Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

_Jarek_

New member
Ja mam takie pytanie: czy jakiekolwiek znaczenie ma "Tryb obrazu" (standardowy, naturalny, itd) sama w sobie, czy może jest to zwyczajnie nazwa zestawu parametrów? Innymi słowy, jeżeli w dwóch trybach ustawię takie same parametry, to czy te tryby będą dokładnie identyczne?
 

radziozet

New member
Niestety nie znalazłem nigdzie PiP oglądając film z USB tudzież grając na PS3. Ktoś wie jak włączyć? Tylko nie mówcie, że się nie da, bo będzie to kolejny, drobny bo drobny, ale minus.
 

radziozet

New member
TVP1 i TVP2 HD szukaj powyżej kanału 250, taka fanaberia Cyfry :) Potem już tylko zabawa z edytorem. Fajnie, ze można sobie własne nazwy ustawiać, np. zamiast Nat Geo HD wpisałem National Geographic HD. Drobiazgi, ale miłe.
A kanałów raczej nie pousuwasz, ale można sobie poprzenosić powyżej jakiegoś numeru na liście. Ja zrobiłem sobie własne od 1 do 200, a to co nie oglądam przenumerowałem na 400+, radio na 700+. Porządek musi być :p

Co do pilota, to działa prawie w każdej pozycji, nawet skierowany zupełnie na bok, czyli sygnał odbity zbiera dobrze, co świadczy o czułości odbiornika. Osobiście używam Logitech Harmony One i tu dopiero można poszaleć, tak z zasięgiem pilota jak i sekwencjami, opóźnieniem itd.

1. Pilot oryginalny tak fajnie już nie działa.
2. Ja w tv TWP2HD miałem pod 120, teraz mam pod 2. W tym programie nie ma go ani tu ani tu.

Sorry, że w 3 postach poodpisywałem. Poprawię się. :)
 

solti

New member
Czy zauważyliście w swoim tv, że pilotem trzeba mocno w czujnik celować, żeby zadziałał? Mam na myśli, że nie odbija od sufitu, ścian itd.
No z tym pilotem to kiepsko i u mnie, musi być dokładnie nakierowany inaczej lipa
Mówię o oryginalnym pilocie. Czyli jak widać wina pilota, a nie czujnika.
Wymieńcie baterie na nowe - powinno być OK;) U mnie było tak samo.
I nie sugerujcie się tym, że nowy telewizor, nowy pilot i nowe (nowe, nie znaczy naładowane) baterie, to na pewno będą działać OK. U mnie się okazało, że te niby nowe baterie w komplecie od telewizora, były prawie zupełnie rozładowane:D Po przełożeniu ich do latarki, ta w ogóle nie miała siły zaświecić, choćby tylko ledwie, ledwie... I tak cud, że na tak wyładowanych bateriach pilot w ogóle (słabo, bo słabo - ale zawsze) działał!
Po wymianie baterii na nowe pilot działa super. Można odbijać sufitu, podłogi, jak kto woli:)
 
Ostatnia edycja:

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
U mnie się okazało, że te niby nowe baterie w komplecie od telewizora, były prawie zupełnie rozładowane:D
Nie były rozładowane. Tak po prostu miało być. Do sprzętu elektronicznego bardzo często dodawane są baterie i znacznie gorszych parametrach. Z punktu widzenia producenta to spora oszczędność. Lepiej tak niż gdyby nie dołączano żadnych baterii.

Pozdrawiam
Jacek
 

roger77

New member
ze strony samsunga
Wymiary (szer.*wys.*gł.)
Zestaw bez podstawy (szer. x wys. x głęb.): 1 070,2 x 635,6 x 46,9 mm
Zestaw z podstawą (szer. x wys. x głęb.): 1 070,2 x 702 x 276,7 mm
Opakowanie (szer. x wys. x głęb.): 1 330 x 739 x 145 mm4

pozdrawiam

Dzięki kolego.
Mierzyłem i na "styk" mi wszedł do samochodu.
No i wreszcie jest. W porównaniu z moim starym crt. to ten jest bajka.


Aktualizacja przez usb wygląda tak, że ściągamy ze strony samsunga najnowszy firmware i ten plik exe. odpalamy za pomocą tv. tak?
Przepraszam za takie pytanie, może to banał ale wolę spytać niż coś sknocić.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Aktualizacja przez usb wygląda tak, że ściągamy ze strony samsunga najnowszy firmware i ten plik exe. odpalamy za pomocą tv. tak?
Przepraszam za takie pytanie, może to banał ale wolę spytać niż coś sknocić.

Nie.
Sciagamy plik exe wrzucamy to na pendrive rozpakowujemy to na pendrive poprzez dwu klik lewym pojawi sie katalog z zawartoscia firmware.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Router mam Linksys WRT54G2 i nie widzę w adminie możliwoscizmiany z BG na N. Latop też samsung RF710.

Ale wiecie co. Odinstalowałem trochę aplikacji z TV, przede wszystkim gry które zajmowały dużo pamięci TV. TV ma teraz więcej pamięci na buforowanie i jest trochę lepiej bo rzadziej buforuje ale jednak nadal. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale to chyba ma sens.

Nie zauważyłem u siebie takich objawów i to jest najdziwniejsze. Sprzęt przecież nie różni się specyfikacją, nie jest to też inna wersja hardware'u.
Od usuwania aplikacji zacząłem zabawę z ES6800, zostawiam tylko to, co używam lub może być dla mnie użyteczne.

Pokombinuj jeszcze z laptopem i ustawieniami karty WiFi (komputer -> PPM -> zarządzaj -> menedżer urządzeń -> karty sieciowe -> właściwości -> zaawansowane). Ustaw parametry:
- Agresywność mobilności = Najwyższa
- tolerancja dla kanału 40MHz = wyłączona
- tryb 802.11n = włączono
- tryb bezprzewodowy = a/b/g/n
- moc transmisji = najwyższa

Uwaga - nie wszystkie parametry możesz mieć w swojej karcie sieciowej lub mogą mieć nieco inne nazwy!
W routerze sprawdź, czy masz tryb B/G/N oraz czy szerokość kanału masz 40 MHz (dwa kanały dla standardu N). Jeśli nie, to lipa. Jeśli w okolicy masz sine AP nadające na tym samym (tych samych) kanałach, prędkość znacznie spadnie, ponieważ zakłócają się wzajemnie i szukają szczelin czasowych do wysłania/odebrania pakietów. Wtedy spróbuj zmienić kanał. To, że router jest 300Mb o niczym nie świadczy, poza tym praktycznie nigdy tych prędkości nie osiągniesz, ale to inna bajka.

Ponieważ robi się OT, możemy pogadać na PRV.

Powodzenia!
 

smooth

New member
Niestety żadnych z tych ustawień nie odnajduję ani w laptopie ani w adminie routera. Fotki jeszcze przechodzą ale ładują sie powoli. Natomiast na film nie ma szans.

Przy odtwarzaniu filmu z telefonu jest to samo ale jeśli odtwarzam go na laptopie to buforowanie występuje rzadziej. Jeśli zmienie urządzenie na TV to nie da sie oglądać :(

W ogóle to zauważyłem że TV w sieci nazywa sie 46ES68001 (?)

Pobawiłem sie dziś trochę więcej i starałem sie oglądać filmy z iplexu, tuby itp. i jest to samo. Czyli na pewno to nie karta sieciowa a wina TV, routera lub dostawcy internetu. Internet mam 4mb i po zmierzeniu tyle jest więc to raczej nie ich wina. Zostaje router lub TV z naciskiem raczej na ten pierwszy.
 
Ostatnia edycja:

radziozet

New member
Niestety żadnych z tych ustawień nie odnajduję ani w laptopie ani w adminie routera. Fotki jeszcze przechodzą ale ładują sie powoli. Natomiast na film nie ma szans.

Przy odtwarzaniu filmu z telefonu jest to samo ale jeśli odtwarzam go na laptopie to buforowanie występuje rzadziej. Jeśli zmienie urządzenie na TV to nie da sie oglądać :(

W ogóle to zauważyłem że TV w sieci nazywa sie 46ES68001 (?)

Pobawiłem sie dziś trochę więcej i starałem sie oglądać filmy z iplexu, tuby itp. i jest to samo. Czyli na pewno to nie karta sieciowa a wina TV, routera lub dostawcy internetu. Internet mam 4mb i po zmierzeniu tyle jest więc to raczej nie ich wina. Zostaje router lub TV z naciskiem raczej na ten pierwszy.

JA mam router WRT54GC więc chyba prawie taki sam, internet też 4mb i w ciągu dnia oglądałem Iplę, Iplexa, TVNPlayer itp i nic się nie cięło. Teraz sobota godz. 22:30 Ipla buforuje co 10sek.
Może to wina obciążenia tych serwisów?
BTW: czy jak podłącze mój router kabelkiem (nie obsługuje standardu n) kabelkiem do TV to będzie znacznie szybciej działał?
 

MMAC

New member
Zobaczy się wieczorem :)
Mam nadzieję, że poprawili problem z HDMI-CEC, bo bardzo mnie to wkurza, że TV serii A steruje kinem, a ES nie potrafi :x

Edit:
wrzuciłem i nie zmieniło się na razie nic dostrzegalnego. Na pewno dalej nie działa sterowanie Anynet+
Jeszcze testuję.
Co się stanie: zmieni się opis z 1025 na 1026 :D


Nowy firmware T-MST10PDEUC-1026.1 z 04.09 wprowadza zmiany w hbbtv - na TVP1 i TVP2 dodali informacje i pogodę.
 

peters_1

New member
Witam.
Koledzy jestem o krok od kupienia ES40"6800.Jednak od szafki(POD TV) do łózka gdzie pewnie bede ogladal najczesciej mam 2,5m.Czy to nie za malo ? abym mogl sie cieszyc obrazem a zarazem nie stracic oczu? dzieki za info.
Na co zwrocic uwage kupujac nowego samsunga przez internet ?
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy odtwarzaniu filmu z telefonu jest to samo ale jeśli odtwarzam go na laptopie to buforowanie występuje rzadziej. Jeśli zmienie urządzenie na TV to nie da sie oglądać :(

To jeszcze spróbuj opcji Direct WiFi lub SoftAP i tam zobacz czy buforowanie będzie występowało. Omijasz wtedy router, i masz połączenie TV <-> smartfon bezpośrednio.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Koledzy jestem o krok od kupienia ES40"6800.Jednak od szafki(POD TV) do łózka gdzie pewnie bede ogladal najczesciej mam 2,5m.Czy to nie za malo ? abym mogl sie cieszyc obrazem a zarazem nie stracic oczu? dzieki za info.
Na co zwrocic uwage kupujac nowego samsunga przez internet ?

Gdybym był złośliwy, powiedziałbym, ze na 2,5 odległosci, to przynajmniej 55" :hihi:
W praktyce, zależy co kto lubi, czy nie przeszkadza mu taki odbiór, czy wreszcie nie ma słabego wzroku i musi mieć blisko ekran. Swoją 40" mam w odległości ok. 3m od oczu w pokoju i nam to całkowicie wystarcza. 46" z tej odległości jest dla mnie za duży i męczy mi wzrok, poza tym występuje efekt biegania wzrokiem po ekranie, innymi słowy trudno skupić się na ogóle, bo oczy szukają szczegółu. Poszukaj trochę w sieci na temat fizjologii wzroku.
Ja bym żadnej rady typu "weź taki, bo inny to za mało" lub odwrotnie nie brał pod uwagę. To MUSI być Twój wybór pod Twoje preferencje.
 

Fenix121

New member
Odległość oglądania ehhh nadal nie wiem co wybrać 40" czy 46" odległość 1,8-2m.
Proszę posiadaczy 46es6800 o opinie jak wygląda obraz sd z telewizji naziemnej przy tej odległości ok 2m.


a jak to jest z tym 3d ma ful hd 3d czy tak jak w dawnych 6 nie posiada na stronie producenta niema wzmianki, nawet znaczka 3d hd.
 

ARexx2

New member
Mam tego LED-a od dwóch tygodni i ogólnie jestem zadowolony. Model 32 cale.

Za jedyny minus uważam tylko brak złącza VGA i wyjść Audio (trochę samsung za bardzo przy oszczędził), oraz wg mnie największa niedogodność to że ekran dosyć mocno odbija światło. W jasny dzień muszę zasłaniać okna bo odbicia przeszkadzają w oglądaniu.

Najmocniejszą stroną za to są usługi multimedialne i Smart Tv, tylko żeby wypełnij się tym cieszyć to zakup myszki i klawiatury obowiązkowy.
 
Do góry