probabil in intreaga Europă nu a fost lansat ).

- O alta modificare este imbunatatirea sunetului pentru programele de televiziune receptionate prin DVB-C.

- De asemenea, a fost imbunatatită redarea de fisiere de pe USB ( MTS si M2TS ).

- La redarea prin USB a unui fisier aflat intr-un folder cu alte fisiere video ( de exemplu un folder cu seriale ), la finalul redarii sau derularea spre si la final, se trece la redarea urmatorului fisier din folder si nu se revine la lista de fisiere din folder, cum era până acum la vechiul soft.

Este bine ca LG face atat de des update de firmware, inseamna ca îi pasă de clientii săi.

Ca prime impresii, parca se misca mai repede la schimbarea canalelor din butoanele P+ si P-, dar parca meniul Smart World e mai lent decat la vechiul update.

Oricum, a fost schimbat "prefixul" mediu de la .20 la .40 ( pare cam mare trecerea, sa nu fie vreo eroare...). Daca e corect, probabil ar trebui sa fie și alte câteva schimbări importante.

E posibil sa fi fost facut update si pentru televizoare LG model 2011, poate chiar cu alte caracteristici noi. Nu detinem un astfel de televizor din generatia 2011, pentru a va confirma.

Revenim in câteva minute cu noutati, ar fi bine le asteptati inainte sa faceti update.
 
Ostatnia edycja:

mafi88

New member
Witam ja mam taki problem z LG42LM620s, po zakupie zaktualizowałem soft, i wszystko było do tej pory dobrze lecz teraz jak chcę wejść do menu to pokazuje mi się w prawym dolnym rogu ciągle ,,Ładowanie'' a następnie aktualizacja została przerwana z powodu niestabilnej sieci, sprawdź połączenie a następnie wyłącz i uruchom telewizor'' i tak w kółko, telewizor mam połączony za pomocą modułu wi-fi, przedtem aktualizowałem go za pomocą połączenie wi-fi i wszytko było OK, jak się okazuje jest jakaś nowa wersja softu Ver.04.40.19 a mam Ver.04.20.53 i chce mi ją pobrać lecz wyskakuje właśnie ten komunikat, wyłączenie tej aktualizacji nic nie pomaga, najgorsze jest to że nie mogę przełączyć się pomiędzy źródłami sygnału itp. bo to tego potrzebne jest wejście do menu, ma ktoś pomysły jak to ''naprawić'' lub obejść.

Dobra, pomogło zresetowanie telewizora, wyłączyłem przy okazji automatyczną aktualizacje, da się zaktualizować poprzez USB, jak tak to z skąd wziąć najnowszy soft bo na stronie LG jest jeszcze ten stary.
 
Ostatnia edycja:
Do góry