Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę posiadaczy 46es6800 o opinie jak wygląda obraz sd z telewizji naziemnej przy tej odległości ok 2m.
Przy 40" SD wygląda słabo, niezależnie od tego czy to DVB-T czy DVB-S. Jeśli kupisz 46" z tej odległości odczujesz duży dyskomfort z powodu pixelozy.

Oczywiście moja ocena jest subiektywna, są lepsze i gorsze kanały SD, jednak u mnie przy 3m odległości i 40" nie jest ciekawie.
 

Fenix121

New member
Przy 40" SD wygląda słabo, niezależnie od tego czy to DVB-T czy DVB-S. Jeśli kupisz 46" z tej odległości odczujesz duży dyskomfort z powodu pixelozy.

Oczywiście moja ocena jest subiektywna, są lepsze i gorsze kanały SD, jednak u mnie przy 3m odległości i 40" nie jest ciekawie.

Wielkie dzięki o taką odpowiedź mi chodziło czekam na ocenę innych użytkowników.

A tak przy okazji wiecie czym różni się es6800 od es6800s różnica 300-400zł
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Mam pytanie odnośnie TV.
Posiada on funkcję micro dimming ? teraz tak czy tą funkcje jakoś się włącza/wyłącza, czy jest na stałe włączona ?

Pozdrawiam
Adam
 

bald_man

New member
ja ze swojej strony wklejam moja korespondencje z szajsungiem i moze koledzy mi pomoga w moich problemach bo ja pisze swoje a pan z samsunga opowiada jakby nie umial czytac ze zrozumieniem

[FONT=&quot]Witam,
od kilku dni jestem mam nadzieję szczęśliwym użytkownikiem modelu UE40ES6800s w związku z czym piszę do Państwa ponieważ mam kilka problemów związanych z użytkowaniem urządzenia:
- do TV podpiałem zewnętrzny dysk twardy (500gb, usb 3.0) i pojawia się problem. Dysk jest sformatowany (partycja NTFS) i przechodzi wszystkie testy pozytywnie. Przy próbie nagrania materiału TV prosi o sformatowanie dysku i po procedurze formatowania proces nagrywania działa bez żadnych problemów. Problem pojawia się przy podpięciu tego dysku do komputera PC (testowane na systemie WinXP i Win 7) gdyż dla komputera nie istnieje już partycja NTFS tylko partycja systemowa oznaczona jako RAW. W związku z tym nie da się skopiować na dysk dodatkowych danych i ponownie wymaga on formatowania do Fat/NTFS. Próbowałem ominąć ten problem poprzez podzielenie dysku na partycje z któych jedna jest w formacie NTFS na dane a druga jako partycja RAW ma służyć do nagrywania materiałów, ale niestety TV nie widzi dysku podzielonego na partycje a jedynie widzi pierwszą partycję. Proszę o informację czy istnieje możliwość pracy z dyskiem żeby służył zarówno do nagrywania materiałów jak i przechowywania na nim danych widocznych przez TV.
- kolejnym problemem jest możliwość odtwarzania filmów nagranych aparatem fotograficznym. Posiadam aparat któy nagrywa filmy w formacie Motion JPG o rozdzielczości 1280x720, 25 kl/s i na TV przy próbie odtworzenia materiałów wyskakuje komunikat że nie ma możliwości odtworzenia tego typu plików. Proszę w związku z tym o informację czy jest jakiś sposób na uruchomienie tego typu materiałów.
- ostatnim problemem jest współpraca TV z napisami. Oglądając jaki kolwiek film z zaimplementowanymi napisami w formacie SRT nie ma żadnego problemu, natomiast przy zmianie formatu na TXT napisy nie są synchronizowane poprawnie i generują notoryczne opóźnienie w przedziale 4-20s co jest mocno irytujące podczas oglądania. Czy jest możliwość wyboru jednego z formatów napisów podczas oglądania filmu bo nie umiem jej znaleść. Dla porównania podam że moje 4 letnie DVD Pionieer''''a robi to bez żadnego problemu i mogę wybrać który z plików z napisami ma być załadowany podczas oglądania.
- czy jest możliwość obsługi myszką serwisów typu Youtube, Vimeo ? Podłaczona mysz działa bezproblemów w przypadku obsługi stron internetowych, itp natomiast dla Youtube i Vimeo brak jest możliwości pracy z myszką przez co należy wykazać się masą cierpliwości w celu wpisania z pilota szukanej frazy.
- ostatni problem dotyczy usługi HbbTv. Instalowałem już 2 krotnie niniejszą aplikację i zgodnie z Państwa wytycznymi mam włączony kanał z danymi a mimo wszystko na TV ciągle wyskakuje komunikat o konieczności włączenia kanału z danymi i aplikacja nie włącza się.

[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Dysk podpinany pod telewizor zapewnia odbiór nagranego materiału tylko na danym odbiorniku. Nie ma możliwości skopiowania tych danych do komputera. Co do odtwarzania filmów Motion JPG telewizor nie posiada odpowiedniego kodeka, aby mógł odtworzyć te filmy w związku z tym nie ma możliwości odtwarzania tego typu formatu pliku. Poprawne wyświetlanie napisów zapewnia odbiornik w formacie SRT. Co do plików TXT moga pojawiać się błędy. Sugerowałbym reset albo wgranie (aktualizację) oprogramowania płyty głównej telewizora poprzez ściągnięcie pliku ze strony producenta www.samsung.com/pl. Również zmiana oprogramowania powinna naprawić problem z aplikacja HBBTV.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Piotr Gajewski
--------------------------------------------
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.

[/FONT] [/FONT]
 

kini0

New member
Bez reklam
Niestety dysk podłączony do TV w celu PVR jest widoczny po sparowaniu tylko i wyłącznie dla TV sparowanego. TV powinien nawet dać jakieś info przed sfinalizowaniem formatu....
 

peters_1

New member
No to Lipa na Maxa,mam dysk twardy tez 500GB(nawet nie wiem i nie pamiatam w jakim jest formacie) i caly zapelniony filmami.I sobie myslalem ze jak kupie nowy Tv to sobie z zonka w zime bede ogladal a tu taki Psikus.
Mozna to puscic przez Laptopa i kabel HDMI i do Tv i ruszy czy nie ???
 

sasukepl

New member
mozna ponoc przerobic pliki z partycji raw na dodolny format przy pomocy jakiejs aplikacji. nie pamietam tylko jakiej. ewentualnie mozna sprobowac odczytac pliki przez linuxa.

i9000
 

maxan

New member
Bez reklam
No to Lipa na Maxa,mam dysk twardy tez 500GB(nawet nie wiem i nie pamiatam w jakim jest formacie) i caly zapelniony filmami.I sobie myslalem ze jak kupie nowy Tv to sobie z zonka w zime bede ogladal a tu taki Psikus.
Mozna to puscic przez Laptopa i kabel HDMI i do Tv i ruszy czy nie ???
A filmy jakie nagrane przez inny tv czy z neta'? jeśli z neta to niby czemu nie miało by ruszyć? w sumie wystarczy dysk podpiąc pod tv i ogień , jak jakiś nie zadziała(błąd/brak kodeka) to tak jak napisałeś lapek/hdmi/tv.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Podrasowałem ustawienia, może komuś się przyda.

tryb obrazu: standardowy
podswietlanie: 15
kontrast: 85
jasność: 45
ostrość: 55
kolor: 55
ustawienia zaawansowane
kontrast dyn. niskie
tonacja czerni: ciemna
odcien skory: 0
tylko tryb RGB: wylaczone
przestrzen kolorow: oryginalna
balans bieli
przes. C 15
przes. Z 24
przes. N 27
wzm. C 15
wzm. Z 20
wzm. N 32
(dla mnie TV ma za dużo czerwonego)
gamma -1
oswietlenie dynamiczne wylaczone
opcje obrazu
tonacja kolorow cieply 2
filtr zaklocen cyfr. wylaczone
red zaklocen mpeg wylaczone
poziom czerni hdmi niskie
tryb film wylaczone
motion plus standard
led motion plus wylaczone
oraz w system rozwiazanie eco czujnik eco wlaczony min podswietlenie u mnie na 8

Pozdrawiam
 

bigtoy

Member
Witam
mam 32 es 6800 jakiś miesiąc telewizor raczej ok niestety w prawym dolnym rogu widać przebicie podświetlenia na czarnych pasach, no cóż taki urok tv LED. Na ustawieniach standardowych obrazu nie jest źle ale warto się pobawić podane przez akwidzynski ustawienia są całkiem niezłe zmieniłem jedynie motion plus-użytkownika 9/3 i led motion plus włączony. Może ktoś jeszcze podrzuci jakieś ustawienia aby porównać.
Multimedia są fajne drażni mnie jedynie allshare, pierwsza pozycja "Moje" taka historia odtwarzania może wie ktoś jak to wyłączyć żeby nie pamiętał ?

Ponadto mm pytanko posiadam dysk 3,5" w kieszeni z własnym zasilaniem po podpięciu do USB TV (przetestowałem wszystkie trzy wejścia) dysk wykrywa ale po odtwarzani ok 10 min filmu dysk się rozłącza spotkał się ktoś z takim zachowaniem ? wspomnę że dysk zewnętrzny 2,5" działa poprawnie. nie wiem czy nie jest to spowodowane zewnętrznym zasilaniem kieszeni.

A nawiązując jeszcze do dysków zewnętrznych czy ma ktoś podpięty taki dysk do jakiegoś routera z obsługą usb i czy TV widzi ten dysk w sieci ? bo czytałem gdzieś że TV nie widzi takiej konfiguracji
 

solti

New member
Prawda jest taka że dysk podpięty do TV jest już ''stracony''...
A co to za bzdury wypisujesz? Może najpierw przetestuj to samemu a potem wypowiadaj się na forum...
[FONT=&quot]do TV podpiałem zewnętrzny dysk twardy (500gb, usb 3.0) i pojawia się problem. Dysk jest sformatowany (partycja NTFS) i przechodzi wszystkie testy pozytywnie. Przy próbie nagrania materiału TV prosi o sformatowanie dysku i po procedurze formatowania proces nagrywania działa bez żadnych problemów. Problem pojawia się przy podpięciu tego dysku do komputera PC (testowane na systemie WinXP i Win 7) gdyż dla komputera nie istnieje już partycja NTFS tylko partycja systemowa oznaczona jako RAW. W związku z tym nie da się skopiować na dysk dodatkowych danych i ponownie wymaga on formatowania do Fat/NTFS. Próbowałem ominąć ten problem poprzez podzielenie dysku na partycje z któych jedna jest w formacie NTFS na dane a druga jako partycja RAW ma służyć do nagrywania materiałów, ale niestety TV nie widzi dysku podzielonego na partycje a jedynie widzi pierwszą partycję. Proszę o informację czy istnieje możliwość pracy z dyskiem żeby służył zarówno do nagrywania materiałów jak i przechowywania na nim danych widocznych przez TV.[/FONT]
Telewizory Samsung nie potrafią zapisywać nagrań PVR na partycjach NTFS. Potrafią to robić jedynie na partycjach w systemie XFS, obsługiwanych przez Linuxa, których za to nie widzą Windowsy;-) Partycja NTFS, sformatowana przez TV, automatycznie zmienia system plików do XFS. Zresztą wystarczy podpiąć pod TV dysk z partycją XFS stworzoną pod Linuxem i TV będzie również potrafił na tak przygotowanym dysku nagrywać i nie będzie potrzebował dodatkowego formatowania.
Nie wiem, jak dzieliłeś dysk na partycje i co zrobiłeś źle, ale coś musiałeś zrobić nie tak. Podłączam na co dzień do TV 2 dyski WD, w tym jeden 320GB podzielony na 2 partycje: 200GB partycja NTFS i 120GB partycja XFS. TV widzi obie, z czego oczywiście potrafi nagrywać na tej z systemem plików XFS. Windows bez problemu cały czas odczytuje i zapisuje na partycji NTFS, jednocześnie nie potrafiąc obsłużyć tej mniejszej, w systemie XFS, jednocześnie pokazując ją jako dysk RAW.
Partycję XFS w każdej chwili da się, bez żadnego problemu, usunąć. Na jej miejsce możemy stworzyć nową partycję i sformatować ją jako FAT32 bądź NTFS, które znowuż będą widoczne pod windozą - także pisanie o straceniu dysku jest co najmniej mocno przesadzone;)
No to Lipa na Maxa,mam dysk twardy tez 500GB(nawet nie wiem i nie pamiatam w jakim jest formacie) i caly zapelniony filmami.I sobie myslalem ze jak kupie nowy Tv to sobie z zonka w zime bede ogladal a tu taki Psikus.
Mozna to puscic przez Laptopa i kabel HDMI i do Tv i ruszy czy nie ???
Żadna lipa - podpinasz posiadany dysk bezpośrednio pod TV - i cieszysz się oglądaniem filmów:)
Dopóki nie zapragniesz nagrywać na tym dysku za pomocą TV (która to próba zostałaby poprzedzona prośbą TV o zgodę na sformatowanie dysku - którą można bez problemu odrzucić), struktura danych na dysku pozostanie nienaruszona.
TV sam z siebie, bez ostrzeżenia, nie przystąpi do formatowania dysku:)
Niestety dysk podłączony do TV w celu PVR jest widoczny po sparowaniu tylko i wyłącznie dla TV sparowanego. TV powinien nawet dać jakieś info przed sfinalizowaniem formatu....
Nieprawda. Dysk jest widoczny również z poziomu Linuxa. Tyle tylko, że nagrania wykonane przez nasz TV są zakodowane i dadzą się odtworzyć tylko na naszym egzemplarzu TV. Co nie znaczy wcale, że plików utworzonych przez nasz TV nie da się przenieść na inny dysk - da się. Ale nie ma to większego sensu, bo i tak nie odtworzymy ich na żadnym innym sprzęcie. Nie zetknąłem się jeszcze z informacją, żeby ktoś opracował metodę rozkodowywania nagrań z naszych Samsungów.

Ja osobiście nie jestem wielkim fanem Linuxa i nie mam na komputerze zainstalowanej żadnej dystrybucji teog sysytemu. Jednak do zarządzania partycjami dysku wystarczy jakakolwiek bootowalna (z płytki) dystrybucja Linuxa i ja właśnie problem rozwiązuję w ten sposób:)
 

Zbylq

Member
Sporo problemów i ograniczeń z tymi partycjami, dlatego wolałem kupić tunerek dvb-t USB i jak nagrywam to z niego na kompie.
Mam wtedy dostęp do plików z poziomu kompa i przez AllShare na TV.
W TV mam pena 4 GB tak w razie gdyby nagle coś pilnego albo jakby ustawić zapis na moją nieobecność.
 

arkadi-sea

New member
ES odtwarza avi, mkv i napisy srt. Dodatkowo ma dwa rdzenie co może nie być bez znaczenia z czasem przy nowszych wersjach aplikacji dostępnych w samsung apps. Wczoraj pojawił się TVN player i cześć programów dostępna jest w jakości HD, nie wiem czy D7000 też oferuje programy w tej jakości?

Dwa rdzenie nie mają tu nic wspólnego co do rozdzielczości HD odtwarzanego obrazu z TVN Player. Bardziej ma znaczenie szybkość łącza internetowego. Mam D7000, łącze 4/8MB i odtwarzam filmy z TVN Player w jakości HD.
 

ozojaf

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem tego tv 40", ale mam jeszcze drobne wątpliwości ;).
Przede wszystkim, jeśli chodzi o matrycę, czy w tym modelu też można trafić na inną niż samsunga? Czytałem, że w niższych modelach tak jest, a jak sytuacja wygląda w przypadku 6800?
Poza tym jako alternatywy dla tego modelu podano mi Sony 40HX750 oraz Panasonic 42ET50, czytałem też gdzieś o LG 42 M660 bodajże.Moje pytanie, czy 6800 będzie od nich lepszy i w czym jeżeli sie je porówna. Ceny są bardzo zbliżone. Najbardziej zależy mi na jakości obrazu i multimedialności.
 
Do góry