Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Michal86

New member
Hbbtv

Witam,
Mam następujący problem: pobrałem i zainstalowałem z samsung apps "Hbb TV Widget" aby móc podczas IO cieszyc się telewizją hybrydową, instalacja przebiegła prawidłowo teraz na programach TVP wyskakuje mi informacja ze po naciśnięciu czerwonego guzika mogę przejść do serwisu Londyn 2012 i naciskam wszystkie możliwe guziki i nic się nie dzieje. Czy to wina TV ? Znajomy ma również es 6800 i podczas euro wszystko grała aż miło. Dziękuje za odpowiedź.
 

SlaWasIl

New member
Też mi to nie działa... Sieć mam po wifi, a nie po kablu. Może to jest przyczyną?
Soft zaktualizowałem do ver.001023. Z czerwonych guziczków mam tylko "A" i "REC"... :D Tam mi się wyświetla żebym nacisnął czerwony guzik, ale potem coś mignie i znika.

I jeszcze jedno. To będzie działać tylko na naziemnej.
Porażka. :(
 
Ostatnia edycja:

Michal86

New member
Ja próbowałem i po kablu i po wifi i nic.Soft zaktualizowałem do ver.001023 jak kolega i nic sie nie zmieniło a jak naciskam przycisk exit to mi się pojawia cały czas ten napis żebym przeszedł do serwisu Londyn 2012 ale nic się nie chce włączyć.
 

tmeks

New member
USB i CYFRA

Cześć,
jestem nowy na Waszym forum i byc moze poruszam sie po nim troche nieporadnie, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania dot. telewizorow samsung UE55ES6800 (nowy soft po aktualizacji itp.):
1. mam do telewizora podlaczony twardy dysk 1TB, formatowany jako FAT32, bez osobnego zasilania. Na tym dysku mam zapisane okolo 50% danych - filmy, muzyka i fotki. Telewizor strasznie dlugo otwiera ten dysk, tzn przy opcji filmy trwa to okolo 3 minuty, muzyki i fotek nie udalo mi sie otworzyc- bo stracilem cierpliwość. Dodam ze mam jeszcze telewizor UE40c6200 i tam otworzenie tego dysku trwa sekundy...
2. czy ktos ma doswiadczenie z cyfra - ktory modul CAM lepiej stosować CAM CI czy CAM CI+? czy jest jakis program do ukladania kanalow i grupowania ich tematycznie?
 

Michal86

New member
Wyłączyłem TV na jakieś 3 godziny, i teraz włączyłem na siatkówkę. Z ciekawości wcisnąłem "A" i działa! Co prawda, na razie żadnych statystyk meczu Polska-Włochy ni ma, ale to pewnie jest wersja beta hbbtv... ;)

U mnie również działa ale tak na pół gwizdka , tzn zero statystyk tylko informacje i to nie wszystkie kompletne, ale cos się dzieje więc znając nasza TVP zacznie działać pod koniec igrzysk :-(

Co do pytania "tmeks" tez miałem taki problem, ale pomogło sformatowanie dysku pod win7 w formacie NTFS. Teraz dysk po podłączeniu jest zaczytany w około 30 sek i nie ma problemu z żadnym typem plików. Sprawdź również czy dysk jest podpięty w odpowiedni slot ( jest tan napisane HDD 5V 1A )
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Zaczyna się powtórka z rozrywki nowe modele stara jakość matryc - samsung nie wyciąga wniosków
te nierównomierne podświetlenie to " norma produkcyjna dla Szajsunga" nic z tym nie zrobisz - np chyba ze sciemnisz wszystko na maksa

Troll czy fanboj bądz też hejter - jedna to cholera bo każdy z osobna wali bzdury do potęgi. Otóż nierówne podświetlenie to zmora WSZYSTKICH TV LCD/LED i nie ma najmniejszego znaczenia jakiej jest on firmy/czyjej produkcji ma matrycę. Najmniejszego. Czasem trafi się "dobry" egzemplarz ale to i tak rzadkość. Chcesz mieć równiej (ale nadal nie równo)? Kup coś na panelu ips. Ale i tak coś za coś - zapomnij wtedy o czerni/kontraście.
 

tmeks

New member
USB i CYFRA

Cześć,
dzieki michal86 - podlaczony jest do prawidlowego slotu... Dzisiaj podlaczylem inny dysk sformatowany w NTFSie i faktycznie chodzi szybiej ale nadal - jak pisales - trzeba czekac parę sekund. W kazdym razie w moim starszym o 2 lata modelu samsunga wszystko smiga bez zadnych przestojow i obawiam sie czy nie ten TV, ktory kupilem nie jest uszkodzony.
Napiszcze prosze jak to wyglada u Was - bo moge jeszcze go oddac.

Dalej czy ktos wie co z tymi modulami CAM i z ukladaniem list kanalow o ktore pytalem sie pare postow powyżej?

TV jest fajny, ale te multimedia narazie mnie rozczarowują, bo 2 lata temu w telewizorze bez szumnych dwoch procesorów poradzili sobie duzo lepiej... chyba ze moj egzemplarz ma jakas wade.
 

bald_man

New member
Witam,
od dłuższego czasu czytuje sobie forum i już prawie na 100% podjałem decyzje o zakupie Samsunga 40ES6800 stąd też moje pytanie kiedy kiki opublikuje jego test żebym się utwierdził w słuszności swojego wyboru
 

pimar26

New member
KIKI, ja też przesyłam zapytanie w tej samej sprawie. Czekamy na test. Przynajmniej podaj orientacyjnie kiedy możesz go zamieścić.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jak oceniaciejakość obrazu w 6800? Mam dylemat co kupić, czy jest sens dopłacać do wersji es7000?

Już dłuuuugo śledzę ten rynek i przebieram w potencjalnych kandydatach do kupna. O ile w zeszłym roku warto było dopłacić do serii 7, tak w modelach ES dopłata jest nie warta dodatków.

Pozdrawiam z Torunia
 

teges

New member
Wynika z tego, ze obraz jest porównywalny a dopłata dotyczy jedynie gadżetów? Przy wielkości 55' różnica to prawie 3 tys.
 

wimat

New member
Mam 55 es6800 od 2 miesięcy i jestem z niego zadowolony. Brak u mnie jakiś " chmurek" nawet przy ustawieniach fabrycznych. Nie żałuję że go kupiłem
 

LuKiMaT

New member
Dalej czy ktos wie co z tymi modulami CAM i z ukladaniem list kanalow o ktore pytalem sie pare postow powyżej?

Jestem po testach modułu CAM z Cyfrowego Polsatu
Po dwóch dniach oddałem go i zamieniłem na klasyczny dekoder.
W kilku słowach:
Plusy
- jeden pilot od TV
- brak dodatkowych urządzeń

Minusy
- nie do zaakceptowania przeze mnie czasy przełączeń poszczególnych kanałów dochodzące nawet do 8 sekund! Czasy dla dekodera to ok 2 max do 3 sekund.
- brak gotowej listy programów dla CP, TV Samsung wspiera Cyfrę+ i n! niestety listę dla CP trzeba sobie samemu utworzyć. Znalazłem do tego dość intuicyjny program na PC "czSCMedytor", ale całą listę trzeba samemu poukładać. Brak jest też automatycznej aktualizacji, np. gdy CP doda jakiś program.

Listę da się jeszcze jakoś przeboleć trzeba posiedzieć dzień i poukładać wg swoich upodobań, polega to mniej więcej na tym, że eksportujemy wszystkie programy z TV, następnie otwieramy listę w ww. programie na PC. Po poukładaniu programów wg swoich potrzeb importujemy listę na TV i po sprawie.
Jednak oczekiwania na pojawienie się przełączonego programu to walka z czasem :)
 

TVfanHD

New member
jaka klawiatura z Touchpad lub mysz do 55es6800?

Witam

Planuje kupić klawiature z Touchpad do mojego 55es6800. Mam pytanie jakie modele macie sprawdzone kompatybilne z tym telewizorem? Wiem że logitech k400 pasuje a co jeszcze?
 
Do góry