Seria F6XXXX co wybrać??

Drizzt

New member
Powitać :)
Jestem na etapie wyboru nowego tv i jak zawsze jest problem. Na pewno będzie to tv samsunga z serii UE46F6xxx ale jaki... jeszcze nie wiem, więc chciałem poprosić o radę. Wiem że jeszcze mało o nich się piszę (testy) ale niektórzy już posiadają tv z tej serii i może coś mi doradzą. Zamierzam max. wydać do 4500
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - ok.20m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - max 3.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - na razie bedzię stał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - jasno do południa
7. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - nc+
8.Jakie urządzenia ? - kino domowe, komp
9.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętnie
10.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 4500
11.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - aktywne

Na razie moimi faworytami są:
UE46F6640(50)
UE46F6770
 

jarjar82

New member
Nie bede dublowal postow....ale w temacie dotyczacym kilku modeli seri F z segmentu 6, jest omowiony optymalny wybor i glowne roznice. F6500 wydaje sie rozsadna propozycja ( szczegoly we wspomnianym temacie)
 

Pigway

New member
Mógłbyś podać nazwę tego tematu? Niby znalazłem jeden, jednak jego nazwa sugeruje że omawiane są tam tylko trzy modele.

Zna ktoś główne różnice pomiędzy poniższymi, ewentualne które z nich można skreślić?

Zależy mi na wyborze 55" do 6k i biorę przy tym pod uwagę serię LA od LG oraz serię F6 od Samsunga.

F6500, F6800, F6640, F6170, F6510, F6770, F6470.

Pozdrawiam.
 

Pigway

New member
Dzięki, zapoznam się z tym wątkiem :)

Jeszcze tak poza tematem, orientuje się ktoś jak działa obsługa klienta w Samsungu w razie (odpukać) jakichkolwiek problemów ze sprzętem? Wysyłają do domu serwisanta aby zweryfikował usterkę, czy może to kurier taszczy TV do nich, a ci (jak to zwykle bywa) odsyłają z kwitkiem, bo spełnia ich normy?
 

tdx

New member
Bez reklam
Dzięki, zapoznam się z tym wątkiem :)

Jeszcze tak poza tematem, orientuje się ktoś jak działa obsługa klienta w Samsungu w razie (odpukać) jakichkolwiek problemów ze sprzętem? Wysyłają do domu serwisanta aby zweryfikował usterkę, czy może to kurier taszczy TV do nich, a ci (jak to zwykle bywa) odsyłają z kwitkiem, bo spełnia ich normy?

To zależy od wielkości, do 40" i więcej przyjeżdża serwisant i napiawia na miejscu jak nie daje rady to zabiera sprzęt :)
 

Pigway

New member
W sensie od 40" wzwyż? Mam nadzieję że niezależnie od miejsca zamieszkania oraz odległości od serwisu :)
 

mzdral

New member
z tego

co się dotychczas doczytałem to model F6500 ma odświeżanie 400 a F6770 600, Dodatkowo w drugim z tych modeli jest MicroDimming, a w pierwszym nie - przynajmniej z porównania na stronie producenta. I jeszcze sprawa pilota - model F6500 ma dwa piloty TM1360A, TM1240, zaś model F6770 pilociki TM1390, TM1240. Co do podstawy, to oczywiście mają nieco inne, ale obie obracane (model 7000 podobno ma stałą).
 

jarjar82

New member
Mnie zdziwił lekko poniższy test F 6800 gdzie testujący wskazuje na obecność Micro dimmingu , a jak już ustaliliśmy w tym i w kilku innych tematach , ten model nie posiada MD :?

h t t p : / / r e v i e w s . l c d t v b u y i n g g u i d e. c o m / s a m s u n g - l c d - t v / s a m s u n g - u n 4 6 f 6 8 0 0 . h t m l

Na ta chwile na 99% zdecydowany jestem na F6770 ...jego design jest tą ostatnia rzeczą jaka zadecyduje :p
 

tdx

New member
Bez reklam
Mnie zdziwił lekko poniższy test F 6800 gdzie testujący wskazuje na obecność Micro dimmingu , a jak już ustaliliśmy w tym i w kilku innych tematach , ten model nie posiada MD :?

h t t p : / / r e v i e w s . l c d t v b u y i n g g u i d e. c o m / s a m s u n g - l c d - t v / s a m s u n g - u n 4 6 f 6 8 0 0 . h t m l

Na ta chwile na 99% zdecydowany jestem na F6770 ...jego design jest tą ostatnia rzeczą jaka zadecyduje :p

Ale to model UN a nie UE a to jest istotne....
 

jarjar82

New member
...no i jest okazja

W Euro 46F6770 3999 zł, czyli 499 w kieszeni. Jak sądzicie, czy cena tego modelu może jeszcze zejść niżej...porównując z serią ES to już chyba minimalny poziom.
 

tdx

New member
Bez reklam
...no i jest okazja

W Euro 46F6770 3999 zł, czyli 499 w kieszeni. Jak sądzicie, czy cena tego modelu może jeszcze zejść niżej...porównując z serią ES to już chyba minimalny poziom.

Kup TV i ciesz się nim :)
Przygotuj sobie fotel 1,5-2m od TV włącz kino i jakiś jakiś dobry film na BR lub z USB i zachwyć się jakością!
Ja po zakupie oglądnąłem wszystkie bondy :) (oczywiście ze szklaneczką whiskey w ręce) ;)
 

jarjar82

New member
Wiem TDX ....ale ten cholerny clouding ....( twój temat o f6500 ) znając życie jak się na nim skupie to mam po zabawie :/

a Kanapa jest 3,5 m od stanowiska przewidzianego dla 46 ' .....lipa ??? tak ?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
a czemu nie 600 zl tanszy F6500 i na 99 % niezauwazalny cluding :) ?

Do tego tak jak pisałem matryca do Samsunga F6500 jest bardzo zblizona do matryc MVA ( co juz gdzies pisali )
 
Ostatnia edycja:
Do góry