Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

leon12

New member
Wprawdzie mam inny model d6750 ale youtube po wi fi się nie zacina mam interner do 25 mb i stary roter de link dir 300 czyli G i 23-25mb po wi fi jest bez problemu sprawdzałem ten teledysk i jest ok
 

kecyrf

Member
ustawienia (kalibracja) obrazu

Witam.
Może ktoś podzielić się swoimi ustawieniami lub podać link do ustawień obrazu 6800. Chciałem zmienić trochę na lepsze parametry ale coś mi nie idzie, na necie i forum też nie mogę znaleść. Jeśli to ma jakieś znaczenie to sygnał z telewizji kablowej UPC, a tv 40".
Czy to możliwe że na tych samych ustawieniach część kanałów full hd jest idealna a część gorsza, mniej jakby ostra?
 

parafka

New member
Jako świeży posiadacz 47es6900 nie mogę poradzić sobie z dyskiem USB Fujitsu 60GB. TV go po prostu nie widzi. Dysk jest z tych energooszczędnych i zawsze działał z pojedynczym kabelkiem, tu nawet podwójne USB nic nie pomaga. Formatowany na ntfs i fat32, i nic. Nowy dysk Transcend 500GB działa OK. Może ktoś miał taki problem? Dysk ATA 2,5'' w typowej obudowie USB.
 

slawex1983

New member
Witam.
Może ktoś podzielić się swoimi ustawieniami lub podać link do ustawień obrazu 6800. Chciałem zmienić trochę na lepsze parametry ale coś mi nie idzie, na necie i forum też nie mogę znaleść. Jeśli to ma jakieś znaczenie to sygnał z telewizji kablowej UPC, a tv 40".
Ustawienia obrazu jak i dźwięku to kwestia indywidualna. To co odpowiada mi nie musi odpowiadać Tobie. Producent umożliwia zmianę parametrów obrazu dlatego, gdyż nie ma jednych, idealnych ustawień. Poza tym przesunięcie kilku suwaków to nie żadna sztuka i na pewno sobie z tym poradzisz.

Czy to możliwe że na tych samych ustawieniach część kanałów full hd jest idealna a część gorsza, mniej jakby ostra?
Jest to możliwe. Różne programy mogą (i pewnie są) nadawane z różną przepływnością. Np. na DVB-T tvp1, 2 jest w miarę ok, a Polsat jest już wyraźnie gorszy, nie wspominając o innych jeszcze słabszych kanałach. Możesz to bardzo łatwo sprawdzić. Nagraj równe 30 minut każdego kanału i zobaczysz, że między najlepszym, a najgorszym będzie znaczna różnica. Tylko pamiętaj, żeby porównywać programy nadawane w tej samej rozdzielczości.
 

ardik

New member
WITAM
Pewnie to juz bylo ale nie znalazlem jestem tu nowy
Mam modem adu do cdma orange jak to podlaczyc do 6800 po kablu bo nie mam wi 2gie pytanie jest gdzies jakas opcja jak sprawdzic nr producenta matrycy?
Powiedzcie gdzie szukac albo odp.
Pozdrawiam
 

Jawor86

New member
Dlaczego z poziomu aplikacji youtube bardzo duzy procent filmow jest niedostepna (komunikat film niedostepny), podczas gdy filmy te w przegladarce uruchamiaja sie bez problemu?

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
 

demografik

New member
Wczoraj oglądałem sobie sporo materiału w HD na YT ale nie zauważyłem tego problemu. Dzisiaj przyjrze się temu bardziej.

Tapnięte z mojego SGS III ♡
 

parafka

New member
Jako świeży posiadacz 47es6900 nie mogę poradzić sobie z dyskiem USB Fujitsu 60GB. TV go po prostu nie widzi. Dysk jest z tych energooszczędnych i zawsze działał z pojedynczym kabelkiem, tu nawet podwójne USB nic nie pomaga. Formatowany na ntfs i fat32, i nic. Nowy dysk Transcend 500GB działa OK. Może ktoś miał taki problem? Dysk ATA 2,5'' w typowej obudowie USB.

Oto treść odpowiedzi z supportu Samsunga.
"...Opisana przez Pana sytuacja sugeruje brak kompatybilności dysku z telewizorem. Nadmienię, że nasza firma nie gwarantuje pełnej kompatybilności takich dysków z powodu ich niestandardowej budowy."

Nadmienię, że to jest standardowa obudowa 2,5" za kilkanaście zł. jakich było tysiące na allegro.

Z innej beczki.
Poprzednio miałem plazmę Panasonic 42s10 i porównując do Samsunga drażni mnie lekka mleczność obrazu przy patrzeniu z boku. Oczywiście spodziewałem się takich problemów ale sądziłem, że przez 5 lat w LCD/LED coś z tym zrobią.
Obraz:
Bardzo męczyła mnie ta "bystrość" trybu standard i naturalnego.
Polecam włączyć w opcjach WZORZEC1 i po ukazaniu się planszy z szarościami indywidualnie
sobie poustawiać jasność itp. tak aby osiągnąć widoczność całego rzędu szarych prostokątow.
Ogólne wrażenia jednak mam dobre, bo mam energooszczędny tv z ekranem 46" o wymiarach starej plazmy 42" O SMART-trybie nie wspomnę -siedzieć można tam godzinami.
:popcorn:
 
Ostatnia edycja:

misiek122

Member
Z racji, że od dzisiaj UPC wprowadziło moduł CI+ i pewnie niedługo się na niego zdecyduję, chce zadać kilka pytań.
1. Jak wyglada epg w tym telewizorze? Czy są wszystkie wazne dane o programach typu opis, rok produkcji, kraj, gatunek? Czy brakuje wam jakis danych?lub funkcji?
2. Czy wygląd epg, guide jest zawsze taki sam niezależnie od tego jaką telewizje mamy (upc, n, cp)?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

demografik

New member
Z innej beczki.
Poprzednio miałem plazmę Panasonic 42s10 i porównując do Samsunga drażni mnie lekka mleczność obrazu przy patrzeniu z boku. Oczywiście spodziewałem się takich problemów ale sądziłem, że przez 5 lat w LCD/LED coś z tym zrobią.

Też mnie to drażni ale taka matryca i cały Samsung. Pamiętaj, ze nie ma TV doskonałego który miałby wszystko to co najlepsze na rynku ;)
 

demografik

New member
Z racji, że od dzisiaj UPC wprowadziło moduł CI+ i pewnie niedługo się na niego zdecyduję, chce zadać kilka pytań.
1. Jak wyglada epg w tym telewizorze? Czy są wszystkie wazne dane o programach typu opis, rok produkcji, kraj, gatunek? Czy brakuje wam jakis danych?lub funkcji?
2. Czy wygląd epg, guide jest zawsze taki sam niezależnie od tego jaką telewizje mamy (upc, n, cp)?

Ja też będę się niedługo przepinał na DVB-C więc to dobre pytanie!
 

jotes56

New member
Dzień dobry. Jestem nowy na forum, mam już swoje lata i być może moje pytania wydadzą się Wam banalne, ale proszę o radę jak uruchomić aplikację picasa W Smart Tv, bo wygląda że jest nie aktywna i czy jest sposób na używanie Samsunga Galaxy S jako klawiatury do Tv ue 55 es 6800
Pozdrawiam
 

MasterName

New member
Dzień dobry. Jestem nowy na forum, mam już swoje lata i być może moje pytania wydadzą się Wam banalne, ale proszę o radę jak uruchomić aplikację picasa W Smart Tv, bo wygląda że jest nie aktywna i czy jest sposób na używanie Samsunga Galaxy S jako klawiatury do Tv ue 55 es 6800
Pozdrawiam
Każdy telefon z androidem może służyć jako pilot i klawiatura. Ściągasz tylko program "Samsung Remote" z Android Market program instalujesz i musisz połączyć się z siecią za pomocą tego samego rutera co telewizor. Program sam wykryje telewizor i się połączy.
 

kank

New member
Witajcie, czy ktoś miał problem na nowym firmware że telewizor się restartuje?

Już 2 razy zdarzyło mi się aby TV mi się wyłączył jak oglądałem jakiś program na TVN Player (po około 25min), nie wiem czym to może być spowodowane. Proszę o pomoc.
 

jotes56

New member
Dzięki za odpowiedź. Jeśli się nie mylę to aplikacja Samsung remonte służy jako pilot do Tv a mnie chodzi o wykorzystanie np. do wpisania adresu internetowego, czyli do pisanie liter. Pozdrawiam
 
Do góry