Seria LA - aktualizacje softu

rajqu

New member
witam, mam pytanie czy jest taka możliwość jak i sens, aby pisać do lg co według was powinni poprawić w sofcie ??? np. lepsze działanie filmów we flashu jak i ogladania streamingu np. twitch.tv czy jest to całkowicie bezsensowne???

Jest mozliwosc ktora dziala na 100%. Wchodzisz w allegro kupujesz dongla na androidzie quad core z jakas klawa i zapominasz o tym badziewnym smart TV. Ja przerabialem to juz na wlasnej skorze. Ewentualnie majac laptopa podpinasz hdmi podlaczasz takze klawe, konfigurujesz obraz zamykasz klape i wlaczas w biosie podniesienie kompa konfiguracja na klawie. Bez nerwow nie klniesz na support LG, zona zadowolona bo wszystko dziala.

Nie dziekuj za porady :p
 

edi730

New member
Skąd takie info?

A aplikacje można pisać samemu, jest SDK udostępnione.
Zgadzam się z przedmówcą, że to programista aplikacji powinien pilnować zgodności z softem LG. Przy czym nie ukrywam, że dziwi mnie to, że coś nagle nie działa. LG musi mocno grzebać w sofcie skoro po jednej aktualizacji jakaś apka jest niekompatybilna.

Nie długo będę się zabierał za pisanie czegoś pod SmartTV. Tylko jeszcze nie wiem czego ;)

Faktycznie macie rację jeśli chodzi o aplikacje. Można samemu :) Poczytamy zobaczymy. Sugerowałem się jedna z wypowiedzi na forum że to bardzo hermetyczny system na bazie zmodyfikowanego Linux-a. I nigdy nie szukałem info na temat SDK itd...
::: LG Developer :::
 

IntelliJ

New member
Aplikacje to aplikacje, nie chcemy dostępu do ich jądra linuxa. Tylko nie mogę się doczytać czy to Java czy .Net (na te dwa bym stawiał) . Jak Java to mogę coś naklepać. Na razie nie mogę się zarejestrować, żeby ściągnąć SDK ;/ Błąd
 
Ostatnia edycja:

mgcaliber

New member
Jaka wersja softu wg Was działa najstabilniej i gdzie ewentualnie można ją pobrać?
Mój tv to LA690S i w tej chwili nic sie prawie nie da zrobić, jesli chodzi o youtube itd, nawet filmy wysokiej jakości mkv mi się przycinają więc wątpie czy to normalne...
 
Ostatnia edycja:

edi730

New member
Jaka wersja softu wg Was działa najstabilniej i gdzie ewentualnie można ją pobrać?
Mój tv to LA690S i w tej chwili nic sie prawie nie da zrobić, jesli chodzi o youtube itd, nawet filmy wysokiej jakości mkv mi się przycinają więc wątpie czy to normalne...

Z tymi wersjami softu to jest różnie. Kolega proponuje najnowszy... I troszkę ma rację bo w sumie wszystkie są niedopracowane i trzeba wybierać w zależności co się potrzebuje. Jak naprawią jedno to drugie zpier....e i tak w koło. A Youtube na żadnym nie chodzi komfortowo. Wpisywanie frazy pilotem to męczarnia, buforowanie też kuleje. Wystarczy ruszyć paskiem przewijania i problemy...
No chyba że moje łącze 20MB/s do testów to faktycznie mało...
 

piotreek88

New member
Ja znalazłem sposób na youtube :)

Jak chcę coś odpalić na telewizorze, to chwytam za smartfona, tam odnajduję film z youtube i daję, żeby się odtworzył na tv - ostatnio tą opcję zauważyłem i sobie chwalę, bo działa to zadowalająco sprawnie jak na smart tv od lg.
 

mgcaliber

New member
No, z Youtube to jest jakaś tragedia... u mnie zaraz po zakupie TV problemy były nawet z odtworzeniem filmów z dysku, strasznie zacinało... nie wiem co to był za soft i jak w ogóle można tv z takim czymś wypuścić do sprzedaży. W każdym razie zmieniłem na jakiś nowszy i już z odtwarzaniem jest ok, jednak Youtube, przeglądarka i inne tego typu rzeczy dalej kuleją.

Dziś rano wgrałem jakiś najnowszy, jak wrócę to sprawdzę co tam jest poprawione... albo spiep... :)
 

kamson

New member
Pisałem wcześniej, że podobne problemy udało mi się wyeliminować po podpieciu sieci kablem. Na Wi-Fi jest znacznie gorzej.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 

edi730

New member
Od początku jestem na kablu i nawet nie mam porównania jak jest po wifi. Mam najnowszy soft 04.20.29 i problemy z YouTube i nie tylko...
Podejrzewam że aplikacje nie łączą się bezpośrednio z źródłem tylko przez jakiś serwer proxy. Wiem że mogę pisać głupoty, ale nie mam innego wytłumaczenia... Może jest możliwość sprawdzenia?
 

piotreek88

New member
Postaram się to sprawdzić.

27V6eoF.png


Tak to wygląda. Youtube nie idzie przez proxy, bo jak odpaliłem filmik zaraz pojawił mi się serwer google w logu. Te serwery lg pojawiały się przy wejściu do smart tv.

Czyli wychodzi na to, że aplikacja yputube jest źle napisana i zamula.
 
Ostatnia edycja:

IntelliJ

New member
W takim razie aplikacja "opakowująca" youtube'a musi być do...
A po wpisaniu w przeglądarke w tv tego adresu, youtube działa lepiej niż przez aplikacje?
 

mswiniuch

New member
Jeżeli widzicie że telewizor zamula to spróbujcie wyłączyć Miracast i rozpoznawanie ruchów przez kamerkę i zrestartować telewizor. U mnie po wyłączeniu tych usług - nie są dla mnie bardzo potrzebne - telewizor odżył.
 

januszprz

New member
Ja mam w moim 55 LA 740S opcję "rozpoznawania ruchów" w pozycji "wł" i na szaro tak, że nie mogę tego wyłączyć. Nie mam kamerki i może dlatego jest to na szaro i nie można w to wejść. A jeśli można to jak, żeby to ustawić w pozycji "wył'. Proszę o poradę. I co to znaczy zrestartować tv, wyłączyć i włączyć, czy przywrócić du ustawień fabrycznych.
 

ManiuS_tM

New member
Narzekacie na LG że youtube wolno działa...W porównaniu do innych marek TV to u nas śmiga aż miło.
Polecam zapoznać się jak to wygląda u konkurencji a później narzekać ;)
 

piotreek88

New member
Jeśli coś jest powolne, to jest powolne, co mnie obchodzi jak jest gdzieś indziej, to tak jak by mieć grypę i się cieszyć, bo inni mają gorszą chorobę.
 
Do góry