Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

kubala131

New member
Nie wiem czy w samsungach segregacja kanałów to problem bo w moim LCD model 550B jak już wcześniej wspomniałem dało się bez problemów posegregować kanały i pod poz. np. 1 miałem kanał cyfrowy TVP1 a jak jeszcze raz przycisnąłem 1 to miałem TVP1 analogowe, miałem nadzieję że taka funkcja w takim kombajnie to standard
 

kubala131

New member
Witajcie,
Dołączyłem właśnie dziś do, mam nadzieję, szczęśliwych posiadaczy UE46ES6800 i właśnie przestawiam kanały. Tak jak kolega wspomniał jest to bardzo ułomne bo zmieniając numery kanałom stary kanał nie przesuwa się o jeden numer wyżej tylko jest zastępowany.
Rzucił mi się gdzieś w oczy jakiś programik do edycji kanałow. Poszukam i postaram się tym. Tym bardziej, że to na parę dni, dopóki analogu nie zmianie na syg. cyfrowy.


Radziozet ale jak segregujesz kanały, w menu czy masz jakąś opcje przy wyświetlaniu listy kanałów
 

smooth

New member
Chciałem sobie pooglądać filmy z kompa przez allshare. Nie było to filmy wysokiej rozdzielczości, zwykłe nagrywane aparatem fotograficznym. Trochę sie zdziwiłem kiedy z oglądania nici bo rwie co chwile i coś tam buforuje. Jak może być przyczyna?
 

goryczka

New member
Czy mógłby któryś z kolegów podać wymiary pudła od 46" bo nie wiem czy mi się do samochodu zmieści.
To nie żart :neutral:

ze strony samsunga
Wymiary (szer.*wys.*gł.)
Zestaw bez podstawy (szer. x wys. x głęb.): 1 070,2 x 635,6 x 46,9 mm
Zestaw z podstawą (szer. x wys. x głęb.): 1 070,2 x 702 x 276,7 mm
Opakowanie (szer. x wys. x głęb.): 1 330 x 739 x 145 mm4

pozdrawiam
 

radziozet

New member
Dalej za chol..... nie mogę nic znaleźć, ponoć jest programik do segregacji kanałów, może z tej strony

Ja próbowałem czSCMedytor (nie chce mi otworzyć pliku .scm mimo zapewnień, że otwiera) i SamsChannelEditor (niby działą, ale np. nie moge w nim znaleźć TWP2HD mimo, żę mam więc nie chcę nic schrzanić).
Najgorsze, że jak będe miał już tv cyfrową to i tak nie uniknę roboty, bo i tak będę musiał pousuwać kodowane Canal PLusy itp. :(

PS. Czy zauważyliście w swoim tv, że pilotem trzeba mocno w czujnik celować, żeby zadziałał? Mam na myśli, że nie odbija od sufitu, ścian itd.
 

Mirex85

New member
No z tym pilotem to kiepsko i u mnie, musi być dokładnie nakierowany inaczej lipa

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

dalu

New member
czy ktos korzysta z platformy "n"? chodzi mi o mozliwosc skorzystania z modulu i pominiecia zewnetrznego dekodera - a konkretnie czy jest mozliwosc w ten sposob ogladania oferty wykupionej na abonament czy jedynie tzw. telewizji na karte?
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja próbowałem czSCMedytor (nie chce mi otworzyć pliku .scm mimo zapewnień, że otwiera) i SamsChannelEditor (niby działą, ale np. nie moge w nim znaleźć TWP2HD mimo, żę mam więc nie chcę nic schrzanić).
Najgorsze, że jak będe miał już tv cyfrową to i tak nie uniknę roboty, bo i tak będę musiał pousuwać kodowane Canal PLusy itp. :(

PS. Czy zauważyliście w swoim tv, że pilotem trzeba mocno w czujnik celować, żeby zadziałał? Mam na myśli, że nie odbija od sufitu, ścian itd.

TVP1 i TVP2 HD szukaj powyżej kanału 250, taka fanaberia Cyfry :) Potem już tylko zabawa z edytorem. Fajnie, ze można sobie własne nazwy ustawiać, np. zamiast Nat Geo HD wpisałem National Geographic HD. Drobiazgi, ale miłe.
A kanałów raczej nie pousuwasz, ale można sobie poprzenosić powyżej jakiegoś numeru na liście. Ja zrobiłem sobie własne od 1 do 200, a to co nie oglądam przenumerowałem na 400+, radio na 700+. Porządek musi być :p

Co do pilota, to działa prawie w każdej pozycji, nawet skierowany zupełnie na bok, czyli sygnał odbity zbiera dobrze, co świadczy o czułości odbiornika. Osobiście używam Logitech Harmony One i tu dopiero można poszaleć, tak z zasięgiem pilota jak i sekwencjami, opóźnieniem itd.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy ktos korzysta z platformy "n"? chodzi mi o mozliwosc skorzystania z modulu i pominiecia zewnetrznego dekodera - a konkretnie czy jest mozliwosc w ten sposob ogladania oferty wykupionej na abonament czy jedynie tzw. telewizji na karte?

Nie ma i nikt o tym w n nawet nie myśli. Cała nadzieja, że C+ kupiła n i może coś z tym zrobią, a nie wciskają dekodery żrące całą dobę 20-35W. Oferta na kartę jest po to, aby uniknąć problemów z modułami CAM: jak sobie Pan kupiłeś, to teraz się z tym bujaj, my nie pomagam. Szkoda.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałem sobie pooglądać filmy z kompa przez allshare. Nie było to filmy wysokiej rozdzielczości, zwykłe nagrywane aparatem fotograficznym. Trochę sie zdziwiłem kiedy z oglądania nici bo rwie co chwile i coś tam buforuje. Jak może być przyczyna?

Jak masz po wifi, to są takie możliwe przyczyny:
- nie wyrabia router z przetwarzaniem pakietów (rzadko, ale się zdarza)
- router pracuje w standardzie B/G (do 54Mb/s) ale nie w N (do 300Mb/s) i przy dużym strumieniu transmisja jest za wolna
- komputer ma źle skonfigurowana kartę bezprzewodową i nie wykorzystuje potencjału routera
- jeśli to soft Samsunga AllShare, to wydajność komputera udostępniającego też ma znaczenie
- jeśli masz wolne łącze między komputerem a TV, spodziewaj się komunikatu o nieobsługiwanym formacie plików, choć po USB będzie odtwarzał

Ale może być coś zupełnie innego, o czym nie wiemy, ponieważ nie znamy Twoje środowiska sieciowego ;)
 

sirtrotyl

New member
Jak masz po wifi, to są takie możliwe przyczyny:
- nie wyrabia router z przetwarzaniem pakietów (rzadko, ale się zdarza)
- router pracuje w standardzie B/G (do 54Mb/s) ale nie w N (do 300Mb/s) i przy dużym strumieniu transmisja jest za wolna
- komputer ma źle skonfigurowana kartę bezprzewodową i nie wykorzystuje potencjału routera
- jeśli to soft Samsunga AllShare, to wydajność komputera udostępniającego też ma znaczenie
- jeśli masz wolne łącze między komputerem a TV, spodziewaj się komunikatu o nieobsługiwanym formacie plików, choć po USB będzie odtwarzał

Ale może być coś zupełnie innego, o czym nie wiemy, ponieważ nie znamy Twoje środowiska sieciowego ;)

Miałem tak samo podczas oglądania filmów 3D z serwera Samsunga na ES8000. Po wifi rwało i co chwilę doczytywało nawet "Bitwę pod Grunwaldem".
Dopiero jak podpiąłem tv przez kabel do routera chodziło płynnie.
Router mam na pasmo N,300 - myślę, że w TV jest montowana karta 150. Net 25 Mb.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to jeszcze jedna ważna sprawa: odległość od routera i ilość przeszkód po drodze. Na moim TP-Linku z linuxem na pokładzie stojącego 50cm od TV jeszcze nigdy nie miałem żadnego laga, oprócz aplikacji Explore 3D, ale tu się rwało mi nawet po kablu.
Zasada ogólna: im dalej od routera, tym gorzej z transmisją.
 

unkas

Member
Koledzy czy ktoś mógłby sprawdzić czy zamiast wyjścia liniowego (którego nie ma w tym TV) można puścić sygnał z Euro, jeżeli tak to jaka jest jakość ?
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koledzy czy ktoś mógłby sprawdzić czy zamiast wyjścia liniowego (którego nie ma w tym TV) można puścić sygnał z Euro, jeżeli tak to jaka jest jakość ?

Wieczorem Ci sprawdzę, cierpliwości :)

EDIT

Mam wieści dla Ciebie kolego die: dobrą i złą:
DOBRA - na oryginalnej przejściówce dołączonej do TV masz wyjście audio stereo o stałym poziomie, nawet jak ściszysz odbiornik lub wciśniesz Mute
ZŁA - nie możesz korzystać z tego wyjścia na SCART przy urządzeniach podłączonych na inne wejścia np. HDMI (kino, PS, itd.), ponieważ na wyjściu audio cały czas idzie dźwięk z kanału TV :p

Sądzę, że zła wiadomość Cię nie przerazi, ponieważ zakładam, że oglądając kino domowe w amplitunerze wybierzesz inne wejście i nie będzie to problem.
Reasumując: możesz podłączyć ES6800 do amplitunera po kablu SCART-> CINCH i uzyskać dźwięk STEREO.

Powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dopiero wróciłem z pracy i nie miałem czasu sprawdzić dvb-t, ani nowego firmware.

Upgrade zrobiłem, ale nic nie zauważyłem :)

Po kilku dniach zauważyłem dwie rzeczy, obie subiektywne:

- wskaźnik zuzycia energii przy wąłczonym czujniku ECO jest niżej niz poprzednio. Obecnie nie jest dalej niż do połóowy zielonego pola, co sugeruje:
a) mniejsze zużycie energii
b) inne wyskalowanie wskaźnika bez zmian w samym zużyciu :D
- opcje Motion i LED Motion bardziej "usztuczniają" obraz, szczególnie to widać w starych, czarno-białych filmach :( Poprzednio na ustawieniu "Standardowy" było nieźle, teraz musiałem zrobić własne ustawienia

A u Was, jakie odczucia?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Co do pilota, u mnie działa dobrze odbija od sufitu i ściany.
Na codzień używam Logitech Harmony 600 on to działa bez zastrzezen.
Itepe masz racje co do wlaczonego LED Motion PLus mam takie same odczucia. Dlatego mam to opcję wyłączoną.
Przedstawie moje nastawy myślę, że są dobre nawet bardzo jak dla mnie :)

tryb obrazu: standardowy
podswietlanie: 14
kontrast: 80
jasność: 45
ostrość: 60
kolor: 55
ustawienia zaawansowane
kontrast dyn. wylaczone
tonacja czerni: ciemna
odcien skory: 0
tylko tryb RGB: wylaczone
przestrzen kolorow: oryginalna
balans bieli
przes. C 25
przes. Z 24
przes. N 27
wzm. C 26
wzm. Z 20
wzm. N 32
gamma 0
oswietlenie dynamiczne wylaczone
opcje obrazu
tonacja kolorow cieply 2
filtr zaklocen cyfr. wylaczone
red zaklocen mpeg wylaczone
poziom czerni hdmi niskie
tryb film wylaczone
motion plus standard
led motion plus wylaczone
oraz w system rozwiazanie eco czujnik eco wlaczony min podswietlenie u mnie na 6

Pozdrawiam

Zapomniałem dodać że sygnał to telewizja n - turbodekoder
Ustawy balansu bieli zlikwidowały "sine" twarze oraz jak widac podbiły kolor niebieski.
 
Ostatnia edycja:

smooth

New member
Jak masz po wifi, to są takie możliwe przyczyny:
- nie wyrabia router z przetwarzaniem pakietów (rzadko, ale się zdarza)
- router pracuje w standardzie B/G (do 54Mb/s) ale nie w N (do 300Mb/s) i przy dużym strumieniu transmisja jest za wolna
- komputer ma źle skonfigurowana kartę bezprzewodową i nie wykorzystuje potencjału routera
- jeśli to soft Samsunga AllShare, to wydajność komputera udostępniającego też ma znaczenie
- jeśli masz wolne łącze między komputerem a TV, spodziewaj się komunikatu o nieobsługiwanym formacie plików, choć po USB będzie odtwarzał

Ale może być coś zupełnie innego, o czym nie wiemy, ponieważ nie znamy Twoje środowiska sieciowego ;)

Router mam Linksys WRT54G2 i nie widzę w adminie możliwoscizmiany z BG na N. Latop też samsung RF710.

Ale wiecie co. Odinstalowałem trochę aplikacji z TV, przede wszystkim gry które zajmowały dużo pamięci TV. TV ma teraz więcej pamięci na buforowanie i jest trochę lepiej bo rzadziej buforuje ale jednak nadal. Nie wiem czy dobrze kombinuje ale to chyba ma sens.
 
Do góry