Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
[...] jako alternatywy dla tego modelu podano mi Sony 40HX750 [...] Najbardziej zależy mi na jakości obrazu i multimedialności.
Też ten model brałem pod uwagę. W MM miałem okazję porównać je na swoim materiale. To już sprawa gustu, ale do mnie bardziej przemówił Samsung. A na polu multimediów Samsung chyba nie ma konkurencji.
Najlepiej będzie jak poszukasz sklepu gdzie będą oba modele. Sam się przekonaj.
 

Xander

New member
Witam.
Mam pytanie czy korzystacie z pendrive do nagrywania audycji z TV?
Ja dziś zapodałem pena 32GB , TV zapytał o format ( sformatował na XFS ) , ale nie można nagrywać gdyz wyskakuje komunikat ,że nie można wykorzystywać timeshift-a.
Czy ktoś miał taki problem?
POnoć jest jakiś soft do formatowania USB od samsunga.

pozdrawiam
 

pawko89

New member
Witam, moi drodzy dziś natknąłem się na niemały problem z otworzeniem plików w formacie AVCHD .mts po DLNA za pośrednictwem SAMSUNG PC SHARE. Poczytałem trochę ogólnie w necie i wyczytałem że ogólnie format .mts nie jest wspierany przez DLNA, ale wyczytałem również na angielskim forum że ludzie ten format otwierają za pomocą programu PS3 Media Server w sposób taki, że niby podczas oglądania server zmienia format... Czy to prawda? I w jaki sposób odpowiednio skonfigurować ten program? Chyba że jest jakiś inny program, który spokojnie to obsłuży? Bo próbowałem właśnie za pomocą tego PS3 Media Server i jak wejdę w TV wejdę w folder gdzie są te filmy .mts TV je widzi ale przy próbie otworzenia tych filmów wyskakuje komunikat że format nie jest obsługiwany... I chciałem zaznaczyć, że w Samsung PC SHARE tych plików w ogóle nie widzi tylko jest pusty folder. Byłbym ogromnie wdzięczny gdyby ktoś mógł mi pomóc w tej sprawie, iż posiadam kamerę która nagrywa filmy w tym formacie, a z racji tego, że na laptopie mam dużą ilość tych filmów to chciałbym w 100% wykorzystać funkcję DLNA tym bardziej że pozostałe formaty MP3, MKV w 3D etc odtwarza bez zająknięcia.
 

ozojaf

New member
Jaką 6800 ma częstotliwość odświeżania bez tego cyfrowego podbicia? 100 czy 200Hz, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji. W MM dzisiaj widziałem,że 200Hz podobnie jak Sony HX750, czy faktycznie tyle jest?
 

sasukepl

New member
Witam, moi drodzy dziś natknąłem się na niemały problem z otworzeniem plików w formacie AVCHD .mts po DLNA za pośrednictwem SAMSUNG PC SHARE. Poczytałem trochę ogólnie w necie i wyczytałem że ogólnie format .mts nie jest wspierany przez DLNA, ale wyczytałem również na angielskim forum że ludzie ten format otwierają za pomocą programu PS3 Media Server w sposób taki, że niby podczas oglądania server zmienia format... Czy to prawda? I w jaki sposób odpowiednio skonfigurować ten program? Chyba że jest jakiś inny program, który spokojnie to obsłuży? Bo próbowałem właśnie za pomocą tego PS3 Media Server i jak wejdę w TV wejdę w folder gdzie są te filmy .mts TV je widzi ale przy próbie otworzenia tych filmów wyskakuje komunikat że format nie jest obsługiwany... I chciałem zaznaczyć, że w Samsung PC SHARE tych plików w ogóle nie widzi tylko jest pusty folder. Byłbym ogromnie wdzięczny gdyby ktoś mógł mi pomóc w tej sprawie, iż posiadam kamerę która nagrywa filmy w tym formacie, a z racji tego, że na laptopie mam dużą ilość tych filmów to chciałbym w 100% wykorzystać funkcję DLNA tym bardziej że pozostałe formaty MP3, MKV w 3D etc odtwarza bez zająknięcia.

tv otwarza .m2ts ten format .mts ma troche inna strukture lokalizacji plikow na BR. mozesz sprobowac zmieni rozszezenie z .mst na .m2st.jak to nie pomoze to musisz przekonwertowac na jaki format ktory obsluguje tv lub ogladac z lapyopa po przez np. hdmi.

i9000
 

sirtrotyl

New member
Witam.
Mam pytanie czy korzystacie z pendrive do nagrywania audycji z TV?
Ja dziś zapodałem pena 32GB , TV zapytał o format ( sformatował na XFS ) , ale nie można nagrywać gdyz wyskakuje komunikat ,że nie można wykorzystywać timeshift-a.
Czy ktoś miał taki problem?
POnoć jest jakiś soft do formatowania USB od samsunga.

pozdrawiam

Do Timeshifta musi być pendrive o najszybszym zapisie a nie te standardowe. Zakup tak szybkiego pena może być nieopłacalny - lepiej kupić dysk.
Ponieważ dysk i tak zostanie zformatowany i nadawać się będzie tylko do nagrywania polecam zakup dowolnego małego dysku od laptopa + obudowa usb do niego. Koszt takiego dysku 40-80GB z obudową będzie porównywalny do szybkiego pena a zyskujemy prędkość i pojemność.
 

YUREK1st

New member
Ktoś napisał, że nowy firmware T-MST10PDEUC-1026.1 z 04.09 wprowadza zmiany w hbbtv - na TVP1 i TVP2 dodali informacje i pogodę.

Czy komuś udało się już uruchomić HbbTV na kablówce?


Przy okazji też zapytam co zyskuje się włączając opcję "LED Motion Plus" bo domyślnie jest wyłączona.

Czy da się włączyć podświetlenie logo samsung u dołu ekranu wzorem droższych modeli? (ktoś już chyba pytał)

Czy można ustawić kolejność wyświetlania aplikacji w smart hub?
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
AVCHD mts DLNA

Witam, moi drodzy dziś natknąłem się na niemały problem z otworzeniem plików w formacie AVCHD .mts po DLNA za pośrednictwem SAMSUNG PC SHARE. [...]

Mój UE55ES6800 odtwarza pliki .mts bez problemu po DLNA.
Udostępniam w ten sposób z serwera kilkaset filmów (~150GB) nagranych kamerą Canon LEGRIA HF200.
Jedyny mankament to zacinanie się filmów nagranych w trybie MXP (24Mb/s), ale to sprawa WiFi. Przy udostępnianiu materiałów przez USB filmy odtwarzane są płynnie.

Pozdrawiam
Jacek
 

bald_man

New member
A co to za bzdury wypisujesz? Może najpierw przetestuj to samemu a potem wypowiadaj się na forum...

Telewizory Samsung nie potrafią zapisywać nagrań PVR na partycjach NTFS. Potrafią to robić jedynie na partycjach w systemie XFS, obsługiwanych przez Linuxa, których za to nie widzą Windowsy;-) Partycja NTFS, sformatowana przez TV, automatycznie zmienia system plików do XFS. Zresztą wystarczy podpiąć pod TV dysk z partycją XFS stworzoną pod Linuxem i TV będzie również potrafił na tak przygotowanym dysku nagrywać i nie będzie potrzebował dodatkowego formatowania.
Nie wiem, jak dzieliłeś dysk na partycje i co zrobiłeś źle, ale coś musiałeś zrobić nie tak. Podłączam na co dzień do TV 2 dyski WD, w tym jeden 320GB podzielony na 2 partycje: 200GB partycja NTFS i 120GB partycja XFS. TV widzi obie, z czego oczywiście potrafi nagrywać na tej z systemem plików XFS. Windows bez problemu cały czas odczytuje i zapisuje na partycji NTFS, jednocześnie nie potrafiąc obsłużyć tej mniejszej, w systemie XFS, jednocześnie pokazując ją jako dysk RAW.
Partycję XFS w każdej chwili da się, bez żadnego problemu, usunąć. Na jej miejsce możemy stworzyć nową partycję i sformatować ją jako FAT32 bądź NTFS, które znowuż będą widoczne pod windozą - także pisanie o straceniu dysku jest co najmniej mocno przesadzone;)

Żadna lipa - podpinasz posiadany dysk bezpośrednio pod TV - i cieszysz się oglądaniem filmów:)
Dopóki nie zapragniesz nagrywać na tym dysku za pomocą TV (która to próba zostałaby poprzedzona prośbą TV o zgodę na sformatowanie dysku - którą można bez problemu odrzucić), struktura danych na dysku pozostanie nienaruszona.
TV sam z siebie, bez ostrzeżenia, nie przystąpi do formatowania dysku:)

Nieprawda. Dysk jest widoczny również z poziomu Linuxa. Tyle tylko, że nagrania wykonane przez nasz TV są zakodowane i dadzą się odtworzyć tylko na naszym egzemplarzu TV. Co nie znaczy wcale, że plików utworzonych przez nasz TV nie da się przenieść na inny dysk - da się. Ale nie ma to większego sensu, bo i tak nie odtworzymy ich na żadnym innym sprzęcie. Nie zetknąłem się jeszcze z informacją, żeby ktoś opracował metodę rozkodowywania nagrań z naszych Samsungów.

Ja osobiście nie jestem wielkim fanem Linuxa i nie mam na komputerze zainstalowanej żadnej dystrybucji teog sysytemu. Jednak do zarządzania partycjami dysku wystarczy jakakolwiek bootowalna (z płytki) dystrybucja Linuxa i ja właśnie problem rozwiązuję w ten sposób:)

zrobilem partycje zgodnie z opisem kolegi i należy się wielkie piwko za pomoc bo wszystko smiga az miło (dwie partycje NTFS + XFS działają bez żadnego problemu) :blagam:. Partycje wygenerowałem Linuxem bootowanym z USB i cała operacja trwała raptem kilka minut. Szajsung napisał do mnie że przygotowują odp która będzie dla mnie satysfakcjonująca ale jakoś kilka dni minelo i ani widu ani słychu a problem dzięki pomocy się rozwiązał.

Mimo wszystko mam jeszcze jedno pytanie w związku z nagrywaniem treści na dysk. Mam podpięty moduł CAM do TV i wszystko się pięknie nagrywa ale proszę o odp czy jest możliwość nagrywania materiału nie oglądając go. Teść ma dekoder zewn i działa mu to bez problemu natomiast u mnie podczas nagrywania programu gdy chce przełączyć kanał wyskakuje komunikat czy nagrywanie ma zostać przerwane. :sad:
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mimo wszystko mam jeszcze jedno pytanie w związku z nagrywaniem treści na dysk. Mam podpięty moduł CAM do TV i wszystko się pięknie nagrywa ale proszę o odp czy jest możliwość nagrywania materiału nie oglądając go. Teść ma dekoder zewn i działa mu to bez problemu natomiast u mnie podczas nagrywania programu gdy chce przełączyć kanał wyskakuje komunikat czy nagrywanie ma zostać przerwane. :sad:

No i tak ma być. Moduły CAM Cyfry, n i Polsatu są jednostrumieniowe, co oznacza, że w jednym momencie możesz oglądać lub nagrywać tylko jeden kanał kodowany.
Zrób prosty eksperyment: wąłcz kanał kodowany, np. Kino Polska, rozpocznij nagrywanie, a następeni przełącz na kanał FTA, np. TVP Kultura. Będzie działało bez problemu i oglądanie i nagrywanie razem :) Nacisnij Info sam zobczysz informację o bieżacym programie i nagrywaniu jednoczesnie :)

Nieco inaczej jest, gdy nagrywasz program FTA. Wtedy możesz przełączyć jednoczesnie na dowolny kanał tak kodowany jak i FTA.

Wyjaśniłem Ci nieco ideę nagrywania z modułem CAM? :p
 
Ostatnia edycja:

bald_man

New member
Niestety mylisz się. Nie można przełączyć na dowolny kanał FTA. W tv jest tylko jeden tuner satelitarny, a więc co najwyżej możesz przełączyć na kanał z tego samego transpondera ;)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Nagrywałem film z Canal+ i przy jakiejkolwiek próbie zmiany kanału na dowolny niezależnie czy FTA czy kodowany wyskakiwał komunikat o przerwaniu nagrania.
Dzisiaj spróbuje się jeszcze pobawić i zobaczymy.
Mam moduł CAM telewizji kablowej STREAM Communication

A co w przypadku jeśli miałbym podłączone dwa źródła sygnału tj. Moduł CAM z którego w danej chwili nagrywam i analogową kablówkę którą bym chciał równocześnie oglądać??
 

Kris-78

New member
Witam na forum
Panowie od tygodnia testuję model 6800 i jestem w pełni zadowolony. Przede wszystkim dzięki za podanie szczegółowych ustawień obrazu parę postów wyżej, teraz jest dużo lepiej.
Mam dwa pytanka!
1-Czy jest możliwość aby dodać dzwięk przy włączaniu/wyłączaniu tv? bo nie widzę tej opcji w menu. Przyzwyczaiłem się do tego w starym modelu i trochę mi tego brakuje.
2-Mam problem z wyprowadzeniem dźwięku do wieży. Nie wiem co jest grane, ale wyjścia audio chinch jakby były wyłączone gdzieś w menu, w ogóle nie reagują przy podłączeniu do wzmacniacza. Dodam że kable jak i podłączenie do wieży jest ok. Nie wiem jak obejść ten problem, wyjscie optyczne odpada, bo w wieży mam tylko analogowe wtyki.
Będę wdzięczny za porady, może ktoś miał taki sam problem.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam na forum
Panowie od tygodnia testuję model 6800 i jestem w pełni zadowolony. Przede wszystkim dzięki za podanie szczegółowych ustawień obrazu parę postów wyżej, teraz jest dużo lepiej.
Mam dwa pytanka!
1-Czy jest możliwość aby dodać dzwięk przy włączaniu/wyłączaniu tv? bo nie widzę tej opcji w menu. Przyzwyczaiłem się do tego w starym modelu i trochę mi tego brakuje.
2-Mam problem z wyprowadzeniem dźwięku do wieży. Nie wiem co jest grane, ale wyjścia audio chinch jakby były wyłączone gdzieś w menu, w ogóle nie reagują przy podłączeniu do wzmacniacza. Dodam że kable jak i podłączenie do wieży jest ok. Nie wiem jak obejść ten problem, wyjscie optyczne odpada, bo w wieży mam tylko analogowe wtyki.
Będę wdzięczny za porady, może ktoś miał taki sam problem.

W moim egzemplarzu nie ma wyjść CINCH, są tylko wejścia ;P
A na poważnie, przeszukaj ten wątek, pisałem jakim sposobem podłączyć audio do wieży po analogu, za pomocą dołączonej przejściówki SCART.
 

Kris-78

New member
No w sumie też się zastanawiałem czy to nie wejścia, ale w instrukcji wyraźnie pisze audio out specjalnie sprawdzałem. Z drugiej strony po co wejścia chinch do TV? trochę to bez sensu :smile: Wiem że technika idzie do przodu i jest wyjscie optyczne, ale bez przesady. Kolejna sprawa jest tutaj wyjście S-video i component, więc jakoś i audio trzeba podłączyć używając tych wtyków. Już trafiłem w necie na wątki z tym związane, ale żadnej konkretnej odpowiedzi nie znalazłem -dziwne dziwne. Może ktoś sprawdzi jak u niego z tymi chinchami :blagam:
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisałem przecież, ze jeśli włączysz przejściówkę SCART z zestawu, to zwykły kabel EURO<->CINCH i możesz podłączać jako stereo do wieży. Przeszukaj moje posty w tym wątku :)
 

Kris-78

New member
Jasne spoko ;) wiem że można wyprowadzić audio z euro, ale ciekawi mnie ten problem z chinchami Chcialbym wiedzieć czy to coś u mnie czy faktycznie to wejscie w tych modelach :smile:
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
A, o to chodzi :)
Wiedz więc, że wejścia owszem, są potrzebne, chociażby po to aby dodać audio do wejścia COMPONENT lub DVI. A wyjść CINCH brak, chyba, że mówimy o wyprowadzeniu na SCART, wtedy są dostępne.
 

jakenda

New member
witam ponowniw już jako właściciel tego telewizora. Narazie jestem na etapie ustawiania. I tu mam problem. Problem jest z telewizją DVB-t . Znalazł kanały i część z nich telewizor wyświetla a przy innych mam komunikat "sygnał zakodowany" i tu moje zdziwienie :-(
W ustawieniach telewizja cyfrowa mam POLSKA. Instalacja antenowa jest jeszcze od analogu. Ale to chyba nie ma większego znaczenia?
 
Ostatnia edycja:

magicdurkey

New member
Witam wszystkich serdecznie jako, że to mój pierwszy post na tym forum :)

A teraz...
Mam pytanko o podłączenie sprzętu audio (DENON RCD-M37) pod ten model telewizora. DENON nie ma "optyka" oczywiście. Na konwerter DAC mnie w obecnym czasie nie stać. Ktoś wcześniej pisał, że jest dołączona przejściówka SCART i można dźwięk z niej wysłać do HI-FI. Wszystko ok z tym, że minusem (oczywistym) jest to, że jak będzie podłączony inny sprzęt po HDMI to już wtedy dźwięku nie będzie. Jak się zachowa TV jak będę odtwarzał coś z USB (pendrive lub dysk)? Dźwięk pójdzie przez SCART? Jeśli tak to super. W przypadku podłączenia innych urządzeń przez HDMI to sprawa oczywista - podłączam pod inne wejście w HI-FI i wszystko będzie śmigać.
 
Do góry