Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

tedew

New member
witam,
czSCMedytor - nie ładuje listy
samtoolbox - nie widzi pakietu NC+
Channel List PC Editor - nie może otworzyć listy

pozdr,
 

kecyrf

Member
nagrywanie na dysk w upc

Witam. Mam pytanie czy na powyższy tv idzie nagrywać programy z kablówki w upc (dekoder cyfrowy). Kiedyś czytałem że upc zablokowało możliwość nagrywania jak ktoś miał upc na kartę ci+, a mając dekoder była możliwość nagrywania. Czy coś się zmieniło, bo ja jak chcę ustawić harmonogram nagrywania to pokazuje mi tylko możliwość z tv cyfrowej naziemnej?
 

kecyrf

Member
witam,
Chciałbym posortować kanały z NC+, ale mam problem z edycją listy, odpalam czSCMedytor i jak próbuje otworzyć listę, to nic się nie dzieje. program nie wyświetla nic.
Inne programy widzą tylko kanały naziemne w liście, brak kanałów z NC+

Czy ktoś może poradzić jak posortować kanały NC+ ?? może jakiś inny program ?

pozdr,
mam pytanie to sotowanie dotyczy jak się ma NC+ z kartą CI+? pytam z ciekawości bo teść ma z dekoderem i chciałby posortować ale nie ma tv z CI+.
i z innej beczki czy jak jest kablówka UPC z dekoderem to też da się jakoś posortować kanały?
 

prezy

New member
Bez reklam
Kanały NC+ możesz również posortować w dekodrze NC+ możesz stworzyć nawet listę ulubionych itp. Wtedy ingerujesz w dekoder a nie w TV.
Podobnie UPC jeżeli funkcje dekodera pozwalają.
 

kecyrf

Member
Kanały NC+ możesz również posortować w dekodrze NC+ możesz stworzyć nawet listę ulubionych itp. Wtedy ingerujesz w dekoder a nie w TV.
Podobnie UPC jeżeli funkcje dekodera pozwalają.

co do nc+ to zobaczę jak będę u teścia. a jeśli chodzi o upc to można tylko w ulubionych pozaznaczać te kanały które nas interesują, ale kolejności to nie zmieni.
a poza tym spadam na sylwka, a Wam forumowicze życzę szczęśliwego Nowego Roku.
 

kuczu

New member
Witam wszystkich.
Mam do Was kilka pytań odnośnie SMART TV. Generalnie jestem zadowolony z naszego TV, jednak smart przynajmniej u mnie pozostawia wiele do życzenia. I tu właśnie mam wątpliwość czy to są przypadłości mojego telewizora czy mają je wszyscy. Moj net to Vectra 30mb więc OK. Router Tp- link standard N. TV podłączony przez WIFI. Siła syganłu OK. Firmware 1037. Przejdę do rzeczy.
1. Youtube. Dzwięk zanika a film trwa. Za chwilę obraz zatrzymuje się a dźwięk słychać, aż do zsynchronizowania. Tak co jakiś czas.
2. Vevo. Ciągle zrywa połączenie.
3. Vod Onet. Ten mnie najbardziej denerwuje. Co jakiś czas zrywa połączenie i wychodzi z filmu. Ostatnio oglądanie filmów jest prawie niewykonalne. Jakiś czas temu zdarzało się to 1 lub 2 razy w ciągu 1,5 H. Teraz co 10 minut.

Dodam, że różne testy łącza na laptopie wypadają OK. Download mam nawet do 2.8 Mb/s. Może coś mam z kartą WIFI w telewizorze? Nie mam możliwości połączenie po kablu.
Proszę napiszcie jak jest u Was, ponieważ chciałbym móc wykorzystywać w
pełnie możliwości, co by nie mówić, tego nie najgorszego sprzętu.

pozdrawiam serdecznie
 

mich4l

New member
Witam wszystkich.
Mam do Was kilka pytań odnośnie SMART TV. Generalnie jestem zadowolony z naszego TV, jednak smart przynajmniej u mnie pozostawia wiele do życzenia. I tu właśnie mam wątpliwość czy to są przypadłości mojego telewizora czy mają je wszyscy. Moj net to Vectra 30mb więc OK. Router Tp- link standard N. TV podłączony przez WIFI. Siła syganłu OK. Firmware 1037. Przejdę do rzeczy.
1. Youtube. Dzwięk zanika a film trwa. Za chwilę obraz zatrzymuje się a dźwięk słychać, aż do zsynchronizowania. Tak co jakiś czas.
2. Vevo. Ciągle zrywa połączenie.
3. Vod Onet. Ten mnie najbardziej denerwuje. Co jakiś czas zrywa połączenie i wychodzi z filmu. Ostatnio oglądanie filmów jest prawie niewykonalne. Jakiś czas temu zdarzało się to 1 lub 2 razy w ciągu 1,5 H. Teraz co 10 minut.

Dodam, że różne testy łącza na laptopie wypadają OK. Download mam nawet do 2.8 Mb/s. Może coś mam z kartą WIFI w telewizorze? Nie mam możliwości połączenie po kablu.
Proszę napiszcie jak jest u Was, ponieważ chciałbym móc wykorzystywać w
pełnie możliwości, co by nie mówić, tego nie najgorszego sprzętu.

pozdrawiam serdecznie


U mnie jest podobnie... w Vod onet potrafi cały czas pokazywać, że nie ma połączenia z siecią w gdy chce wybrać "film" wszystkie inne możliwości działają bez zastrzeżeni. Pisałem do bok to odpisali mi abym odinstalował i ponownie zainstalował aplikacje i dalej lipa
 

kuczu

New member
Jeszcze jedno. Explore 3D praktycznie nie jest używalne. Wcześniej nic nie zrywało. Oprócz tego nawet jak mam włączone tylko menu Smart-a wyskakuje okienko o braku połączenia z internetem.
 

mnemonic

New member
U mnie bylo bardzo podobnie, wiec zmienilem polaczenie na kabel. Jest duzo lepiej, filmy laduja sie naprawde szybko, jednak na youtube mam ten sam problem tzn zanikanie glosu itd. Port etnernet w naszym modelu jest 100mb czy 1gb ? Na stronie samsunga niby jest link z potwierdzeniem ze port jest 1gb.

niestety u mnie laczy sie tylko 100mb, a szkoda bo mam nas i odpalone dlna. Wszystko chodzi plynnie jednak dobrze by bylo zeby dzialal szybciej.Dodam tylko ze kabel napewno dobrze polaczony bo reszta urzadzen dziala na 1gb/s.
 

sasukepl

New member
u mnie you tube strasznie dlugo sie buforuje tez tak macie. mam net 100/50mbit w domu. na tv lg nie mam tego problemu.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

pimar26

New member
lipa z tv a nie z karta sieciowa. Po co nam smart jak nic w nim nie dziala prawidlowo.Ja juz na pewno w nastepnym nie bede patrzyl na smart. Wole dokupic dongla za 200 z andeoidem i miec wszystko co potrzeba a nie liczyc na laske samsunga, ktory i tak ma w dupie wsparcie uzytkownika.
 

kuczu

New member
A może trzeba zainstalować najnowszy soft?

Ja mam 1037 bo na nim mam zdecydowanie najlepsze kanały SD- wstyd się przyznać, ale z analogowej kablówki. Mam dodatkowo cyfrowe niekodowane z UPC. Boję się trochę instalować nowszy żeby nie zepsuć- co miało miejsce już w przeszłości.
 

pawko89

New member
Witam, u mnie problemy związane z youtube czy podobnymi aplikacjami występują od samego początku, od momentu kiedy zakupiłem TV. Co do samego softu, rzeczywiście Samsung zawalił totalnie sprawę, ale wydaje mi się, że wersja 1042 wprowadza trochę poprawek. Chociaż problem z poprawnym wyjściem ze SmartTV w moim przypadku dalej pozostaje, gdyż po zamknięciu SMART TV widzę czarny ekran a obraz z tunera widzę dalej w ramce (w lewym górnym rogu) jak to ma miejsce w SmartTV, pomaga tylko otwarcie i ponowne zamknięcie Smart... Ostatnio również wyłączył mi się TV podczas ładowania filmu w aplikacji youtube.

Natomiast chciałem Wam opisać inny problem związany z moim ES6800, który mnie denerwuje coraz bardziej.

Otóż, "męczy" mnie nierównomierne podświetlenie matrycy. Przy oglądaniu sportu, np. meczów piłki nożnej, czy skoków narciarskich, na ekranie można zauważyć pionowy pas szerokości ~15 cm, który jest nieco "ciemniejszy" (jakieś 1-2 tony ciemniejszy) od pozostałej części wyświetlanego obrazu. W filmach tego praktycznie nie widać - jedynie, gdy wyświetlane jest np. niebo, a obraz jest szybko przesuwany w poziomie. Oglądając mecz piłki nożnej, kamera cały czas chodzi "tam i z powrotem", gdzie na tle murawy wspomniany efekt bardzo się uwydatnia.

Próbowałem wielu ustawień wyświetlania obrazu: zmniejszać/zwiększać kontrolę podświetlenia LED, balans czerń/biel, kontrast, jasność... Żadne z ustawień nie wyeliminowało problemu. Zauważyłem, że przy ciemnych i statycznych obrazach, problem jest mniej zauważalny - cały obraz wydaje się być równomiernie podświetlony. Problem pojawia się w momencie przesuwania obrazu w poziomie i przy jasnych scenach.

W moim przypadku problem ten można zaobserwować w poniższym Banding test:

https://www.youtube.com/watch?v=NxWeH-M3O6M (Pozdro tdx za ten filmik) :)

Pragnę również dodać, że w górnej części matrycy po lewej jak i po prawej stronie przy samej ramce, widoczne są jaśniejsze plamki. Mają one kształt prostokątów, o szerokości gdzieś 3,4 mm. Widoczne są one tylko wtedy, gdy na obrazie wyświetlane są jaśniejsze sceny itp. Plamki te są praktycznie niewidoczne na ciemnych kolorach.

I tym samym docieram do postawienia kluczowego pytania... Czy problemy opisane powyżej związane z matrycą TV są podstawą do tego aby telewizor reklamować?

Z góry dziękuje za odpowiedzi!!!
 
Ostatnia edycja:

Za_q

New member
Co do plamek, to u mnie też pojawiły się jakiś czas temu - w prawym górnym rogu i nieco niżej. Jest ich kilka i też widoczne są głównie na jasnym tle (TV 32").
Ogólnie matryce kiepskiej jakości.
 
Do góry