Seria C91H i Q91H

WolverineXXX

New member
42q91h

Witam,

pytanie do posiadaczy modelu 42Q91H ( i nie tylko ).

Osoby które są " w temacie " wiedzą że od początku mam problemy ze swoją plazmą.
Serwis naprawić miał usterkę związaną z białymi kropkami lecącymi od góry do dołu przy sygnale innym niż 1080i.
I faktycznie po naprawie tego problemu już nie ma.

Jednak od razu rzuciły mi się w oczy następujące mankamenty:
- totalna pikseloza na " zwykłych kanałach " ( podpiętą mam n-kę kablem HDMI za ponad 200 zł
- na kanałach HD widać rozłażące się piksele ( szczególnie na jednokolorowym tle, np. niebieskie tło na N-SPORT ciągle się porusza )
- piłka przy transmisji meczy ciągnie za sobą smugę jak kometa
- przy oglądaniu niektórych programów , na czarnym tle migają niebieskie plamki
- wokół postaci widać niebieskie lub zielone poświaty
- kontury postaci rzucają cienie
- obraz na 90% kanałów wygląda jak divix w kopii kinowej
- obraz wygląda jak na tv z lat 80-tych ...

Pytanie :

Czy to wina tv, czy też możę n-boxa szlag trafił ?
Jest też 3 opcja, może po prostu wymyślam ? ( za tą opcją po cichu głosują panowie z serwisu ).

Jeżeli ma ktoś ten model podpięty pod n-kę poproszę o choć jedno zdanie komentarza.
Z góry dzięki, pozdrawiam.
 

maxi

New member
remigiusz napisał:
O tym też była mowa- jeśli tylko do ps to lcd, jeśli do wszystkiego, to plazma
ok dzieki to chyba wezme plazme bo chce raczej miec tv do wszystkiego!
I jeszcze male pytanko czy jest duza zauwazalna roznica miedzy LCD a plazma grajac na PSie?:)
 

jtd

New member
Bez reklam
maxi napisał:
ok dzieki to chyba wezme plazme bo chce raczej miec tv do wszystkiego!
I jeszcze male pytanko czy jest duza zauwazalna roznica miedzy LCD a plazma grajac na PSie?:)
nie.......
 

remigiusz

Member
Q91

uważam, że to działania głąbów serwisowych, a nie fachowców, u mnie na żadnym programie nie ma pikselozy, ani kolorowych plam, piłka jest piłką, a nie kometą
 

remigiusz

Member
42q91h

lekko zmodyfikuję swoją poprzednią wypowiedż, przed chwilą oglądałem Eurosport-2 na n-ce i mam delikatną pikselozę i żółtawe kontury piłkarzy,
ale tylko z odległości 0.5m.Z 1,5m i dalej już wszystko idealnie.
 

Pazurek

New member
Witam.
Po przeczytaniu całego tematu zdecydowałem się i kupiłem w piątek C91H, fajna maszynka do oglądania :) . I mam pytanie do tych co już ją mają, jak działa w nim funkcja PIP bo u mnie jest ona w menu ale nie podświetlona i nie mogę jej załączyć . Na stronie Samsunga pisze że C91H ma PC PIP a Q91H ma PIP (1 tuner), czy to znaczy że PIP w moim działa tylko między wejściem PC a TV ?
 

grytek

New member
Pazurek napisał:
Witam.
Po przeczytaniu całego tematu zdecydowałem się i kupiłem w piątek C91H, fajna maszynka do oglądania :) . I mam pytanie do tych co już ją mają, jak działa w nim funkcja PIP bo u mnie jest ona w menu ale nie podświetlona i nie mogę jej załączyć . Na stronie Samsunga pisze że C91H ma PC PIP a Q91H ma PIP (1 tuner), czy to znaczy że PIP w moim działa tylko między wejściem PC a TV ?
Podłącz sobie sygnał przez HDMI, potem wejdź do menu i włącz funkcję PIP (będzie dostępna).Możesz tam wybrać czy podgląd ma być z tunera TV czy z jakiegoś z gniazd.Wyjdź z menu i już możesz pilotem włączać PIP (ale działa jak oglądasz przez HDMI). To jest taki troszkę ubogi PIP, ale cóż cieszmy się z tego co mamy:)
 

Pazurek

New member
To kiepsko nie zobacze tego PIPA bo narazie oglądam z kablówki i z cyfrowego tunera sat ale nie ma wyjścia HDMI :(
 

kaszpir

New member
WolverineXXX napisał:
Witam,

Jeżeli ma ktoś ten model podpięty pod n-kę poproszę o choć jedno zdanie komentarza.
Z góry dzięki, pozdrawiam.

A c91H żadnych z wymienionych przez Ciebie problemów nie ma ...

Tyle że u mnie podłączenie jest przez Euro (tuner Ferguson AF6318).

Spróbuj może pożyczyć inny tuner i wtedy sprawdzić ...
Być może tuner jest walnięty (ale wątpie ...)

I od piątku jeszcze poprzez HDMI (sygnał zgodny z 1080p HDCP) (PC-et).
Obraz z filmów HDTV poprostu fantastyczny ...

Jakby kogoś interesowało to zastosowane złącze w Samsungu jest zgodne z 1080p (tak wykrywa mi złącze w plaźmie Pecet) , ale i tak skaler w Samsungu "działa" tylko w max 1080i ...

Choć i tak sygnał 1080p w plaźmie z rozdziałką 1024x768 to tylko propaganda "marketingowa" :)
 

wwmm

New member
do WolverineXXX

Wolverinexxx....ja też nie jestem zadowolony z jakiści wszystkich programów, szczególnie TVP1, TVP2 pokazują tragicznie.....ale mam CP dekoder Echostar606, podłączony EURO za 50 zł z MM (a ten echostar nie ma RGB w EURO, idzie sygnał po tz. niskiej)....DVD Pioneer -rewelacja.Kompytera nie podłączałem, muszę wymienić kartę graficzną ( na jaką w/g Was....?)
Zmianiam dekoder na N-kę lub na nowość POLSATu (podobno we wrześniu nowy Samsung z HDTV).
W/g mnie sprawdź (podmień dekoder na inny), jeżeli źle pokaźe dalej -serwis niestety.....
 

xtro

New member
Byłem, widziałem , nie kupiłem....

... na razie .....bo doskładam na 50' . Oglądałem tę większą wersję w Media Markt i doszedłem do wniosku , że to produkt jak na ten budżet (u nich 8999, w necie 6300) idealny. Zero migotania (100Hz odświeżania), doskonała jakość jak na sygnał antenowy (taki narazie będę miał i ja), dobrze wyświetla DVD przez scart (podpięty taśmą w MM więc na firmówce za 150zł będzie pewnie ideał (ja niestety mam w starym Marantzu tylko scart), świetne indywidualne opcje skalowania jak to w samsungach. W sumie rezygnuje z zestawu 42' + kino + N na rzecz 50' Q91. Musze jeszcze trochę doskładać, ale czują, że znalazłem to czego od 2 mies. szukam.
 

remigiusz

Member
42q91h

Chyba Grytek miałeś rację, po ok.20 godz.odbioru krecha na ekranie zniknęła- mam nadzieję, że na stałe bo już zareklamowałem plazme i miałem ją dzisiaj odsyłać.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tylko dziwne, że na czarno-białym nie było jej widać. No coż. Trzymam kciuki za brak krechy.

ArtS :)
 

Optivid

New member
A może coś jeszcze?

Witam,
No to coś nowego! Prawie podjąłem decyzję o zakupie 50Q91H a tu znalazłem 50Q92HX w tej samej cenie! Niestety na stronie sprzedawcy informacje akurat tylko o tym produkcie po niemiecku (cała reszta po polsku!). Sprzedawca twierdzi, że ten model jest wykonany w lepszej jakości bo na rynek niemiecki. Wszelkie gwarancje, instrukcje i faktury zapwniają. Może naprawdę ten model będzie mniej narażony na niedomagania wcześniej opisane w tym wątku. Proszę, jeżli ktoś coś wie na ten temat, niech się podzieli informacją.

Optivid

http://www.plazma-lcd.pl/?p=productsMore&iProduct=794&sName=SAMSUNG-50Q92-HX
 

kaszpir

New member
Optivid napisał:
Witam,
No to coś nowego! Prawie podjąłem decyzję o zakupie 50Q91H a tu znalazłem 50Q92HX w tej samej cenie! Niestety na stronie sprzedawcy informacje akurat
Optivid

http://www.plazma-lcd.pl/?p=productsMore&iProduct=794&sName=SAMSUNG-50Q92-HX

Chcesz mieć problemy ? To kup :)

Modele nie na polski rynek a co za tym idzie nie z dystrybucji "Samsung Polska" nie będą miały gwarancji Samsung Polska.

A co za tym idzie jedynym "gwarantem" będzie sprzedawca ...

Ja bym nie ryzykował. Coś się uszkodzi to możesz mieć problemy , bo żaden autoryzowany serwis w ramach gwarancji Ci go nie naprawi i zostanie jedynie sprzedawca ...

A dostarczenie plazmy w obie strony to już nie mały wydatek i dodatkowo nie wiadomo jak z uczciwością sprzedawcy ...

Dlatego ja wychodzę z założenia że kupuję tylko z oficjalnych źródeł , z fakturą , z PL gwarancją (danego producenta) i nie przejmuje się jak się popsuje ;)
 

estor

New member
jak to jest z kontrastem w modelu c91h lg polska podaje 15,000 tak jak dla wersji Q, lg niemcy podaje 10,000, różne skelpy podają różnie.
Jaka informacja jest pewna i sprawdzona ?
 

muaddib72

New member
estor napisał:
jak to jest z kontrastem w modelu c91h lg polska podaje 15,000 tak jak dla wersji Q, lg niemcy podaje 10,000, różne skelpy podają różnie.
Jaka informacja jest pewna i sprawdzona ?

szukanie informacji o Samsungu na stronach LG graniczy z odwagą, że nie powiem z brawurą :bober:
Luuuudzieee!!! Myśleć, to nie boli :) wiem, że gorąco :)
 

grytek

New member
estor napisał:
jak to jest z kontrastem w modelu c91h lg polska podaje 15,000 tak jak dla wersji Q, lg niemcy podaje 10,000, różne skelpy podają różnie.
Jaka informacja jest pewna i sprawdzona ?

Tak wszyscy piszą różnie na temat kontrastu ale myślę,że nawet nie zauważysz różnicy pomiędzy 15000:1, a 10000:1. Gdyby różnica polegała na kontraście 5:1 a 5005:1 to wtedy byś zauważył;)
 

estor

New member
problem z c91h , nie zapamiętuje ustawien kontrastu.

muaddib72 napisał:
szukanie informacji o Samsungu na stronach LG graniczy z odwagą, że nie powiem z brawurą :bober:
Luuuudzieee!!! Myśleć, to nie boli :) wiem, że gorąco :)


To pomyśl sam , przejęzyczyłem sie - Myśl to nie boli.



NASTĘPNA SPRAWA

wczoraj zakupiłem model c91h
ogólnie jak na moje potrzeby jest ok.
nie miałem za dużo czasu go przetestowac
ale na szybko przy podłaczonym cyfrowym polsacie
jak na moje potrzeby jest dobrze.

pisze bo mam inny irrytujący problem i nie wiem
czy to wada mojego modelu czy kazdy tak ma .
otóż przy włączaniu tv samoczynnie ustawia sie na
odbiór kolorów : dynamiczny , co skutkuje tym ze
kontrast ustawony jest na 100 %. wchodze do menu zmieniam ustawiam
i przy kazdym wyłączeniu tv i włączeniu ponownym ustawia sie na tryb
dynamiczny ze 100% kontrastem. Ze wzgledu na docieranie chciałem go ustawic na 50%
nie wiem co robić, co robie źle ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry