Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mamba4

New member
Mylisz się - robiłem test na dołączonej przejściówce SCART z adapterem SCART <-> CINCH i dźwięk audio jest na wyjściu, czyli możesz sobie podłączyć do wzmacniacza po analogu. Zwracam tylko uwagę, że po zmianie wejścia np na HDMI w telewizorze na wyjściu audio nadal pozostanie dźwięk ostatnio oglądanego programu.
Jak będzie z optycznym - nie wiem, nie testowałem.

Ok, jak podlaczyles przez SCART to dzwiek odrazu byl w kinie domowym ? Chodzi mi oto zeby dzwiek wlaczal sie sam a nie trzeba bylo by zmieniac cos w TV, chodzi mi o dzwiek np z aplikacji youtube albo tunein.
 

pawko89

New member
Ja mam podlaczone kino domowe za posrednictwem kabla optycznego i nic nie trzeba ustawiac w tv by dzwiek byl na kinie, niezaleznie od tego co robie czy ogladam tv z anteny czy mam wlaczona aplikacje yt, tuba, tune in, to dzwiek odtwarzany jest n amplitunerze.
 

pawko89

New member
no niestety ceny RTV i nie tylko w Holandii czy w Niemczech przeliczając na polskie pieniądze kosztują tyle samo a nawet mniej a zarabiają 5x tyle co przeciętny Polak...
 

LPS86

New member
Problem z tv

Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem tego Tv (UE40ES6800). Ostatnio zauważyłem, że na jaśniejszych planszach, kolorach lub po prostu na białym tle lewa część ekranu jest lekko ciemniejsza. Widać to głównie na jaśniejszych barwach (zieleń, jaśniejszy niebieski itp.) i na bieli. Po prawej stronie ekranu/matrycy jest idealna biel, a po lewej taka bardziej..hmm ciemna/szara? (jakbym oglądał tv z boku czy coś w tym stylu). Ostatnio zrobiłem biały obrazek, a na środku czarny pionowy prostokąt. Wrzuciłem do tv i od razu się rzuca to w oczy. Prawa strona bardziej "świeci" i biel jest idealna, a po lewej szarość... Czy można takie coś zgłosić do naprawy? Tv oczywiście na gwarancji. Wkurza mnie to bardziej niż clouding, którego mam aż w nadmiarze w swoim tv (każdy róg + środku na dole;) Jednak tej "ciemniejszej" strony nie mogę wybaczyć.
 

patarek

Member
Oczywiście że zgłaszaj.
Ja zgłosiłem "vertical banding" pionowe paski na ekranie.
Przyjechali, telewizor zabrali i wymienili matrycę.
Ale... kolejna matryca posiada taką samą wadę tylko że w innych miejscach się te paski pojawiają.
W związku z tym znowu za miesiąc lub dwa zgłoszę ten sam problem i znowu wymiana.....
Troszkę przykro....
 

slawex1983

New member
Zauważyłem, że ten tv ma bluetooth ale nie wiem w jakim celu. Próbowałem wysłać przykładowe zdjęcie za pomocą telefonu ale nie powiodło się. Wie ktoś w jakim celu bt w tv?
 

dekoder

New member
A ja w kwestii aktualizacji oprogramowania
Jak wiadomo jest już wersja 1031
U mnie w tv jest 1030
Próbowałem online ale pokazuje że nie ma dla mnie nowszych wersji
Zaciągnąłem więc plik T-MST10PDEUC_1031.0.exe ze strony samsunga wrzuciłem na pena i próbowałem przez usb
ale tu mi pokazuje że nie znaleziono pliku aktualizacji na tym nośniku
Próbowałem na wszystkich trzech USB oraz na kilku pendrivach czystych sformatowanych na fat32
Plik exe wrzucony bezpośrednio na pendriva
O co tu biega:niewiem:
 

swojtas

New member
Panowie rozważam zakup modelu 40es6800, czy opłaca się go brać? Szczerze nie stać mnie na wyższy model 7000 ( różnica między modelami na znanym portalu wynosi około 1000zł ).
Telewizorek mam zamiar podłączyć pod Nagrywarkę dvd Sony RDR-HX950 a w przyszłości pod odtwarzacz blu-ray Sony BDP-S500.

Bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedź.
 

baasior

New member
Panowie rozważam zakup modelu 40es6800, czy opłaca się go brać? Szczerze nie stać mnie na wyższy model 7000 ( różnica między modelami na znanym portalu wynosi około 1000zł ).
Telewizorek mam zamiar podłączyć pod Nagrywarkę dvd Sony RDR-HX950 a w przyszłości pod odtwarzacz blu-ray Sony BDP-S500.

Bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedź.

Jak nie masz kasy na es7000 to weź sobie LG660s.
 

swojtas

New member
mare37 zastanawiam się nad tym sony oraz na LC40LE830E sharpa. Muszę się chyba ponownie wybrać do jakiegoś sklepu i sobie porównać.
Czy mógłbyś rozwinąć dlaczego nie kupować samsunga?
Szczerze to te 6800 schodzą jak oszalałe jak cena spadła poniżej 2800.
 

mare37

Banned
Poniewaz, obraz w sony i sharpie jest o wiele lepszy ostrzejszy a samsungi i lg wyswietlaja slabo sd cyfrowe, kanaly rozmazane i blade kolory
 
Do góry