Seria C91H i Q91H

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jesli Samsung - gra bardzo dobrze - to gra i tyle.
Nie znam modelu PV 71 - ale możliwe że tak jak kiedyś, na rynek krajowy trafiają modele wchodzą modele inne niż na Niemcy.
Sprawdziłem tą tabelę i się nie dziwię. Jutro postaram sia pokazać różnicę obrazu przy takich ustawieniach i jak się to ma rzeczywistości ,albo do najlepszych ustawień dla danego ekranu . To już wolę ustawienia wg.
hojlo 1. Dobrze też się stało bo przyjechały Hitachi - mamy więc pełen zestaw ten co w tabeli .
Ustawię wszystkie parametry. Ciekawe co Z tego wyniknie wizualnie.
 

Raffaello

New member
Witam.

Cieągle czekam na kolejne zdjęcia porównawcze C91H vs PV70. Pytanie do Kikiego. Na zdjęciach które Pan pokazał jest jedno porównanie ze scenką płynącej żaglówki (ówek) i motorówki. Na Samsungu woda jest zielona, a na Panasonicu niebieska. Jaki jest naprawdę kolor tej wody ? Który telewizor prawidłlowo oddaje kolorystykę tej sceny ?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Raffaello napisał:
Witam.

Cieągle czekam na kolejne zdjęcia porównawcze C91H vs PV70. Pytanie do Kikiego. Na zdjęciach które Pan pokazał jest jedno porównanie ze scenką płynącej żaglówki (ówek) i motorówki. Na Samsungu woda jest zielona, a na Panasonicu niebieska. Jaki jest naprawdę kolor tej wody ? Który telewizor prawidłlowo oddaje kolorystykę tej sceny ?
...i tu jest właśnie sedno problemu !!!!

Umieszczamy fotkę ze strumienia mpeg (np wody itp...) i będzie to "wzorzec", a odbiornikami usiłujemy dogonić ten wzorzec i sprawa jasna.!!!!
(oczywiście każda "inna" fotka odpowiedni dobrana, też moze być).

Ps - fotka wzorca powinna byc dostępna takze w wymiarze choćby PAL i wtedy mozna samemu w domu pobawić się we własny test.... .

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

skowron9

New member
muaddib72 napisał:
- jak jest z powidokami na tych plazmach ?

Witam Muaddib. Powidoki sie pojawiły na moim Q9 po pierwszych 15min użytkowania, gdy pozostawiłem planszę dvd włączoną.Zauważyłem je na czarnym obrazie oczywiście.Wszedłem do menu, w którym znajdują sie 3 rodzaje zabezpieczeń:ruch pikseli, biała plansza i czarny pas przesuwający sie poziomo_Okazało sie, ze przemieszczanie pixeli nie było włączone, więc zapodałem tę funkcję i zająłem sie ustawianiem kolorów.Powiedzmy, ze po godzinie sprawdziłem raz jeszcze, czy owe powidoki są zauważalne i ... zero, nic, tylko czerń, ktora w tej plażmie przewyższa czerń czarnej dziury.Od tamtej pory nie zauważam nic takiego.Nie ma co się martwić tym zjawiskiem w tych tv. Pozdrwiam wszystkich.
 

deniro24

Member
Bez reklam
skowron9 napisał:
......
Od tamtej pory nie zauważam nic takiego.Nie ma co się martwić tym zjawiskiem w tych tv. Pozdrwiam wszystkich.

Witam.
Czy masz podłączoną jakąś konsolę do tego TV? Nie mam żadnego doświadczenia z użytkowaniem/obcowaniem z telewizorami plazmowymi, ale czytając to forum oraz konkurencyjne (praktycznie codziennie od sierpnia ubiegłego roku) obawiam się trochę o te tzw. "powidoki" lub "duszki". Oprócz DVD to TV podłączyłbym konsole starszej generacji: PS2 oraz pierwszego Xbox'a. I właśnie obawiam się czy podczas wielogodzinnego grania bez przerwy na jednej grze stałe elementy (paski energii w bijatykach czy inne w wyścigach) nie będą miały złego wpływu na tą plazmę, w postaci wspomnianych już powidoków.

Wiem, że tematów związanych z wypalaniem się plazm było naprawdę dużo (czytałem), ale odpowiedzi prawie zawsze były teoretyczne. Ja chciałbym usłyszeć kogoś kto gra naprawdę dużo z podłączoną plazmą. Poprostu telewizor planuję kupić na lata, a co za tym idzie używać go bezstresowo zgodnie z jego przeznaczeniem w moim przypadku.

A poważnie rozważam model 42Q91H po tym jak zobaczyłem na żywo jak gra plazma Samsunga poprzedniej generacji - C7. Podłączone było DVD i płynność obrazu niesamowita, a także zero efektu pikseloza nawet z odległości 0,5m.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
 

remigiusz

Member
pilot

grytek napisał:
Witajcie!
Po rekomendacji Kikiegi i wielu z Was (Wszystkim serdecznie dziękuję!!!) Dzisiaj stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem Samsunga 42 C91H.
I na wstępie pytanie:
jak oglądałem TV w sklepie, otrzymałem do testów pilota z podświetlanymi klawiszami (taka żaróweczka). Niestety gdy rozpakowałem pilocik był już zwykły :( (kształtem podobny) ale bajerków mniej.Czy to właściwy pilot do tego Tv, czy otrzymałem może od innego modelu Samsunga??
Pozdrawiam i czekam na info.

Prawdopodobnie jest to pilot od C91, ja mam z podświetleniem
 

remigiusz

Member
Q91

Wczoraj dostałem swojego Q91 i już niemiłe zaskoczenie.wszystko o.k. oprócz jednego istotnego elementu - ok.30 cm od lewej krawędzi ekranu
na całej jego wysokości mam pionową zieloną kreskę / jakby namalowaną
mazakiem / , obawiam się, że to chyba walnięta matryca.Co o tym sądzicie?
 

grytek

New member
Matryca

remigiusz napisał:
Wczoraj dostałem swojego Q91 i już niemiłe zaskoczenie.wszystko o.k. oprócz jednego istotnego elementu - ok.30 cm od lewej krawędzi ekranu
na całej jego wysokości mam pionową zieloną kreskę / jakby namalowaną
mazakiem / , obawiam się, że to chyba walnięta matryca.Co o tym sądzicie?


Nie koniecznie to musi być uszkodzona matryca, może być to też wada sterowania (elektroniki).Niewątpilwie jeśli to w ciągu kilku godzin nie ustąpi to pozostaną dwa wyjścia: niezgodność towary z umową (zwrot do sprzedawcy), lub serwis. Myślę,że pierwsze rozwiązanie będzie bardziej korzystne.
 

estor

New member
witam
czy model q ze wzgledu na to ze jest droższy jest znacząco lepszy
od wersji C . Bo na dziś zaczełem zastanawiac sie też na tymi modelami
lu nad nowym modelem lg 42pc51
 

grytek

New member
Krecha

Jeśli jest widoczna tylko na ekranie kolorowym to 99% jest to wina elektroniki.Ewentualnie może być coś z firmware.Jak możesz to zwróć lub wymień go u sprzedawcy powołując się na niezgodność towaru z umową.
 

muaddib72

New member
... dzięki "skowron9" - wreszcie jakiś konkretny głos w dyskusji :) z pewnym przerażeniem ;) stwierdzam, że na forum rzadko udzielają sie właściciele plazm, a najwięcej do powiedzenia mają ci którzy jej na oczy nie widzieli.
A propo's porównania Kikiego - to czekam na dalszą część materiału, z uwagami kolegów dotyczącymi wzorca się zgadzam - sam się zastanawiałem czy ta woda ma być niebieska, zielona czy różowa w żółte paseczki.

Sam na razie zaczynam się skłaniać do C91 :) - ale poczekam - poczytam - czas pokaże. :)
pozdrawiam forumowiiczów - oby więcej konstruktywnych postów :)
 

maxi

New member
Czesc!
mam pytanie co wybrać:
C91H/Q91H/PV70?
Tv do:
PS3
Tv naziemnej
Cyfry
Gier i filmów z kompa
czasami DVD/Blu-ray
oraz
HD cyfra/N?
Slyszalem ze PV70 ma na wejsciu 1080p?a samsung?
 
Ostatnia edycja:

muaddib72

New member
maxi napisał:
Czesc!
mam pytanie co wybrać:
<ciach> ...
Slycszalem ze PV70 ma na wejsciu 1080p?a samsung?

A kolega wogóle popatrzył na dane techniczne w/w plazm? Lenistwo nie boli ale chyba umiejętność czytania to jest ??
Krótko: po jakie licho 1080p jesli natywna rozdzielczość plazmy to 1024x786 ? Chyba tylko po to żeby zająć czyms skaler. :)
To są TV do 720p a wszystko inne to marketing :)

pozdrowienia
 

maxi

New member
No dobra a czy warto inwestować w Full Hd przy tej przekątnej ekranu (42')?
Samsung czy panas? przy tych zasosowaniach? ;]
 
Ostatnia edycja:

grytek

New member
muaddib72 napisał:
... dzięki "skowron9" - wreszcie jakiś konkretny głos w dyskusji :) z pewnym przerażeniem ;) stwierdzam, że na forum rzadko udzielają sie właściciele plazm, a najwięcej do powiedzenia mają ci którzy jej na oczy nie widzieli.
A propo's porównania Kikiego - to czekam na dalszą część materiału, z uwagami kolegów dotyczącymi wzorca się zgadzam - sam się zastanawiałem czy ta woda ma być niebieska, zielona czy różowa w żółte paseczki.

Sam na razie zaczynam się skłaniać do C91 :) - ale poczekam - poczytam - czas pokaże. :)
pozdrawiam forumowiiczów - oby więcej konstruktywnych postów :)


Sam do niedawna borykałem się z tym problemem.Czytywałem to forum, biegałem do sklepów, porównywałem,itd.W końcu pozostał SAMSUNG. Porównywałem go dokładnie w sklepie, miałem możliwoś ustawieni 42Q91 i 42C91 obok siebie. Porównywałem rózne sygnały i faktycznie obraz w C91 okazał się lepszy niż w droższym modelu.Co do odbić światła to nie zauważyłem żadnej różnicy w tych powłokach.Różnica była jednak w odwzorowaniu bieli, w Q91 nie była czysta!Tak jak zauważyli to inni forumowicze biel w tym TV wpada w dominatę barwną (najczęściej niebieskawą).Przy próbach korekty zmienia się w róż.Dla mnie układ poprawy filmów także niewiele wnosił do poprawy obrazu, tak że wybór padł na 42C91H i wyboru tego nie żałuję.Naprawdę telewizor jest godny polecenia! Co do odwzorowywania kolorów to wszystko zależy od solidności kalibracji w procesie produkcji.Zdarzają się w każdej marce te które są zestrojone idealnie i takie,które te kolory przyklamują.Oby takich przypadków było jak najmniej!
 

remigiusz

Member
maxi napisał:
Czesc!
mam pytanie co wybrać:
C91H/Q91H/PV70?
Tv do:
PS3
Tv naziemnej
Cyfry
Gier i filmów z kompa
czasami DVD/Blu-ray
oraz
HD cyfra/N?
Slycszalem ze PV70 ma na wejsciu 1080p?a samsung?

Ten temat był już wielokrotnie poruszany, musisz sam wybrać,wszystko zależy od indywidualnych odczuć i preferencji.Mój Q91 odbiera b.ładnie zarówno cyfrę, jak i sd. Na n-ce daje rozdzielczość 1920x 1080i.
1080p chyba nie obsługuje/ nie ma nic o tym w instrukcji/ a ja nie mam blu-reya by to sprawdzić.
 
Do góry