Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

PerpeT

New member
Czy jest w Lg 47LM620s Smart Tv jakas aplikacja umożliwjająca oglądanie filmów - typu iplex czy cos innego?
Albo czy szukuje sie zaraz wprowadzenie takiej funkcji. Planuje kupić właśnie ten telewizor albo Panasonica tx-47et5e (ten ma tą funkcje) i własnie szukam jakichs plusów LG bo poza wyglądem nic innego nie moge znaleźć :(
 

kazoom

New member
Witam wszystkich "niestety" też kupiłem tv serii lm :).
I zauważyłem dziwną przypadłość nowego firmware'u. Chodzi o nieszczęsne napisy w filmach(Kurde no taki superaśny tv(42lm620) miał być a w kółko coś jest nie tak...) Sprawa wygląda tak, że nie ważne czy to przez dlna(minidlna) czy to przez dysk usb są filmy które nie wyświetlają napisów. Mam avatara gdzie są 2 ścieżki dźwiękowe i 2 rodzaje napisów, wcześniej mogłem wybrać napisy albo niemiecki albo angielskie (oba są jakby wsadzone w plik mkv). Teraz mimo że tv widzi napisy bo można je włączyć lub wyłączyć, powiekszyć itd to się nie wyświetlają nie działa też jak daje mu zewnętrzne napisy srt(pewnie jakiś konflikt z tymi wsadzonymi do pliku mkv).
Kurde porażka z tymi firmwerami, naprawie żenada, że firma LG tak daje ciała i to przy najważniejszych swoich tv bo przecież modele 620,660,670 to podstawa ich sprzedaży. Kurde sam nie wiem może sprzedać i kupić model 47lw5500. Co myślicie?
Chociaż jak się zastanowiłem to dalej jest LG.... .

A i potwierdzam dziwne "działanie" pilota.. .
Często jak się próbuje włączyć bezpośrednio kanał naciskając np 2 a nie przelatując góra dół to tv mruga diodą ale kanał się nie przełącza.
 
Ostatnia edycja:

aklys

New member
Ja korzystam dość intensywnie z oglądania filmów przez dlna w 42LM620S (serwer minidlna) i ani razu nie napotkałem jeszcze na problem z napisami, a firmware telewizora mam aktualizowany na bieżąco (czyli jak tylko tv "znajdzie" nowy firmware to zezwalam na upgrade).
Może ja po prostu mam takie szczęście, a może jednak jest coś nie tak z tymi plikami? Jak korzystam głównie z plików mkv (gdzie są np dwie ścieżki dźwiękowe i jedne napisy wmuksowane w plik mkv) i ani razu tv nie miał z tym problemów.
Jeśli rzeczywiście tv wcześniej odtwarzał ten sam plik, a teraz sobie z nim nie radzi, to rzeczywiści wskazywałoby na winę nowego firmware, ale najpierw sprawdź na 100% czy to nie jest cos nie tak z tym plikiem (albo serwerem dlna).
Jeśli chodzi o przejście na serię LW, to tam z napisami / ścieżkami dźwiękowymi będziesz miał jeszcze gorzej, bo przy odtwarzaniu przez dlna w ogóle nie ma obsługi takich "bajerów".
 

kazoom

New member
Witam, tak jak napisałem to nie kwestia dlna bo z dysku usb tez nie było możliwości wyboru napisów. Czekam z utęsknieniem a nowy firmware...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Po którejś z ostatnich aktualizacji przestały mi się uruchamiać aplikacje z grupy w której znajduje się m.in. YouTube (teraz mam tą z 63 na końcu). Po wybraniu na przykład YouTube pokazuje się ten ekran z dyndającym helikopterkiem i tak już zostaje. Dałem mu raz pół godziny, ale nic się nie wydarzyło.
Co gorsza, próba szukania nowego firmware, kończy się skanowaniem pasma telewizyjnego w poszukiwaniu kanałów. Ki diabeł?

Kiedyś działał dlna w foobar2000. Niestety z najnowszym softem mam błąd pliku podczas odtwarzania niezależnie mp3 czy flac. Foobar transkoduje wszystkie formaty w czystego wave'a
Foobarek może rozgłaszać media po DLNA równolegle z na przykład Nero Media Home?
 
Ostatnia edycja:

adam17

New member
Witam ,ja mam aktualizację 07.03.04 i jest z YouTube wszystko ok,nawet zaryzykuję napisać że się ładuje ciut szybciej, może to zależeć od pory dnia.
 

zajac1973

New member
Witam.Posiadam 55lm960v i mam pytanie czy mogę wgrać aktualizacje 04.04.47 z angielskiej stron lg bo na polskiej jest 04.04.46? Dziękuje
 

mielnia

New member
na stronie LG dla modelu LM670 jest dostępna aktualizacja 04.01.68
a niepublikowanego jest już 07.10.16
 
Ostatnia edycja:

aklys

New member
Z nowym firmware do tv LG często bywa tak, że na stronce LG na podstronie danego modelu jest dostępna wersja nowsza, niż wskazywana przez mechanizm uaktualniania uruchamiany w tv. Wydaje mi się, że to może być celowa polityka firmy. Najpierw umieszczają firmware "dla chętnych", a po jakimś czasie trafia on na serwer, z którego pobierają go automatycznie telewizory. Takie podejście byłoby całkiem sensowne, bo pozwoliłoby najpierw wstępnie sprawdzić nowy firmware na tv części użytkowników, którzy samodzielnie pobiorą nową wersję (czyli defacto bardziej "zaawansowanych" użytkowników).
 

nightlife

New member
Po którejś z ostatnich aktualizacji przestały mi się uruchamiać aplikacje z grupy w której znajduje się m.in. YouTube (teraz mam tą z 63 na końcu). Po wybraniu na przykład YouTube pokazuje się ten ekran z dyndającym helikopterkiem i tak już zostaje. Dałem mu raz pół godziny, ale nic się nie wydarzyło.

Wyłącz tv, odłącz od prądu, załącz do prądu, załącz tv.

Dziś miałem podobny efekt. Twardy restart pomógł. Przyczyny błędu wydaje się mogą być dwie:
- podłączona klawiatura,
- zbyt szybkie wejście w YT po uruchomieniu TV (być może wtedy coś się cache'uje)
 
Do góry