Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

banker_2

New member
Miesiąc temu specjalnie napisałem do LG:

"czy model telewizora 42LM620S posiada podświetlenie LED PLUS?
jeśli tak to czym się charakteryzuje ta cecha?"

Odpowiedź: "Uprzejmie informujemy, iż model telewizora LM620S posiada podświetlenie LED PLUS, które charakteryzują się podziałem na kilka stref podświetlenia."

Moja pytanie:
Wg informacji z supportu LG telewizor 42LM620S posiada technologię LED Plus. Dlaczego zatem w opcjach ustawienia obrazu nie ma funkcji: miejscowego przyciemniania gdzie opcja ta znajduje się w telewizorach z serii 640S i 660S, które również wg specyfikacji posiadają LED PLUS.

Odpowiedź:
Uprzejmie informujemy, iż funkcja przyciemniania LED w telewizorach z serii LM dostępna jest po wejściu w Ustawienia - Obraz - Tryb Obrazu - Opcja Obrazu - lok. przyciemnianie LED.
Jak dla mnie to idzie w kierunku wielkiego obciachu dla LG, tj. ich wsparcie klienta brnie w kierunku obnażenia własnej niewiedzy lub świadomego okłamywania klienta. Bo wg. mojej wiedzy modele lm615 i 620 od początku miały tylko LED (bez plusa) i nigdy nie miały funkcji lokalnego przyciemniania - sprawdzałem to dość dokładnie latem kiedy zastanawiałem się co kupić. Już wtedy było ciężko było się zorientować na oficjalnej stronie, ale dezinformacja to jeszcze nie było to samo co jawne naciąganie. Moim zdaniem kiedyś na zakładkach nie było informacji, że w 620 jest led plus. Widzę dwa wyjścia: albo na zakładkach specyfikacji jest błąd i wsparcie po prostu udzielając odpowiedzi sprawdza wcześniej tam i tak błąd się powiela. Albo też "pomyłka" jest zupełnie świadoma - ludzie się naczytali, że te LED plus jest lepsze od samego LED -> więc piszmy,że ma LED plus a 90% klientów i tak nie potrafi tego zweryfikować, nie wie o co chodzi. Pytają przy zakupie, widzą, ze to jest w specyfikacji, kupują i są szczęśliwi, a że potem jest opcja lub jej nie ma - kogo to obchodzi?... :-x
Moim zdaniem nic ci nie odpiszą - bo tej opcji w LM620 po prostu nie ma, tam jest tylko LED podstawowy. Co najwyżej jeśli się ich po naciska przyznają się do błędu wedycji na stronie i kropka.
Jak ktoś jest ciekawy jak to sprawdzić - po pierwsze w menu powinna być taka opcja jak odpisali, gdzie można regulować siłę działania. I po uaktywnieniu na max. warto nocą w ciemnym pokoju wybrać scenę (albo planszę testową) gdzie powoli z góry na dół będzie przesuwał się na czarnym tle np. biały napis. Ważne żeby nie dochodził do krawędzi kadru - wtedy często można zauważy,że z z napisem przesuwa się jaśniejsza czerń, bo diody doświetlają bardziej ten fragment kadru. Chyba dopiero dwurdzeniowe modele mają przyciemnianie lokalne także pionowe, modele 640 - 670 mają je tylko horyzontalnie.
 

banker_2

New member
... zresztą - zerknijcie sobie na stronę oryginalną LG przez link podany powyżej przez SIMOON78, na informacje o modelach 6200, 6400, 6700. Zakładka specyfikacji technicznej nic nie wyjaśnia - wszędzie jest tylko opis LED EDGE. Ale opis funkcji dla 6400 i 6700 pokazuje LED Plus, a dla 6200 tylko LED, a załączony obrazek wyjaśnia na czym polega ta różnica.
Polski oddział wsparcia w LG ściemnia albo się myli - local dimming nie ma w lm620
 

andreas2012

New member
... zresztą - zerknijcie sobie na stronę oryginalną LG przez link podany powyżej przez SIMOON78, na informacje o modelach 6200, 6400, 6700. Zakładka specyfikacji technicznej nic nie wyjaśnia - wszędzie jest tylko opis LED EDGE. Ale opis funkcji dla 6400 i 6700 pokazuje LED Plus, a dla 6200 tylko LED, a załączony obrazek wyjaśnia na czym polega ta różnica.
Polski oddział wsparcia w LG ściemnia albo się myli - local dimming nie ma w lm620


to teraz pytanie czy jesli ktos kupil lm620 to moze zwrocic tv kierujac sie niezgodnoscia towaru z umowa? (mialo byc xxx yyy, jest podane na stronie a w tv nie ma)
zna ktosa temat zwrotow tv niezgodnych?
 

Grinch

New member
Możesz reklamować (zwrócić możesz tylko w ciągu 10/30dni przy zakupie przez internet) jeśli sprzedawca gdzie kupiłeś telewizor podaje na swoje stornie www bądź swoich materiałach promocyjnych/informacyjnych, iż ten model ma LED PLUS.
Swojego zakupu nie możesz opierać na stronie internetowej producenta bo to nie jest oferta handlowa. Dlatego też np na stronie EURO RTV nie ma informacji o LED PLUS w 620s.
Ja dla czystej ciekawostki zrobie pewien eksperyment dotyczący supportu LG - oczywiście podzielę się z wami wynikami....
 

andreas2012

New member
Możesz reklamować (zwrócić możesz tylko w ciągu 10/30dni przy zakupie przez internet) jeśli sprzedawca gdzie kupiłeś telewizor podaje na swoje stornie www bądź swoich materiałach promocyjnych/informacyjnych, iż ten model ma LED PLUS.
Swojego zakupu nie możesz opierać na stronie internetowej producenta bo to nie jest oferta handlowa. Dlatego też np na stronie EURO RTV nie ma informacji o LED PLUS w 620s.
Ja dla czystej ciekawostki zrobie pewien eksperyment dotyczący supportu LG - oczywiście podzielę się z wami wynikami....


proponuje eksperyment, chec zwrotu TV niezgodnego z umowa, to powinno dzialac, najlepiej od kilku osob wyslany
 

stanptr

New member
Ma ktoś może pomysł w jakim formacie ściągać filmy aby oglądać je bez czarnych pasków(nic mnie tak nie wku jak one) góra/dół?
Przy okazji zauważyłem jedną rzecz, dziwne buczenie coś w rodzaju jakby załączał się jakiś wenfylator w tv. Nie ma znaczenia czy telewizor jest włączony dłużej czy dopiero jest włączany. Także nie wiem czy się tym martwić czy nie.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

andreas2012

New member
Ma ktoś może pomysł w jakim formacie ściągać filmy aby oglądać je bez czarnych pasków(nic mnie tak nie wku jak one) góra/dół?
Przy okazji zauważyłem jedną rzecz, dziwne buczenie coś w rodzaju jakby załączał się jakiś wenfylator w tv. Nie ma znaczenia czy telewizor jest włączony dłużej czy dopiero jest włączany. Także nie wiem czy się tym martwić czy nie.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


co do paskow to nie wiem chyba by musieli produkowac nowe tv o iinych proporcjach ekranu, za duzo tych proporcji juz sie narobilo, bajzel doslownie
a buczenie to pewnie kolejny problem TV LG trzeba zglosic do serwisu niech sprawdza
 

komoornik

New member
Najlepsze rozwiązanie to podłączanie PC do TV - zawsze wszystko się otworzy, napisy również i nie będzie problemu z proporcjami.
 

stanptr

New member
No tak tylko nie po to kupuje się tv żeby potem podłączać kompa żeby film obejrzeć. W innych telewizorach(Samsung napewno)można dostosować, w Lg nie. Napisze do nich zobaczymy co mi odpiszą.
Pewnie akurat jak będą sprawdzać to nie będzie buczał. Posłucham jeszcze i spróbuje wyczaić jak często to się dzieje


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
No tak tylko nie po to kupuje się tv żeby potem podłączać kompa żeby film obejrzeć. W innych telewizorach(Samsung napewno)można dostosować, w Lg nie. Napisze do nich zobaczymy co mi odpiszą.
Pewnie akurat jak będą sprawdzać to nie będzie buczał. Posłucham jeszcze i spróbuje wyczaić jak często to się dzieje


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

jedyna rada na te pasy to powiekszenie obrazu o pare procent tak zeby ucielo po bokach troche obrazu i rozciagnelo go na caly ekran, ewentualnie rozciagniecie ekranu gora-dol, ale LG nie ma zadnej z tych opcji przy odtwarzaaniu z USB, opcje powiekszenia (niedokladna) ma jedynie przy TV
 

stanptr

New member
Czy tylko mnie irytują te pasy czy się już do tego przyzwyczajliście?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

simoon78

New member
Pasy mniejsze lub większe są w TV, kinie, necie. Przecież to nie wina telewizora, szkoda się denerwować :) Lepsze one niż złe proporcje obrazu.
 

Disto

New member
Bez reklam
To dziwne ze telewizory sobie z tym nie radzą. Mam kino d. LG, i jest opcja pełny obraz i to działa.
 

stanptr

New member
Pasy mniejsze lub większe są w TV, kinie, necie. Przecież to nie wina telewizora, szkoda się denerwować :) Lepsze one niż złe proporcje obrazu.

No jak się tu nie denerwować skoro na drugi telewizorze pasów nie ma. A swoją drogą czy długotrwałe wyświetlanie takich pasów nie uszkodzi matrycy? Oczywiście nie tylko pasy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

matek451

New member
Jeśli nie chcesz pasów to kup sobie TV w formacie 21:9. Taki jest format kinowy. Kiedyś taki LCD produkował Philips. Ale wtedy pewnie będziesz narzekał gdy film będzie w 16:9(programy TV). Widzisz więc , że nie można mieć wszystkiego. Likwidację pasów masz realizowaną poprzez zoom(kino domowe, niektóre TV), ale wtedy obcina boki obrazu. Pasy to niepodświetlona matryca więc nie szkodzą.
 

losiek20

New member
Ma ktoś może pomysł w jakim formacie ściągać filmy aby oglądać je bez czarnych pasków(nic mnie tak nie wku jak one) góra/dół?
Przy okazji zauważyłem jedną rzecz, dziwne buczenie coś w rodzaju jakby załączał się jakiś wenfylator w tv. Nie ma znaczenia czy telewizor jest włączony dłużej czy dopiero jest włączany. Także nie wiem czy się tym martwić czy nie.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Jeśli chodzi o buczenie to na 99% będziesz miał odrzuconą reklamację. Przerabiałem to. Jako drugi TV mam LCD LG 37LD465. Od razu po zakupie wkurzało mnie strasznie irytujące buczenie dochodzące z tyłu obudowy. Na ściszonym tv w nocy było to naprawdę denerwujące. Oddałem tv do serwisu, po trzech dniach wrócił do mnie z powrotem z informacją, że buczenie dochodzące z tv mieści się w normie producenta heh. Żal... :x
 
Do góry