Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

MasterName

New member
Dlaczego tv nie puszcza po HDMI dźwięku.?tzn chciałbym uzyskać dźwięk przez amplituner z tv nie po optyku jak mam ale przez HDMI. I dlaczego tak kombinuje. ? Bo chce dźwięk dekodera puścić i na ampli i na tv a dekoder nie wypuści DD bez wykrycia ampli. Trochę może to skomplikowanie napisałem ale jak by co postaram sie wytłumaczyć.

Zobacz czy masz dobry kabel, bo może kupiłeś taki bez kanału zwrotnego.

Ja mam podłączony dekoder UPC pod wejście HDMI1 w TV, kino domowe SONY pod HDMI2 i Xboxa Pod HDMI3. Jak gram albo coś oglądam i włączę w tym momencie Kino to ono automatycznie wykrywa TV przez kanał zwrotny i TV wyłącza głośniki a dźwięk idzie przez głośniki z kina. Nawet jak biorę ciszej i głośniej pilotem od TV to działa. A dodam tylko, że kino jest tylko podłączone jednym kablem do telewizora ale jest to kabel 1.4, który poza większą przepustowością ma kanał zwrotny Audio. Problem może być również w tym, że twój ampli nie obsługuje kanału zwrotnego.
 

bigtoy

Member
Faktycznie zapominałem że ten TV ma funkcje ARC. Nie pamiętałem tylko dlatego że mój amplituner (Denon AVR 1312) nie ma ARC i nie przywiązywałem do tego uwagi.
Jak pisze MasterName wykorzystanie kanału zwrotnego to jest najlepsze rozwiązanie do tego aby mieć dźwięk w TV i głośnikach kina domowego
 

sorokin

New member
Szału już dostaje z kalibracją tego TV pod Ps3 . Dwa lata temu ustawiłem i było w miarę ok. Przdwczoraj córa mi zresestowała ustawienia, i gry zaczęły kłuć mnie w oczy.

Próbowałem takich ustawień:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.459536127424101.111163.110909255620125&type=3

z tym ze podkręciłem ostrość do 30, ale dalej mnie takie ustawienia nie satysfakcjonują. Tryb "Movie" jest dla mnie ciemny, wyblakły i przygaszony.

Najwięcej eksperymentuje na naturalnym, ale nie mogę znaleźć ustawień optymalnych.

Zaproponuje ktoś jakieś sensowne ustawienia pd PS3?
 

kuczu

New member
Cześć,
U mnie cały czas Smart się codziennie instaluje/niby uaktualnia. Soft 1042. Na infolinii nie mają pojęcia. Ręce opadają. Obecna wersja Smarta 4.6021-5.0 Miał ktoś podobnie? Jakieś sugestie? Może mozna jakosc Tv do ustawien fabrycznych cofnąć. Wtedy wgrałbym 1037 i po o kłopocie.
 

dareka

New member
Cześć,
U mnie cały czas Smart się codziennie instaluje/niby uaktualnia. Soft 1042. Na infolinii nie mają pojęcia. Ręce opadają. Obecna wersja Smarta 4.6021-5.0 Miał ktoś podobnie? Jakieś sugestie? Może mozna jakosc Tv do ustawien fabrycznych cofnąć. Wtedy wgrałbym 1037 i po o kłopocie.
Nie martw się, soft 1042 to gówniany soft. Ja mam wersję Smarta 4.6021-5.0, włączam na drugi dzień - oczywiście aktualizacja i co widzę? Wersja 4.5821-5.0 - wrócił do starszej wersji, chyba tylko po to żeby znowu zaktualizować się do 4.6021-5.0 . I praktycznie tak co dzień. Czekam na konkretną aktualizację softu, dzwoniłem do samsunga - niestety, ale modele serii E samsung jak widać już olewa. Mimo zgłoszeń, inżynierowie nie potrafią (czytaj: nie chcą?) poradzić sobie z tym problemem. Także nie ty jeden jesteś nie zadowolony. Życzę wytrwałości i cierpliwości.
 

roger77

New member
czy próbował ktoś odtworzyć film BR (obraz płyty) z dysku zew.?.Może jest jakiś sposób żeby tv odtwarzał wszystkie pliki po kolei.
Obraz płyty wygląda jak na płytach DVD tylko są pliki .m2ts , menu płyty itd.
 

roger77

New member
Zobacz czy masz dobry kabel, bo może kupiłeś taki bez kanału zwrotnego.

Ja mam podłączony dekoder UPC pod wejście HDMI1 w TV, kino domowe SONY pod HDMI2 i Xboxa Pod HDMI3. Jak gram albo coś oglądam i włączę w tym momencie Kino to ono automatycznie wykrywa TV przez kanał zwrotny i TV wyłącza głośniki a dźwięk idzie przez głośniki z kina. Nawet jak biorę ciszej i głośniej pilotem od TV to działa. A dodam tylko, że kino jest tylko podłączone jednym kablem do telewizora ale jest to kabel 1.4, który poza większą przepustowością ma kanał zwrotny Audio. Problem może być również w tym, że twój ampli nie obsługuje kanału zwrotnego.

podłączyłem tak jak ty, ale tv nie puszczaz dekodera DD tylko PCM 2.0. Przewód HDMI mam o.k.
 

dareka

New member
najnowszy jest stary 1036.0 i na tym proponuje ci pozostać bo potem jest tylko gorzej.
No właśnie , później tylko kłopoty:
-Aktualizacja którą Pan posiada działa prawidłowo w Pana modelu TV. (dotyczy 1042)
-A dlaczego powrócono do poprzedniej wersji?
-Ponieważ związane były z opcją 3D w zupełnie innej serii TV.
Aktualziacje są zbjorcze do wielu modeli.
-... codziennie po włączeniu tv aktualizuje smart hub.
-Aktualizacja Smart Huba może być związana ze zbyt niską szybkością łącza lub ustawieniami sieci.
Jaka jest szybkość łącza?
-Szybkość łącza 60 Mb/s - jak możliwe że wersja 4.6021-5.0 aktualizuje się do(???) starszej wersji 4.5821-5.0.
Wygląda to na błąd związany z oprogramowaniem , a nie szybkością łącz.
-Tak jak pisałem, w Pana modelu ta aktualziacja działa prawidłowo.
Proponuję więc Panu kontakt z naszą infolini ą 801 172 678
W celu zdalnej diagnozy TV.
Oraz szybkości łącza.
-Napiszę jeszcze raz. Sytuacja ta nie jest związana z Pana modelem TV.
Tyle konsultant. Dziwne to wszystko. A w wersji 1042 miało być lepiej - lepiej nie mówić.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Panowie czy ktos miał stycznosc z takim przypadkiem , a mianowicie gdy jest bardzo ciemna scena a pozniej jasna to ten powrót wyglada jakby wolno otwierana migawka w aparacie ,czesto czuje sie jakbym ogladał przez lunete, poradzcie cos , dodam ze matryca wymieniana rok temu na nowa ze wzgledu na plamki przy krawedziach.Pozdro
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie martw się, soft 1042 to gówniany soft. Ja mam wersję Smarta 4.6021-5.0, włączam na drugi dzień - oczywiście aktualizacja i co widzę? Wersja 4.5821-5.0 - wrócił do starszej wersji, chyba tylko po to żeby znowu zaktualizować się do 4.6021-5.0 . I praktycznie tak co dzień. Czekam na konkretną aktualizację softu, dzwoniłem do samsunga - niestety, ale modele serii E samsung jak widać już olewa. Mimo zgłoszeń, inżynierowie nie potrafią (czytaj: nie chcą?) poradzić sobie z tym problemem. Także nie ty jeden jesteś nie zadowolony. Życzę wytrwałości i cierpliwości.

To gówniany soft. Mam model ES 6570, to prawda że Smart aktualizuje się w kółko a TV gubi, jeszcze sieć WiFi. Ze Smart nie da się korzystać. Trzeba wyszukiwać sieć i wpisywać hasło. Downgrade nie da się zrobić. Samsung mógłby nadpisać nagłówek i wrzucić soft 1036, jako np. 1044, Ci którzy zainstalowali 1042 zostali na lodzie. Dla mnie sprawa jest jasna, nigdy więcej TV SAMSUNG.
 

tdx

New member
Bez reklam
OK mój błąd soft pasuje do es7xxx-es9xxx. Ale identyczna sytuacja jest z Es6 trzeba tylko znaleźć taki soft
 
Do góry