Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

peters_1

New member
Jeśli prawdą jest co mu powiedział serwisant, to najprawdopodobniej osławione matryce Samsunga dzielą się na lepsze i gorsze, zależnie od kraju w którym zostały wyprodukowane. Twoje spostrzeżenia odnośnie kiepskich kątów(blednięcie) w pełni się pokrywają ze spostrzeżeniami testerów(link poniżej) przy okazji testów ES8000. Posiadam ES6100. Z menu serwisowego wynika, że matryca Samsunga, a blednięcie również występuje. Również kiepski kontrast o którym wspomniano w teście.

O różnych klasach matryc pisałem już wcześniej, a info o nich miałem z jednego z dużych sklepów w stolicy, gdzie sprzedawca powiedział mi że do Polski trafiają co najwyżej matryce trzeciej kategorii. Z tym blednięciem to jest tak, że patrząc pod kątem ok 40 -:-45 stopni kolory dają niebieskawą poświatę. Co do ilości kontrastu nie umie się wypowiedzieć, czy jest go mniej niż w innych telewizorach czy więcej. Na tę chwilę chyba wystarcza. Nie wiem jak jest w innych egzemplarzach, teraz bardziej obyty ze sprzętem spróbuję porównać to w którymś ze sklepów. Ja mam ustawienia kolorów na 43, podświetlenie na 8, jasność na 40 i kontrast na 69. Takie ustawienia dają u mnie w miarę naturalne kolory. Można by pokusić się o podbicie ustawień, ale wtedy będzie przesycenie i np. zieleń będzie nienaturalna.

Obydwa Tv pisze z tylu ze sa wyprodukowane na Slowacji.
Mowa o tv samsung Eu40es6800.Cena w UK to 900F w PL 3600zl.Media Markt.
 
Ostatnia edycja:

peters_1

New member
Bogatszy rynek, wyższe marże. Tak to należy rozumieć. Co do zakupu TV w Polsce musisz wziąć pod uwagę że ficzery dedykowane na rynek UK mogą nie być dostepne. Mam tu na myśli głownie aplikacje ze SmartTV.

Mam to rozumiec kolego ze kupujac w UK a urzywajac w Pl cos z Smart Tv nie bedzie dzialac ?
To nie chce tak.
 

evilman

New member
Mam to rozumiec kolego ze kupujac w UK a urzywajac w Pl cos z Smart Tv nie bedzie dzialac ?
To nie chce tak.

Wszystko będzie działać. Smart hub sprawdza twoje ip i na tej podstawie inicjalizuje smart huba. To gdzie kupiłeś tv nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

Jeśli chodzi o różnice w tv to jedyna wydaje się to ze tv kupiony w uk będzie miał tuner dvb-t2 a ten w polsce dvb-t. Co i tak nie przeszkadza w odbiorze tv w polsce, gdyż u nas tylko w dvb-t nadają ;)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Alek_15

New member
Kupiłem UE40ES6800 tydzień temu. Odbiór sygnału z DVB-T i tunera platformy N. Telewizor ma przyzwoity obraz, trzeba jednak zmienić ustawienia "fabryczne" na swoje. Połączenie z Internetem przez WiFi działa wyśmienicie. Podłączenie taniej myszki bezprzewodowej Bluetooth (esperanza za 45 zł) bajecznie proste, działa bez zarzutu i jest bardzo przydatna.
Mam pytanie: jak wyłączyć odgłos "klikania" w telewizorze podczas używania przycisków na pilocie ? Mnie to osobiście lekko denerwuje.
 

Alek_15

New member
Dziękuję za szybką informację. Przestało wreszcie "klikać".
Wgrałem dzisiaj najnowszy soft (T-MST10PDEUC_1022.2.exe ze strony samsunga) metodą z USB. Ciekawe, że po zakończeniu procesu aktualizacji odbiornik "nie zgubił" listy kanałów. Po aktualizacji telewizor działa OK, nowy soft jakby przyśpieszył działania z Internetem, ale większych zmian na razie nie zauważyłem.
 

lechol

New member
Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek mógłby napisać jak telewizor sprawuje się z konsolami ? Ponoć zeszłoroczne modele serii D6xxx średnio sobie z nimi radziły.

Witam,również dołączam się do pytania kolegi.Czy ktoś z użytkowników pogrywa na ps3 lub xboxie 360 na tym tv?

Pozdrawiam
 

KFIATQ

New member
witam,
mam problem z es6800. tv podłaczony jest z internetem pzez wifi, tv łączy sie z nim bez probemu, moge ogladac youtube, facebooka itp, ale za żadne skarby nie moge otworzyc przeglądarki !! wyskakuje komunikat: error_exe_001. wie ktoś co może być przyczyną ? Wgrałem dzisiaj nowy soft, a problem dalej pozostał. Dodam że wcześniej miałem d6500 i wszystko chodzilo idealnie.
prosze o pomoc
 

jakenda

New member
Czy to dobry wybor?

Czytam to forum juz od dłuższego czasu bo planuje wymienić telewizor. I czym dalej w las tym ciemniej :)
Wybrałem ten model ES 6800 ale jeszcze chcę się upewnić czy nie ma lepszej alternatywy ala mijego wyboru. Może bardziej obeznani z tematem coś mi podpowiedzą

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor 5x4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: raczej na wprost ale bokiem też czasami
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: stać
6.Jak słońce świeci w pokoju : dużo poludniowy-zachód
7.Jaki masz obecnie telewizor SHARP 37LCX20
8.Co chcemy aby telewizor posiadał : dobry obraz i multimedia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: analog; telewizja cyfrowa; satelita
10.Jakie urządzenia: tu jeszcze nie wiem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: ok 8godz
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: nie mam zdznia do tej pory była matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie: nie
16.Preferencje co do marki : nie mam
17.Preferencje co do wielkości 40cal bo tyle moge wcisnąc w meble :(
18.Co Cię denerwuje w telewizorach: bo ja wiem?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: w tygodni to raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywnenie: nie mam zdania z braku wiedzy które lepsze?

No to by było na tyle . Teraz czekam na wasze sugestie
 

sasukepl

New member
Ja bym teraz nie bral tego tv matryca shit clouding nadaje sie tylko do ogladania hd. Bral bym teraz jakiegos lg albo sharpa. Oczywiscie z gornej polki. Jak masz zamiar brac samsunga to zastanow sie cos na serii 7000 i w gore.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

przemo73

New member
Bez reklam
A ja bym poczekał na test jaki opublikuje Kiki. W zeszłorocznych modelach clouding był faktycznie duży. Test ES7000 pokazał że Samsung poprawił ten element w swoich telewizorach.
Także biorę pod uwagę ten model ale w 55". Oprócz niego o mój portfel walczy jeszcze Philips 55pfl5507, sharp 52LE830 i ewentualnie panasonic 55et5. Chociaż ten ostatni jest najdroższy z całej stawiki i ma pasywne 3D.
 
Ostatnia edycja:

jakenda

New member
oj czekam na ten test od "kikiego" z niecierpliwością. A w między czasie właśnie usiłuje zdobyć jakieś opinie o tym jak i o innych telewizorach.
 
Ostatnia edycja:

_Jarek_

New member
Ja bym teraz nie bral tego tv matryca shit clouding nadaje sie tylko do ogladania hd.

Nie widziałeś chyba tego telewizora w akcji, skoro wypisujesz takie rzeczy. Mam ten model od dwóch miesięcy, oglądam na nim materiały bardzo różnej jakości, od analogowej kablówki do Full HD 3D, i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu.
 

LFB

New member
Nie widziałeś chyba tego telewizora w akcji, skoro wypisujesz takie rzeczy. Mam ten model od dwóch miesięcy, oglądam na nim materiały bardzo różnej jakości, od analogowej kablówki do Full HD 3D, i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu.
Ja oglądam DVB-T, youtube, iple, iplexa, tvn, tvp ..., mkv i również potwierdzam że jakość obrazu jest bardzo dobra, zarówno w słoneczny dzień jak i nocą. Trzeba sie jednak liczyć z tym że jeśli obraz ma kinowe pasy to w ciemnym pomieszczeniu clouding jest widoczny.
 

sasukepl

New member
zgodze sie z wami jezeli to jest materiał hd. obraz z analogu lub dvb-t nie widze dyrastycznej roznicy. 100 razy dvb-t wyglada na moim starym sony bravia 32''. Moze tak wyglada ze jest obraz wiekszy.
 
Do góry