Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

demografik

New member
Moja umowa w multimedia potrwa jeszcze jakiś rok ale zapowiada się fajna alternatywa. Jest szansa że będą udostępniać karty aby można było korzystać z dekodera DVB-C wbudowanego w TV?

Tapnięte z mojego SGS III ♡
 

entuzjasta78

New member
Witam wszystkich:) Od kilku dni posiadam model 40es6900(niby model wyższy niż w temacie ale podobno to samo z wyjątkiem obudowy)jestem bardzo zadowolony ale mam do was kilka pytań:p
Otóż tv często lubi hmm...jakby to nazwać...ooo lubi jakby zawieszać połączenie wifi na odtwarzaniu filmów z internetu. Mianowicie na przeglądarkowym YT albo tvn playerze często lubi zawisić(przestać buforować) odtwarzanie mimo że jest ustawiona niska jakość .Czasami w ogóle nie przerywa i jest bdb... Dodam że na komputerze czy notebooku takie zjawisko nie występuje:) modem/router asus dsl10n łącze 4 mb. Nasunęła mi się myśl żeby zaktualizować firmware bo mam 1017 a na stronce producenta jest już chyba 1032... I tu chciałbym się was doradzić jak lepiej zaktualizować;przez usb czy przez sieć(jest widoczna nowasza wersja)? I czy update oprogramowania niesie ze sobą jakieś ryzyko? Bo na tej wersji wszystko gra oprócz tego bugu:p Jak wam się sprawuje ta najnowsza wersja?
 

cezary1020

New member
Witam wszystkich:) Od kilku dni posiadam model 40es6900(niby model wyższy niż w temacie ale podobno to samo z wyjątkiem obudowy)jestem bardzo zadowolony ale mam do was kilka pytań:p
Otóż tv często lubi hmm...jakby to nazwać...ooo lubi jakby zawieszać połączenie wifi na odtwarzaniu filmów z internetu. Mianowicie na przeglądarkowym YT albo tvn playerze często lubi zawisić(przestać buforować) odtwarzanie mimo że jest ustawiona niska jakość .Czasami w ogóle nie przerywa i jest bdb... Dodam że na komputerze czy notebooku takie zjawisko nie występuje:) modem/router asus dsl10n łącze 4 mb. Nasunęła mi się myśl żeby zaktualizować firmware bo mam 1017 a na stronce producenta jest już chyba 1032... I tu chciałbym się was doradzić jak lepiej zaktualizować;przez usb czy przez sieć(jest widoczna nowasza wersja)? I czy update oprogramowania niesie ze sobą jakieś ryzyko? Bo na tej wersji wszystko gra oprócz tego bugu:p Jak wam się sprawuje ta najnowsza wersja?
Tylko przez USB,przez sieć nie zaktualizuje się do najnowszej wersji.W 1032 nie widzę żadnych problemów.A co do buforowania,to 4mb troszkę za mało,gdyż zalecana prędkość to od 10mb.
 

pawko89

New member
Witam wszystkich:) Od kilku dni posiadam model 40es6900(niby model wyższy niż w temacie ale podobno to samo z wyjątkiem obudowy)jestem bardzo zadowolony ale mam do was kilka pytań:p
Otóż tv często lubi hmm...jakby to nazwać...ooo lubi jakby zawieszać połączenie wifi na odtwarzaniu filmów z internetu. Mianowicie na przeglądarkowym YT albo tvn playerze często lubi zawisić(przestać buforować) odtwarzanie mimo że jest ustawiona niska jakość .Czasami w ogóle nie przerywa i jest bdb... Dodam że na komputerze czy notebooku takie zjawisko nie występuje:) modem/router asus dsl10n łącze 4 mb. Nasunęła mi się myśl żeby zaktualizować firmware bo mam 1017 a na stronce producenta jest już chyba 1032... I tu chciałbym się was doradzić jak lepiej zaktualizować;przez usb czy przez sieć(jest widoczna nowasza wersja)? I czy update oprogramowania niesie ze sobą jakieś ryzyko? Bo na tej wersji wszystko gra oprócz tego bugu:p Jak wam się sprawuje ta najnowsza wersja?

Mój ES6800 też chwilowo wstrzymuje co jakiś czas buforowanie ewentulanie chwilowo zrywa ale tylko na aplikacji YT oraz podczas odtwarzania filmów z YT na przeglądarce TV. Problem ten występuje tylko i wyłącznie podczas oglądania materiałów w jakości HD. Zakładam, że aktualizacja softu nic Ci nie da, bo ja mam łącze 30Mb/s i jest to samo. Myślałem, że może lepszy router rozwiąże tę sprawe, ale niestety nie. Pożyczyłem od kumpla lepszy router o przepustowości 150Mb/s i nic to nie pomogło, więc zostaje przy swoim 54Mb/s. Dziś zaaktualizowałem TV do najnowszej wersji ale nie sprawdzałem jeszcze jak to chodzi, ale za każdym razem, gdy aktualizowałem TV miałem nadzieje że może ten problem zostanie usunięty ale niestety... Ja jeszcze ostatnio nie moge sobie poradzić z przeglądarką... Jak kiedyś co jakiś czas wyskakiwał komunikat o przepełnionej pamięci, tak teraz wejdę na YT i podczas oglądania pierwszego oglądania wywala ten błąd oraz nawet podczas przeglądania zwykłych stron www...
 

pawko89

New member
a jednym zdaniem? dlugo taka operacja trwa? jest się czegoś bać czy naprawdę warto to wykonać:) jak radzicie?

Aktualizowanie TV trwa gdzieś około 2 minut. Tylko rób to przez USB bo przez sieć raczej nie działa, chociaż mi kiedyś raz się udało. Aktualizacja raczej nic nie zaszkodzi, ale tak jak mówię czekam na naprawienie tych błędów ale nic to nie daje...
 

prexor

New member
Czy widzi ktoś z was w EPG na tym tv oglądając DVB-T naziemne, rok produkcji filmu i kraj jego pochodzenia? Zgaduję, iż nie. Te informacje są nadawane i na drugim tv je odbieram a tu lipa. Jeśli któryś z entuzjastów testowania nowych wersji firmware'u natknie się na zmianę takiego stanu rzeczy to niech wrzuci info na forum please.
 

uziel888

New member
Co mam zrobić, żeby lektor czy ogólnie dźwięk przy AC3/DTS nie był taki cichy?
Normalnie nie mam pojęcia jak to ustawić w tym telewizorze... :/
 
Ostatnia edycja:

pattt761

New member
Myslalem, ze nowa aktualizacja cos zmienia a tu lipa. Powie mi ktos dlaczego jedne filmy samsung odtwarza z dysku zewnetrznego/pena a inne nie? Zdarza się coraz cześciej, że nie czyta mi nawet napisów txt.
Ma ktoś taki problem z eh5450? Problem z napisami najbardziej mnie drażni - film sie ladnie odpali a napisy nie...

po aktualizacji do1032, zauwazylem, ze lepiej smiga mi smart tv, przegladarka laduje sie szybciej. Obraz? Nie widze roznicy...
 

mare37

Banned
co do dzwieku to ja mam ustyawiony na FILM, bo inne slabo graja i coraz czesciej zaczynam sluchac na ampli tylko ze nie wiem dlaczego wiekszosc filmow nadawana jest w normalnym stereo
czasami zmienie na wersje oryginal wtedy jest dolby ale jezyk ang

co do odtwarzania filmow to radze kupic bluraya i sprawa zalatwiona..samsung jest kaprysny i czasami nie chce czytac forrmatow
ja sie pozbylem ostatniego bluraya samsunga c5500 i kupilem taniego LG 420. Obraz zyleta znaczenie lepszy niz samsunga i nie tlucze sie tak naped jak w samsungach no i czyta wsio.
 

entuzjasta78

New member
Witam wszystkich:) Od kilku dni posiadam model 40es6900(niby model wyższy niż w temacie ale podobno to samo z wyjątkiem obudowy)jestem bardzo zadowolony ale mam do was kilka pytań:p
Otóż tv często lubi hmm...jakby to nazwać...ooo lubi jakby zawieszać połączenie wifi na odtwarzaniu filmów z internetu. Mianowicie na przeglądarkowym YT albo tvn playerze często lubi zawisić(przestać buforować) odtwarzanie mimo że jest ustawiona niska jakość .Czasami w ogóle nie przerywa i jest bdb... Dodam że na komputerze czy notebooku takie zjawisko nie występuje:) modem/router asus dsl10n łącze 4 mb. Nasunęła mi się myśl żeby zaktualizować firmware bo mam 1017 a na stronce producenta jest już chyba 1032... I tu chciałbym się was doradzić jak lepiej zaktualizować;przez usb czy przez sieć(jest widoczna nowasza wersja)? I czy update oprogramowania niesie ze sobą jakieś ryzyko? Bo na tej wersji wszystko gra oprócz tego bugu:p Jak wam się sprawuje ta najnowsza wersja?

Witam ponownie:) rozwiązałem ten błąd który wcześniej pisałem;) mimo iż mój router z modemem jest w drugim pokoju jego standardowa antena 5 db mojego samsunga ue40es6900 nie zadowalała i był strasznie kapryśny podczas oglądania filmów hd czy nawet w średniej jakości z tvn playera. Mimo iż były 3 kreski, czasami a tylko 2 telewizor odmawiał współpracy i żył własnym życiem a otwierał filmy które jemu się podobały :cool: kupiłem antenę wifi 9 db, jest dość duża (ma niecale 40 cm) i problem uważam za rozwiązany:lol: filmy nawet w 1080p pobierają się tak jak na to łącze pozwala ,żadnych przerw w pobieraniu:eek:k: tym samym doszedłem do wniosku że zasięg wifi który jest pokazywany w menu nie jest zbyt dokładny i nie nalezy się nim za bardzo sugerować ;-) raz mi pokazuje 5 kresek, a po a ponownym sprawdzeniu 3 a jeszcze indziej 4 choc nikt ani nic się nie zmieniło w położeniu tv ani routera;-) lecz najlepszym sposobem jest poprostu kontakt z internetem przez kabel, najstabilniej i najmniej problemów;) oprogramowania narazie nie aktualizowałem bo szczerze trochę boję się, a to co w tej chwili prezentuje sobą smart tv w zupełności mi wystarcza:D Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zzabek

Member
Witam ponownie:) rozwiązałem ten błąd który wcześniej pisałem;) mimo iż mój router z modemem jest w drugim pokoju jego standardowa antena 5 db mojego samsunga ue40es6900 nie zadowalała i był strasznie kapryśny podczas oglądania filmów hd czy nawet w średniej jakości z tvn playera. Mimo iż były 3 kreski, czasami a tylko 2 telewizor odmawiał współpracy i żył własnym życiem a otwierał filmy które jemu się podobały :cool: kupiłem antenę wifi 9 db, jest dość duża (ma niecale 40 cm) i problem uważam za rozwiązany:lol: filmy nawet w 1080p pobierają się tak jak na to łącze pozwala ,żadnych przerw w pobieraniu:eek:k: tym samym doszedłem do wniosku że zasięg wifi który jest pokazywany w menu nie jest zbyt dokładny i nie nalezy się nim za bardzo sugerować ;-) raz mi pokazuje 5 kresek, a po a ponownym sprawdzeniu 3 a jeszcze indziej 4 choc nikt ani nic się nie zmieniło w położeniu tv ani routera;-) lecz najlepszym sposobem jest poprostu kontakt z internetem przez kabel, najstabilniej i najmniej problemów;) oprogramowania narazie nie aktualizowałem bo szczerze trochę boję się, a to co w tej chwili prezentuje sobą smart tv w zupełności mi wystarcza:D Pozdrawiam
Skoro jesteś taki tester to możesz coś sprawdzić.
Ja już dawno do takiego wniosku doszedłem i mam TV z routerem połączony kablem.
Wejdź na youtube opcja szukaj i wpisz czarne jagody to jest teledysk w HD i daj znać jak on Tobie idzie.
 

entuzjasta78

New member
zespół Paradise? jeśli tak, to w rozdzielczości 720p nie ma najmniejszego problemu, w 1080p muszę chwilkę przystopować na początku by trochę "zbuforowało" ,mam wolne łacze tylko 4 megabity więc czego tu wymagać:) zdarzy się od czasu do czasu jakieś jedno mikro przycięcie obrazu wzgledem dziwięku ale to wina wydajności telewizora w końcu to cpu arm ;) Ogólnie wszystko ok ;) ps: Sympatyczna nuta :D
 

zzabek

Member
zespół Paradise? jeśli tak, to w rozdzielczości 720p nie ma najmniejszego problemu, w 1080p muszę chwilkę przystopować na początku by trochę "zbuforowało" ,mam wolne łacze tylko 4 megabity więc czego tu wymagać:) zdarzy się od czasu do czasu jakieś jedno mikro przycięcie obrazu wzgledem dziwięku ale to wina wydajności telewizora w końcu to cpu arm ;) Ogólnie wszystko ok ;) ps: Sympatyczna nuta :D
Jak zmieniasz w SMART HUB YouTube rozdzielczość na 720p ?
Ja mam łącze 6Mb i ten teledysk [nie tylko ale w HD i 3D] tnie strasznie, ale na laptopie po wifi w miarę jest dobrze.
 

entuzjasta78

New member
ja używam youtube w przeglądarce, ta zainstalowana aplikacja yt to jakieś nieporozumienie, ani obsługi klawiatury/myszki, niewygodny interfejs i nawigacja, wolę włączyć web broswer-a i patrzyć patrzeć na filmy yt oraz obsługiwać w tradycyjny sposób a nie jakieś cuda wianki, przecież mamy flasha więc trzeba to jakoś wykorzystać :)
 

parafka

New member
Czy ktoś ma dane na temat standardu wifi w Samsungu? B, G, czy N ? Nigdzie nie mogę potwierdzić szybkości interfejsu wlan.
Jeżeli to jest typowe g 54Mbit/s to realna prędkość danych to max 16Mbit/s i żadne łącze 30Mbit nie pomoże; tylko kabel....
 
Do góry