Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

AndyKrz

New member
Witam. Dzisiaj zakupiłem Samsunga es6800 i niestety mam jeden, spory problem. Przy ustawieniach sieci połączenie z siecią bezprzewodową jest, na dodatek sprawne. Ale gdy przechodzimy do SmartTV i próbujemy włączyć choćby przeglądarkę, najpierw pojawia się łączenie, potem aktual. i na końcu wyskakuje błąd lub telewizor się zawiesza. Miał ktoś podobny problem lub wie jak na to zaradzić? Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam.
 

sorokin

New member
Witam,również dołączam się do pytania kolegi.Czy ktoś z użytkowników pogrywa na ps3 lub xboxie 360 na tym tv?

Pozdrawiam

Kilka dni temu zakupiłem EU55es6800. Gram sporo na xbox360 i PS3 i niestety muszę powiedzieć ze jestem srodze zawiedziony. Gry sportowe typu fifa czy PES wyglądają tragicznie. Tło jest rozmazane, " migające" trybuny, zbyt duże natężenie cieni...i niestety to nie kwestia kalibracji, gdyż próbowałem wszystkiego. Nie jest to TV dla graczy, o czym świadczy fakt że w predefiniowanych ustawieniach obrazu nie ma trybu "gra". Owszem, grzebiąc w zaawansowanych(!) ustawieniach znalazłem opcje "gra" ale nawet nie warto sobie nią głowy zawracać- jedyny efekt włączenia tego ustawienia to wyłączenie wszystkich wodotrysków i dopalaczy, zapewne w celu zmniejszenia input laga a ubocznym efektem tego jest znaczne pogorszenie obrazu. Co prawda inne gry ( wiedzmin, batman Arkham asylum) nie wyglądają źle, ale na 3 letnim 50 calowym low endowym LG u mojego ojca wyglądają znacznie lepiej:/
 

harri

New member
A ja mam inny problem. Odbieram cyfrową naziemną i za każdym razem gdy przełączam kanał ścieżka dźwiękowa domyślnie ustawia się na polską i dźwięk jest tylko stereo. Mam podpięte pod tv kino domowe więc chciałbym dolby digital jeżeli jest to tylko możliwe. Niestety za każdą zmianą kanału muszę ręcznie zmieniać ścieżkę dźwiękową. Czy da się gdzieś zapisać w pamięci, żeby dźwięk był dolby jeżeli tylko kanał nadaje w takim formacie?
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam. Dzisiaj zakupiłem Samsunga es6800 i niestety mam jeden, spory problem. Przy ustawieniach sieci połączenie z siecią bezprzewodową jest, na dodatek sprawne. Ale gdy przechodzimy do SmartTV i próbujemy włączyć choćby przeglądarkę, najpierw pojawia się łączenie, potem aktual. i na końcu wyskakuje błąd lub telewizor się zawiesza. Miał ktoś podobny problem lub wie jak na to zaradzić? Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam.

Mam 55ES6800 i u mnie SmartTV śmiga bez problemu po WiFi.
Ściągnij ze strony Samsunga update Biosu na Flash i spróbuj zmienić bios przez Flash (nie online).
Robiłem update jedną i drugą metoda, nie miałem problemów.
Oczywiście nie zapominaj jeszcze o starej metodzie: wyłącz z gniazda zasilania telewizor na kilka minut.
Życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Jacek
 

przemo73

New member
Bez reklam
@Up
Jacku, czy możesz potwierdzić lub zaprzeczyć marne wyświetlanie obrazu przy dynamicznych grach? Tak jak to przedstawił kolega "sorokin" trzy posty wyżej.
 

brabus87

New member
Z ciekawości wszedłem w temat i bez zdziwienia czytam o problemach z Samsungami, dlaczego mimo tego, że jest bardzo dużo negatywnych opinii ludzie kupują Samsungi, Sony czy Sharp lub Panasonic z nowych serii są 1000 razy lepsze i to widać gołym okiem nie trzeba być znawcą, żeby zauważyć, że wszyscy inni producenci dążą do naturalnej barwy a Samsung ma to głęboko *****, podświetlenia i matryca w glare jak lustro, wszystko jest tak skonstruowane, żeby w sklepie przyciągało oko a w domu robi się wielkie rozczarowanie bo wszystko jest nie tak. Wytłumaczcie mi dlaczego, więc to kupujecie bo może o czymś nie wiem? Pozdrawiam i zaznaczam, że nie chcę nikogo urazić :)
 

13FoCuS13

New member
Samsung według mnie również jest OK a Sharpy czy Soniaki Czy Panasoniki maja te same przypadłości.
Jedyne co zauważyłem to, to ze Serwis samsunga jest niedouczony, ale to inna bajka ;) udają debili albo nimi są :/ ciężka sprawa, albo taka taktyka ;)
 

jakenda

New member
przeglądając forum o innej marce telewizora poadł tam zarzut, że samsungi ES 6800 mają problemy z czrnią na ekranie. Że jest ona fioletowo rózowa. I tu pytanie do posiadaczy tego modelu czy zgadzacie się z tym zarzutem.
I pytanie do KIKIego kiedy można spadziewać się testu tego telewizora?
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
przeglądając forum o innej marce telewizora poadł tam zarzut, że samsungi ES 6800 mają problemy z czrnią na ekranie. Że jest ona fioletowo rózowa. I tu pytanie do posiadaczy tego modelu czy zgadzacie się z tym zarzutem.
I pytanie do KIKIego kiedy można spadziewać się testu tego telewizora?

U mnie czarny jest czarny. Być może komuś fatalnie poszło z regulowaniem ustawień.
Ja niczego prawie (prócz podświetlenia) nie regulowałem.

Pozdrawiam
Jacek
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Kalibracja ES6800

Jak już mowa o prawidłowej regulacji.
Czy może mi ktoś napisać parę słów na temat kalibracji?
Do kogo się z tym zwrócić? A może da się to zrobić samodzielnie?
Jak się to w ogóle robi?
Mam UE55ES6800.
 

mrokness

New member
Kupiłem i żałuje

Zakupiłem 46es6800. Clouding jest niestety duzy. po drobnych korektach juz mniej widoczny. obraz dvbt, i filmy mkv-> jakość super. W grach gdzie nie ma ciemnych scen w miarę. Multimedia odtwarzanie filmów super. Co mnie niepokoi najbardziej to co odkryłem przypadkiem grając w jedną gierkę. Pauza w Menu z duzym podswietleniem i wyskakują jakby plamki. matryca w takich szarawych jakby zabrudzeniach. Rak + masa przerzutów. Czy takie coś można reklamować? Bo szczerze powiedziawszy to juz ten tv mnie wkwia. mój stary samsung ue b6000 32" miał lepszy obraz.

2vm6ioh.jpg
 

mrokness

New member
ja nic nie myłem świeżo kupiony tv w media expert. czyżby umyli czyjś zwrot i wcisneli mi? nie może być!!! Matryca jest czysta. to coś jakby pod spodem było.. Czy Nowy Es 6800 ma jakąś dużą foliową naklejkę na matrycy?
 
Ostatnia edycja:

eryk447

New member
matryce

Też zastanawiam się nad kupnem tego modelu.
Jednakże rodzice mają model d6750 i widoczny jest u nich
właśnie ten clouding. Odkryłem wtedy czytając różne fora,
że wszystko zależy od zastosowanej matrycy.

Zrobiłem więc to samo dla tego modelu. Okazuje się, że
tym razem jest podobnie. Wygląda na to, że można sobie
pobrać instrukcję z opisem zastosowanych matryc, ponieważ
nie mogę wstawić linka to należy poszukać na google:
elektrotanya UEXXES68XXX

Trzeba odnaleźć na nim tekst:
This file is downloadable free of charge from the site: Get Manual

W punkcie 2.2 są informacje techniczne i tak przykładowo typ panelu dla:
ue40es68* to 40A1AF6E lub 40P1AF6E
ue46es68* to 46P1AF6E
ue55es68* to 55A1AF6E

Litera po rozmiarze matrycy oznacza producenta i tak:
A:Samsung
H:Sharp
P:CMI
R:AUO

Wynika stąd, że w modelu 46cali jest montowana tylko matryca CMI
a w modelu 55cali tylko matryca Samsunga.

Jak to przeczytałem podjechałem do sklepu aby zaczerpnąć wiedzy.
Mieli akurat model 46cali tej serii i zapytałem się jaka jest w nim matryca
i usłyszałem, że mieli był u nich ktoś od Samsunga i mówił, że są w tych
telewizorach montowane matryce Samsunga.

Tak więc co jest prawdą?
Bo jeśli są różne matryce, to wyjaśniałoby to dlaczego w modelu 55cali clouding
może być mało widoczny albo nie być go w cale.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Tak więc co jest prawdą? Bo jeśli są różne matryce, to wyjaśniałoby to dlaczego w modelu 55cali clouding może być mało widoczny albo nie być go w cale.

Oby tak bylo kolego bo za tydzien bede chyba zamawial 55 cali
 

siloos

New member
specjalnie nie sugerowałbym się tym pdfem gdyż jeden z kolegów na forum napisał iż ma Samsunga 46es6570 (46A1AF6E) a wedle instrukcji w tym modelu ma być 46P1AF6E. Tak więc nie jest powiedziane że np w ue55es68* będzie tylko matryca Samsunga.
 
Do góry