Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

pawko89

New member
A co powiecie na te dwie plamki w prawym górnym rogu. Widać je tylko na jasnych kolorach. Najbardziej na białym - na ciemniejszych ich nie ma.

Ja właśnie z tego powodu chce reklamować telewizor. Na początku miałem tylko dwie plamki, teraz zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu, tylko w moim przypadku przy samej ramce... Prócz tego mam problem z bandingiem. Dlatego w moim przypadku matryca do wymiany jak nic. Ale w Twoim przypadku plamki również kwalifikują TV do reklamacji.
 

LuKiMaT

New member
Więc miałem rację. Ja też muszę w końcu poprosić ekipę z serwisu by zabrali moje pudło. W moim przypadku akurat jest problem z matrycą. Długo byłeś bez TV??

Oddałem TV na reklamację z tytułu niezgodność towaru z umową. Zgodnie z ustawą jest 14 dni na poinformowanie o decyzji. Z tym, że sklep dał mi odpowiedź 15 dnia. Odpowiedź sklepu była następująca: Nie możemy obiektywnie ocenić sprzętu przy pomocy posiadanych środków. Z tego też względu konieczne było przekazanie towaru do autoryzowanego serwisu w celu dokonania oględzin i wydania ekspertyzy. Orientacyjny czas odpowiedzi podano 27 maja. W związku z przekroczeniem terminu poprosiłem o wymianę na nowy sprzęt. W odpowiedzi otrzymałem propozycję rabatu, aż ostatecznie skończyło się na zwrocie pieniędzy z uwagi na brak możliwości wymiany na nowy. Więc od momentu oddania TV do zakupu nowego minęło prawie 3 tygodnie ;).
 

krzylosiak

New member
Od 2 dni mam problem z siecią w tv. Nie ma internetu przy połączeniu przewodowym i radiowym z routerem. Pojawia się monit o nieprawidłowym DNS. Podłączając bezpośrednio pod modem kablowy wszystko jest ok. Wykorzystałem chyba wszystkie możliwe ustawienia routera łącznie z jego podmianą na inny i dalej nic. Już naprawdę nie wiem gdzie wjechać łapska, czyżby dostawca internetu coś mieszał w sieci?
je5ezube.jpg


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1401179293230.jpg
    uploadfromtaptalk1401179293230.jpg
    56 KB · Wyś: 52

rurka

New member
Kolego krzylosiak mam dokładnie to samo w f6640 od wczoraj. Wywalało mnie z każdej aplikacji bo był brak połączenia z siecią mimo, że internet był. Dzisiaj mnie nie ma w domu na razie ale jak dzwoniłem to odpala się np. ipla ale już wywala z youtube. I znów ten sam problem, że "połączono z siecią lokalną ale nie z internetem". Nie wiem o co chodzi ale wydaje mi się, że błąd jest po stronie samsunga.
 

pawko89

New member
Możesz coś więcej napisać o tym bandingu?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Kiedyś tu w tym wątku opisywałem swój problem, własnie związany z tymi plamkami oraz z występowaniem dość widocznego bandingu. Mam taki ciemniejszy pas o szerokości 10 cm w środkowej części ekranu od góry do dołu, który jest widoczny na jasnym tle oraz na dynamicznych scenach, kiedy kamera przesuwa się w prawo i lewo. Także muszę w końcu się zmobilizować i zgłosić usterkę do Samsunga.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Kiedyś tu w tym wątku opisywałem swój problem, własnie związany z tymi plamkami oraz z występowaniem dość widocznego bandingu. Mam taki ciemniejszy pas o szerokości 10 cm w środkowej części ekranu od góry do dołu, który jest widoczny na jasnym tle oraz na dynamicznych scenach, kiedy kamera przesuwa się w prawo i lewo. Także muszę w końcu się zmobilizować i zgłosić usterkę do Samsunga.

W opisie tematu masz napisane "Tani "głoszenie do serwisu tej usterki jest bez sensu bo te telewizory ,przepraszam modele tak maja ...
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nie jestem serwisantem nie wiem czy uzna, oceniam tylko Twój żart....

Parafrazując Ciebie
phila

Nie jestem od Phila (akt.posiadam ) ale miałem Panasy ,Samsungi ,Soniaki .Ale nikomu juz bym Samsunga nie polecił ! Nigdy .Bo (dla mnie !) to szajs w ładnym opakowaniu .
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiem że masz phila, ja też Panasy i samsungi i cłkiem możliwie że zdecydowanie więcej niż ty ;D.... Phile miałem na sklepie i każdy jeden co się sprzedał to była osobna historia (z serwisem) (nie piszę o tanich modelach w których ktoś przyszedł i powiedział że ten chce) :D
 

cureman

Active member
Bez reklam
Wiem że masz phila, ja też Panasy i samsungi i cłkiem możliwie że zdecydowanie więcej niż ty ;D.... Phile miałem na sklepie i każdy jeden co się sprzedał to była osobna historia (z serwisem) (nie piszę o tanich modelach w których ktoś przyszedł i powiedział że ten chce) :D

Kolego nie chce bys pomyślał ze jestem jakimś maniakiem ale ja zmieniam tv co rok ,czasami dwa razy w roku i to modele z górnej granicy .Wracajac do Phila to winna softu a nie telewizora .Sam wgralem stary soft i obraz bajka zero problemu .Na nowych softach -rwanie obrazu ,klatkowanie ,problemy z dynamicznym podświetleniem ..i to jest fakt .Stary soft jest bez tych wad .Wracajac do Samsunga to zawsze myslalem ze kupujemy tv dla dobrego obrazu a nie dla smart .Samsung ma wysokie ceny a jakosc jest nijaka i zapewniam cie kolego ze pierwsze modele led Samsunga były zdecydowanie lepsze (obraz ) teraz to jest masowe zalewanie rynku .Nowe ramki ,nowe piloty ,stojaki ,smart co musze przyznać najlepiej rozwinięty na rynku .Ale ja kupuje tv dla dobrego obrazu .Nigdy nie mowię ze Samsung to najgorszy tv ,ale powiem tylko tyle ze Samsung psuje rynek tv bo idzie w wygląd ramki a nie w jakosc .Sam czekam teraz na 4k Philipsa ,ale jesli testy wyjdą słabo nie wiem czy nie kupie cos od Sony ..Pozdrawiam .
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja co 2 lata bo nie widzę sensu co rok poza tym mogę sobie testować TV do woli codziennie... (no inaczej kiedy jestem w pracy)
Wracając do pieszej lepszej marki clouding to wina matrycy nie TV (idąc Twoim tokiem rozumowania) Każdy kupuje TV dopasowując go do własnych potrzeb, o jakości nie ma co się tu rozpisywać bo to nie o tym wątek chyba że założysz nowy to spokojnie sobie popiszemy
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja co 2 lata bo nie widzę sensu co rok poza tym mogę sobie testować TV do woli codziennie... (no inaczej kiedy jestem w pracy)
Wracając do pieszej lepszej marki clouding to wina matrycy nie TV (idąc Twoim tokiem rozumowania) Każdy kupuje TV dopasowując go do własnych potrzeb, o jakości nie ma co się tu rozpisywać bo to nie o tym wątek chyba że założysz nowy to spokojnie sobie popiszemy

Cyt- Każdy kupuje TV dopasowujac go do własnych potrzeb ...bardzo smieszne bo 70 % ludzi w sklepie nie wie co ma kupic i wtedy pojawia sie sprzedawca z Samsungiem ...niech pan zobaczy fajna ramka ,cienki ,obraz na dynamicznym ,prowizja w kieszeni .W domu dramat .Ciekaw ile poleca sie w sklepie Panasa czy Sony ?.Mam Phila i jest to tani model i nie mam problemu z podświetleniem (55cali ) jest to moj pierwszy Philips .Obraz na starym sofcie rewelka .Nie jestem miłośnikiem marki tej czy tej sprawdzam rożne telewizory .Nie ma sprzętu bez wad.Ale miałem w domu wiele innych tv i to za wieksze pieniadze (Panas vt 20,30,50 Sony HX 855 i mase Modeli Samsunga )Po czasie najbardziej zle wspominam wlasnie Samsunga (nowy tv mase pikseli świecących po wyjęciu z opakowania ,krzywa rama .Co drugi telewizor kupiony Samsunga Wymienialem przez martwe piksele i to był koszmar .Nowy tv za 3200 euro i na starcie zonk ...i to nie jeden raz.Mam uraz do tej firmy przyznaje .
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
70% strzelasz?
Pamiętaj, że piszesz nie na temat, załóż nowy to sobie podyskutujemy
 

TVfanHD

New member
Witam

Od 1.5 roku posiadam tv samsung 55ES6890. Od jakiegoś czasu używam przeglądarki do stron zainstalowanej w TV i stwierdzam że mimo posiadanej klawiatury przeglądarka działa bardzo wolno czy jest jakaś rada na to? Druga sprawa to mimo posiadanego łącza 10mega ciężko startują oraz zacinają się filmy na Youtube oraz na aplikacjach Youtube, tvn player oraz vod tvp cp zrobić aby było lepiej i nie mówię tu o wymianie telewizora
 

jotes56

New member
Witam. Podłączyłem laptopa do telewizora kablem HDMI żeby obejrzeć mecz siatkówki. Obraz w porządku, ale niestety głos miałem tylko z laptopa. Proszę o podpowiedź czy tak musi być czy coś powinienem zmienić w ustawieniach tv. Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Musisz ustawic we wlasciwosciach audio hdmi output

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry