Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

erwp

New member
Zgadza się. Można tam też dodać kanały FTA, ja mam np. mam podwójny konwerter, więc dodałem TVP Historia z Astry - najważniejsze, że wszystko jest na jednej liście.

Przepraszam, ale jak to zrobić ??? Jakoś edycja listy kanałów jest dla mnie wogóle nie logiczna. Czy można połączyć listę z 2 tunerów ?? satelitarnego i dvb-t ??? Mam N na kartę.
 

mare37

Banned
Kolego w poście wyżej wychwalasz Samsunga,a teraz odradzasz innym zakup tego tv. Coś tu nie tak.
Ja osobiście maiałem LG i Toschibe,teraz mam 2 Samsungi D6500 i ES6800S i jestem zadowolony z zakupu.


Bo mialem mieszane uczucia, ale ostatecznie seria 6 to kicha. Popatrzylem jak graja sony czy sharp nawet panasonic sie znacznie poprawil, i to na kazdym kanale jest brzytwa niezaleznie od sd czy hd, a w samsungu sd jest slabe rozjechane mydlo, do tego dzwiek jest slaby
zasugerowalem sie opiniami ze taki dobry i dlatego kuplem, i dlatego ze mam troche sprzetow samsunga, niestety jak widac po ilosci modeli wypuszczanych teraz seria eh to samsung
wrzuca na rynek co chce i coraz wieksze smieci.
popatrzcie na kąty tego tv, wystarczy odejsc metr w bok i juz kolorów brak tylko szarzyzna
 

swojtas

New member
Dźwięk to akurat najmniejszy problem bo będzie ampli, najbardziej na obrazie zależy.
Użytkujesz cały czas tego samsunga 6800?
Posiada on jakieś zalety których nie mają pozostałe przez Ciebie wymienione tv?
Ma on jeszcze jakieś wady? Jak długo masz tego 6800?
 

mare37

Banned
Ja mam 50es6710, ale nie ma istotnych roznic z 6800.
dzwiek jest wazny, bo nie zawsze wlacza sie ampli mam yamahe 663 i nie chce mi sie wlaczac za kazdym razem, ponadto zeby sluchac na ampli musiusz wlaczyc mute na tv a wtedy masz latajacy glosnik po ekranie, lub ciagle zonglowac z wyciszaniem.
Obraz i dzwiek to chyba istotne sprawy. Do wad, moze aktywne 3d. Przy wlaczonej lampce miga ale taka technologia. Troche okulary denerwuja. Nigdy nie wiadomo kiedy wlaczone a kiedy wyl.
Laczenie z modulem i plansza startowa denerwujaca.
Przez usb nie czytal full hd /50.
Poza tym reszta funkcjonuje. Allshare dziala dobrze. Przegladarek nie uzywam. ipla i inne tego typu tez nie, niby darmowe a za kazdy film platne i po sieci 4Mb/s zwiechy. tuner dvbt ok, sat dobry.
 

swojtas

New member
ciekawe spostrzeżenia. Ja akurat mam onkyo 605 a programy mam zamiar przełączać na nagrywarce dvd, więc tv działał by tylko jako "monitor".
Czyli coraz więcej wad niż zalet.
 

Za_q

New member
Przepraszam, ale jak to zrobić ??? Jakoś edycja listy kanałów jest dla mnie wogóle nie logiczna. Czy można połączyć listę z 2 tunerów ?? satelitarnego i dvb-t ??? Mam N na kartę.

Może trochę nieprecyzyjnie napisałem. W trybie sat. możemy dodać kanały z N na kartę plus inne dostępne. Z naziemnej zabraknie tam trzech kanałów - TV Puls2, TV6 i ATM rozrywka. No niestety nie można zrobić listy z dwóch tunerów.
 

Neo2087

New member
Witam wszystkich.

Mam Samsunga UE46 ES6800 od miesiąca. Z telewizora ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Pojawił się pewien problem, często używam pendriva do odtwarzania filmów. Do tej pory wszystko działało bez zarzutu, problem pojawił się kiedy chciałem odtworzyć film, który ma rozmiar powyżej 4GB.
Pendrive był w systemie plików FAT32 (maksymalny rozmiar pliku do 4GB) więc musiałem go sformatować do systemu plików NTFS - film bez problemu nagrałem na pendriva, jednak mój TV nie widzi teraz pendriva. Czy ktoś miał podobne problemy? Jak radzicie sobie z odtwarzaniem dużych plików?

z góry dziękuje za odpowiedzi - Michał
 

hrbdd

New member
witam,jestem użytkownikiem 32es6800 od kilku dni i od kilku próbuje dopasować pendriva do funkcji time shift.użylem już paru różnych.w każdym przypadku po teście pisze mi że za wolny.dzis kupiłem 32GB b.szybki 20-50MB/s usb 3.0/2.0 też pisze że szybkość za mała ... 3 do 4 mb/s a to nie możliwe przy tak szybkim penie .prosze o pomoc co robić? pozdrawiam
 

Puniek

New member
witam,jestem użytkownikiem 32es6800 od kilku dni i od kilku próbuje dopasować pendriva do funkcji time shift.użylem już paru różnych.w każdym przypadku po teście pisze mi że za wolny.dzis kupiłem 32GB b.szybki 20-50MB/s usb 3.0/2.0 też pisze że szybkość za mała ... 3 do 4 mb/s a to nie możliwe przy tak szybkim penie .prosze o pomoc co robić? pozdrawiam
Z tego co pamiętam to podczas rozmowy z konsultantem samsunga to mówił, ze szybkośc zapisu musi być co najmniej (mogę się troszkę pomylić) 35MB/s. Wynikałoby z tego, ze łatwiej znaleźć twardy dysk USB spełniający te wymaganie...
 

Puniek

New member
Szanowne koleżeństwo!
A jaka jest właściwie różnica pomiędzy tym modelem a UE40ES6570S?
Wiem , ze 6800 ma dwurdzeniowy procesor co może się przydać przy wielu flashach w internecie. Ale powiedzcie mi czy jest pomiędzy nimi różnią w dziedzinie jakości obrazu? Wiem także, ze oba mają Micro Dimming więc nie powinno być problemów z podświetlaniem czerni czy i bardziej równomierne powinno być podświetlanie jasnych fragmentów i mniej cloudingu. Wcześniej rozważałem UE40ES6100 ale ten chyba miałby gorszą czerń i biel (nie ma micro dimming)więc podpowiedzcie mi jakie będą różnice......
Uprzejmie proszę o kilka zdań w tym temacie (najlepiej osoby, które miały z nimi styczność) i poprawienie jeśli coś namieszałem.

Pozdrawiam,
Piotr
 
Ostatnia edycja:

dareka

New member
witam,jestem użytkownikiem 32es6800 od kilku dni i od kilku próbuje dopasować pendriva do funkcji time shift.użylem już paru różnych.w każdym przypadku po teście pisze mi że za wolny.dzis kupiłem 32GB b.szybki 20-50MB/s usb 3.0/2.0 też pisze że szybkość za mała ... 3 do 4 mb/s a to nie możliwe przy tak szybkim penie .prosze o pomoc co robić? pozdrawiam
Posiadam Patriot Xpress 32GB USB 3.0 60/25 MB/s - Sprzęt komputerowy - Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika podłączony do usb HDD , sformatowany przez tv - działa bezproblemowo na time shift i jako nagrywarka. OCZ Rally2 USB 2.0 Flash Drive - OCZ też jest szybki i działa chociaż tylko 4GB. Też posiadam 32es6800.

Neo2087 napisał:
Witam wszystkich.

Mam Samsunga UE46 ES6800 od miesiąca. Z telewizora ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Pojawił się pewien problem, często używam pendriva do odtwarzania filmów. Do tej pory wszystko działało bez zarzutu, problem pojawił się kiedy chciałem odtworzyć film, który ma rozmiar powyżej 4GB.
Pendrive był w systemie plików FAT32 (maksymalny rozmiar pliku do 4GB) więc musiałem go sformatować do systemu plików NTFS - film bez problemu nagrałem na pendriva, jednak mój TV nie widzi teraz pendriva. Czy ktoś miał podobne problemy? Jak radzicie sobie z odtwarzaniem dużych plików?

z góry dziękuje za odpowiedzi - Michał

Zwykły pendriv 32GB kupiony za 60 zł - sformatowałem do NTFS - podłączony do usb 0,5A - filmy 5GB czy 8GB w tym 3D działają bezproblemowo.
 

Za_q

New member
witam,jestem użytkownikiem 32es6800 od kilku dni i od kilku próbuje dopasować pendriva do funkcji time shift.użylem już paru różnych.w każdym przypadku po teście pisze mi że za wolny.dzis kupiłem 32GB b.szybki 20-50MB/s usb 3.0/2.0 też pisze że szybkość za mała ... 3 do 4 mb/s a to nie możliwe przy tak szybkim penie .prosze o pomoc co robić? pozdrawiam

Też mam ten model w 32", i bez problemu działa sandisk cruzer 16GB usb 2, który ma zapis do 15, a odczyt do 25. Dziwne że szybszy nie jest tolerowany.
U mnie był przypadek, że chwilowo nie widział żadnego dysku - pomogło wyciągnięcie wtyczki z gniazdka, podczas oglądania jakiegoś kanału.
 

mare37

Banned
A czy ktos sie zastanowil czy w tv sa usb 2.0 czy 3.0???
Sa 2.0 wiec kupowanie 3.0 jest bezsensu. Najwazniejszy jest transfer zapisy, ktory musi byc w granicach powyzej 8 mb/s. wiekszosc pendrivow ma inny transefr realnie niz sa opisywane. To samo moze dotyczyc usb 3.0 ktory przy 3.0 dziala szybko jednak na usb 2.0 ma transfer niski. Wszystkie dyski ktore mam dzialaja prawiddlowo seagate 160 i WD 60GB. Pen 4GB goodram tez bez problemu.
Wiec zanim kupicie poczytajcie realne opinie.
 

mare37

Banned
Puniek

duzo sie pomyliles bo to bzdura. Wystarczy realne pow. 8 mb/s wiekszosc penow to sciema.
najlepiej sprawdzic Crystal Disk Mark lub hd tune.
 

dareka

New member
Czy ma ktoś dziś problemy ze smart tv? Zginęły widgety, pojawiły się jakieś nowe jak your video, ale nic nie działa. Czy to tylko mój problem czy wszystkich?

A czy ktos sie zastanowil czy w tv sa usb 2.0 czy 3.0???
Sa 2.0 wiec kupowanie 3.0 jest bezsensu.
Dla ciebie może bezsensu, ale my myślimy przyszłościowo, po co kupować 2.0 a za 6 miesięcy 3.0? Nie pomyślałeś? Poza tv mamy jeszcze komputery...
 
Ostatnia edycja:

dareka

New member
Najświeższe info od Samsunga: "Błąd po stronie serwerów samsunga, poczekać na opanowanie sytuacji". Poczekamy zobaczymy.

PS.
Pierwsza taka wpadka odkąd posiadam tv samsunga.
 

mare37

Banned
[QUOTE
Dla ciebie może bezsensu, ale my myślimy przyszłościowo, po co kupować 2.0 a za 6 miesięcy 3.0? Nie pomyślałeś? Poza tv mamy jeszcze komputery...[/QUOTE]

Kolego jestem informatykiem od 25 lat, wiec mysle badziej przyszlosciowo i lubie nowinki. Jednak po co kupowac 3.0 i uzywac go na 2.0 bo zaloze sie ze 90 procent ludzi ma laptopy z 2.0. Nie pomyslales? Poza tym Jak ktos kupuje pena do tv to nie bedzie go ciagle przekladal do kompa skoro i tak dane sa inaczej zapisywane nie do odtworzenia w kompie.
Poza tym nie chce mi sie wierzyc, zeby szybkie pamieci 3.0 ktore maja rownie szybki transfer 2.0 nie dzialaly na tv. Problem lezy po stronie uzytkownika.

A smart hub dziala bezblednie. Moze niektorych tv nie lubia, tak jak komputery :)
 

tombeast

New member
no sam niewiem co myslec

witam kupilem dzis telewizorek zaktualizowalem caly smart tv powgrywalem tvn tvp itp
wieczorem wlanczam i niema nic w smarcie
pierwszy dzien uzytkowania i tu taka lipa
trzymam sie tego co pisaliscie ze to jakas wina serwerów z ich strony
trza czekac:)
a i mam jeszcze pytanko do forumowiczow jak z napisami do filmow bo zauwazylem ze nie czyta wszystkich txt i po dlna wogole nie widzi napisow
 
Ostatnia edycja:
Do góry