Seria LA - aktualizacje softu

ManiuS_tM

New member
Nie działa bynajmniej mi VOD Onet. Wyświetla komunikat : Błąd z siecią.
Podczas oglądania seriali na IPLA w połowie gdzieś wyrzuca z aplikacji, nie wspominając o multum reklam przed obejrzeniem i w trakcie rozpoczynania się serialu.
 

knopiczka

Member
na tvnplayer na TV LG to szybko nie liczcie gdzie nie popatrzysz to na programach grupy TVN dominuje Samsung jak nie Dzień Dobry TVN i TVN24są Telewizory i tablety Samsung tak więc dogadali się z nimi , a na Ipli reklamy żeby zlikwidować to trzeba wykupić pakiet 5zł , a ipla działa ale na seriale Premiery i Film za darmo to nie działa
 

harry.wesoly

New member
Pier.... LG. Właśnie skasowałem do zera 2TB danych- filmy, muza, ZDJĘCIA z ostatnich 10 lat a wszystko przez time shift. Włączyłem tę opcję w smart tv i wykryło mój podłączony na stałe dysk i zaproponowało inicjalizację więc zainicjowałem licząc na to, że może z aktualizacją zrobili nagrywanie z zewnętrznego dekodera a nie tylko z TV. Zero informacji, że wymaże mi to dysk tymbardziej, że kiedyś nie wymazywało (poprzednie softy) Zajebiście, dzięki LG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

januszprz

New member
No to może w końcu dadzą jeszcze w tym roku ten TVN Player. No a potem jeszcze Iplex by się przydał, bo tam w odróżnieniu od Ipli jest bardzo dużo dobrych filmów za darmo.
 

soczek87pl

New member
Witam,

po aktualizacji 04.20.29 zmian w szybkości nie zauważyłem, ale to może ze względu na moje niezbyt wygórowane wymagania. Zauważyłem natomiast jedną męczącą wadę. Po włączeniu TV, dźwięk automatycznie ustawia się na wyjście zewnętrzne i uruchamia kino domowe (Kino LG, Simplink włączony). Za każdym razem po włączeniu trzeba zmienić źródło audio oraz wyłączyć kino. No chyba że każdy zawsze korzysta z dźwięku z kina domowego. W poprzedniej wersji softu takiej sytuacji nie było.
 

marone12

New member
A ja właśnie zauważyłem sporą różnicę po aktualizacji na swoim 691S. Co prawda poprzednia wersja ( 04.00.29) była stara więc pewnie dlatego ta różnica w szybkości i płynności działania jest zauważalna.
 

edi730

New member
Witam,

po aktualizacji 04.20.29 zmian w szybkości nie zauważyłem, ale to może ze względu na moje niezbyt wygórowane wymagania. Zauważyłem natomiast jedną męczącą wadę. Po włączeniu TV, dźwięk automatycznie ustawia się na wyjście zewnętrzne i uruchamia kino domowe (Kino LG, Simplink włączony). Za każdym razem po włączeniu trzeba zmienić źródło audio oraz wyłączyć kino. No chyba że każdy zawsze korzysta z dźwięku z kina domowego. W poprzedniej wersji softu takiej sytuacji nie było.

Oczywiście problem występuje... Ja poradziłem sobie wyłączając: Lista wejść/ustawienia Simplink/Automatyczne wyłączanie-wyłączone.
Osobiście nie zauważyłem poprawy w szybkości działania SmartTV na nowym sofcie. A pojawiły się kolejne błędy... Ten Soft to następny bubel od LG i tyle... I dziwie się że ktoś widzi znaczące poprawy.
 
Ostatnia edycja:

mateusiak22

New member
Ja odczuwam szybsze działanie, błędów nie zauważyłem, no może jeden z błędną godzina w trybie tv Sat, na niektórych kanalach


Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 

januszprz

New member
No, ale znowu filmy z kategorii "za darmo" na IPLA przestały działać i pojawiają się słynne komunikaty w stylu "unidentified error". Dziwię się, że prawie nikt do tej pory tego nie zauważył. Seriale odpalają. Ten sam problem już był wczesną jesienią i trwał ponad miesiąc zanim się z tym uporali
 

mateusiak22

New member
No, ale znowu filmy z kategorii "za darmo" na IPLA przestały działać i pojawiają się słynne komunikaty w stylu "unidentified error". Dziwię się, że prawie nikt do tej pory tego nie zauważył. Seriale odpalają. Ten sam problem już był wczesną jesienią i trwał ponad miesiąc zanim się z tym uporali

a faktyczne zgadza się :(
 

makalk

New member
witam, mam pytanie czy jest taka możliwość jak i sens, aby pisać do lg co według was powinni poprawić w sofcie ??? np. lepsze działanie filmów we flashu jak i ogladania streamingu np. twitch.tv czy jest to całkowicie bezsensowne???
 

knopiczka

Member
np. w sprawie niedziałających aplikacji HBOGO i IPLA pisałem to mi odpisali że mam pisać do właścicieli aplikacji, oni spieprzyli a inni mają naprawiać a np. HBOGO to dopiero ma rułę (pisać do operatora tej usługi a oni mają do nich pisać ) tragedia a wszystko wina LG
 

ksDOBRODZIEJ

New member
np. w sprawie niedziałających aplikacji HBOGO i IPLA pisałem to mi odpisali że mam pisać do właścicieli aplikacji, oni spieprzyli a inni mają naprawiać a np. HBOGO to dopiero ma rułę (pisać do operatora tej usługi a oni mają do nich pisać ) tragedia a wszystko wina LG

I tu się akurat mylisz.To właśnie twórca aplikacji ma ją dopasować do danego systemu.Dotyczy to zarówno Tv,systemów na komputerach jak i telefonach czy tabletach.Lg zaktualizowało soft tv w celu poprawy błędów i tyle,teraz trzeba czekać aż poprawią iple i hbogo.
 

edi730

New member
Piszesz tak jak by LG uwolniło swoje oprogramowanie i każdy mógłby wymyślać apki :) ))))) Rozbawiłeś mnie!
LG ponosi całą odpowiedzialność za to co sprzedaje i konsumenta nie obchodzi kto i dlaczego przy produkcji coś spier...ił, tylko to że nie da się z tego korzystać. To z LG zawieraliśmy umowy a nie z producentem apek. I to LG zabiega o te aplikacje bo to podnosi atrakcyjność produktu. Cały ich SmartTV bez tego został by tylko w nazwie...
 
Ostatnia edycja:

IntelliJ

New member
Kod źródłowy jest dostępny na życzenie klienta. Przysyłają płytę. Informacja z instrukcji.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Skąd takie info?

A aplikacje można pisać samemu, jest SDK udostępnione.
Zgadzam się z przedmówcą, że to programista aplikacji powinien pilnować zgodności z softem LG. Przy czym nie ukrywam, że dziwi mnie to, że coś nagle nie działa. LG musi mocno grzebać w sofcie skoro po jednej aktualizacji jakaś apka jest niekompatybilna.

Nie długo będę się zabierał za pisanie czegoś pod SmartTV. Tylko jeszcze nie wiem czego ;)
 
Do góry