Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

nightlife

New member
Kiedyś działał dlna w foobar2000. Niestety z najnowszym softem mam błąd pliku podczas odtwarzania niezależnie mp3 czy flac. Foobar transkoduje wszystkie formaty w czystego wave'a
 

m@jk!

New member
A ja trzy in minus (w porównaniu z poprzednią moją wersją 03.03.51) :
1. Standardowy pilot zaczął się dziwnie zachowywać. Pierwsze użycie już po kilkuminutowej przerwie wymaga dwukrotnego użycia przycisku. Tak jakby pierwsze naciśnięcie "włączało" komunikację pilot-telewizor, a powtórne dopiero oczekiwaną reakcję. Kolejne naciskania przycisków są OK. Do następnego użycia po odłożeniu pilota. Magic działa bez zmian
2. Miałem do portu USB podłączony hub. Można było do niego podłączyć 4 pendriv'y i wszystkie były widoczne w "Lista wejść" i "Smart Share". Teraz kiedy podłączam drugi, pierwszy przestaje być widoczny (pojawia się komunikat "Odłączono urządzenie USB"), drugi oczywiście też.
3. Na poprzednim sofcie plik .mkv i napisy .srt przez DLNA odtwarzały się OK. Teraz ten sam film idzie bez napisów (a ta sama para plików z pendriv'a odtwarza się bez problemów). Nazwy obu plików oczywiście takie same.

Pozdrawiam

Witam, ja również zaktualizowałem swój tv do najnowszej wskazanej przez niego wersji .... i wolałem starą, z którą został zakupiony.
Wkurza mnie ten pilot, ciągle mam wrażenie że źle naciskam przycisk albo nie "trafiam" w tv a za drugim strzałem działa bez problemu nawet jak jest skierowany na pokój obok ..... porażka
Zauważyłem również strasznie męczące przycinanie się obrazu, nie ważne czy to z "enki" czy z odtwarzacza wd tv live czy konsoli.... z tego co teraz widzę pomogła zmiana nazwy wyjść hdmi na PC co jest jakimś totalnym nieporozumieniem i niedopracowaniem ze strony LG
Strach dalej aktualizować ..... ale jak się tego nie zrobi to się nie przekonamy czy coś się udało poprawić...
Tak trochę poza tematem aktualizacji bo one raczej nie mają na to wpływu, matryca w tych modelach jest kiepska, zamieniłem roczny 42lv5500 na ten model i już za nim tęsknie.
Te cienie lub jak dobrze doczytałem banding przy ruchach szybkich szok, kolor biały na ciemnym tle, najgorzej na niebieskim pozostawia czarną poświatę, inne kolory białą poświatę, jedyny plus ma DTS'a i niezłe 3d.
A i jeszcze jedno na 42lv5500 RealCinema działało naprawdę WOW a tutaj jak bym tego nie widział .... coś robię źlę ?
Pozdrawiam
 

ibizpl

New member
Witam
Koledzy i Koleżanki poradźcie czy to normalne że na odbiorniku LM 760 brak możliwości odbioru transmisji w 3D nadawanym przez tv N-kę??Zna ktoś może sposób jak to oglądnąć bo już szlag mnie trafia obraz nadawany w SbS.wielkie dzięki za poratowanie i chociażby info że się nie da :)

Sprawdź jak masz oznaczone wejście hdmi z n-ki ( PC, gra, tv sat itp ), ostatnio leciał Conan 3d i też się męczyłem, chociaż mam inny model 620S - TV w ogóle nie rozpoznawał obrazu 3d, po włączeniu widoku 3d próbował przerabiać obraz po swojemu - jak na zwykłych kanałach 2d - nie było możliwości wyboru trybu 3d - przyczyną okazało się oznaczenie tego wejścia hdmi jako PC, po zmianie np na "telewizja sat" wszystko wróciło do normy.
 

tlx

Member
aktualizacje LM

47LM615S Version 03.03.41 59,275K
47LM620S Version 04.01.63 339,793K
47LM760S Version 04.01.63 339,793K
47LM670S Version 04.01.63 339,793K
47LM660S Version 04.01.63 339,793K
47LM860V Version 04.04.45 347,670K
47LM960V Version 04.04.45 347,670K

BD660 Ver:BD6.198.00/Date:2012.07.02

w 47LM615 brak widocznych zmian
 

szy_a

New member
Gorycz.
Z całym szacunkiem. Jeszcze czegoś takiego za tak wysokie pieniadze nie widziałem. Działa kiedy chce, polegać mamy na sofcie, który coś naprawia psujac cos innego. Czekamy z optymizmem na coś co zmieni gowno (sam przecież posiadam) w bławatka w dodatku pachnacego frezjami. Rzeczywistość jest inna. Smietnik w opakowanu tableta, a do tego trzeba teraz jakis czas to przetrzymać, bo to nowość i kosztowała. Czekajmy na normalny sprzet, pid normalna marką.
 

m@jk!

New member
Pytanie jest czy ktoś z LG przegląda i czyta nasze wypowiedzi i spostrzeżenia na temat sprzętu który sprzedają i na jakiej zasadzie zbierają się w sobie żeby wypuścić kolejną genialną wersję softu ...
Skąd biorą inspirację ?
Ja osobiście jutro przedzwonię na infolinię LG, może trafię na kogoś kto będzie chciał porozmawiać i postara się może rozwiązać moje problemy z 42lm620 ... o ile w sobotę będzie ktoś taki i nie strzeli focha że mu klient dupę zawraca przy weekendzie.
 

m@jk!

New member
Skontaktowałem się z infolinią LG, z dwiema rożnymi osobami, ogólnie jedna i druga zachwalała te tv, że są najbardziej dopracowane, nie ma z nimi większych problemów. Problem z pilotem jest im znany i podobno nie wiadomo dlaczego ale jest to związane z korzystanie z tunerów N no i fakt nie chwaliłem się tym podczas rozmowy ale takowy posiadam..... Co do reszty moich problemów z obrazem zostałem poproszony o kontakt w poniedziałek w celu umówienia wizyty serwisowej, no cóż trzeba próbować ....
 

electro69

New member
Skontaktowałem się z infolinią LG, z dwiema rożnymi osobami, ogólnie jedna i druga zachwalała te tv, że są najbardziej dopracowane, nie ma z nimi większych problemów. Problem z pilotem jest im znany i podobno nie wiadomo dlaczego ale jest to związane z korzystanie z tunerów N no i fakt nie chwaliłem się tym podczas rozmowy ale takowy posiadam..... Co do reszty moich problemów z obrazem zostałem poproszony o kontakt w poniedziałek w celu umówienia wizyty serwisowej, no cóż trzeba próbować ....
Witaj
A co innego Ci mieli powiedzieć na infolinii ... wiadomo że każdy model będzie najlepszym i "dopracowanym" telewizorem według nich :| przecież nie powiedzą że tak nie jest :] ... jeśli można wiedzieć napisz jakie Masz problemy z obrazem w tym modelu ? że potrzebny jest serwis.
Pozdrawiam
 

m@jk!

New member
U mnie problemem są przycięcia obrazu i chwilowe rwanie obrazu, tak jak by nie działał trumotion. Wydaje mi się że to kwestia płyty a konkretnie złącz hdmi. Podczas oglądania tv z tunera N i filmów z Wd TV Live co jakieś 20-30 sekund następuje przycięcie taka szybka pauza, drugi motyw jest taki że wszystko jest ok na ekranie jest stała płynność, nagle zmienia się scena np jest scena w pomieszczeniu jest wszystko ok potem zmienia się otoczenie np na scenę na dworze i przez pierwsze 2-3 sekundy tej nowej sceny nie ma trumotion, tak jak by było tylko 50hz cięcie i przechodzi po chwili w płynność, jak by nie ogarniała elektronika. Co do tych przycięć chwilowych to ciekawe jest to że jest to powtarzalne w danej scenie, sprawdziłem to na filmie z WD tv player'a ile razy bym nie przewinął do pewnej sceny jest zawsze takie samo przycięcie w tym samym momencie, i nie występuje to na innym tv również LG z tego samego dysku i tego samego odtwarzacza. Co ciekawe, nie występuje ten efekt gdy puszczam ten sam film z TV, wszystko jest idealne. Tak jak by jakiś bufor na Hdmi nie wyrabiał czy co.
No i jeszcze kwestia matrycy, smugi podczas ruchu, cienie, maskara.
Co do pilota twierdzą że tylko i wyłącznie w połączeniu z tunerem N, jeśli jest inaczej, dzwońcie i informujcie ich.
Wiem że zawsze będą słodzić swoje produkty że są och i ach i informować że nie są im znane inne usterki. Trudno żeby mówili inaczej.
Kwestia jak wywalczyć swoje i cieszyć się z produktu który się zakupiło..
 

mielnia

New member
pojawiła się u mnie nowa wersja firmware 07.03.02 jakiś większych zmian nie zauważyłem dodali Game World
 
Ostatnia edycja:

kogutko21

New member
hej,
u mnie takiej aktualizacji nie ma, ale masz coś innego, dziwnego.

TV zamiast wyszukiwać aktualizacji skanuje "kanały TV cyfrowej satelitarnej". Przeleci do 100% (tak jakby wyszukiwało kanały) i pojawia się komunikat - nie znaleziono aktualizacji.
 

dawram

New member
Strona 3 post 25 tak kolega Mielnia opisuje i pokazuje łopatologicznie sposób pobrania nie publikowanego softu, ale tylko dla "Orłów":hihi:.
 
Ostatnia edycja:
Do góry