Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

swojtas

New member
Niestety nigdzie u mnie w mieście nie stoi samsung obok sonego czy tego sharpa by móc spojrzeć równocześnie na obie matryce.
Dziękuję za opinie, w takim wypadku jeszcze raz przeanalizuje swój wybór.

Jeśli ktoś ma inne zdanie jak kolega mare37 to z chęcią się zapoznam. Co do Lg to w ogóle nie brałem ich pod uwagę.
 

cezary1020

New member
chialem Wam pokazac obraz w SD po nowej poprawce. Jest lepszy niz na poprzednich i niech sobie mowia co chca ze panas jest swietny itd. Uwazam ze sam robi dobry sprzet.

tutaj
Kolego w poście wyżej wychwalasz Samsunga,a teraz odradzasz innym zakup tego tv. Coś tu nie tak.
Ja osobiście maiałem LG i Toschibe,teraz mam 2 Samsungi D6500 i ES6800S i jestem zadowolony z zakupu.
 

Piotrek12

New member
Kalibracja ekranu przy pomocy płyty DVD - BROUCH ( HDMI )

Tryb Obrazu Naturalny
Podświetlenie 15
Kontrast 80
Jasność 48
Ostrość 40
Kolor 35
Odcień z/c 45/55
Opcje obrazu
Tonacja Ciepły1
Tryb Film Auto2
Morion Plus Płynny

Tryb Obrazu Film
Podświetlenie 15
Kontrast 85
Jasność 52
Ostrość 40
Kolor 52
Odcień z/c 45/55
Opcje obrazu
Tonacja Ciepły1
Tryb Film Auto1
Morion Plus Płynny
LED Morion Plus Wył
Ustawienia zaawansowane
Kontrast dyn Niski
Tonacja czerni Najciemniejsza
Odcień skóry 0
Przestrzeń kolorów Oryginalna
Balans bieli
Przes. C 20
Przes. Z 20
Przes. N 20
Wzm. C 30
Wzm. Z 30
Wzm. N 30
Balans Bieli – 10p Wyłączone
Gamma 0

Tryb Obrazu Standardowy
Podświetlenie 15
Kontrast 85
Jasność 50
Ostrość 30
Kolor 35
Odcień z/c 50/50
Opcje obrazu
Tonacja Standardowy
Tryb Film Auto2
Morion Plus Płynny
LED Morion Plus Wył
Ustawienia zaawansowane
Kontrast dyn Niski
Tonacja czerni Najciemniejsza
Odcień skóry 0
Przestrzeń kolorów Oryginalna
Balans bieli
Przes. C 20
Przes. Z 20
Przes. N 20
Wzm. C 30
Wzm. Z 30
Wzm. N 30
Balans Bieli – 10p Wyłączone
Gamma 0
Oświetlenie dynamiczne Wyłączone

Tryb Obrazu Dynamiczny
Podświetlenie 15
Kontrast 90
Jasność 48
Ostrość 40
Kolor 34
Odcień z/c 45/55
Opcje obrazu
Tonacja Chłodno
Tryb Film Auto2
Morion Plus Płynny
LED Morion Plus Wył

....tak wyszło stosując płytę DVD-BROUCH i wskazówki z tego artykyłu Kalibracja telewizora krok po kroku - RTV - Telewizory - Trochetechniki.pl.

Warunki kalibracji - nie oświetlone pomieszczenie, na zewnątrz ciemno.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek12

New member
Ustawienia zaawansowane w trybie hdmi są wyłączone
Ich nastawy mają jakieś znaczenie jak mamy sygnał z tego złącza?
Ustawienia zaawansowana na złączu HDMI są wyłączone jedynie w :
Tryb Obrazu
Naturalny
i Tryb Obrazu Dynamiczny
...nastawy masz:
Kontrast dyn Niski,
Tonacja czerni Najciemniejsza
Odcień skóry 0
Przestrzeń kolorów Oryginalna
.......no to chyba wpływają na obraz :p
 

dekoder

New member
Piotrek dzięki za czarną ;) robotę bo parę dni temu miałem brać się za wypalanie dvd z tej samej strony a tak to podałeś mi na tacy :)
Powiem tak
Obraz na tych nastawach faktycznie ma mniej zakłóceń i jest jakby wyraźniejszy
ale nie dziwne to skoro większość nastawień zjechana o 50 albo więcej %
i jest prawie czarno-biały ;)
I pomyśleć że ludzie płacą za kalibrację niemałą kasę bo czerń musi być czarniejsza od czarnej dziury
Dzięki ale ja wolę trochę żywsze kolory :)
 

Piotrek12

New member
Piotrek dzięki za czarną ;) robotę bo parę dni temu miałem brać się za wypalanie dvd z tej samej strony a tak to podałeś mi na tacy :)
Powiem tak
Obraz na tych nastawach faktycznie ma mniej zakłóceń i jest jakby wyraźniejszy
ale nie dziwne to skoro większość nastawień zjechana o 50 albo więcej %
i jest prawie czarno-biały ;)
I pomyśleć że ludzie płacą za kalibrację niemałą kasę bo czerń musi być czarniejsza od czarnej dziury
Dzięki ale ja wolę trochę żywsze kolory :)
na HDMI jest tak jak podałem, ale na naziemnej DVB-T kolory podkręciłem, ale i tak co kanał to inaczej........
 

dekoder

New member
Piotrek zastosował tylko ustawienia super fachowców dla których ta kalibracja to ideał
Widocznie niektórym podoba się taki zamulony obraz
 

swojtas

New member
Panowie, czy nieekranowane kolumny mają jakiś wpływ na telewizor led? Wydaje mi się że nie ma żadnego wpływu ale wolę się upewnić.
 

valdi80

New member
Witam, posiadam tv 46es6800 od połowy grudnia, ale dopiero od kilku dni zauważyłem, że obraz jakoś dziwnie drży przy zmianie scen. Wygląda to tak, że nie przechodzi on płynnie, tylko jakby przeskokami, które są widoczne zwłaszcza podczas poziomych przesunięć obrazu. Przeczytałem to forum całe, od samego początku, zanim zakupiłem tv, jestem z niego ogólnie zadowolony, ale nie wiem co może być przyczyną braku płynności przy zmianie scen. Wcześniej ktoś tu pisał o pionowych pasach, czy to może właśnie o tym świadczyć?
 

sasukepl

New member
Dla mnie tv jest ok. Chcialbym tylko by tv byl zarzadzany przez androida , a nie przez taki sobie fw samsunga. ciekawi mnie kiedy dostaniemy na tv gaikai lub onlive. :)

Samsung Smart TV 46ES6800
 

kasiseb

New member
Do cezary1020:
Mam N na kartę. Po załadowaniu listy w tym trybie, nie ma możliwości edycji numeru kanału - można tylko zmieniać kolejność kanałów, ale numer zostaje.
Ja zrobiłem inaczej - w trybie satelitarnym wyszukałem ręcznie (według ustawień częstotliwości, polaryzacji...) poszczególne kanały, i w tym trybie jest opcja edycji numeru kanału.

w trybie satelitarnym możesz nawet więcej, ja pododawałem sobie sam takie kanały jak tvn24 HD, tvn turbo HD i tvn style hd których normalnie nie masz na liście telewizji n na kartę, a chodzą i śmigają aż miło
 

Jawor86

New member
Witam,

Możecie mi przypomnieć, gdzie szukać przyczyna przycinania filmów w jakości 1080p odtwarzanych przez DLNA?
1) wina oprogramowania allshareplay (lepiej zamienić je na ps3 media server)
2) słabe łącze internetowe (8mb/s)
3) generalnie przy połączeniu wifi tną filmy w takiej jakości
4) coś innego

Dodatkowo mam pytanie, w allshareplay widzę 2 pozycje:
1) z rys., na którym znajduje się przykładowo aparat fotograficzny, komórka, notebook o nazwie mojego notebooka będącego w sieci wifi - gdy próbuje ją otworzyć mam komunikat o braku odpowiedzi DLNA
2) z rys. komputera stacjonarnego, z nazwą mojego notebooka z dopiskiem PC, kiedy ją uruchamiam widzę wszystkie folderu, które udostępniłem przez ASP z poziomu notebooka

Do czego służy ta pierwsza pozycja?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Za_q

New member
w trybie satelitarnym możesz nawet więcej, ja pododawałem sobie sam takie kanały jak tvn24 HD, tvn turbo HD i tvn style hd których normalnie nie masz na liście telewizji n na kartę, a chodzą i śmigają aż miło

Zgadza się. Można tam też dodać kanały FTA, ja mam np. mam podwójny konwerter, więc dodałem TVP Historia z Astry - najważniejsze, że wszystko jest na jednej liście.
 

xnoz

New member
Witam,

Możecie mi przypomnieć, gdzie szukać przyczyna przycinania filmów w jakości 1080p odtwarzanych przez DLNA?
1) wina oprogramowania allshareplay (lepiej zamienić je na ps3 media server)
2) słabe łącze internetowe (8mb/s)
3) generalnie przy połączeniu wifi tną filmy w takiej jakości
4) coś innego

Dodatkowo mam pytanie, w allshareplay widzę 2 pozycje:
1) z rys., na którym znajduje się przykładowo aparat fotograficzny, komórka, notebook o nazwie mojego notebooka będącego w sieci wifi - gdy próbuje ją otworzyć mam komunikat o braku odpowiedzi DLNA
2) z rys. komputera stacjonarnego, z nazwą mojego notebooka z dopiskiem PC, kiedy ją uruchamiam widzę wszystkie folderu, które udostępniłem przez ASP z poziomu notebooka

Do czego służy ta pierwsza pozycja?

Pozdrawiam


Olej allshare, zainstaluj serviio lub ps3 media server - ja uzywam obydwu. Jak masz wifi 54g to bedzie ciac, czasem na N tnie, najlepszym rozwiązaniem jest kabel lan i siec gigabitowa. Zdarzyło się że przy przewijaniu filmu komp wskazal na uzycie sieci na poziomie 642Mbit/s!
 
Do góry