Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

sil3nt

New member
Ja mam pytanie co do okularów tej wersji.
Mam na nich naklejonoe kolorowe kwadraciki to napewno do ściągnięcia i to wszystko ? bo widze na nich jakby większą naklejke ale nie wiem co to jest.

Jak mam sprawdzić jakość tego 3d bez blue-raya? nie moge znaleść żadnych filmików mkv na necie xf, chociaż jakieś sample filmów.
 
Ostatnia edycja:

sme

New member
Witam,

od soboty zastanawiam się nad zakupem nowego TV. Ostatni kupowałem 5 lat temu i widzę jak wiele się zmieniło. Samsung es6800 46" wygląda bardzo ciekawie. Przeczytałem sporo na forach i cały powyższy wątek jednak pojawiają się pytania i tu właśnie prośba o pomoc fachowców:

1. Czy jest odpowiednik se6800 bez 3D? W zasadzie jest mi to zupełnie niepotrzebne. W TV u nas leci TVN CNBC, jakaś stacja muzyczna i bajki dla dziecka na minimini. Teraz pewnie jakieś lepsze bajki w HD ale na pewno nie 3D, bo młoda nie lubi tych okularów i je zrzuca. (Wiem, pewnie powininem poczekać na 3D bez okularów, które za jakąś chwilę wejdzie ale chciałbym już mieć TV na euro2k12. :). Ważne żeby bez 3d taki TV miał pozostałe funkcje, które posiada es6800, czyli SMART (wg mnie super sprawa) i dwa rdzenie.
2. Jak wygląda sprawa z podpięciem stacji TV? Czytam ostatnio o TV cyfrowej ale nie do końca łapię o co w tym chodzi. Obecnie mam cyfrę+ na zwykłym dekoderze i pewnie do nowego TV potrzebuję dekoder HD? Jak natomiast działa TV cyfrowa? To się gdzieś zamawia, kupuje czy podłącza przez inet?

Będę wdzięczny za info. Chciałbym do czwartku uporać się z wyborem i kupnem żeby mieć to za sobą. :)

Dziękuję z góry z pomoc.
Sme
 

farba

New member
Witam,

od soboty zastanawiam się nad zakupem nowego TV. Ostatni kupowałem 5 lat temu i widzę jak wiele się zmieniło. Samsung es6800 46" wygląda bardzo ciekawie. Przeczytałem sporo na forach i cały powyższy wątek jednak pojawiają się pytania i tu właśnie prośba o pomoc fachowców:

1. Czy jest odpowiednik se6800 bez 3D? W zasadzie jest mi to zupełnie niepotrzebne. W TV u nas leci TVN CNBC, jakaś stacja muzyczna i bajki dla dziecka na minimini. Teraz pewnie jakieś lepsze bajki w HD ale na pewno nie 3D, bo młoda nie lubi tych okularów i je zrzuca. (Wiem, pewnie powininem poczekać na 3D bez okularów, które za jakąś chwilę wejdzie ale chciałbym już mieć TV na euro2k12. :). Ważne żeby bez 3d taki TV miał pozostałe funkcje, które posiada es6800, czyli SMART (wg mnie super sprawa) i dwa rdzenie.
2. Jak wygląda sprawa z podpięciem stacji TV? Czytam ostatnio o TV cyfrowej ale nie do końca łapię o co w tym chodzi. Obecnie mam cyfrę+ na zwykłym dekoderze i pewnie do nowego TV potrzebuję dekoder HD? Jak natomiast działa TV cyfrowa? To się gdzieś zamawia, kupuje czy podłącza przez inet?

Będę wdzięczny za info. Chciałbym do czwartku uporać się z wyborem i kupnem żeby mieć to za sobą. :)

Dziękuję z góry z pomoc.
Sme
Nie ma odpowiednika 6800 bez 3D.
W kwestii cyfrówki: Let me google that for you
 

jacek375

New member
sme,
co do TV cyfrowej to, kupujesz zwykłą antenę, kierujesz na najbliższy naziemny nadajnik podłączasz do TV i już masz za free kilkanaście programów:D
 

13FoCuS13

New member
Najlepsza stronka z opisem TV Cyfrowego jest na stronie:
Emitel - Naziemna telewizja cyfrowa DVB -T

wszystkie co kiedy i dlaczego, dodam jest to telewizja darmowa MUX 1,2 i 3, MUX 4 który ma powstać będzie płatny, do tego nie jest potrzebne nic oprócz dekodera DVB-T, lecz jeśli posiadasz TV z ostatnich 2 lat 100% będzie odtwarzał, chodzi tutaj o mpeg4 bo w tym systemie jest to nadawane.

Różni się ta TV od Analogowej przede wszystkim jakoscią ;) i tym że na danym paśmie można puścic kilka kanałów, nie jak to było wcześniej jeden kanał jedno pasmo, tutaj jest 1 kanał na którym można puścić do 8 kanałów. Jaki kanał na jaki region wszystko jest opisane wyżej na stronie Emitela.

Tak że żadni fachowcy, żadni monterzy(magicy) nie są do tego potrzebni, aby nikt sie nie nabierał na takie pseudo głupstwa bo można sie pozbyć nawet do 1000zł, na co niestety naciagają się osoby starsze. Miło by bylo, aby uświadamiać takie osoby o tym że to nie jest nic nadzwyczajnego, a w przypadku starszych odbiorników TV wystarczy urządzonko dekodujące nadawany sygnał około 70-150zł. A szlak trafia jak byle "debil" po podstawówce naciaga niejednokrotnie osoby starsze na cała rente, lub więcej.

:) to tyle ;) Pozdrawiam
 

termin

New member
Witam,

od soboty zastanawiam się nad zakupem nowego TV. Ostatni kupowałem 5 lat temu i widzę jak wiele się zmieniło.

Tak seria 6 nie ma już Ultra Clear Panel i matryce chyba już nie te ...
Mam 32" UE32ES6800 i 40" ze starej poczciwej serii LE40A656 oba zasilone sygnałem z N-ki i śmiem twierdzić, że w dobrej jakości audycjach np. x-factor szósta seria A miażdzy najnowszą szóstą serię ES :-(
 

Timur2148

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i mam do Was ogromną prośbę. Mam dylemat który TV wybrać czy Panasonic TX-P50ST50E czy LCD Samsung UE46ES6800. Cena obu jest porównywalna. Zależy mi przede wszystkim na dobrym obrazie a mniej na multimediach.Wiem że plazma zjada więcej energii ale jak się będzie oglądało po kilka godzin dziennie to jest to do przełknięcia... Z góry serdecznie dziękuję....
 

zusia72

New member
Witajcie ! Pytanie z innej beczki. czy ten telewizor ma pełne Full HD 3D? Jeżeli nie to który telewizor / i lcd i plazmy / to posiadają? Pozdrawiam
 

farba

New member
Tak seria 6 nie ma już Ultra Clear Panel i matryce chyba już nie te ...
Mam 32" UE32ES6800 i 40" ze starej poczciwej serii LE40A656 oba zasilone sygnałem z N-ki i śmiem twierdzić, że w dobrej jakości audycjach np. x-factor szósta seria A miażdzy najnowszą szóstą serię ES :-(
Taka jest prawda. Wcześniej miałem D5000 z Ultra Clear Panel(szyba) i obraz znacznie przyjemniejszy dla oka w porównaniu z obecnym ES6100. Teraz UCP ostał się jedynie w najwyższych modelach ES, czyli 7000 i 8000. Zresztą wystarczy wejść do jakiegokolwiek salonu i porównać ES6000 z ES7000/8000. Wyższa seria miażdży 6-kę jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

uziel888

New member
Zacytuję sam siebie i sam sobie odpowiem:

Oczywiście po DLNA nie odtwarza napisów, ale będę kombinował z różnymi serwerami DLNA, bo ponoć na niektórych działa.

Napisy .srt chodzą po DLNA z Synology bez problemu.
Można też zmieniać ścieżki audio z .mkv oraz napisy, jeśli są wmuxowane.

Może o innej sprawie. Przy odtwarzaniu filmów z USB na niektórych ścieżka dźwiękowa z głosami aktorów jest strasznie cicha a już inne dźwięki strasznie głośno. Dlaczego tak sie dzieje? Czy można to gdzie ustawić by to wyrównać?
To chwilowo rozwiązałem wyłączając SRS TruSurround HD i włączając SRS TruDialog. Dostępne tylko w trybie Standard. Na razie jest ok, ale dokładnych testów nie przeprowadzałem.
 

SlaWasIl

New member
Zresztą wystarczy wejść do jakiegokolwiek salonu i porównać ES6000 z ES7000/8000. Wyższa seria miażdży 6-kę jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu.
Przesada... tu miażdży raczej cena. ;)

W salonach wiele rzeczy miażdży. Najbardziej - brak sensownej kalibracji i stada świetlówek.
Jak się w domciu wszystko poustawia, to obraz ES6800 jest miodzio. Lepszych wrażeń będę szukał za 10 lat... Jak cuda siem ziszczą! :D
 
Ostatnia edycja:

jakenda

New member
Może ktoś mi powiedzieć jak się sprawdza moduł CAM CI+ w tym telewizorze. Gdzieś czytałem o wspólpracy Samsunga z Cyfrą+ . Teoretycznie ma być wspaniale ale jak jest w rzeczywistości?
 

harri

New member
podłączony TV przez wifi do internetu osiąga maksymalną szybkość około 1Mb/s. Łącze mam 16megowe. Czy tak powinno być? Nie da się nic oglądać, wszystkie filmy na iplex, tvnplayer się długo buforują i zacinają;/ też tak macie? przez kabel jeszcze nie podpinałem ale dziś spróbuje.
 

13FoCuS13

New member
Witam, osobiście w HD po WiFi nie działa mi przynajmiej bo sie tnie, problem jest z TVP Playerem czasem pod koniec filmu sie cos przytnie, ale podejrzewam ze to wina mojego neta, a może aplikacji

Natomiast u Ciebie moze zbyt dalego masz Roter lub za słaby?, bo wszystko zależy od Chipsetu w Routerze, niektore poprostu same zrywają połączenia, np Realteki, mimo czasami bardzo wysokich transferów.

Co do wcześniejszego miażdżenia ES8000 a ES6800 żadnej miazgi nie ma, w MediaMarkecie jest ES8000 koło ES6800 i ES6100 różnic nie widziałem, Cloudingu nie ma szans niestety w sklepie zobaczyć, natomiast w serii D8000 może specjalnie tak zrobione, ale juz w sklepie go bylo widac u góry ekranu :/
 
Ostatnia edycja:

harri

New member
Router mam linksysa w standardzie g. TV stoi w drugim pokoju ale zasięg jest, lapek bez problemu wykazuje pełną predkość przez WiFi.
 

farba

New member
podłączony TV przez wifi do internetu osiąga maksymalną szybkość około 1Mb/s. Łącze mam 16megowe. Czy tak powinno być? Nie da się nic oglądać, wszystkie filmy na iplex, tvnplayer się długo buforują i zacinają;/ też tak macie? przez kabel jeszcze nie podpinałem ale dziś spróbuje.
Jak napisałem kilkanaście postów wyżej, że ten cały Internet TV działa marnie w porównaniu z tym, co masz z kompa, to mnie zjeść chcieli. Taki urok Smarta, tzn raz śmiga bez problemów, raz przycina, po prostu jest niestabilny. Na dzień dobry wymień router na "N", ponieważ w przeciwieństwie do lapka ów Samsung potrzebuje bardzo szybkiego, a przede wszystkim stabilnego łącza, szczególnie po WiFi.
 
Ostatnia edycja:

harri

New member
router wymienie, ale nie wiem czy to i tak nie będzie mało do normalnego oglądania filmów z internetu. Sprawdzę jeszcze jak się to zachowuje po LANie
 
Do góry